Gde je izlaz iz problema

da...i jesam kad primetim,jer nravno da ni to nije ok...nije ok uopšte genralizovati bilo koga i tvrditi da zato što neko pripada nekoj grupi deli kolektivu svest i jedan jedini način razmišljanja.
A to što je neko imao iskustva sa ljudima kakvi su im obojni nema nikakve veza sa ostalim ljudima iz te neke grupe ili čega već jer su svi različiti i to nije razlog da se te osobine pripisuju celoj toj grupi...
Ono što kod ovoga mene nervira je da lik ubeđuje sebe a i mene pokušava da ubedi kakao zbog toga što ja i bilo ko drugi prilazimo dejkama i pokušavamo da im budem zanimljivi kvarmo šanse njemu koji bi da im priđe da one šarmiraju njega pa zbog mene i takvih kao ja on deluje kao loša opcija jer ne bi da se trudi nego bi da on bude šarmiran.
Ako hoće da neko njega šarmira nek ode u neki gay lokal,i ako izgleda bar prosečno ima da mu se okači najmanje jedan udvarač da ga šarmira celo veče ili dok mu ne kaže da nije zainteresovan XD
Ato je to lose da te sarmira devojka? Hoces da kazes da je to rezervisano za gejeve?
Ja obozavam kad me sarmiraju devojke. Ne kazem da sam sad ja liga a vi pajseri, samo kazem sta mi je lepo i sta me motivise. Neka isprazna, egocentricna, pasivna devojka pod zlatnoj kupoli mi nikad nije bila privlacna. To je jednoatavno stvar ukusa. Pa sam nameces nekakvu generalizaciju. Tipa da samo muskarci treba da sarmiraju zene. Njaaaa sorr'ah.
 
Ato je to lose da te sarmira devojka? Hoces da kazes da je to rezervisano za gejeve?
Ja obozavam kad me sarmiraju devojke. Ne kazem da sam sad ja liga a vi pajseri, samo kazem sta mi je lepo i sta me motivise. Neka isprazna, egocentricna, pasivna devojka pod zlatnoj kupoli mi nikad nije bila privlacna. To je jednoatavno stvar ukusa. Pa sam nameces nekakvu generalizaciju. Tipa da samo muskarci treba da sarmiraju zene. Njaaaa sorr'ah.
ne kažem da je loše...ali većina devojaka to ne praktikuju...bar ne dovoljno često da možeš da se uzdaš u to da je dovoljno da se samo pojaviš.
 
Svako ima pravo da misli sta hoce

Kao da ja ne mogu bez vas nasih
Ajde bogati
Ali ti si došao da pitaš za neku vrstu saveta i mišljenja... i kada ti neko kaže šta misli treba da se zahvališ, porazmisliš možda o tome. Ali ne, ti imaš svoja ubeđenja da su naše devojke/žene loše i od toga ti sve dalje ide... ko veruje da će ga cigla pogoditi, jednog dana će to stvarno i da se desi. Šta privlačiš to ćeš i dobiti. Ima malo kod tebe i arogancije, pa eto, razmisli. Izgleda da si od onih likova koji smatraju da su uvek neki drugi krivi. A često se dešava da neke muškarce baš i privlače žene slabijeg kvaliteta pa kad je upoznaš onda te razočara i tako se vrtiš u krug.. Ako počnu da te privlače osobe koje te neće razočarati, možda i izađeš iz tog kruga u kojem si... Razmisli, tj napiši na neki papir šta očekuješ od žene sa kojom bi bio. Pa analiziraj taj papir, da li si realan ili nisi, itd
 
Korisno je ostaviti ovde više postova koji zapravo i nisu ok, čisto da se vidi ko kako misli, ko je kakva osoba.
Najpogubnija stvar je okrivljavati druge ljude za svoje probleme. I onda davati sebi za pravo da preoblikujepš ljude da budu onakvi kakvi smatraš da bi trebali bit, umesto ih prihvatiti takve kakvi su.

Moja poznanica je jednom išla kod psihoterapeuta da se žali što ne može da nađe partnera pa da vidi da možda nešto sa njom nije u redu. Ona joj reče tako kao što sam iznad napisala da napiše na papir sve osobine koje neko treba da ima da bi joj bio partner. Sledeći put je došla sa spiskom na celoj A4 strani. Psihoterapeut pročitala sve i pita znate li da možda postoji samo 1 ili 2 osobe u celom Novom Sadu koje imaju sve te osobine... pokušajte suziti stvar, ili promenite godine, ili obrazovanje partnera ili nešto drugo... na kraju kada joj je na spisku ostalo samo par nužnih stvari tada je i našla partnera. Ne kažem da će ovde pomoći, ali suočavanje sa sobom je glavna stvar ako nam nešto u životu ne ide. Tražiti krivicu u drugima je put sociopatije i agresivnosti.. Jer ako su drugi krivi onda ćemo sav bes na njih iskaliti. Toliko o temi.
 
Korisno je ostaviti ovde više postova koji zapravo i nisu ok, čisto da se vidi ko kako misli, ko je kakva osoba.
Najpogubnija stvar je okrivljavati druge ljude za svoje probleme. I onda davati sebi za pravo da preoblikujepš ljude da budu onakvi kakvi smatraš da bi trebali bit, umesto ih prihvatiti takve kakvi su.

Moja poznanica je jednom išla kod psihoterapeuta da se žali što ne može da nađe partnera pa da vidi da možda nešto sa njom nije u redu. Ona joj reče tako kao što sam iznad napisala da napiše na papir sve osobine koje neko treba da ima da bi joj bio partner. Sledeći put je došla sa spiskom na celoj A4 strani. Psihoterapeut pročitala sve i pita znate li da možda postoji samo 1 ili 2 osobe u celom Novom Sadu koje imaju sve te osobine... pokušajte suziti stvar, ili promenite godine, ili obrazovanje partnera ili nešto drugo... na kraju kada joj je na spisku ostalo samo par nužnih stvari tada je i našla partnera. Ne kažem da će ovde pomoći, ali suočavanje sa sobom je glavna stvar ako nam nešto u životu ne ide. Tražiti krivicu u drugima je put sociopatije i agresivnosti.. Jer ako su drugi krivi onda ćemo sav bes na njih iskaliti. Toliko o temi.
:sad2::lol:
 
Ali ti si došao da pitaš za neku vrstu saveta i mišljenja... i kada ti neko kaže šta misli treba da se zahvališ, porazmisliš možda o tome. Ali ne, ti imaš svoja ubeđenja da su naše devojke/žene loše i od toga ti sve dalje ide... itd
Ma jok on je samo stidan. Sjedi sam u kafiću i ne ide mu prilaz curama.

Nema herca za direkt ulet. Zato sam ja i savjetovala da se aktivira po sekcijama gdje je prilaz blaži onako upoznavanje neminovno....pa trč mrč ko kiša oko Kragujevca laganini do kafice. 😊
 
Problem ne postoji.Stvari su tako funkcionisale od uvek...i u kamenom dobu.Muškarci prilaze onoj koja im se sviđa,startuju,pokažu šta imaju da ponude a žene izaberu onog koji im se najviše sviđa od ponuđenbih.Tu ne može da se kaže da je zato što nije izabrala tebe kriv onaj koji je poželjniji od tebe,niti je žena koja je birala najbolju opciju za sebe tu nešto kriva...niko nije tu ništa kriv.Možda sa sledećom imaš bolje šanse,možda ne...možda moraš da poradiš na sebi da bi imao bolje šanse.
Neko treba da bude jako ogorčen da tvrdi kakao im to nekako kvari šanse jer daje ženama osećaj da su poželjne i da imaju zato suviše visoke standarde.Ako ti misliš da se ne uklapaš u standard toga šta je poželjno ženama onda nije problem u standardima nego u tebi jer ti ne kapiraš da svaka ima drugačije standarde i ako se ne uklapaš baš u nijedan onda je problem u tebi,ne u njima,ni u konkurenciji...jer da su standardi suviše visoki i nemogući onda niko od nas nikad ne bi imao devojku...a to nije tačno.
Ako ti ne želiš da se trudiš da privučeš pažnju ženi koju startuješ onda ne možeš ni da očekuješ pažnju od nje.
Ako ti želiš da tebe neko šarmira i da ti se bori za pažnju onda očigledno tražiš pažnju od porešnog pola.
Eh kad bih znao sta koja zeli, lakse bih sa njima
Al ne mogu da citam njihove misli,nisam ni psiholog ni prorok
Vidim da ti se najviše trudis da mi pomognes savetima
I hvala ti na tome
 
Ali ti si došao da pitaš za neku vrstu saveta i mišljenja... i kada ti neko kaže šta misli treba da se zahvališ, porazmisliš možda o tome. Ali ne, ti imaš svoja ubeđenja da su naše devojke/žene loše i od toga ti sve dalje ide... ko veruje da će ga cigla pogoditi, jednog dana će to stvarno i da se desi. Šta privlačiš to ćeš i dobiti. Ima malo kod tebe i arogancije, pa eto, razmisli. Izgleda da si od onih likova koji smatraju da su uvek neki drugi krivi. A često se dešava da neke muškarce baš i privlače žene slabijeg kvaliteta pa kad je upoznaš onda te razočara i tako se vrtiš u krug.. Ako počnu da te privlače osobe koje te neće razočarati, možda i izađeš iz tog kruga u kojem si... Razmisli, tj napiši na neki papir šta očekuješ od žene sa kojom bi bio. Pa analiziraj taj papir, da li si realan ili nisi, itd
Kapiram te
Ok
Samo ne zavisi sve od mene
Nije lako kada si sam...i to ceo zivot...
Kada u teskim trenutcima nema ko da te utesi...da ti pomogne....nije lako
Samoca je gadna stvar...
 
Ma sve to stoji. Stvar je pristupu. Ne treba njemu sad neko da mu prica koliki je gad, kako je ispod lige, da mu zigosemo "incel" na celo, da treba da pocne da se bavi tenisom da uleti na atp inace nema nista od zene. Inace mu tako bas i potvrdjujemo to iskustvo koliko su ljudi surovi, odvratni i licemerni. U krajnjem slucaju bolje je cutati ako ne umes nekome da pomognes nego da glumis jutjub gurua sa duplim arsinima. Ako vec znas filozofiju i delis je sakom i kapom, onda budi i dosledan, inace ticu u kaficu.
Tacno tako
Posten odgovor
Ako neko ne moze da pomogne ne treba ni da otezava
 
Izvini, ali količina kritike koju dobijaš jeste pomoć. Jedno je kada su mišljenja podeljena, sasvim drugačije kada ti gotovo svak ukazuje kako grešiš. Mslm, većinu nas i nije briga za tebe, ako želiš da nastaviš po svom slobodno, ali ne uneseš li kakvu promenu teško da mož promeniš i krajnji rezultat? Razmisli o tome.
 
Izvini, ali količina kritike koju dobijaš jeste pomoć. Jedno je kada su mišljenja podeljena, sasvim drugačije kada ti gotovo svak ukazuje kako grešiš. Mslm, većinu nas i nije briga za tebe, ako želiš da nastaviš po svom slobodno, ali ne uneseš li kakvu promenu teško da mož promeniš i krajnji rezultat? Razmisli o tome.
Kako raditi uvek istu stvar i ocekivati drugaciji rezultat.
 
Eh kad bih znao sta koja zeli, lakse bih sa njima
Al ne mogu da citam njihove misli,nisam ni psiholog ni prorok
Vidim da ti se najviše trudis da mi pomognes savetima
I hvala ti na tome
pa niko ne može da zna šta stvarno žele drugi ljudi...ali oni koji žele nešto od tebe ti obično nekako to stve do znanja...možda ne baš uvek otvoreno i bukvalno ali sve jedno primeti se.

i gle,znam da sam malo drzak i da ne uvijam nešto reči u oblande ali ti ništa nisam napisao sa namerom da te vređam,samo da ti malo skrenem pažnju na to da treba da promeniš način na koji posmatraš celu tu situaciju,a i neke svoje osobine koje deluju odbojno jer jesu.
 
Problem ne postoji.Stvari su tako funkcionisale od uvek...i u kamenom dobu.Muškarci prilaze onoj koja im se sviđa,startuju,pokažu šta imaju da ponude a žene izaberu onog koji im se najviše sviđa od ponuđenbih.Tu ne može da se kaže da je zato što nije izabrala tebe kriv onaj koji je poželjniji od tebe,niti je žena koja je birala najbolju opciju za sebe tu nešto kriva...niko nije tu ništa kriv.Možda sa sledećom imaš bolje šanse,možda ne...možda moraš da poradiš na sebi da bi imao bolje šanse.
Neko treba da bude jako ogorčen da tvrdi kakao im to nekako kvari šanse jer daje ženama osećaj da su poželjne i da imaju zato suviše visoke standarde.Ako ti misliš da se ne uklapaš u standard toga šta je poželjno ženama onda nije problem u standardima nego u tebi jer ti ne kapiraš da svaka ima drugačije standarde i ako se ne uklapaš baš u nijedan onda je problem u tebi,ne u njima,ni u konkurenciji...jer da su standardi suviše visoki i nemogući onda niko od nas nikad ne bi imao devojku...a to nije tačno.
Ako ti ne želiš da se trudiš da privučeš pažnju ženi koju startuješ onda ne možeš ni da očekuješ pažnju od nje.
Ako ti želiš da tebe neko šarmira i da ti se bori za pažnju onda očigledno tražiš pažnju od porešnog pola.

Znam jednu ženu, vezano za posao, ima nekih 45-50 godina, ne znam ni ja, razvedena, ima i unuče. Izgleda... pa da budem baš najblaži što mogu, ružnjikavo. Trebao sam neku sliku sa joj pošaljem, nemam njen broj a prijatelji smo na fejsbuku. Pošaljem joj ali joj slika ne stiže. Posle par dana ja joj to kažem, ona kaže - ma obrisala sam mesindžer, ne mogu više od budala da ostanem živa. I tako malo kroz priču, priča mi kako joj razni muškarci šalju sve i svašta na taj mesindžer. Od svakojakih izjava ljubavi do nekih najbanalnijih gluposti. Sve u svrhu, jelte, udvaranja.
E možeš li sad da zamisliš kako je kod nekih mlađih, zgodnijih žena? I šta sad neko kome se neka devojka stvarno sviđa, hoće da joj priđe, treba da se takmiči i uđe u kazan sa kojekakvim polupanim njuškama koje leže u krevetu i danas pošalju gomilu poruka gomili žena, sve u fazonu - ma kod jedne će proći.
E to ti je taj fazon, startuj ti sve redom, pa šta ako te odbije njih 9, kod desete će proći. Takav način razmišljanja pravi od muškarca samo budalu i pičkomučenika a od ispod prosečne žene i fizički i intelektualno, ne znam kakvu divu i zavodnicu.
 
Znam jednu ženu, vezano za posao, ima nekih 45-50 godina, ne znam ni ja, razvedena, ima i unuče. Izgleda... pa da budem baš najblaži što mogu, ružnjikavo. Trebao sam neku sliku sa joj pošaljem, nemam njen broj a prijatelji smo na fejsbuku. Pošaljem joj ali joj slika ne stiže. Posle par dana ja joj to kažem, ona kaže - ma obrisala sam mesindžer, ne mogu više od budala da ostanem živa. I tako malo kroz priču, priča mi kako joj razni muškarci šalju sve i svašta na taj mesindžer. Od svakojakih izjava ljubavi do nekih najbanalnijih gluposti. Sve u svrhu, jelte, udvaranja.
E možeš li sad da zamisliš kako je kod nekih mlađih, zgodnijih žena? I šta sad neko kome se neka devojka stvarno sviđa, hoće da joj priđe, treba da se takmiči i uđe u kazan sa kojekakvim polupanim njuškama koje leže u krevetu i danas pošalju gomilu poruka gomili žena, sve u fazonu - ma kod jedne će proći.
E to ti je taj fazon, startuj ti sve redom, pa šta ako te odbije njih 9, kod desete će proći. Takav način razmišljanja pravi od muškarca samo budalu i pičkomučenika a od ispod prosečne žene i fizički i intelektualno, ne znam kakvu divu i zavodnicu.
Od prilike znam,bombarduju ih sa svih strana ali opet to ništa ne oduzima od nikog jer one same odpisuju šta im je gnjavaža i šta im smeta i nervira ih jer znaju šta žele a šta ne.
I ne kažem da startuje niko sve redom,staruje se ona koja ti se sviđa pa vidiš da li se i njoj sviđaš ili ne...ona zna šta hoće,ti znaš šta hoće i vidite da li se u tome poklapate ili ne.Ne možeš da očekuješ da ćeš svakoj da se vidiš koja se tebi sviđa jer se ni tebi ne sviđa svaka kojoj se ti sviđaš,kapiraš?
 
Vec godinama nemam djevojku,zapravo nikad je nisam ni imao...a imam prilicno godina...
A za veliko cudo sam sasvim korektan i ok mladic.Sve sam pokusao za sve ove godine ali nista,to je najgore od svega...
Razbijam glavu razmišljajući u cemu je problem,gdje je resenje,gdje je izlaz...
Jedinac sam i moram da imam potomstvo...a opet stoji ovakva cinjenica...
Mislim da su današnje djevojke (necu da se izrazim sta, jer postujem pravila foruma)
I da je to sustina, nisam bogatas, seljacina drska jer one samo takvima daju sansu
Opet odrasrao sam u vrlo teskim porodicno-privatnim uslovima,nisam dobio roditeljsku ljubav ali opet mislim da nisam toliko nesposoban ni mentalno zaostao da ne mogu da zasnujem emotivnu vezu sa zenskom osobom.
Nego je problem sto danas skoro pa i nema normalnih zenskih koje hoce kulturnog i finog momka.
Dosao sam na ideju da su devojke u inostranstvu mnogo pitomike,kulturnije, komunikativnije za razliku od ovih sa Balkana i da u inostranstvu mogu da nadjem srecu i resenje.
Konkretno mislim na Kolumbijke, Venecuelanke,Italijanke, Turkinje
Mislim da je njihov mentalitet bolji nego nas
Necu dalje duziti pricu
Hocu da cujem vase misljenje i savete
brateee al si dosadan, pa koja bi ti dala vagine..
 
Ato je to lose da te sarmira devojka? Hoces da kazes da je to rezervisano za gejeve?
Ja obozavam kad me sarmiraju devojke. Ne kazem da sam sad ja liga a vi pajseri, samo kazem sta mi je lepo i sta me motivise. Neka isprazna, egocentricna, pasivna devojka pod zlatnoj kupoli mi nikad nije bila privlacna. To je jednoatavno stvar ukusa. Pa sam nameces nekakvu generalizaciju. Tipa da samo muskarci treba da sarmiraju zene. Njaaaa sorr'ah.
Kad te cura startuje imas nekoliko opcija
.
Ili planira da te olaksa za svu gotovinu koju imas kod sebe.

Ili je zagorela onako bas do jaja jer se nije seksala od sinoc .

Ili je narcis koji trazi sledecu zrtvu kojoj ce slomiti srce i ostaviti te u prasini.

Uvek treba biti oprezan kada te cura startuje. :think:
 

Back
Top