"Војвођанерство" као титоистички пројекат који и даље живи

Evo primer ,Bogorodicina crkva u Zemunu,izgradjena 1774 god. skoro identicnim prilozima Srba, Cincara,Jermena i Grka. Da imaju zajednicki pravoslavni hram. Od svih ostali samo Srbi? Netacno ovi drugi su asimilovani.
Nisu uopšte, ne poznaješ ih: znam lično jednu porodicu iz Beograda, to što okolina misli da su oni Srbi uopšte ne utiče činjenicu da su u pitanju Grci, i to ogorčeni grčki nacionalisti.

Video sam ih jednom u Grčkoj na moru: cela porodica govori grčki.
 
Totalno nebitna pojava kojoj srpski nacionalisti daju značaj kao da je u pitanju vojvodjanska verzija Mila Djukanovića.
I još nešto: kako bi smo definisali te srpske nacionaliste? Evo ovde jasnog slučaja: žena je ogorčeni hrvatski nacionalista i bori se svim sredstvima protiv Srba, i opet za nju u Srbiji ima razumevanja. Pa posle opet pobedi AV… i neće me biti na izborima, nema za koga.
 
Nisu uopšte, ne poznaješ ih: znam lično jednu porodicu iz Beograda, to što okolina misli da su oni Srbi uopšte ne utiče činjenicu da su u pitanju Grci, i to ogorčeni grčki nacionalisti.
Verovatno Grci komunisti izbegli 44 iz Grcke,zadrzali prezime. Ovi su odavno promenili prezime jer se nekada prezime uzimalo po ocevom imenu. Tek od Milosa Obrenovica zadrzavamo isto prezime.
 
Verovatno Grci komunisti izbegli 44 iz Grcke,zadrzali prezime. Ovi su odavno promenili prezime jer se nekada prezime uzimalo po ocevom imenu. Tek od Milosa Obrenovica zadrzavamo isto prezime.
Ne: to nisu skorašnje izbeglice - deca govore grčki jer su učila na kursu, roditelji pomalo. Inače su mi brat i sestra ponosno objašnjavali da su oni iz nekadašnjeg Moskopolja i da su prebegli u Srbiju još pre nego što je Srbija oslobodila Niš. Ima naroda koji održavaju nacionalnu svest hiljadama godina, nisu svi kao Srbi.
 
Da, komunistički kurvini sinovi, bukvalno.
Šta drugo reći za ovcu koja potrči za evo ovakvom ‘rvatskom prvoborkinjim protiv srpske opasnosti?

5F03F789-4B13-48BF-BAEB-0FA1B2ECBB71.jpeg
 
Evo primer ,Bogorodicina crkva u Zemunu,izgradjena 1774 god. skoro identicnim prilozima Srba, Cincara,Jermena i Grka. Da imaju zajednicki pravoslavni hram. Od svih ostali samo Srbi? Netacno ovi drugi su asimilovani.
Treba to na vjetar pa razvejati zito od kukolja.Svi koji nemaju sertifikat da su Srbi trebaju biti protjerani i vraceni u pripizdinu odakle su dosli.
Ako bude kakvog sukoba ti i autohtoni prvi pusku da dobijete.Imate pravo preceg zakupa.
 
Treba to na vjetar pa razvejati zito od kukolja.Svi koji nemaju sertifikat da su Srbi trebaju biti protjerani i vraceni u pripizdinu odakle su dosli.
Ako bude kakvog sukoba ti i autohtoni prvi pusku da dobijete.Imate pravo preceg zakupa.
Ne pogresno. Zivi i pusti druge da zive. Vidis kako moze da se lepo zivi u Vojvodini. U Zrenjaninu zivi 20 nacija. Sta vam smetaju,jel diraju nekog?
 

Back
Top