Dete vs muskarac

Zene je l' mislite da na prvom mestu treba biti dete ili muz?

Dete.


(Nikada necu shvatiti one zene koje ostave ili zanemare decu zbog muskarca.)

- - - - - - - - - -

Niko. Niko na svetu ti ne moze biti vazniji od sebe samog.
Najgore je ako probas da to dete postavis ispred sebe.
Skoro si mrtav covek.
Dete ima tolike prohteve i potrebe da je nemoguce ispuniti ih. Od rodjenja.

Prvo volis sebe. Onda idu drugi.

Moras voditi racuna o sebi da bi bila sposobna da vodis racuna o detetu. Ali to ne znaci da stavljas sebe ispred deteta.
 
To nije drugorazredni znacaj, emocija nije ista, a volis ih podjedako, ali na razlicit nacin. Dete je kruna te ljubavi i kao takvo, a i bez obzira na to, treba da bude prioritet. Nema tu mnogo sta da se mozga.
 
Ne može da se poredi.

@Nina

Mislim da muz i dete treba zeni da budu podjednako vazni..i da grese
one zene koje rodjenjem deteta, muzu daju mu drugorazredni znacaj.


Тако размишљају разумне, паметне жене, које чине живот лак, пун љубави, лепоте и успеха.... :heart::cmok:

- - - - - - - - - -

To nije drugorazredni znacaj, emocija nije ista, a volis ih podjedako, ali na razlicit nacin. Dete je kruna te ljubavi i kao takvo, a i bez obzira na to, treba da bude prioritet. Nema tu mnogo sta da se mozga.

Па сад, као мушкарац, морам да будем и критичар. :)

Ти би требало да измозгаш, чим си дете сврстала у предмет виших материјалних вредности, елиминисала мужа као живо биће. :)
 
Poslednja izmena:
Тако размишљају разумне, паметне жене, које чине живот лак, пун љубави, лепоте и успеха.... :heart::cmok:

- - - - - - - - - -



Па сад, као мушкарац, морам да будем и критичар. :)

Ти би требало да измогаш, чим си дете сврстала у предмет виших материјалних вредности, елиминисала мужа као живо биће. :)

lupetas, i ne pratis sta pisem
no svejedno
 
...sigurna sam da bi mi dete bilo prvo i on bi mi bio mnogo cudan ako mu dete ne bi bilo prvo...nekako mislim i da je to sasvim drugacija vrsta ljubavi...ne bih mogla da mesam seksualnu vezu koju imam sa muskarcem i osecaj majcinske ljubavi koju imam prema detetu...boze me prosti ja sam bila sablaznjena kada mi je zamereno da volim sestricinu vise od njega...pa ne volim je vise ali volim je mnogo, ako treba da uzmem apotekarsku vagu pa na jednu stranu da stavim nju a na drugu tebe i da vas izmerim ko mi je tu vazniji, drazi, voljeniji...aman, veca je beba ispao od nje...
 
Zene je l' mislite da na prvom mestu treba biti dete ili muz?

opsirno ti p[itanje..neko moz da shvati da si pitala da li bi zelele da imaju muza bez dece.ili da raskinu sa muzem ako ne mozda ima decu...
al u braku,gde imas decu,to su 2 razlicite ljubavi..al dete je svakako br 1...
sto opet ne znaci da je svima tako imas macehe koje vise vole usvojenu decu od njihovih majki,imas zene koje su ljubomorne na svoju cerku jer im tata posvecuje paznju,imas devojke koje nisu osecale ljubav pa nine bi htele decu jer zele da budu centar necijeg sveta i da imaju svu njegovu ljubav,i tako dalje i tako dalje...
 
Zene je l' mislite da na prvom mestu treba biti dete ili muz?

Najbolje je da nemas ni dete, ni muza, ni zenu.

Koji ce ti k.

- - - - - - - - - -

Niko. Niko na svetu ti ne moze biti vazniji od sebe samog.
Najgore je ako probas da to dete postavis ispred sebe.
Skoro si mrtav covek.
Dete ima tolike prohteve i potrebe da je nemoguce ispuniti ih. Od rodjenja.

Prvo volis sebe. Onda idu drugi.

Pa skoro niko na svetu i ne postavlja dete ispred sebe. Samo se ljudi dele na one koji se foliraju oko toga (vecina, da li kroz patetiku i dozivljavanje sebe kao zrtvu, da li kroz klasicna ljigava foliranja sa tupavim zivotnim lekcijama), i na one koji se ne foliraju oko toga.

- - - - - - - - - -

meni je najpateticnije kad zene kad postanu majke
samo obleću oko dece, deca u centru pažnje
a muž tu statira i izigrava potrčka
mislim ako imaš par ljudi koji su ti centar sveta (muž + y dece)
sta je tesko raspodeliti pažnju
svi smo mi sebični i želimo tu pažnju
muž želi da se oseća kao muškarac a ne da gleda sažvakane sise i musave majice
detetove potrebe su vrlo jasno odredjene
i te koje hoće da budu veće majke od eve uglavnom
ni osnovne stvari ne urade kao roditelj
jel dosao prvo muž ili dete?

Deca su najidealniji izgovor za sve moguce stvari, od foliranja na poslu, do odbrambenog mehanizma za koji se hvatas jer ti je odnos sa partnerom skrsh.
 
opsirno ti p[itanje..neko moz da shvati da si pitala da li bi zelele da imaju muza bez dece.ili da raskinu sa muzem ako ne mozda ima decu...
al u braku,gde imas decu,to su 2 razlicite ljubavi..al dete je svakako br 1...
sto opet ne znaci da je svima tako imas macehe koje vise vole usvojenu decu od njihovih majki,imas zene koje su ljubomorne na svoju cerku jer im tata posvecuje paznju,imas devojke koje nisu osecale ljubav pa nine bi htele decu jer zele da budu centar necijeg sveta i da imaju svu njegovu ljubav,i tako dalje i tako dalje...
Ваљда сад могу многи да увиде колико сам у праву, као и оне жене које исто мисле као и ја:

http://forum.krstarica.com/showthread.php/719090-Dete-vs-muskarac?p=29881044&viewfull=1#post29881044

http://forum.krstarica.com/showthread.php/719090-Dete-vs-muskarac?p=29881537&viewfull=1#post29881537

http://forum.krstarica.com/showthread.php/719090-Dete-vs-muskarac?p=29886760&viewfull=1#post29886760
 

Back
Top