Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima,

hteo bih da zamolim one koji znaju odgovor ili mi mogu priblizno pomoci.Po struci sam fizioterapeut. Dobio sam iz Regierunga odgovor da moram ici 3 meseca na Anpassunglehrgang i to samo teoriju,praksa mi je sve priznata. Moje pitanje glasi,konkurisao sam za NOKS 3-5,znaci imam ovaj Bescheid koji sam nosio kao dopunu 12 jula (termin je bio 1 juna).Posto mi u ugovoru stoji da cu raditi kao fizioterapeut ali da su dokumenta u fazi anerkennunga,koju cu vizu dobiti ( za ausbildung ili ce biti radna) i drugo,jer nece slucajno biti odbijenica jer je poslodavac mozda trebao da stavi pomocnik fizioterapeuta do dobijanja Urkunde/a.? Napominjem,kao sto sam i rekao vec, u ugovoru stoji da sam u procesu Anerkennunga a prilozio sam i poseban papir gde pise da ce troskove skole snositi poslodavac i da ce me podrzati kroz anerkennung.
 
Jutros bio na terminu,nije bilo guzve
usao sam u ambasadu u 09:15 a imao sam zakazano u 09:45....
procedura je vrlo jednostavna sve ukupno je trajalo oko 25-30 min
od ulaska,preko bezbednosne provere,pa na mali salter kratka provera papira i onda glavni salter za predaju dokumentacije,gde sam cekao red nekih 10-15 min....
najbitnije je da dobro proverite i spakujete dokumentaciju i sve ide jako brzo.
ja sam imao srece sto nije bilo guzve dosao sam ranije 30 min i odma su me uputili u ambasadu....tako da sam u 09:45 sve zavrsio...
sad cekamo vizu...
pozdrav svima.

- - - - - - - - - -

e da vazna stvar
pitala me je sluzbenica za znanje jezika,
reko sam joj da sam isao na kurs par meseci i da sam ucio nemacki u skoli i da imam neko najosnovnije znanje
ona me pita jel to A1?
ja kazem nisam polagao,ali otprilike da sam tu negde sa znanjem blizu A1.
ona je rekla ok i nije vise to spominjala niti je trazila bilo kakav papir vezano za poznavanje jezika.
eto mozda ce nekome i to znaciti....

Čekaš vizu kao šta? Vozač ili ...?
 
Ja sam bio 22.06, vozač sam, ali sam isto čekao po noksu 1-2. Jeste li vi dobili vizu?

Jos nisam dobio vizu, kada sam bio na razgovoru i na predaju dokumentacije sve je proslo i vise nego dobro...Kada smo zavrsili ja pitam zenu na salteru, jel sve ok sa papirima jel se mogu nadati pozitivnom odgovoru sa njihove strane, kaze ona sve je u redu i spremite novac za osiguranje i cekajte nas poziv, bas tim recima....

Ja sam aplicirao 25.9.2017, termin 8.6 mi javili za 18.6.2018...

A vi jeste dobili vizu?

Pozdrav i svako dobro!
 
Jos nisam dobio vizu, kada sam bio na razgovoru i na predaju dokumentacije sve je proslo i vise nego dobro...Kada smo zavrsili ja pitam zenu na salteru, jel sve ok sa papirima jel se mogu nadati pozitivnom odgovoru sa njihove strane, kaze ona sve je u redu i spremite novac za osiguranje i cekajte nas poziv, bas tim recima....

Ja sam aplicirao 25.9.2017, termin 8.6 mi javili za 18.6.2018...

A vi jeste dobili vizu?

Pozdrav i svako dobro!

Bukvalno je sve isto I kod mene bilo, rekla mi je da je sve u redu i da čekam poziv... I evo, 22 će biti punih mesec dana i ništa, počeo sam da brinem da li je sve ok...
Sve najlepse
 
Noks 6-8
Visokokvalifikovani/nije plava karta
Zahtev za termin 03.04.2018.
Termin 05.07.2018.
Juče javljeno da je viza odobrena 18.07.2018

Nek je sa srecom! :) A mail sa terminom kada je bio? Pokusavam da utvrdim raspored deljenja termina..kojim danima dele termine i tako to...
Do sada sam primetila da dele petkom..a nekima se zalomi da cekaju i do 3 i po meseca a nekima 3.. Super svakako da je Vama bilo krace!
 
Kao sto sam vec pisao, poceli su godisnji odmori i kod njih (De) pa ce se sve usporiti malo. Primer jedan, vozac jedna ista firma cekao na odobrenje 18dana, drugi vozac ista firma posle mesec dana isto cekao 17 ili 18 dana da mu jave da je viza odobrena. Sada bio kolega ista firma ceka vec 30dana jos nema odgovora. Produzice se za 15 dana minimum. Ne mora da znaci ali izgleda da je tako.
 
Šta si po struci i kakv posao je u pitanju?

Masinski inzenjer struka, posao projektni inzenjer

Nek je sa srecom! :) A mail sa terminom kada je bio? Pokusavam da utvrdim raspored deljenja termina..kojim danima dele termine i tako to...
Do sada sam primetila da dele petkom..a nekima se zalomi da cekaju i do 3 i po meseca a nekima 3.. Super svakako da je Vama bilo krace!

Hvala.
Mejl sa terminom je bio 15.06.2018.

Brzina odgovora za vizu najvise zavisi od pokrajine i mesta u koje se ide. Najduze cekaju na odgovor oni koji idu u velike gradove tipa Minhen, Frankfurt.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top