Za dame iz Srbije pitanje, tko iz bivše YU vam je najprivlačniji (osim Srba)?

Najprivlačniji muški bivše Juge su mi:


  • Ukupno glasova
    9
Ja se nekako ima mjesec dana... osjećam doslovno kao ova jedna od najdrazih mi pjesama cili zivot, a ovo je više od pjesme...desi se nekad da pjesma nadiđe čak i samu umjetnost, meni je to npr ovdje slučaj.


Da ljudsko biće može napisati npr ovakvu jednu pjesmu, koju kao da ...joj možeš dušu dotaknut dok je slušaš... nisu samo to riječi nisu samo to glazba... meni je ovo... neviđenno, medju TOP 10 EX-YU pjesama ikada. Zlatni dani Bosanske glazbe, ako ima bosanaca tu, veliki pozdrav.
 
A sta cemo mi niski mesanci s mikripenisima i bez smisla za nostalgicnom "kako je bilo nekad behar" romantikom? Da tapsemo?
Pa ja mislim da Yugo Rock, rock n roll i sve pjesme toga doba uopce nisu neka nostalgija nego da su DIO KULTURE SVIH NAS, koja će živit zauvik jer kvaliteta živi zauvik. Kao što Britanski Rock, pop i rock n roll zivi zauvik tako i Yugo Glazbena škola i sve što su ostavili.

Ovo danas glede glazbe u HR i Srbiji (čast iznimkama), ovo je blago rečeno: DNO DNA civilizacije, kulturne i glazbene, ali dobro... necu niti jednu generaciju vrijedjati iako sam itekako uvrijedio na basketu prije 2 mjeseca decke od 20 god...

Nakon basketa sam im rekao: Vaša generacija nije NI NIŠTA, jer da ste NIŠTA, onda bi bili bar NEŠTO, ali vi niste ni NIŠTA.

Ravno u oči nakon basketa (kog sam dobio naravno, jer ne znaju ni igrat basket osim samo šutirat i dvokorak). :)

Znam da sam bija brutalan sto sam im to rekao, ali jbg., rekoh im: da ste kao generacija NIŠTA ja bi vas poštivao čak, ali niste ni NIŠTA.
 
Rok iz Srbije
Pop iz Hrvatske
Ludilo od muzike iz Bosne...
Nezaboravna muzika.
Ja nikad onako ideološki nisam bio pobornik Jugoslavije da se vrati itd, ali nikad nisam bio ni protiv nje :D. Sićam se 1990 godina, ja 5 i pol godina, sjećam se doslovno ovoga:

Skidaju na TV Jugoslavensku zastavu u Zagrebu, ja plačemmmmmmmmmm hahahahah, ja ono plačem kao kišna godinaaaaaaaa :D, mater kaže: sto ti places? Ja ono: pa skidaju zastavu Jugoslavije, a ona ti meni: nek ide kvragu.

Ja i dalje plačem, kaze ona: a koju ces sad zastavu voliti? Ja ono: Talijanskuuuu, a ona mi odvali trisku. hahahahahha.

Jer ja tad nisam vodija računa o Hrvatskoj kao dite, što sam ja tad znao Hrvatska ovo ono, meni je bilo Jugoslavija i Zvijezda ona petokraka na zastavi... to je bilo ej... pa to je bilo ono... SVETINJA, sto ja znam kao dite što se sprema... Poslije naravno kad je dosla Hrvatska zavolio sam HR, to je sasvim prirodno, ali ne mogu izbiti to iz glave kako sam plakao ka dite tada.

Godinamaaaaaaaaaaa poslije, na fakultetu, ja prva godina faksa, to je bilo 2006 godina, tada ti se u HR baš ono Ustašovalo... na faksu ne toliko, što god su ljudi obrazovaniji manje Ustašluka bilo, ali ih je bilo i tamo nešto.

I ja se i frendovi dogovorimo, koji smo volili sve anti-ustaško da u studentskom domu (tulumu za cili faks svake subote) puštem na sav glas ovu pismu:


To je bija raspašojjjjj hahhahah, pola studenata odvalilo od sriće na ovu pismu, pola gleda u čudu koji racku se događa :D

Ja bija pripit, još dođem na mikrofon i kazem: "sve prisutne Ustaše ako ih ima, poruka je: Jugoslavijo na noge pjevaj nek te čuju, smradovi Ustaški ako ne budete slusali nas slušat ćete oluju".

Pocela tuča poslije hahahahha, opća, jer pola studenata je pljeskalo na to, pola totalno poludilo, Policija pozvana.

Kaže profesor koji me obozavao dan poslije: Znao sam da si lud ali da si onoliko lud nisam znao.

P.S. Ja tu pjesmu nisam pustio jer eto sam jugonostaličar, nego sam je pustio i to sve izveo jer sam doslovno iz neke hurčevitosti tija reć onima drugima: TU SMO JOŠ HEBA VAM PAS MATER NENORMALNU.
 
Dobro ajde nemoj bas rock iz Bosne. Mislim ima tu par dobrih pesama ali bjelo dugme je livadaki rok koji se provlacio ispod radara rezimu. Na protiv dobri za promociju lokalnog turizma.
Zeks video Zapu negde na tv-u, e vaki cu i ja da budem, pustio turske brke i kosu i ajmo, curice cirkoncici vidj trebu, kosa joj se vitla na vetru.



https://youtu.be/UIY5SSm-mII?si=24Ewlh0ZOZhoDDOK
 
A ovog pichim pichim, osecam da je negde policija uhapsila, odveli ga u sobu, ispendrecili i pitali: sta b ti? Da budes ovi tamo rokeri a? A sta ce ti to? Sta fali nasim pjesmama? Ajd sad lepo napravi neku lepu, da opisuje ovu nasu divnu jugu, kako se ide na more.
I pichim pichim pichicu i na more stici cu.

Ma ja sam uvik održa ono što jesam, evo primjer:

U 20-ima ono kad bi bija karneval pa se ideš obući u nešto, pa ides vani, zbog ženskih itd... ja bi se UVIKKKK OBLAČIJA u Hrvatskog vojnika, uvik.

Ali tih godina je kako rekoh u prethodnom postu baš bilo ustašovanja po HR, posebno po Zadru (2000-ih godina).

I tako šetam ja, kad ono 4 lika u Ustaškim uniformama (svi u crnom sa slovom U na kapama), pijani oni, ja pripit, oni s menom uza zid sa pitanjem:

ČIJI SI TI VOJNIK?

Ja: HRVATSKI

Oni: NE SERI S TIME, jesi Ustaša ili nisi?

Ja: ne, Hrvatski vojnik.

Oni: koji Hurac ti je to? Jesi Ustaša ili nisi?

Ja: Ma brate evo izubijajte me ajd, ali HRVATSKI SAM VOJNIK i ajmo, izubijajte me.

Oni: ovo je neki filozof ili je lud, aj pustite ga na miru, IMAŠ MHUDA MALI, drugi put neš bit ovako sritan.

P.S. Ali toliko sam bija lud ja tada u tim godinama, a sam doslovno bija spreman da me izubijaju, doslovno.

:D
 
Poslednja izmena:
Ma ja sam uvik održa ono što jesam, evo primjer:

U 20-ima ono kad bi bija karneval pa se ideš obući u nešto, pa ides vani, zbog ženskih itd... ja bi se UVIKKKK OBLAČIJA u Hrvatskog vojnika, uvik.

Ali tih godina je kako rekoh u prethodnom postu baš bilo ustašovanja po HR, posebno po Zadru (2000-ih godina).

I tako šetam ja, kad ono 4 lika u Ustaškim uniformama (svi u crnom sa slovom U na kapama), pijani oni, ja pripit, oni s menom uza zid sa pitanjem:

ČIJI SI TI VOJNIK?

Ja: HRVATSKI

Oni: NE SERI S TIME, jesi Ustaša ili nisi?

Ja: ne, Hrvatski vojnik.

Oni: koji Hurac ti je to? Jesi Ustaša ili nisi?

Ja: Ma brate evo izubijajte me ajd, ali HRVATSKI SAM VOJNIK i ajmo, izubijajte me.

Oni: ovo je neki filozof ili je lud, aj pustite ga na miru, IMAŠ MHUDA MALI, drugi put neš bit ovako sritan.

:D
Mene s 13 samarao i davio lokalni mafijas od 40 jer sam se tukao s njegovim necakom.
Posle su ga izubijali u nekoj pucnjavi. ***** sam mu ortakovu zensku doduse kad sam odrastao. Aj da kazes neka mala osveta.
 
Osveta nikad... nije dobra.

Cak niti nad najgorim ljudima... Jer ko je dozivija taj okus osvete bilo kome... zna to, znaci da imas iti malo savijesti i morala, taj gorak osjecaj osvete nikad nije dobar.
Pa osveta skrece s kursa. Prebacujes energiju na nesto sto nema poz ishod osim satisfakcije pravde. A ako je to nesto bez cega ne mozes, nekad onda osveta ima smisla. Ovo i nije bila osveta, vise se samo namestilo. A kad kazem da mi ga je zao, zao mi oca. Ovog ne. Zanjes kako sejes.
 
Pa osveta skrece s kursa. Prebacujes energiju na nesto sto nema poz ishod osim satisfakcije pravde. A ako je to nesto bez cega ne mozes, nekad onda osveta ima smisla. Ovo i nije bila osveta, vise se samo namestilo. A kad kazem da mi ga je zao, zao mi oca. Ovog ne. Zanjes kako sejes.
U ovoj sceni je sve rečeno koja je razlika izmedju PRAVDE i KAZNE nad zlotvorima, znaci doslovno ovo je bilo dijalog 1 NA 1 izmedju dvije vrste PRAVDE:


Ovaj dijalog bi pohvalio Hegel i Kant, majke mi moje.

Ja znam kad u ovom dijalogu slusas argumente Punishera da sve u tebi kuha i vrije da je to tako, ali onda sto postajes mirniji i racionalniji svatiš da je ovaj drugi tip u pravu, koliko god teško bilo za prihvatiti, kad si ljut.
 
Ma ja sam uvik održa ono što jesam, evo primjer:

U 20-ima ono kad bi bija karneval pa se ideš obući u nešto, pa ides vani, zbog ženskih itd... ja bi se UVIKKKK OBLAČIJA u Hrvatskog vojnika, uvik.

Ali tih godina je kako rekoh u prethodnom postu baš bilo ustašovanja po HR, posebno po Zadru (2000-ih godina).

I tako šetam ja, kad ono 4 lika u Ustaškim uniformama (svi u crnom sa slovom U na kapama), pijani oni, ja pripit, oni s menom uza zid sa pitanjem:

ČIJI SI TI VOJNIK?

Ja: HRVATSKI

Oni: NE SERI S TIME, jesi Ustaša ili nisi?

Ja: ne, Hrvatski vojnik.

Oni: koji Hurac ti je to? Jesi Ustaša ili nisi?

Ja: Ma brate evo izubijajte me ajd, ali HRVATSKI SAM VOJNIK i ajmo, izubijajte me.

Oni: ovo je neki filozof ili je lud, aj pustite ga na miru, IMAŠ MHUDA MALI, drugi put neš bit ovako sritan.

P.S. Ali toliko sam bija lud ja tada u tim godinama, a sam doslovno bija spreman da me izubijaju, doslovno.

:D


shta ovo trazhi na ljisu i kakve veze ima sa ovim forumom :evil:
 
Imala sam lepe kratke veze sa par njih iz Hrvatske. Iz Zadra, Splita i Zagreba. I par prijatelja. Mada je to bilo davno, ali prijatna sećanja. Sećam se da iako su bili mladi nisu insistirali na seksu, već druženju, i da smo uglavnom pričali o muzici, lepim stvarima, pušili džoint i sl.
pa hrvati, odnosno, hrvatice imaju vise šarma u kontaktu sa suprotnim polom. Medjutim, kao i vecina "balkanaca" , lože se na medjunacionalne kontakte pa je moguce da nisu takvi kada su u pitanju istonacionalni odnosi na realciji muskarca-žena.
 
pa hrvati, odnosno, hrvatice imaju vise šarma u kontaktu sa suprotnim polom. Medjutim, kao i vecina "balkanaca" , lože se na medjunacionalne kontakte pa je moguce da nisu takvi kada su u pitanju istonacionalni odnosi na realciji muskarca-žena.
Hrvatice imaju šarma? :D

Imaju "šarma" kako te u mozak izhebat.

Aj dobro... necu komentirat haha.

Samo ću ti ovo reć: jadna majka onome ko Splićanku ili Šibenčanku oženi, a nije proša bolje ni sa Zadrankom, tako da Dalmaciju otpiši odma sa liste.

Eventualno Slavonke su ok cure i ajmo reć Istrianke, donekle, ovo je sve drugo ludo, luđe nego bilo koja zapadna žena glede obitelji ili ičega na dugoročne staze.
 
@a bre Milun

P.S. Što se tiče Hrvatica iz dijaspore, otpiši Hercegovke isto sa liste, jer kad je meni jedna Hercegovka (cura mi na faksu) išla brojat krvne zrnce zbog bake mi talijanke (jer je mater pitala jesam čisti Hrvat), ja sam je već bija prekrizija ali sam čekao dal ce MAJKA NJENA DAT DOPUŠTENJE jer nisam 100% hrvat jer mi baka talijanka.

Pa je majka njena poručila: Možeš biti s njim, Talijani su katolici kao i mi, pa ne smeta što mu je baka talijanka, ja sam njoj na to rekao da reče dragoj mamici da ovoga zeta dobiti neće u kuću, pa nek traga za 100% čistim hrvatima.

Ova ostala šokirana, kao jel to prekid? Naravno da je prekid rekoh.

Ali jesi ti lud kaze ona, pa nema moja majka ni otac nista protiv talijana.

Ja rekoh: ETO JA IMAM PROTIV TVOJE SHEBANE OBITELJI čim mi je išla brojat krvne zrnce.

Ona meni: odhebi žabaru onda.

Ja doslovno ovako: CIAO BELLA !

Ona jos jednom: odhebi.
 
Hrvatice imaju šarma? :D

Imaju "šarma" kako te u mozak izhebat.

Aj dobro... necu komentirat haha.

Samo ću ti ovo reć: jadna majka onome ko Splićanku ili Šibenčanku oženi, a nije proša bolje ni sa Zadrankom, tako da Dalmaciju otpiši odma sa liste.

Eventualno Slavonke su ok cure i ajmo reć Istrianke, donekle, ovo je sve ludo, luđe nego bilo koja zapadna žena glede obitelji ili ičega na dugoročne staze.
e pa da si gedza, ko ja, ona bi imala šarma............ovako, nisi joj interesantan. Taki ko ti, pun je Split, Zadar.......
 
e pa da si gedza, ko ja, ona bi imala šarma............ovako, nisi joj interesantan. Taki ko ti, pun je Split, Zadar.......
Imam ja šarma itekako nego ne trpim nikakva shranja da mi neko nameće.

Jel ti odgovaram kao persona? Da, Ne?

Što ne valja?

Ako kaže da mi ne valja jedan od hobija, tipa filmovi, basket, intelektualne teme itd, ciao draga, nadji si nekoga iz grupe koje ja zovem: "felge i zavjese".

Ja znam da je to ponizavajuce nekome reći da je iz grupe "felge i zavjese" ali jbg, svak svome jatu leti.
 

Back
Top