Da li postoji svrha verovati u boga u 21. veku?

Verujete li u postojanje boga?

  • Da

    glasova: 15 68,2%
  • Ne

    glasova: 7 31,8%

  • Ukupno glasova
    22
Nauka ne daje odgovore na sve pitanja.
Nauka možda nikada neće dati odgovore na sva pitanja.
Tako je, kako je.
Ali to ne znači da ono što je nepoznato treba objašnjavati izmišljotinama.
Prosto klasifikuješ kao nepoznato.
Tko trazi odgovore na sva pitanja?
Taj nek ode psihologu.
Dobro si rekao da sto ne razumijes ne treba odmah objasnjsvati vilama i letecim konjicima.
Ljepota je u neznati sve to kad shvatis postanes lijep.
 
Napade drugoga s desetak redova explicitnog i prebaci na Dedu,
To je mladost svali na stare oni su sve krivi.
Sto cete kad vam pomru stari ?


Sto mlada dama kaze drugom mladom coeku citiram :

Samo ti svoje ganjaj, gledaj ta objašnjenja i živi za to da će nauka saznati za tvog života.
Osjećaj se pametno dok tako kontaš kako si čovjek i kako su ljudi fantastični i pametni.

Ja ne mislim da je čovjek ovako nesavršen može biti najsavršenije nešto...

Pa samo tvoje argumentovanje je jako arogantno - to sigurno nije vrhunac čovječanstva.

Uživaj u svom osjećaju veličine i pameti.
U tvom svijetu je samo to i bitno.
I živiš od nade u saznanje nečega od nekih pametnih ljudi, kao što si ti čovjek.
Aktivnije je da se proispituješ, bolje i za um, više radi.
 
9. dan 10. meseca 3. godine 3. decenije 21. veka 3. milenijuma. I dalje trećina ljudi veruje u boga i sve što ide uz to (onih kao vernika ima 80%, ali ako računamo kao vernika onog koji veruje komplet onda 30%).

Pored svog napretka sveta, nauke, tehnologije, razmišljanja itd. još uvek postoje ljudi koji veruju da nevina žena može da se porodi.

Ima li smisla verovati u boga nakon tolikog razvoja ljudske vrste u poslednjih par decenija, pa i vekova?
Život je čudo.

Nisam religiozan. Agnostik sam.

I 10.10. Je...
 

Sveto Pismo.
Pravoslavlje.
Al' sustina pravoslavlja - bogocovek Isus Hrist,Bog,andjeli cuvari,svetac kog slavimo kao slavu su tu da nas stite od oca lazi uz one koje je zaveo laznim obecanjima.
Svako moze bar malo da se okrene dobrome,nesto dobro da ucini ~ na samom kraju nema nicega materijalnog vec se samo to racuna.
Gresni smo svi jer smo osobe te treba ciniti sto je moguce vise dobrog,misliti o dobrom,ici ka tome jednostavno ko koliko kako zna,ume,moze,smogne snage.
 
Poslednja izmena:
Ево шта пише уметник, није по канону, али је занимљиво.
"Мајстор и Маргарита", Булгаков. Парафразираћу по сећању,
Воланд (нечастиви) држи у рукама главу Берлиоза (није велики композитор, него високи чиновник у совјетском удружењу уметника).
Главу му је одсекао трамвај када се оклизнуо и пао на шине.
Воланд га позива по имену и глава отвара очи.
Он му каже - целог живота ниси веровао и мислио си да после смрти долази ништавило. Свакоме према његовом веровању. Идеш у ништавило.
 
9. dan 10. meseca 3. godine 3. decenije 21. veka 3. milenijuma. I dalje trećina ljudi veruje u boga i sve što ide uz to (onih kao vernika ima 80%, ali ako računamo kao vernika onog koji veruje komplet onda 30%).

Pored svog napretka sveta, nauke, tehnologije, razmišljanja itd. još uvek postoje ljudi koji veruju da nevina žena može da se porodi.

Ima li smisla verovati u boga nakon tolikog razvoja ljudske vrste u poslednjih par decenija, pa i vekova?
Па пази, боље веровати а да нема ничега... Него не веровати а да га на крају има. Зар није тако?

Ретко коме вера иде на штету, сем ако је радикалан, што ниједна вера не проповеда
 
Da, teorija evolucije je samo teorija,isto kao što je samo teorija da smo svi nastali tako kako religija propoveda odnosno kako u bibliji piše.
Знаш ли ко је био Свети јеванђелист Лука ?
Или монах Свети Лука Војно - јасеницки ?
Јеси чуо за средњовековне болнице у Србији и Хиландарски медицински кодекс ?
 
Знаш ли ко је био Свети јеванђелист Лука ?
Или монах Свети Лука Војно - јасеницки ?
Јеси чуо за средњовековне болнице у Србији и Хиландарски медицински кодекс ?
Ne, budi ljubazna pa mi objasni ovo vezano za bolnice i taj kodeks i kakvih dodirnih tačaka zapravo imaju sa ovom temom.
 
Ne, budi ljubazna pa mi objasni ovo vezano za bolnice i taj kodeks i kakvih dodirnih tačaka zapravo imaju sa ovom temom.
Пробај да користиш неки претраживач.
То су елементарне ствари, потражи сам.
www.qwant.com
www.metager.org
Пробај на овим претраживачима.
Ја сам мушко, иначе.
 
Пробај да користиш неки претраживач.
То су елементарне ствари, потражи сам.
www.qwant.com
www.metager.org
Пробај на овим претраживачима.
Ја сам мушко, иначе.
Izvini greška.
Da sam želeo i mogao da pretražim ne bih te ni pitao. Ako želiš i možeš napiši u kratkim crtama.
 
Izvini greška.
Da sam želeo i mogao da pretražim ne bih te ni pitao. Ako želiš i možeš napiši u kratkim crtama.
Пре него тврдиш да су наука и вера супротне потребно је да мало читаш.
Ако те мрзи да претражујеш интернет, шта ти ја могу, дао сам ти шта да тражиш. Теби се очигледно не тражи.
 
Пре него тврдиш да су наука и вера супротне потребно је да мало читаш.
Ако те мрзи да претражујеш интернет, шта ти ја могу, дао сам ти шта да тражиш. Теби се очигледно не тражи.
Već sam opisao odnosno ovrazložo stav zašto mislim da nauka i religija ne idu zajedno i sušta su suprotnost. Pročitaj opet.
A ovo što si napisao nije mi predmet interesovanja stoga ne želim da istražujem zato sam te pitao da, kada si mi već to spomenuo, da mi u kratkim crtama opišeš ako želiš naravno.
 
Već sam opisao odnosno ovrazložo stav zašto mislim da nauka i religija ne idu zajedno i sušta su suprotnost. Pročitaj opet.
Не познајеш довољно веру.
A ovo što si napisao nije mi predmet interesovanja stoga ne želim da istražujem zato sam te pitao da, kada si mi već to spomenuo, da mi u kratkim crtama opišeš ako želiš naravno.
Прескочио си основне ствари. Свети Козма и Дамјан, Свети Јеванђелист Лука, Свети Пантелејмон...
Хиландарски медицински кодекс.
Ако те интересује тема, истражи мало и сам.
 
Не познајеш довољно веру.

Прескочио си основне ствари. Свети Козма и Дамјан, Свети Јеванђелист Лука, Свети Пантелејмон...
Хиландарски медицински кодекс.
Ако те интересује тема, истражи мало и сам.
Nije tema ove teme odnosno diskusije, niti je predmet mog interesovanja... već sam ti rekao.
A što se dela o poznavanju vere tiče to je tvoja percepcija i mišljenje.. krajnje peistrasna i subjektivna samo zato što nisam istomišljenik i imam drugačije stavove. Možda je i ne poznajem ali znam da konkretnih dokaza za neke tvrdnje oko vere koje kruže ovde nema a subjektivno verovanje nije i ne može biti objektivna istina. Malo objektivnije istraži tu svoju veru pre nego što bacaš neke tvrdnje koje nisu potkrepljene konkretnim dokazima nego floskulama i dogmi.
 
9. dan 10. meseca 3. godine 3. decenije 21. veka 3. milenijuma. I dalje trećina ljudi veruje u boga i sve što ide uz to (onih kao vernika ima 80%, ali ako računamo kao vernika onog koji veruje komplet onda 30%).

Pored svog napretka sveta, nauke, tehnologije, razmišljanja itd. još uvek postoje ljudi koji veruju da nevina žena može da se porodi.

Ima li smisla verovati u boga nakon tolikog razvoja ljudske vrste u poslednjih par decenija, pa i vekova?
o kako da ne, kako da ne...

čak se ljudi više mole Bogu nego ranije

molitva može da bude gde hoćeš

obidji Balkan Bet, Meridian, Mozzart, 365...

sve sam go vernik do golog...

jeste kocka greh ali se eto grešnici mole za tiket...

nisu Boga zaboravili ni dok greše...
:pop:
 
o kako da ne, kako da ne...

čak se ljudi više mole Bogu nego ranije

molitva može da bude gde hoćeš

obidji Balkan Bet, Meridian, Mozzart, 365...

sve sam go vernik do golog...

jeste kocka greh ali se eto grešnici mole za tiket...

nisu Boga zaboravili ni dok greše...
:pop:
Baš lep primer i moralne vrednosti vernika ako se kockaju i time čime navodni greh znači ne cene dovoljno sopstvenu veru a svog boga se sete samo kad im nešto treba, baš lepo i uzorno nema šta. :hahaha:

Znači li to da će im njihov bog oprostiti i staviti ga u bolji položaj, ukoliko se sama ta religija ispostavi kao istinita, u odnosu na nekog ko je moralniji ali neke druge religije?
Ne znači li to da i taj bog ispada nepravedan?
 

Back
Top