Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima aplicirao sam 20tog maja 2018 noks 1-2. Jel se zna dokle su stigli sa terminima? Kad bi se ja mogo nadati za poziv iz ambasade okvirno?
Hvala svima

Ja takođe čekam za Noks 1-2 i prijavio sam se 27. decembra 2017. Kada sam se ja prijavio podela termina po starom je bila oko polovine avgusta a do sada su podeljeni termini za Noks 1-2 do početka novembra. To znači da je za 10 meseci čekanja podeljeno oko 2 i po meseca. Ako je suditi prema tome i ako se nešto strašno ne ubrza ja očekujem termin tamo negde početkom aprila.
 
Poslednja izmena:
Ja takođe čekam za Noks 1-2 i prijavio sam se 27. decembra 2017. Kada sam se ja prijavio podela termina po starom je bila oko polovine avgusta a do sada je su podeljeni termini za Noks 1-2 do početka novembra. To znači da je za 10 meseci čekanja podeljeno oko 2 i po meseca. Ako je suditi prema tome i ako se nešto strašno ne ubrza ja očekujem termin tamo negde početkom aprila.
Moje misljenje je da se ceka sve ukupno godinu dana.bar po zaključcima sa foruma.Mozda bi trebao u novembru na termin.To je ipak 11 meseci cekanja.e sad neko ceka 15 neko do 60 dana za vizu.To je moje misljenje.mozda nisam u pravu,ali mislim da je ovako.
 
Moje misljenje je da se ceka sve ukupno godinu dana.bar po zaključcima sa foruma.Mozda bi trebao u novembru na termin.To je ipak 11 meseci cekanja.e sad neko ceka 15 neko do 60 dana za vizu.To je moje misljenje.mozda nisam u pravu,ali mislim da je ovako.

Ne gresis puno,to je okvirno cekanje ali ipak i svako je prica za sebe.ima raznih slucajeva u to smo se uverili odavno..
 
Ne gresis puno,to je okvirno cekanje ali ipak i svako je prica za sebe.ima raznih slucajeva u to smo se uverili odavno..
Pa da.citao sam da je nekome bilo gotovo sve za godinu dana,nekome termin bio za 10 meseci pa vizu cekao 3 meseca posle toga,neko je dobije za 15 dana.Uglavnom ludnica,nikakvih pravila nema To bi mozda ipak vozacc znao najbolje sta i kako!Ali mislim da je 90% ljudi okvirno bilo do godinu dana.Mislim da si ti oko neve hodine u nemackoj.
 
Pa da.citao sam da je nekome bilo gotovo sve za godinu dana,nekome termin bio za 10 meseci pa vizu cekao 3 meseca posle toga,neko je dobije za 15 dana.Uglavnom ludnica,nikakvih pravila nema To bi mozda ipak vozacc znao najbolje sta i kako!Ali mislim da je 90% ljudi okvirno bilo do godinu dana.Mislim da si ti oko neve hodine u nemackoj.

Ma ne moze tu ni vozac niti bilo ko da zna jer to je upravo sve individualno.mozes samo da se upravljas prema vecini i nadas da ce biti brze...
 
Moje misljenje je da se ceka sve ukupno godinu dana.bar po zaključcima sa foruma.Mozda bi trebao u novembru na termin.To je ipak 11 meseci cekanja.e sad neko ceka 15 neko do 60 dana za vizu.To je moje misljenje.mozda nisam u pravu,ali mislim da je ovako.

Možda si u pravu, ali trebalo bi uzeti u obzir i još jednu činjenicu. Od 1. novembra 2017. za termin za vizu su se mogli prijaviti svi bez obzira da li imaju prethodnu saglasnost Nemačke nacionalne službe za zapošljavanje, što je takođe dovelo do povećanja broja onih koji čekaju na termin po svim kategorijama. Zbog ovog suludog čekanja do sada mi je otkazano 10-ak ugovora o radu, mada ih imam još 10, tako da ugovori nisu problem, problem je ovo iznurujuće čekanje.
 
Ma ne moze tu ni vozac niti bilo ko da zna jer to je upravo sve individualno.mozes samo da se upravljas prema vecini i nadas da ce biti brze...

Upravo tako. Sve zavisi od grada i guzve u auslanderbehorde/bundesagentur fur arbeit kada se posalju vasa dokumenta iz Ambasade za nemacku.
Ima tu jos jedna kocnica a to je kada vam konacno sve odrade i provere u nemackoj salje se nazad u ambasadu ovamo a oni naravno ne zovu odmah...
na desetine faktora!
 
Upravo tako. Sve zavisi od grada i guzve u auslanderbehorde/bundesagentur fur arbeit kada se posalju vasa dokumenta iz Ambasade za nemacku.
Ima tu jos jedna kocnica a to je kada vam konacno sve odrade i provere u nemackoj salje se nazad u ambasadu ovamo a oni naravno ne zovu odmah...
na desetine faktora!
Ma cirkus!Takav elan sam imao kad sam tek dobio ugovor,tada se cekalo mnogo krace ,onda su poceli sa produzavanjem i ovom agoniom!Nekad se pitam ima li sve ovo smisla.Tretiraju nas kao indijance.covek izubi volju u ovom ludilu..Da se bar zna procedura!Na pijaci se radi preciznije!
 
Moze da se zavrsi,potrebna je ulazna viza bilo kakva,to je prvi uslov da bi se ostalo moglo zavrsiti,pisano je o tome na ovim forumu morate dosta stranica unazad da listate.

- - - - - - - - - -


Moze da se zavrsi kad se ode u Nemacku,pisano je o tome na formu,nije lako ali mnogi su zavrsili bar ovde sto su pisali,ima to dosta stranica unazad treba listati.

A ne moze se na ovaj forum nista nac pola gluposti i prepirke ljudi kace , a sto je to toliko tasko ? Dobiju li pre nego mi sto cekamo termin ?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top