Da li bi religije trebale da nas uče dobroti?

U njima se životinjama pripisuju osobine ljudske ličnosti ili ega.
Pohlepa, lakomost, lukavost i slično, sve sa ciljem da se to prikaže
kao nešto negativno, a ne kao nešto što je tvoja prava priroda i
protiv čega ne možeš ništa.
Kako tamo reče ''to je jače od mene''. Pa kako bilo šta što si ti
stvorio može biti jače od tebe? Ti si stvorio osobine ličnosti. Nisu
one stvorile tebe. Ako sam stvorila naviku da radim nešto loše
makar i na svoju štetu, kako je u basni prikazano, to je samo
navika, a ne nešto što je jače od mene.
ne slažem se
ako si rođena kao desnoruka, ceo život možeš da vežbaš levom da radiš i nikad neće biti sposobnija od desne.
silovanje prirode.
rođena si u osnovnom modu, kasnije ide apdejtovanje ali ne menja se matična ploča. čim promeniš matičnu ploču to više nisi ti već neko drugi, ili, auto sve možeš da izmenjaš osim karoserije. basne upravo prikaazuju suštinsku prirodu čoveka, sova mudra, lisica lukava, gavran arogantan, paun narcisoidan (zbog izgleda) itd, mačka nezavisna, pas veran itd itd.
bajke takođe imaju poruku gde su srećni krajevi. zar religije ne obećavaju srećan kraj? pepeljuga se mučila i maltretirana ali cipelica joj promenila život.
ne možeš da vežbaš empatiju, možeš samo interesno da je glumiš.
"ej bio sam bezosećajan a onda su me naučili da budem osećajan."
meni to nema smisla.
 
ako si rođena kao desnoruka, ceo život možeš da vežbaš levom da radiš i nikad neće biti sposobnija od desne.
silovanje prirode.
Da se ne složim s ovim, rođen sam levoruk pa su me silovali da neke stvari radim desnom i danas sam im zahvalan na tome jer je ispala sposobnija od leve. Ali da šutnem loptu desnom nogom, to nema pojma... Služi samo za poštapanje mada profi uspevaju i to da nauče.

Ali to je telo, ona misli na psihu.
 
Da se ne složim s ovim, rođen sam levoruk pa su me silovali da neke stvari radim desnom i danas sam im zahvalan na tome jer je ispala sposobnija od leve. Ali da šutnem loptu desnom nogom, to nema pojma... Služi samo za poštapanje mada profi uspevaju i to da nauče.

Ali to je telo, ona misli na psihu.
psiha je još teže. ti sad koristi godinu dana samo levu i videćeš rezultat. mozak je šef ruci.
p. s. kod mene ista al potpuno ista situacija.

ima mnogo još primera npr strejt ne može biti gej koliko god želeo ili ga neko učio, uvek će uživati sa suprotnim polom a zarad nekih benificija gej će biti javno.
to je ono što sam pominjao dobrota koja se uči je licemerna.
evo ti još primer jehovin svedok je indoktriran da više voli jehovu od deteta, a kad bi mu psihijatar izvukao osećaj iz dubine bila bi sasvim druga priča.
 
ne slažem se
ako si rođena kao desnoruka, ceo život možeš da vežbaš levom da radiš i nikad neće biti sposobnija od desne.
silovanje prirode.
rođena si u osnovnom modu, kasnije ide apdejtovanje ali ne menja se matična ploča. čim promeniš matičnu ploču to više nisi ti već neko drugi, ili, auto sve možeš da izmenjaš osim karoserije. basne upravo prikaazuju suštinsku prirodu čoveka, sova mudra, lisica lukava, gavran arogantan, paun narcisoidan (zbog izgleda) itd, mačka nezavisna, pas veran itd itd.
bajke takođe imaju poruku gde su srećni krajevi. zar religije ne obećavaju srećan kraj? pepeljuga se mučila i maltretirana ali cipelica joj promenila život.
ne možeš da vežbaš empatiju, možeš samo interesno da je glumiš.
"ej bio sam bezosećajan a onda su me naučili da budem osećajan."
meni to nema smisla.
Biti levoruk nije osobina ličnosti. Biti levoruk ili desnoruk nije ni
dobro ni loše nego samo različito.
Ovo dalje te ne razumem.
Ne znam basnu sa srećnim krajem. Nisu obično tome namenjene.
U njima glavni lik dobije ono što je zaslužio. A pošto je glavni lik
negativan ili negativna osobina ličnosti, onda nagrabusi.
Bajke imaju srećan kraj. U njima glavni lik nije osobina ličnosti
nego suština.
 
Biti levoruk nije osobina ličnosti. Biti levoruk ili desnoruk nije ni
dobro ni loše nego samo različito.
Ovo dalje te ne razumem.
Ne znam basnu sa srećnim krajem. Nisu obično tome namenjene.
U njima glavni lik dobije ono što je zaslužio. A pošto je glavni lik
negativan ili negativna osobina ličnosti, onda nagrabusi.
Bajke imaju srećan kraj. U njima glavni lik nije osobina ličnosti
nego suština.
zamolio bi te da manje gledaš kroz prozor a više se fokusiraš na citiranje sagovornika haha

a za ruku mi je namera bila poređenje
 
nisam te pitala šta je bitno a šta ne jer i ti i ja smo se odmah složili oko toga da je trud i rad kao i ljubav prema nečemu što se radi veoma bitno
moje konkretno pitanje za tebe je da li se čovek sa talentom ili drugačije rečeno sa darom od boga radja ili ne?
ne znam...mislim da ne..mađarski psiholog.Polgar tvrdio je da od svakog deteta može da se napravi genije za bilo šta....da bi izvršio eksperiment našao je partnerku učiteljicu koja je bila voljna da učestvuje u eksperimentu...odabrao je šah kao oblast...rezultat su tri sestre Polgar neprevaziđene legende svetskog šaha
 
ne znam...mislim da ne..mađarski psiholog.Polgar tvrdio je da od svakog deteta može da se napravi genije za bilo šta....da bi izvršio eksperiment našao je partnerku učiteljicu koja je bila voljna da učestvuje u eksperimentu...odabrao je šah kao oblast...rezultat su tri sestre Polgar neprevaziđene legende svetskog šaha
moze talenat se razvija
 
Dok ne preneses teziste sa samoga sebe sa svoje licnisti na predmetnu stihiju bica nista od napretka.Samo sluzis sebi i svom zivotnom.yspehy.
Moguće je da si rekla nešto sa čim bih se složila, ali pojma nemam
šta znači predmetna stihija bića. Ne znam ni na šta misliš kada
kažeš ''služiš sebi'' niti šta je za tebe ''životni uspeh''.
 
ili si js ili otpadnik
A nije. Ima tu više kategorija. Otpadnici su samo oni što su se krstili
pa otpali.
Nego, meni je čudno to kad kažeš svoje mišljenje i neko se ne
slaže, na šta potpuno pravo ima, da mu ti kažeš ''e pa onda veruj
u laži''. Mislim, kakva je to komunikacija u kojoj svi moraju da misle
isto što i ja. Kada bih tako razgovarala sa ljudima, do sad bih se
sa celim svetom posvađala.
 
Moguće je da si rekla nešto sa čim bih se složila, ali pojma nemam
šta znači predmetna stihija bića. Ne znam ni na šta misliš kada
kažeš ''služiš sebi'' niti šta je za tebe ''životni uspeh''.
Gledas dalje u vis i vazda osecas kako ti nedostaje ono glavno.Istinska uzvisenost ti deluje kao zvezda daleka na nebu a tvoja raspoloziva svojina je samo pocetak.Poziv nagovestaj i nemas razloga da se gordis.Eto jedna ruzna osobina gordost ode ko da je nikad nije bila.
 
A nije. Ima tu više kategorija. Otpadnici su samo oni što su se krstili
pa otpali.
Nego, meni je čudno to kad kažeš svoje mišljenje i neko se ne
slaže, na šta potpuno pravo ima, da mu ti kažeš ''e pa onda veruj
u laži''. Mislim, kakva je to komunikacija u kojoj svi moraju da misle
isto što i ja. Kada bih tako razgovarala sa ljudima, do sad bih se
sa celim svetom posvađala.
nisam znao, znači narcisoidnost i poremećaj u smislu kompleksa. samoubeđenje?
 
Gledas dalje u vis i vazda osecas kako ti nedostaje ono glavno.Istinska uzvisenost ti deluje kao zvezda daleka na nebu a tvoja raspoloziva svojina je samo pocetak.Poziv nagovestaj i nemas razloga da se gordis.Eto jedna ruzna osobina gordost ode ko da je nikad nije bila.
Ti bi trebala poeziju da pišeš, pa nek svako tumači kako mu duša hoće.
Proza ti ne ide. Stvarno se trudim, al ništa te ne razumem.
 

Back
Top