Da li je i dalje aktuelno?

Bilo i biće, mislim da je utkano u naš DNK kod ...
ja imam teoriju da smo mi australija za vanzemaljce :D

kao sto je australija bila britanska zatvorenicka kolonija i tamo su slali krimose, tako je zemlja bila zatvorenicka kolonija za neku naprednu civilizaciju i onda je njihova planeta eksplodirala i ostadose samo krimosi od cele rase :D

lepo si rekla..u dnk nam je utkano lose ponasanje.

Poslednja izmena:
ja imam teoriju da smo mi australija za vanzemaljce :D

kao sto je australija bila britanska zatvorenicka kolonija i tamo su slali krimose, tako je zemlja bila zatvorenicka kolonija za neku naprednu rasu i onda je njihova planeta eksplodirala i ostadose samo krimosi od cele rase :D

lepo si rekla..u dnk nam je utkano lose ponasanje.
Samo da se zna, moje su poslali sa Venere jer su prodavali lažne diplome :rotf:

Jeste.

Posebno u kulturi Srbije, koja je unistavala humani kapital uvek i svuda, i kad su dobri lideri redji od trenutaka racionalnosti Slobodana Antonica.

U drustvu Srbije, gde su foliranje, maska i imidz sve, imas to sto imas.
тога данас има свуда, није то више специјалитет за Србе
од Токија до Милвокија

мени су највеће разочарање били Јапанци
прије 10ак година кад сам радио са њима ја сам очекивао пуно више
у стварности све је перцепција
можеш бити најбољи радник на свијету, али ако сједнеш минут, опустиш се, или одеш кући мало раније ти си најгори нерадник (а и особа)
док други лете на све стране (учинак је голи к. али изгледа да се убијају од посла)

Film Poltron je simljen pre vise od 30 godina..

Da li je ovo i dalje aktuelno?
poltronstvo je Evergreen, ali ovo što je Kovačević još pre 40ak godina napisao kao sprdnju, kao ismevanje na tu osobinu pojedinaca da u svemu vide nekakvu teoriju zavere je danas ozbiljnog maha uzelo... to više nije uopšte smešno do koje mere je narod obolelo od paranoje.
ne veruje se više ni u šta, ni u najbanalnije stvari... eto krenimo samo od ovog foruma l, to je jedna neverovatna količina paranoje, diskutovao sam u posl. par dana sa svakakvim pacijenatima i zaista mislim da su mnogi ozbiljni psihijatrijijski bolesnici, jer to šta se na ovom forumu piše, to čoveku koji je pri zdravoj pameti ne može ni na kraj pameti da bude...

"Balkanski špijun" mi je omiljeni domaći film, ali kao što rekoh... zastrasujuce je koliko se "balkanskih špijuna" namnožilo svuda oko nas! :confused:

Poslednja izmena:
poltronstvo je Evergreen, ali ovo što je Kovačević još pre 40ak godina napisao kao sprdnju, kao ismevanje na tu osobinu pojedinaca da u svemu vide nekakvu teoriju zavere je danas ozbiljnog maha uzelo... to više nije uopšte smešno do koje mere je narod obolelo od paranoje.
ne veruje se više ni u šta, ni u najbanalnije stvari... eto krenimo samo od ovog foruma l, to je jedna neverovatna količina paranoje, diskutovao sam u posl. par dana sa svakakvim pacijenatima i zaista mislim da su mnogi ozbiljni psihijatrijijski bolesnici, jer to šta se na ovom forumu piše, to čoveku koji je pri zdravoj pameti ne može ni na kraj pameti da bude...

"Balkanski špijun" mi je omiljeni domaći film, ali kao što rekoh... zastrasujuce je koliko se "balkanskih špijuna" namnožilo svuda oko nas! :confused:
Alan ford nam je postao stvarnost i svakodnevica :mrgreen:

Kada si klinac, ne shvatas bas svu genijalnost te Drame, ali posle kada omatoris, upoznas Srbiju i narod,...

тога данас има свуда, није то више специјалитет за Србе
од Токија до Милвокија

мени су највеће разочарање били Јапанци
прије 10ак година кад сам радио са њима ја сам очекивао пуно више
у стварности све је перцепција
можеш бити најбољи радник на свијету, али ако сједнеш минут, опустиш се, или одеш кући мало раније ти си најгори нерадник (а и особа)
док други лете на све стране (учинак је голи к. али изгледа да се убијају од посла)

Pa dobro šta i da jesi neradnik, eto recimo ja sam po prirodi inertan, lenj (i ne volim bas obaveze i da se cimam mnogo a pogotovo ne da nekom polazem racune) pa sta sad, mislim Bože moj imam zato neke druge kvalitete, ono svako od nas je različit i drugačiji i svi smo mi kao ljudi zapravo vrlo slojevite ličnosti i svi mi imamo svoje pluseve i minuseve sad samo je pitanje šta ko želi da vidi u tebi.

Mislim da su ti Japanci mnogo glupi i ograničeni ljudi (posebno im fali ta neka moć improvizacije i socijalna inteligencija), ono džaba im ta tehnologija i gedžeti i to što rmbaju po 16 sati dnevno i ostaju još 2 sata na poslu nakon toga da firmi dokazuju lojalnost, mislim ne znam odakle njima ideja pa da su oni idealni ili da je neko dužan njima da se prilagodjava i da bude kao oni, mislim ono ako si malo inteligentan znaćeš valjda da taj neko pripada nekoj drugoj kulturi, drugom podneblju, rastao je i odgajan je u nekim skroz drugačijim okolnostima i uslovima i ima skroz drugačiji mentalni sklop, drugačiju percepciju pa stoga i drugačiji odnos prema radu, itd pa stoga nastojiš da ga prihvatiš takvog kakav jeste a ne da očekuješ da se on prilagodjava tebi i da bude kao ti, mislim zašto bi neko hteo da bude kao ti, zašto to ne bi želeo da budeš kao on, kapiraš, isto kao recimo kad ovde dodje neki Japanac pa sigurno da mi ne očekujemo da on bude kao mi i da se ponaša kao mi, da deli ne znam naš temperament, senzibilitet, filozofiju, navike, percepciju........ uostalom tako nešto bi bilo veoma nerealno i sebično sa naše strane.

Snimak ekrana 2024-04-12 161128.png

1702483111-SNS-Novi-Sad-3-1200x800.jpg

Ма можеш то боље.. ајмо... на пример шпанцима је днк од чистог злата, платине и дијаманата
Ups uzvini, zaboravih da smo unikati svemirski :mrgreen: je l vi čitate temu? Piše li negde ljudi na svetu ili ljudi u Srbiji? Aj sad da se nakače i ostale jahačice apokalipse bude li ko pomenuo da Srbi nisu uvek, zauvek, u svemu i svačemu najbolji, nemoj da je neko nešto kritikovao ili pomenuo da ne valja :rotf:

Back