Dominantni muskarci

Dominantan muškarac je mit.
Osoba koja je stabilna, koja je uravnotežena, koja je sve sfere ličnost manje više ujednačeno razvijala nema potrebu da nameće svoju volju, da dominira.

Tacno tako..ja mogu da kazem da sam do sad upoznala samo jednog istinski dominantnog muskarca..
Dominantan muskarac ne dominira nad zenom niti ima potrebu za tim on jednostavno dominira u svim sferama zivota..
 
А мени није јасно то скакање као опарена на неке изразе. Има таквих тема више овде. Зар то није, заправо, знак осећаја потчињености на неки начин?
 
А мени није јасно то скакање као опарена на неке изразе. Има таквих тема више овде. Зар то није, заправо, знак осећаја потчињености на неки начин?

Potcinjenost je tvoj licni dozivljaj, osecaj a to ne umanjuje cinjenicu da je neko prosto prirodno dominantan
i kao pojava i kao osoba i da time tebe ne ugrozava..
Nije lako objasniti...:lol:
 
Upravo tako vecina zena dozivljava rec dominacija...:lol:..a to naravno, veze sa zivotom nema..
Zavisi šta gledaš. Ako u nekoj zemlji ima više žena nego muškaraca (ili isto), a na vlasti su skoro sami muškarci, ja stvarno ne znam kako se to zove ako ne dominacija. Sve to ima veze sa životom, ali na forumu naravno služi za sprdnju. Mislim da polovinu francuskog parlamenta čine žene. Polovinu.
 
Zavisi šta gledaš. Ako u nekoj zemlji ima više žena nego muškaraca (ili isto), a na vlasti su skoro sami muškarci, ja stvarno ne znam kako se to zove ako ne dominacija. Sve to ima veze sa životom, ali na forumu naravno služi za sprdnju. Mislim da polovinu francuskog parlamenta čine žene. Polovinu.

To je drustvo u kom su zene dominantne po brojnosti tj. drustvo u kome vlada polna diskriminacija a ne dominacija...:D
 
Zavisi šta gledaš. Ako u nekoj zemlji ima više žena nego muškaraca (ili isto), a na vlasti su skoro sami muškarci, ja stvarno ne znam kako se to zove ako ne dominacija. Sve to ima veze sa životom, ali na forumu naravno služi za sprdnju. Mislim da polovinu francuskog parlamenta čine žene. Polovinu.

Normalno. Manje ili više, taj broj i jeste prava mera.
Ali ne nametnuti broj već uspehom potkrepljen.
Ja razmišljam na osnovu svog malog sveta, kroz čitavi školovanje preko polovine najboljih djaka su bile devojčice.
Šta se sa tim devojčicama kasnije desi pa ih retko ima, retko za njih čujemo, gde su one curice koje su držele Vukove diplome i dobijale desetke na studijama? Nešto ne štima čim kasnije potonu. Nešto u sistemu i okruženju ih gurne naniže a podigne druge.
 
To je drustvo u kom su zene dominantne po brojnosti tj. drustvo u kome vlada polna diskriminacija a ne dominacija...:D

Kvote takoreci. :lol:

Šta se sa tim devojčicama kasnije desi pa ih retko ima, retko za njih čujemo, gde su one curice koje su držele Vukove diplome i dobijale desetke na studijama? Nešto ne štima čim kasnije potonu. Nešto u sistemu i okruženju ih gurne naniže a podigne druge.

...@...mozda su odlucile da budu majke, da ne doje u parlamentu.
 
Normalno. Manje ili više, taj broj i jeste prava mera.
Ali ne nametnuti broj već uspehom potkrepljen.
Ja razmišljam na osnovu svog malog sveta, kroz čitavi školovanje preko polovine najboljih djaka su bile devojčice.
Šta se sa tim devojčicama kasnije desi pa ih retko ima, retko za njih čujemo, gde su one curice koje su držele Vukove diplome i dobijale desetke na studijama? Nešto ne štima čim kasnije potonu. Nešto u sistemu i okruženju ih gurne naniže a podigne druge.

Раде на одговарајућим местима. Не мора свако бити медијски уочљив.
 

Back
Top