Који су услови за добијање дозволе за оружје?

Који су услови за добијање дозволе за оружје?

Да ли је дозвола за ватрено оружје услов за чланство у стрељачком клубу?
Pitala sam često u svojih nekoliko tema... Nadam se da ćemo dobiti odgovor u tvojoj.
Želim da ovladam vatrenim oružjem i da ga imam u svom posedstvu.
Intelektualka sam, pacifista, primeran građanin... ali računam da treba da imam vatreno oružje za "ne dao Bog".
Lovačka društva su jedan od načina, mada....
Da li treba da mislim solo, ili da potražujem oružje za koje sam imenom i prezimenom odgovorna?
 
Pitala sam često u svojih nekoliko tema... Nadam se da ćemo dobiti odgovor u tvojoj.
Želim da ovladam vatrenim oružjem i da ga imam u svom posedstvu.
Intelektualka sam, pacifista, primeran građanin... ali računam da treba da imam vatreno oružje za "ne dao Bog".
Lovačka društva su jedan od načina, mada....
Da li treba da mislim solo ili da potražujem oružje za koje sam imenom i prezimenom odgovorna?
do vatrenog oružja, posebno kratkih cevi, veomaaaa teško. Najbitniji ti je razlog za držanje oružja. Zatim imaš lekarska uverenja, intervjua komšija i poznanika od strane policije, potvrde o uspešnoj obuci rukovanja oružjem, polaganje testova...
na kraju ako sve prođe kako treba, dobiješ dozvolu da kući čuvaš pištolj ili revolver. Ne smeš ga nositi vani (osim rasklopljenog i praznog).
A dozvolu za nošenje je još teže dobiti.
nešto jednostavnije ti je dozvola za duge cevi, miraš biti član lovačlog društva, kao član proći obuku i izvršavati aktivnosti tog društva, zatim polagati testove, podneti zahtev ...
ranije je bilo to labavije, posebno ako ti je posao bio vezan za oružje (vojna lica, milicija..) ja sam imao u jednom periodu legalno revolver, 2 pištolja, lovni karabin sa optikom, lovačku pušku bokericu i poluautomatsku sačmaru. Problem je bila i nabavka mumicije, sve u svemu mogao si godišnje da nabaviš sa potvrdom policije, 20 metaka za pištolj, i 50 za karabin!
Pre više od 10 godina dam bio u poseti rođaku u americi, čovek ljubitelj oružja imao je pravi mali arsenal kući a što je najzanimljivije, migao je da kupi kamion municije! jeftini su bili celi sanduci vojne municije koje je armija rashodovala ili jeftino uvozili iz bivših komunističkih država, pa pođeš na strelište otvoriš kutiju sa 1000 metaka i ceo dan uživsš...
 
Који су услови за добијање дозволе за оружје?

Да ли је дозвола за ватрено оружје услов за чланство у стрељачком клубу?
Dozvola za posedovanje oružja u Evropi i naravno usranoj Srbiji, nije kao u USA pravo nego privilegija.
Vučićeva oligarhija vrlo dosledno sprovodi agendu totalnog razoružavanja naroda, agenda koja je stigla naravno iz EU, Brisela.
Ono što desilo u maju mu je samo došlo kao kec na deset u ajncu.
Odgovor na tvoje pitanje je - nećeš dobiti oružje, naročito kratkocevno. Za to ti treba opravdan razlog (tako oni kažu). Ako navedeš samoodbranu, to nikako ne prolazi jer ti kažu tu je policija da te štiti. :hahaha:
Postoji, istina, šansa da dobiješ kratkocevno oružje ako se aktivno takmičiš u nekoj disciplini praktičnog streljaštva, recimo IPSC.
Inače ako hoćeš da se baviš klasičnim streljaštvom, reći će ti da klub ima oružje, tebi ne treba.
Za dugocevno je malo veća mogućnost, moraš da budeš ili lovac ili opet da se aktivno takmičiš u nečemu.

Postoji i treća mogućnost, da pripadaš Vućićevoj bandi, imaš jake veze u MUP-u, itd
Skoro sam čitao da je jedan od Belivukove kriminalne grupe imao dozvolu za nošenje pištolja. Pazi, ne za posedovanje, jer su te dozvole razdvojene, za posedovanje možeš samo da ga držiš u kući, nego za nošenje.
 
Dozvola za posedovanje oružja u Evropi i naravno usranoj Srbiji, nije kao u USA pravo nego privilegija.
Vučićeva oligarhija vrlo dosledno sprovodi agendu totalnog razoružavanja naroda, agenda koja je stigla naravno iz EU, Brisela.
Ono što desilo u maju mu je samo došlo kao kec na deset u ajncu.
Odgovor na tvoje pitanje je - nećeš dobiti oružje, naročito kratkocevno. Za to ti treba opravdan razlog (tako oni kažu). Ako navedeš samoodbranu, to nikako ne prolazi jer ti kažu tu je policija da te štiti. :hahaha:
Postoji, istina, šansa da dobiješ kratkocevno oružje ako se aktivno takmičiš u nekoj disciplini praktičnog streljaštva, recimo IPSC.
Inače ako hoćeš da se baviš klasičnim streljaštvom, reći će ti da klub ima oružje, tebi ne treba.
Za dugocevno je malo veća mogućnost, moraš da budeš ili lovac ili opet da se aktivno takmičiš u nečemu.

Postoji i treća mogućnost, da pripadaš Vućićevoj bandi, imaš jake veze u MUP-u, itd
Skoro sam čitao da je jedan od Belivukove kriminalne grupe imao dozvolu za nošenje pištolja. Pazi, ne za posedovanje, jer su te dozvole razdvojene, za posedovanje možeš samo da ga držiš u kući, nego za nošenje.
U Hrvstskoj ima fora, ali je opet diskriminatorna.
Ukoliko si u stanju dokazati da svaki dan u banku nosiš visok utržak, šef policije može, ali ne mora izdati dozvolu za nošenje.
Drugim riječima, možeš ako si bogatun s visokim utrškom i podmažeš šefa nadležne policijske postaje.
Zanimljiva stvar je da je pokojni Ivo Pukanić imao dozvolu za nošenje, što je zaprepastilo javnost.
Na kraju mu svejedno nije pomogla.
 
images (1).jpeg
 
Postoji i treća mogućnost, da pripadaš Vućićevoj bandi, imaš jake veze u MUP-u, itd
Skoro sam čitao da je jedan od Belivukove kriminalne grupe imao dozvolu za nošenje pištolja. Pazi, ne za posedovanje, jer su te dozvole razdvojene, za posedovanje možeš samo da ga držiš u kući, nego za nošenje.
Pa, ovo zvuči najlakše.
Aco V, eto mene!
 
FDDD malo karikira, nije to baš tako, pa sve i da se učlaniš u SNS.
Daleko od toga da članstvo ne pomaže, ali mjere su svejedno rigorozne.
Život malih i neprimetnih je tako težak, ali pomisli, i oni bi da se bore za svoje živote!
Tema je-kako do oružja?
Svetlo ili tamno?
Ne bih mrava ubila, ali se ne osećam odavno sigurnom.
Boga uzeti za zaštitnika ili raditi po nečemu svom?
 
U Hrvstskoj ima fora, ali je opet diskriminatorna.
Ukoliko si u stanju dokazati da svaki dan u banku nosiš visok utržak, šef policije može, ali ne mora izdati dozvolu za nošenje.
Drugim riječima, možeš ako si bogatun s visokim utrškom i podmažeš šefa nadležne policijske postaje.
Zanimljiva stvar je da je pokojni Ivo Pukanić imao dozvolu za nošenje, što je zaprepastilo javnost.
Na kraju mu svejedno nije pomogla.
Ipak je za nijansu normalnije u Hr što se tiče nabavke oružja.
I za vreme SFRJ Hrvatska i naročito Slovenija su bile liberalnije za oružje.
Zato su, izmedju ostalog, slovenački vatrogasci najurili JNA
 
Život malih i neprimetnih je tako težak, ali pomisli, i oni bi da se bore za svoje živote!
Tema je-kako do oružja?
Svetlo ili tamno?
Ne bih mrava ubila, ali se ne osećam odavno sigurnom.
Boga uzeti za zaštitnika ili raditi po nečemu svom?
Uvijek možeš na crno kupiti oružje, problem je u tome što se sve europske države zgražaju 2. Amandmana.
Drugim riječima, ja bi kroz maksimalno 30 dana bio u stanju za 600 eura u obližnjoj selendri nabaviti relativno dobro očuvan AK-47 zaostao iz rata... ali ne dao bog da opravdano opalim metak iz njega -----------> robija.
Što reče ironično jedan odvjetnik iz New Yorka, nakazne države koje se po zakonu o oružju ni Europa ne bi posramila - ukoliko vam nije pošlo za rukom pobjeći glavom bez obzira dok vas provalnik pljačka, onda se barem pravite da čvrsto spavate.
 
Poslednja izmena:
Ipak je za nijansu normalnije u Hr što se tiče nabavke oružja.
I za vreme SFRJ Hrvatska i naročito Slovenija su bile liberalnije za oružje.
Zato su, izmedju ostalog, slovenački vatrogasci najurili JNA
Ja sam opet čitao da je drukčije.
Navodno su u Srbiji najopušteniji zakoni.
Što je sada istina, bog zna.
Činjenica je ta da je Hrvatska u Europi možda i šampion po količini ilegalnog oružja i kamo sreće da ga imaju mafijaši, oni barem pucaju jedni u druge, već ga imaju PTSP branitelji, koji de facto imaju dozvolu za ubojstvo.

 
Ivijek možeš na crno kupiti oružje, problem je u tome što se sve europske države zgražaju 2. Amandmana.
Drugim riječima, ja bi kroz maksimalno 30 bio u stanju za 600 eura u obližnjoj selendri nabaviti relativno dobro očuvan AK-47 zaostao iz rata... ali ne dao bog da opravdano opalim metak iz njega -----------> robija.
Što reče ironično jedsn odvjetnik iz New Yorka, nakazne države koje se po zakonu o oružju ni Europa ne bi posramila - ukoliko vam nije pošlo za rukom pobjeći glavom bez obzira dok vas provalnik pljačka, onda se barem pravite da čvrsto spavate.
Ipak, autor teme i ja želimo da budemo zvanično u posedu oružja-nismo budale, nisko i tek onako. Ozbilljno osećamo potrebu da se naoružamo i pravimo pitanje oko posedovanja oružja.
Pitaj, ali ako se ne odgovori...Well, hang on! 🤗
 
Ipak, autor teme i ja želimo da budemo zvanično u posedu oružja-nismo budale, nisko i tek onako. Ozbilljno osećamo potrebu da se naoružamo i pravimo pitanje oko posedovanja oružja.
Pitaj, ali ako se ne odgovori...Well, hang on! 🤗
Hm... navodno lovačko društvo.
Moraš biti slugan tamo nekim lokalnim guzičarima, ali doći do oružja legalno i sačuvati ponos, zaboravi.
 

Back
Top