Quantcast

Dominantni muskarci

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
12.568
Раде на одговарајућим местима. Не мора свако бити медијски уочљив.
Ja bih rado poverovala u to ali me realnost demantuje.
Moje drugarice, i to tehničke struke, deficitarne, nisu uspele da se proguraju do rukovodećih mesta. Sve tri imaju poslove ali su stale.

Sa druge strane, mom muzu su nadređene dve žene od kojih se za jednu ne zna ni koje je struke. Fakat ima fakultet ali obzirom na poziciju u takvoj organizaciji gotovo dodje neshvatljivo, doduse, dolazi iz bogate zemlje. Naročito kada poredim sa ove tri žene upada u oči. Čini mi se da nešto oko podsticanja devojcica kroz skolovanje ne funkcioniše dobro i da masa njih uči bas lepo a onda potpuno nespremne dodju na tržište i ne snadju se...mislim da je to šteta jer one imaju znanje i mogu bolje da rade ali nekako su naučene sa se ne treba gurati, da nije lepo gurati se i onda ih ispreskacu svi živi.

електрика

Zaslužan član
Poruka
108.263
Moje drugarice, i to tehničke struke, deficitarne, nisu uspele da se proguraju do rukovodećih mesta. Sve tri imaju poslove ali su stale.

Sa druge strane, mom muzu su nadređene dve žene od kojih se za jednu ne zna ni koje je struke. Fakat ima fakultet ali obzirom na poziciju u takvoj organizaciji gotovo dodje neshvatljivo, doduse, dolazi iz bogate zemlje. Naročito kada poredim sa ove tri žene upada u oči. Čini mi se da nešto oko podsticanja devojcica kroz skolovanje ne funkcioniše dobro i da masa njih uči bas lepo a onda potpuno nespremne dodju na tržište i ne snadju se...mislim da je to šteta jer one imaju znanje i mogu bolje da rade ali nekako su naučene sa se ne treba gurati, da nije lepo gurati se i onda ih ispreskacu svi živi.
Гле, мој случај.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
124.983

je l se promovišu preko neta tipa linkedin, nekkavi tekstovi
ne može baš svako ni da bude direktor, npr 20 ljudi u firmi a jedan direktor, a možda neko i beži od toga

Susan Sto Helit

Iskusan
Poruka
6.568
Pozdrav.Zasto zene vole dominantne muskarce?
Meni to nije negativan kontekst, jer pod "dominantnim" ne podrazumevam zlostavljača i manijaka, ili nekog kog zanima SM. Dominantan muškarac, po meni, jeste prosto jedan koji nije slabić, koji zna koliko vredi, koji se ne da izmanipulisati i preveslati, i koji ima potencijal da uspe u životu. Iz te perspektive, volim dominantne muškarce.

електрика

Zaslužan član
Poruka
108.263
Meni to nije negativan kontekst, jer pod "dominantnim" ne podrazumevam zlostavljača i manijaka, ili nekog kog zanima SM. Dominantan muškarac, po meni, jeste prosto jedan koji nije slabić, koji zna koliko vredi, koji se ne da izmanipulisati i preveslati, i koji ima potencijal da uspe u životu. Iz te perspektive, volim dominantne muškarce.
То није доминантан већ просто - карактеран мушкарац.

Susan Sto Helit

Iskusan
Poruka
6.568
Доминантан у МЖ односу. Тако сам ја разумела и не само ја.
Ni to nije problem, ako se stvari raspodele.
Mislim da u zajednici ljudi imaju polja (obaveze, odgovornosti, poslove, kako god) po pitanju kojih su bolji ili lošiji od partnera. Ne vidim zašto se poslovi (ili šta već) ne bi raspodelili, tako da svako radi ono u čemu je najbolji. Ako moj čoEk dominira u jednom aspektu našeg života, ja nemam problem s tim. Postoje polja na kojima ja dominiram.
Ako veza počiva samo na dominaciji jednog partnera, bilo muškog bilo ženskog, onda je to zlostavljanje. Zašto neke žene vole da budu izložene tome? Ima sto razloga. Već sam se pisala o tome s postavljačem. Može biti nasleđe iz roditeljske kuće, može biti slabost karaktera (što je često skopčano s roditeljskom kućom), dok neke žene prosto glume, jer su procenile rizik i dobit, i zaključile da profitiraju.
Verujem da slične muškarce zaista mogu "voleti" samo vrlo mlade devojke, jer imaju pogrešne ideje i iluzije. Odrasla žena, bez nekih ličnih frustracija ili zadnjih motiva, teško će dozvoliti da se neko njome šutira okolo (ne mislim bukvalno).

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.