Da li postoji svrha verovati u boga u 21. veku?

Verujete li u postojanje boga?

• Da

glasova: 15 68,2%
  • Ne

glasova: 7 31,8%

• Ukupno glasova
    22
Baš lep primer i moralne vrednosti vernika ako se kockaju i time čime navodni greh znači ne cene dovoljno sopstvenu veru a svog boga se sete samo kad im nešto treba, baš lepo i uzorno nema šta. :hahaha:

Znači li to da će im njihov bog oprostiti i staviti ga u bolji položaj, ukoliko se sama ta religija ispostavi kao istinita, u odnosu na nekog ko je moralniji ali neke druge religije?
Ne znači li to da i taj bog ispada nepravedan?
Ćekajte...
Ne bacajte kamenje odmah...

šta piše u Bibliji da je Bog radio?
te stvorio ovo, te stvorio ono...
te ovo ovde, ono onde...

a sve je to ipak - suv materijalizam

drugo bi bilo da je recimo Bog stvarao ... muziku na primer

Kako su prolazili?
The main target of the anti-religious campaign in the 1920s and 1930s was the Russian Orthodox Church, which had the largest number of faithful. Nearly all of its clergy, and many of its believers, were shot or sent to labour camps. Theological schools were closed, and church publications were prohibited.[1] More than 85,000 Orthodox priests were shot in 1937 alone.[2] Only a twelfth of the Russian Orthodox Church's priests were left functioning in their parishes by 1941.[3]

In the period between 1927 and 1940, the number of Orthodox Churches in the Russian Republic fell from 29,584 to less than 500 (1.7%) due to systematic demolitions of the churches and cathedrals.
[4]

Link

Tesko.... Problem je postavljanje pitanja, ne pitaju te dal si vernik ili ateista vec da se izjasnis koje si veroispovesti.
Наравно да постоје и атеисти и агностици на основу пописа.
По томе се и види да нпр у Кини има доста атеиста.
https://forum.krstarica.com/threads/da-li-ateisti-idu-u-raj.943095/page-5#post-44144839
Погледај колоне број атеиста и агностка. Смањење између два пописа.
Једно је попис 2000, друго 2010.
Aгностика има више од будиста на основу пописа становништва.

Наравно да постоје и атеисти и агностици на основу пописа.
По томе се и види да нпр у Кини има доста атеиста.
https://forum.krstarica.com/threads/da-li-ateisti-idu-u-raj.943095/page-5#post-44144839
Погледај колоне број атеиста и агностка. Смањење између два пописа.
Једно је попис 2000, друго 2010.
Aгностика има више од будиста на основу пописа становништва.
Opet nije dobro. U Srbiji ce ti veliki broj ljudi reci da su vernici I Pravoslavci a 90% od njih nije uslo u Crkvu u poslednjih 20god, slavi slavu samo da grbavi skolu/posao, pomucili bi se kazu koju su Smrtni grehovi, kada je Uskrs a kada Bozic.
Jedno je sta papir kaze a drugo sta su zaista.
Recimo kao 99% ljudi koji su u SNS iz koristi, onih 1% jer su budale.

Opet nije dobro. U Srbiji ce ti veliki broj ljudi reci da su vernici I Pravoslavci a 90% od njih nije uslo u Crkvu u poslednjih 20god, slavi slavu samo da grbavi skolu/posao, pomucili bi se kazu koju su Smrtni grehovi, kada je Uskrs a kada Bozic.
Отишао си у потпуно погрешан правац.
Jedno je sta papir kaze a drugo sta su zaista.
Не слажем се.
Оставимо то да Бог процењује, да ја или ти процењујемо ко је верник а ко не, нема смисла.
Зар ниси рекао да статистика нема смисла јер се не пита да ли је неко атеиста или не ? Биће да си погрешио. То постоји у статистици.
И не само да постоји већ се број атеиста и агностика смањује.

Отишао си у потпуно погрешан правац.
Nimalo....
Не слажем се.
Sto ne znaci da nisam u pravu.
Pre ovog popisa nije moglo da se izabere, ja sam se jos svadjao jer nisam mogao da se izjasnim kao Ateista.
Оставимо то да Бог процењује, да ја или ти процењујемо ко је верник а ко не, нема смисла.
Ako verujes u to...
Зар ниси рекао да статистика нема смисла јер се не пита да ли је неко атеиста или не ? Биће да си погрешио. То постоји у статистици.
Ne secam se da su me pitao dal sam vernik ili ne ovaj put.
Opet vera u nesto podrazumeva da znas u cega I koga verujes, kod nas je moderno.biti vernik, zaustavi na ulici 50 ljudi I ubedjen sam da 50% od vernika nece znati osnovna pitanja u vezi svoje religije

Зар ниси почео о томе да не може неко да се изјасни као атеиста на попису ?
Ne secam se da su me pitao dal sam vernik ili ne ovaj put.
Ниси ни ти мене, причамо уопштено.
Opet vera u nesto podrazumeva da znas u cega I koga verujes, kod nas je moderno.biti vernik, zaustavi na ulici 50 ljudi I ubedjen sam da 50% od vernika nece znati osnovna pitanja u vezi svoje religije
Отишли смо опет у неку другу тему.
Наше бабе су биле неписмене па су имале поверење у Бога. Имати веру не значи бити начитан и то је то. Не кажем да не треба познавати Библију, али не значи што више познајеш да тако можеш да сигурно прођеш као верник.
Видећеш ако се будеш бавио самим текстом Библије, да сад не идемо у ширину.

Зар ниси почео о томе да не може неко да се изјасни као атеиста на попису ?
Ja na proslim nisam mogao. Na ovim kada me je pitala koje sam veroispovesti i kada sam rekao Ateista pogledala je onaj tablet kao da joj otimam poslednju kockicu cokolade, sumnjam da je to zapila.

Ниси ни ти мене, причамо уопштено.
Upravo, ja mogu da verujem u plavog slona al me niko nije pitao, da sam rekao to sumnjam da bi zapisano bilo

Отишли смо опет у неку другу тему.
Наше бабе су биле неписмене па су имале поверење у Бога. Имати веру не значи бити начитан и то је то. Не кажем да не треба познавати Библију, али не значи што више познајеш да тако можеш да сигурно прођеш као верник.
Видећеш ако се будеш бавио самим текстом Библије, да сад не идемо у ширину.
Religija se vezuje za poznavanje iste, moras da znas barem nesto da kazes o veri kojoj pripadas. Biti skolovan ili ne nije bitno. Price su se prenosile sa kolena ne koleno, islo se na veronauku ( nase babe i dede ) i to bas ozbiljno ucilo.
Takodje pre 4-5vekova procenat vernika u svetu je bio daleko veci jer nauka sama po sebi nije postojala, obican covek nije imao pristup stvarima i saznanjima koja su tebi na dohvat ruke. Samim tim tada je daleko lakse bilo "zaludeti" obicnog coveka i ubediti ga da ce svi njegovi problemi biti reseni ako se bude iskreno molio....

Back