Да ли сте живи другови и другарице?

Ерих Фон Манштајн је био немачки генерал,узгред није био национал-социјалиста,учи девојко,читај....

Нико не велича фашизам,нити фашизам има ишта заједничко са немачком,учи девојко....

А узгред,ако се велича комунизам,могу и национал-социјализам и фашизам,што да не....

Био је фелдмаршала,добио је велико нацистичко одликовање ,није био чалн нацистичке партије али је био њен фелдмаршал!
Убијао је руски народ и децу у битки на Лењинград,бежи ,бре,како те није срамота!
 
Изненађен сам да ти као острашћени титоиста поздрављаш војничке врлине,посебно Манштајна,Паулус је друго...да је рецимо Рајхенау остао жив,мислим да би све другачије ишло.

што се тиче Хитлерове шизофреније потпуно си у праву.

Hitler je imao vrhunske generale, vrhunsku vojsku, ali pogresnu politiku i pogresne metode. Da je slusao svoje generale rat bi sigurno isao drugacijim tokom. Bar jedno vreme. Poznata je njihova disciplina, najbolje naoruzanje, vrhunaska obucenost i kvalitetni kadrovi, ali blesav vrhovni komandant.
Waffen SS, najbolje specijalne jedinice, to sta sam ja za Tita ne utice na mene da iz "ostrascenosti" ne vidim tu vojsku onakvom kakva je bila.

Mislim na onaj borbeni deo, ne naravno na onaj zaduzen da u pozadini vrsi likvidaciju Jevreja. Ti sa borbom nisu imali nista i jako cesto su izazivali i kod svojih vojnika gadjenje, tj. neodobravanje.
 
Био је фелдмаршала,добио је велико нацистичко одликовање ,није био чалн нацистичке партије али је био њен фелдмаршал!
Убијао је руски народ и децу у битки на Лењинград,бежи ,бре,како те није срамота!

Да био је.
Да добио је,није био фелдмаршал партије већ Немачке војске,Вермахта.
Убијали су сви,ал он је релативно чист....доживео је мирну и спокојну старост.
Није ме срамота,волим да се бавим милитаријом,Ерих Фон Манштајн је био најбољи Генерал у Другом Светском рату.
 
Да био је.
Да добио је,није био фелдмаршал партије већ Немачке војске,Вермахта.
Убијали су сви,ал он је релативно чист....доживео је мирну и спокојну старост.
Није ме срамота,волим да се бавим милитаријом,Ерих Фон Манштајн је био најбољи Генерал у Другом Светском рату.

Јесте друже био је фелдмаршал нацистичке војске!
Пропагираш нацизам и фашизам!
 
Novi-sokovi-na-ruskom-trzistu.jpg


Најбољи су победили!
 
Hitler je imao vrhunske generale, vrhunsku vojsku, ali pogresnu politiku i pogresne metode. Da je slusao svoje generale rat bi sigurno isao drugacijim tokom. Bar jedno vreme. Poznata je njihova disciplina, najbolje naoruzanje, vrhunaska obucenost i kvalitetni kadrovi, ali blesav vrhovni komandant.
Waffen SS, najbolje specijalne jedinice, to sta sam ja za Tita ne utice na mene da iz "ostrascenosti" ne vidim tu vojsku onakvom kakva je bila.

Mislim na onaj borbeni deo, ne naravno na onaj zaduzen da u pozadini vrsi likvidaciju Jevreja. Ti sa borbom nisu imali nista i jako cesto su izazivali i kod svojih vojnika gadjenje, tj. neodobravanje.

одлично написано,само мислим да ће те партизанка оптужити да си фашиста :hahaha:
 
Vreme Komunizma je proslo, dajte, zasto se bavimo tim!??

Prvi, doduse ne jedini, ali GLAVNI i najveci razlog, zbog koga se Komunizam NIKAD VISE NE SME VRATITI je zabrana Religije, Pravoslavlja, i to je dovoljno!

Znam, mnogi komunisti ce sad reci, da je tada bilo mnogo lepse nego danas, jeste, roditelji su mi o tome bezbroj puta pricali i verujem im, na letovanje se islo svake, ili gotovo svake godine, sve je bilo SUPROTNO od onog danas, a znamo sta je sve danas, Tito je imao dobrih strana, Srbi su ziveli u Jugoslaviji, ujedinjeni, i u zajednici, ali je JEDNA od losih strana ta sto smo se posle Jasenovca ujedinili sa Hrvatskom, ponovo, i stvorili vestacku "ljubav", dok nam je Kosovo propadalo, o kome skoro pa nista tada nije govoreno, jer su svi bili zauzeti "Lepom Jugom" i uredjivanjem i odrzavanjem iste, ali nje, kao drzave, a ne DRZAVE, i boljeg zivota na Kosovu, odakle su i moji roditelji (i ja), i iako se tada zivelo lepo, oni su uvek meni uglavnom pricali generalno o tome, jer oni bas nisu osetili tako mnogo, koliko se danas predstavlja, i vise preteruje, sa "lepotom komunizma", ipak se s' pocetkom devedestih videlo ko je ko i sa kim su Srbi ziveli u zajednici, ipak su na kraju isplivale sve negativne i gadne osobine, zajednickih drzava, naravno, opet predvodjene Mudzahedinima i Ustasama, tu nema dalje, ovo vreme ce proci, ali samo ce VLAST, VRLO BRZO proci, ali se Komunizam nece vratiti, nemojmo vise o tome, preterujete, ako se pak, Religija dozvoli, i na vlasti budu i Religiozni ljudi, NEK SE VRATI KOMUNIZAM, ali posto je to nemoguce, tu je kraj price.

;)
 
Vreme Komunizma je proslo, dajte, zasto se bavimo tim!??

Prvi, doduse ne jedini, ali GLAVNI i najveci razlog, zbog koga se Komunizam NIKAD VISE NE SME VRATITI je zabrana Religije, Pravoslavlja, i to je dovoljno!

Znam, mnogi komunisti ce sad reci, da je tada bilo mnogo lepse nego danas, jeste, roditelji su mi o tome bezbroj puta pricali i verujem im, na letovanje se islo svake, ili gotovo svake godine, sve je bilo SUPROTNO od onog danas, a znamo sta je sve danas, Tito je imao dobrih strana, Srbi su ziveli u Jugoslaviji, ujedinjeni, i u zajednici, ali je JEDNA od losih strana ta sto smo se posle Jasenovca ujedinili sa Hrvatskom, ponovo, i stvorili vestacku "ljubav", dok nam je Kosovo propadalo, o kome skoro pa nista tada nije govoreno, jer su svi bili zauzeti "Lepom Jugom" i uredjivanjem i odrzavanjem iste, ali nje, kao drzave, a ne DRZAVE, i boljeg zivota na Kosovu, odakle su i moji roditelji (i ja), i iako se tada zivelo lepo, oni su uvek meni uglavnom pricali generalno o tome, jer oni bas nisu osetili tako mnogo, koliko se danas predstavlja, i vise preteruje, sa "lepotom komunizma", ipak se s' pocetkom devedestih videlo ko je ko i sa kim su Srbi ziveli u zajednici, ipak su na kraju isplivale sve negativne i gadne osobine, zajednickih drzava, naravno, opet predvodjene Mudzahedinima i Ustasama, tu nema dalje, ovo vreme ce proci, ali samo ce VLAST, VRLO BRZO proci, ali se Komunizam nece vratiti, nemojmo vise o tome, preterujete, ako se pak, Religija dozvoli, i na vlasti budu i Religiozni ljudi, NEK SE VRATI KOMUNIZAM, ali posto je to nemoguce, tu je kraj price.

;)

Југославија није забрањивала религију ,нити је то радио СССР
Једина држава која се прогласила атеистичком јесте Албанија!
 
Југославија није забрањивала религију ,нити је то радио СССР
Једина држава која се прогласила атеистичком јесте Албанија!


Moram da se ovde složim, to je tačno, nigde nije zabranjena religija, ali su vršeni strahoviti progoni sveštenika, crkve su masovno zatvarane ili rušene u SSSR (najpoznatiji primer: sadašnja crkva Spasitelja u Kremlju srušena je 1930-tih da bi se napravio veliki Dom Sovjeta, pa pošto je to bilo skupo posle su tu napravljeni bazeni,:D a je tek 1990-tih ponovo izgrađena).
Što se tiče vapaja za ''komunizmom''. Koji komunizam? I ovo moram da podsetim: komunizam je jedna utopistička ideologija koja nigde nije ostvarena, i tačno je što je neko napisao da podrazumeva ukidanje države i stvaranje besklasnog društva. Ono društveno uređenje koje je postojalo u zemljama u tzv. Istočnom bloku u najboljem slučaju bio je socijalizam ili diktatura proleterijata, a ne komunizam. To mora da bude svima jasno.
 
Moram da se ovde složim, to je tačno, nigde nije zabranjena religija, ali su vršeni strahoviti progoni sveštenika, crkve su masovno zatvarane ili rušene u SSSR (najpoznatiji primer: sadašnja crkva Spasitelja u Kremlju srušena je 1930-tih da bi se napravio veliki Dom Sovjeta, pa pošto je to bilo skupo posle su tu napravljeni bazeni,:D a je tek 1990-tih ponovo izgrađena).
.

постављачица другарица само шири утопистичке идеје засноване на комплетном непознавања историјских чињеница

и на то да су комунисти срушили храм Христа Спаситеља у Москви вероватно ће да одговори да је то пропаганда западне капиталистичке машинерије - да су у ствари комунисти све време само мирисали љубичице и радовали се пролећу
 
Југославија није забрањивала религију ,нити је то радио СССР
Једина држава која се прогласила атеистичком јесте Албанија!

Da, da, ali je zato Religija bukvalno unistena, ljudi nisu smeli Bozic da slave.

Zasto su maltene SVI Komunisti i ateisti??? To nista ne govori? Verujes li ti u Boga???

Pricu necu nastavljati, odgovorio ti je @pontifex maximus.

;)
 
Тешка времена ,још тежа за животе радника и сељака!
Одоговорност не можемо да видимо у садашњој влади ,потребне су радикалне промене!Али ,за момента сетимо се живота који је био блистав и звездан,године које су обележиле век комунизма.

Где је радник и народ имао право гласа,то време ће да се врати.
Капитализам пропада ,демократија је само илузија !


Све више људи жали за временима комунизама ,од Вардара па до Триглава,од Москве па до Прага,од истока до запада!

Године среће које су капиталисти срушили да би управљали радничком класом!
Да ли вам је ДОСТА ,овог циркуса .Да ли желите да вратите комунизам!


Ми смо ту ,спремни и чекамо ,да обновимо земљу и повратимо право радника и сељака!

..бо те Лењин, Стаљин, Бравар и остала црвена камарила и шеста личка.......
 
Када смо код Бранка ,искрено препоручујем

slika-Berlinska-bitka-Branko-Kitanovi%C4%87-318430x400.jpg


2003_1.jpg


slika-Covek-koji-je-uzdrmao-Treci-Rajh-Branko-Kitanovic-537489x640.jpg


Изузетне књиге а друг је прави комуниста,Стаљиниста !

У његовим књигама страдало је више немаца него што су и сами совјети могли да пожеле.............човек је жива комедија!:rotf::rotf::rotf:
 
Komunisti nisu neka posebna partija prema drugim radničkim partijama......
:dosadno: nisi odgovorila na moje pitanje
Koliko glasova su komunisti dobili na poslednjim parlamentarnim izborima?
boli a?
А то што је она помагла швапске хорде и обогатила се крвљу српског наорда у нацистичким логорима .То ником ништа
:dosadno: ne lupetaj
 

Back
Top