Da li bi se Yuga raspala da je Tito bio ziv 1991.?

Da li bi se YU raspala da je 1991. Tito bio na vlasti?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Dakle, forumasice i forumasi, drugarice i drugovi, pretpostavimo da je Josip Broz bio 20-ak godina mladji (tj. rodjen neke tamo 1912 ili tu negde), i da je 1991. godinu docekao na vlasti. Da cujem vase misljenje, da li bi se Yugoslavija raspala tada da je on bio na celu drzave? Sto se mene tice, zna se...
Izvolite, glasajte!

Да моја баба имала муда звали би је деда.....
 
Распала би се, наравно.
Она је могла постојати само у мултиполарном свету, који је нестао падом берлинског зида 1989.

Na osnovu čega izvodiš takav zaključak?
Juga je išla ispred svog vremena i ispred Evrope. Meni se čini.
 
Na osnovu čega izvodiš takav zaključak?
Juga je išla ispred svog vremena i ispred Evrope. Meni se čini.
Па још 1974. Немци су радили политичке симулације у БНД(Немачка савезна обавештајна служба), о распаду СФРЈ, нарочито због рватског пролећа(маспок)1972. и због конфедералног устава.
Стејт дипартмен је у свом годишњем извештају 1971. или 1972. навео да ће се СФРЈ због амандмана на устав из 1963. конфедерализовати и распасти.
Ми смо наравно упутили протесну ноту.
И касније се, такође, наравно распали!
 
Da je Tito danas ziv prosao bi kao Mubarak i Gadafi ... mnogo se sa njima druzio a i krsio bi embargo na naoruzanje , pa bi nas zbog njega opet bombardovali ...

Sreca sto ne pozive 150 godina ...

Apsolutno netacno!

Tito je imao TOLIKI UGLED U SVETU, da nikome od velikih ne bi palo na pamet da za njegova zivota pokusaju nesto!

Trebalo je da protekne DESET GODINA od Titove smrti, i da se uvere da je DOBRO MRTAV, pa da krenu u akciju....



A domaci cetnici i ustase? Pa ti su i u Cikagu i u Sidneju drhtali samo na pomenu Titovog imena!

A oni sto su bili protiv njega u Jugoslaviji su se krili bolje nego sto se danas krije Mladic....
 
Па још 1974. Немци су радили политичке симулације у БНД(Немачка савезна обавештајна служба), о распаду СФРЈ, нарочито због рватског пролећа(маспок)1972. и због конфедералног устава.
Стејт дипартмен је у свом годишњем извештају 1971. или 1972. навео да ће се СФРЈ због амандмана на устав из 1963. конфедерализовати и распасти.
Ми смо наравно упутили протесну ноту.
И касније се, такође, наравно распали!

Sve je to tačno, ali je, takođe,tačno i to da se taj raspad desio POSLE, puno godina posle Titove smrti.

Tito je imao dovoljno uticaja u državi da svaki nacionalizam i sve planove velikih sila drži pod kontrolom. Tačnije, da spreči i svaku pomisao o rasturanju države. To ne bi pilo vodu. Zato niko ništa slično nije ni pokušao za vreme njegovog života.
 
Sve je to tačno, ali je, takođe,tačno i to da se taj raspad desio POSLE, puno godina posle Titove smrti.
Tito je imao dovoljno uticaja u državi da svaki nacionalizam i sve planove velikih sila drži pod kontrolom. Tačnije, da spreči i svaku pomisao o rasturanju države. To ne bi pilo vodu. Zato niko ništa slično nije ni pokušao za vreme njegovog života.
У претходном посту сам и навео да се распала тек пошто је свет постао униполаран.
Дакле после пада берлинског зида, а то је 10 година касније!
 
Да је рођен 1912. био би млад за каплара.

Слаб за бравара.

Једино би могао сахрањивати жене у башчи.

Gde si bio Jovane ti u vreme Tita?

Onda si mu virio ispod ledja, a sad nam ovde pricas price.... Onda nisi smeo ni "piju" da kazes....

Znam ja VAS TAKVE, jos ti negde cuvas crvenu knjizicu jer nisi siguran da nece vaskrsnuti...
 

Back
Top