Da li Don Kihot spava u vama?

- - - - - - - - - -



drugim rijecima ok je npr da shamarash hipotetickog hriscanina dok ti se oce?
sori, al stvarnost ne funkcionira tako
Stvarnost ipak funkcioniše tako da odmerava navodne uzroke i posledice - pa ako nađe da je posledica sa svojom težina neekvivalentna navodnom uzroku, kažnjava isključivo posledicu, kako sa moralnog, tako i sa zakonodavnog aspekta.

Da je protiv ovog idiota pokrenut sudski postupak, bio bi kriv 1/1 za nasilničko ponašanje ili lake telesne povrede, pri čemu mu nikakva olakšavajuća okolnost ne bi bila to što je ona ostavila korpu, pa se on jadan uzrujao toliko da ju je morao išamarati i slomiti joj naočari.
 
Da li je bezobrazluk ukazati nekom da je nekulturan? I da je hipotetički bezobrazluk ostao je u domenu verbalnog. Nisam preskočila ja njega nego on mene na kasi.
I nisam šutirala korpe i obarala naočare sa nosa ja njemu i lupala mu packe i govorila da je neiživljeni skot pred svim ljudima u samoposluzi
Opravdavaš nasilje nad amnom zato što si maliciozna
nakon sto si upravo i sam bio podjednako nekulturan
da, jeste
i ne samo da je bezobrazluk vec je i do yaya cinicno
posto ga evidentno smatrash budalom
ne opravdavam nasilje nad bilo kim
samo kazem zasto se u konkretnu situaciju nikad ne bih umijesala
direktnije od toga da pozovem obezbijedjenje da vas oboje sklone
 
...perfektna, to što ti se desilo jeste užasno... ali stvarno da se umešao neko treći moglo je doći i do tragičnog ishoda... a verujem da to nikako ne bi volela da nosiš na savesti...:(
Zašto bi ona nosila na savesti ikoga zato što je došlo do tragičnog ishoda?
Jbt, koja zamena teza... žena ostavila korpu, pa je kriva što ju je išamarao kreten, pa bi još bila kriva da je neko treći nastradao zbog kretena.
 
Stvarnost ipak funkcioniše tako da odmerava navodne uzroke i posledice - pa ako nađe da je posledica sa svojom težina neekvivalentna navodnom uzroku, kažnjava isključivo posledicu, kako sa moralnog, tako i sa zakonodavnog aspekta.

Da je protiv ovog idiota pokrenut sudski postupak, bio bi kriv 1/1 za nasilničko ponašanje ili lake telesne povrede, pri čemu mu nikakva olakšavajuća okolnost ne bi bila to što je ona ostavila korpu, pa se on jadan uzrujao toliko da ju je morao išamarati i slomiti joj naočari.

stvarnost funkcionise tako da bi psihijatar, sudski vjestak, dao svoje misljenje o njegovom eventualnom afektu...i garant bi na to ishli
sto niti znachi da je afekta bilo, niti da on nije nasilnik
 
šta god da se desi fizički kontakt nije opravdanje jer bi trebalo da smo civilizovani ljudi...a na fizičko nasilje jedini odgovor je još žešće fizičko nasilje...sa bitangom ne možeš verbalno jer ćeš da najebeš...i tu je tačka...
 
nakon sto si upravo i sam bio podjednako nekulturan
da, jeste
i ne samo da je bezobrazluk vec je i do yaya cinicno
posto ga evidentno smatrash budalom
ne opravdavam nasilje nad bilo kim
samo kazem zasto se u konkretnu situaciju nikad ne bih umijesala
direktnije od toga da pozovem obezbijedjenje da vas oboje sklone

Kad tebe neki skot napadne bilo gde zato što mu se ne sviđa tvoj nadobudni stav promenićeš ploču
 
šta god da se desi fizički kontakt nije opravdanje jer bi trebalo da smo civilizovani ljudi...a na fizičko nasilje jedini odgovor je još žešće fizičko nasilje...sa bitangom ne možeš verbalno jer ćeš da najebeš...i tu je tačka...

ne znam za tebe
al ja sam vrlo rano naucila da ne precjenjujem svoje mogucnosti u potencijalno konfliktinim situacijama
svakodnevno vidjam ljude koji iz ovih ili onih razloga misle da svuda mogu djonom
zanimljivo, al najcesce su to oni koje drustvo po defaultu stiti - "nemocne bakice", "fine gospodje", "krhke dekice"...
kapiram da ih vecina nas jednostavo istolerira, al ne kapiram kako ne ukopchaju da ce kad tad naici na neku tesku budalu
poput ovog lika na kasi...
 
Poslednja izmena:
šta god da se desi fizički kontakt nije opravdanje jer bi trebalo da smo civilizovani ljudi...a na fizičko nasilje jedini odgovor je još žešće fizičko nasilje...sa bitangom ne možeš verbalno jer ćeš da najebeš...i tu je tačka...
Evo to je tačno, ali ne nose svi oznake na čelu gde im stoji ispisana glavna karakterna crta tako i ovom nije pisalo na čelu Bitanga.
To znači da treba poći od pretpostavke da su svi tempirane bombe i da se ni sa kim ne zameraš trpi i ćuti i pusti da te gaze i preskaču, jer možda ćeš da naletiš na bitangu?
Jel tako?
I šta je poenta?
Da se pretvaramo u krotke i miroljubive robote koji ljube pacifistički stil
 
ne znam za tebe
al ja sam vrlo rano naucila da ne precjenjujem svoje mogucnosti u potencijalno konfliktinim situacijama
svakodnevno vidjam ljude koji iz ovih ili onih razloga misle da svuda mogu djonom
zanimljivo, al najcesce su to oni koje drustvo po defaultu stiti - "nemocne bakice", "fine gospidje", "krhke dekice"...
kapiram da ih vecina nas jednostavo istolerira, al ne kapiram kako ne ukopchaju da ce kad tad naici na neku tesku budalu
poput ovog lika na kasi...

****** ga...rizik...il ću da poginem il će stoka da dobije šta je zaslužila :)
 
stvarnost funkcionise tako da bi psihijatar, sudski vjestak, dao svoje misljenje o njegovom eventualnom afektu...i garant bi na to ishli
sto niti znachi da je afekta bilo, niti da on nije nasilnik
Netačno.
Provokacija i ostavljanje korpe nije dovoljno jak razlog da se vadi na neuračunljivost - a čak i uz bitno smanjenu uračunljivost bi bio oglašen krivim.

Po toj logici, nijedan muškarac koji razbije zube svojoj ženi ne bi bio kriv, jer ga je ona svojim zvocanjem (koje takođe nije anđeoski, slažem se) dovela u stanje neuračunljivosti.
Na svu sreću, u praksi nije tako, iako verujem da ima jezika koji će reći "kurvа je zaslužila".
 
ja ne kapiram sta si ti ocekivala...ostavila si korpu, red je dosao da sledeci kupac stavi robu na kasu i plati i lik je preskocio tvoju korpu. sad sto je lik dal neurotican ili sta vec to je druga stvar. i ja bih preskocila korpu i stavila robu na kasu, jer me uopste ne bi zanimalo kada ce s evlasnik korpe vrati. s tom razlikom sto ja ne bih nasrnula fizicki, nego bih ti odgovorila verbalno da me uopste ne zanima, nisi bila kraj korpe i cao zdravo. ostavila bih te da siqces na mene.
 
Evo to je tačno, ali ne nose svi oznake na čelu gde im stoji ispisana glavna karakterna crta tako i ovom nije pisalo na čelu Bitanga.
To znači da treba poći od pretpostavke da su svi tempirane bombe i da se ni sa kim ne zameraš trpi i ćuti i pusti da te gaze i preskaču, jer možda ćeš da naletiš na bitangu?
Jel tako?
I šta je poenta?
Da se pretvaramo u krotke i miroljubive robote koji ljube pacifistički stil
upravo to...kad bi svako razmišljao po sistemu "ne poznajem lika, možda je mnogo zajeban kad otkači pa bolje da se ne mešam da ne najebem i ja" onda bi nasilja bilo mnogo više
 
ne znam za tebe
al ja sam vrlo rano naucila da ne precjenjujem svoje mogucnosti u potencijalno konfliktinim situacijama
svakodnevno vidjam ljude koji iz ovih ili onih razloga misle da svuda mogu djonom
zanimljivo, al najcesce su to oni koje drustvo po defaultu stiti - "nemocne bakice", "fine gospodje", "krhke dekice"...
kapiram da ih vecina nas jednostavo istolerira, al ne kapiram kako ne ukopchaju da ce kad tad naici na neku tesku budalu
poput ovog lika na kasi...
pa misim pazi kad bi ja znao da jednom pesnicom u glavu ne mogu da ga oborim verovatno bi uzeo neku šipku ili drugi pogodan predmet :per:
 
Netačno.
Provokacija i ostavljanje korpe nije dovoljno jak razlog da se vadi na neuračunljivost - a čak i uz bitno smanjenu uračunljivost bi bio oglašen krivim.

Po toj logici, nijedan muškarac koji razbije zube svojoj ženi ne bi bio kriv, jer ga je ona svojim zvocanjem (koje takođe nije anđeoski, slažem se) dovela u stanje neuračunljivosti.
Na svu sreću, u praksi nije tako, iako verujem da ima jezika koji će reći "kurvа je zaslužila".

tacno ili ne tako bi vrlo vjerojatno bilo
i dzabe se trudish da napravis paralele koje ne stoje
posto nije pitanje "krivice" vec provociranja konflikta
da nije tako ne bi imala potrebu da se ogradis pisuci boldovano
prosto, iole razuman covjek ne ide okolo nasrcuci verbalno i/ili fizicki na nadrkane grmalje
u nadi da ce ga drustvo zastititi...nece.
 

Back
Top