Da li je i dalje aktuelno?

Pa dobro šta i da jesi neradnik, eto recimo ja sam po prirodi inertan, lenj (i ne volim bas obaveze i da se cimam mnogo a pogotovo ne da nekom polazem racune) pa sta sad, mislim Bože moj imam zato neke druge kvalitete, ono svako od nas je različit i drugačiji i svi smo mi kao ljudi zapravo vrlo slojevite ličnosti i svi mi imamo svoje pluseve i minuseve sad samo je pitanje šta ko želi da vidi u tebi.

Mislim da su ti Japanci mnogo glupi i ograničeni ljudi (posebno im fali ta neka moć improvizacije i socijalna inteligencija), ono džaba im ta tehnologija i gedžeti i to što rmbaju po 16 sati dnevno i ostaju još 2 sata na poslu nakon toga da firmi dokazuju lojalnost, mislim ne znam odakle njima ideja pa da su oni idealni ili da je neko dužan njima da se prilagodjava i da bude kao oni, mislim ono ako si malo inteligentan znaćeš valjda da taj neko pripada nekoj drugoj kulturi, drugom podneblju, rastao je i odgajan je u nekim skroz drugačijim okolnostima i uslovima i ima skroz drugačiji mentalni sklop, drugačiju percepciju pa stoga i drugačiji odnos prema radu, itd pa stoga nastojiš da ga prihvatiš takvog kakav jeste a ne da očekuješ da se on prilagodjava tebi i da bude kao ti, mislim zašto bi neko hteo da bude kao ti, zašto to ne bi želeo da budeš kao on, kapiraš, isto kao recimo kad ovde dodje neki Japanac pa sigurno da mi ne očekujemo da on bude kao mi i da se ponaša kao mi, da deli ne znam naš temperament, senzibilitet, filozofiju, navike, percepciju........ uostalom tako nešto bi bilo veoma nerealno i sebično sa naše strane.
ни ја не волим рад
али сам споменуо Јапанце да су тобоже страшни радници а пола од тога је глума и трчкарање као да се тобоже ко зна шта уради
 

Back
Top