Da bismo se rodili, potrebno je imati

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.526
Screenshot_162.png


Da bismo se rodili, potrebno je imati:

2 roditelja
4 bake i deke
8 prababa i pradeda
16 čukunbaba i čukundeda
32 navrbaba i navrdeda
64 kurđela
128 kurđupa
256 kurlebala
512 sukurdova
1024 surdepača
2048 parđupana
4096 ožmikura
8192 kurajbera
16384 sajkatava
32768 belih orlova

Ukupno je tokom proteklih 15 generacija potrebno
32768 pretka, a sve je to oko 500 godina pre nego
što smo rođeni.

Zastanite za trenutak i razmislite...

Koliko je ovde bilo sudbina, ljudi, životnih pobeda
i poraza?

Koliko se još ljudi trebalo rodite, a nije, jer su preci
davali svoje živote da bi drugi mogli živeti?

Poštujmo i pamtimo svoje pretke, jer bez njih u ovolikom
broju, ne bi bilo ni nas...

:vzagrljaj: :heart2::heart2::heart2::heart2::vzagrljaj:
 
Koliko je ovde bilo sudbina, ljudi, životnih pobeda
i poraza?

Koliko se još ljudi trebalo rodite, a nije, jer su preci
davali svoje živote da bi drugi mogli živeti?

Mnogo različitih sudbina, različitih načina života.

Žao mi je što znam samo ko su mi bili prababe i pradede. Ostale grane porodičnog stabla ne znam. Čuvam sećanja na pretke, zapravo fotografije prababa i jednog pradede
 
Pogledajte prilog 1554404

Da bismo se rodili, potrebno je imati:

2 roditelja
4 bake i deke
8 prababa i pradeda
16 čukunbaba i čukundeda
32 navrbaba i navrdeda
64 kurđela
128 kurđupa
256 kurlebala
512 sukurdova
1024 surdepača
2048 parđupana
4096 ožmikura
8192 kurajbera
16384 sajkatava
32768 belih orlova

Ukupno je tokom proteklih 15 generacija potrebno
32768 pretka, a sve je to oko 500 godina pre nego
što smo rođeni.

Zastanite za trenutak i razmislite...

Koliko je ovde bilo sudbina, ljudi, životnih pobeda
i poraza?

Koliko se još ljudi trebalo rodite, a nije, jer su preci
davali svoje živote da bi drugi mogli živeti?

Poštujmo i pamtimo svoje pretke, jer bez njih u ovolikom
broju, ne bi bilo ni nas...

:vzagrljaj: :heart2::heart2::heart2::heart2::vzagrljaj:
Pročitao sam ovaj tekst ranije već, doslovce.
Slažem se sa napisanim. I onda vidiš, dođeš ti na red da nastaviš "dužnost" i napraviš novi naraštaj kad ono, nećeš, mrsko ti da imaš decu. I onda, sva ta lepota koja je postojala do tebe prestaje da postoji.
 
Pročitao sam ovaj tekst ranije već, doslovce.
Slažem se sa napisanim. I onda vidiš, dođeš ti na red da nastaviš "dužnost" i napraviš novi naraštaj kad ono, nećeš, mrsko ti da imaš decu. I onda, sva ta lepota koja je postojala do tebe prestaje da postoji.
Da...
U mojoj bližoj okolini nekoliko porodica su se ugasile.
Ne zato što nisu želeli da imaju decu, već zato što nisu mogli...
iz raznih razloga...
Kaže knjiga: "ne greše ljudi, već je vreme takvo".
I tu čovek ništa ne može...
 
Mnogo različitih sudbina, različitih načina života.

Žao mi je što znam samo ko su mi bili prababe i pradede. Ostale grane porodičnog stabla ne znam. Čuvam sećanja na pretke, zapravo fotografije prababa i jednog pradede
Beše odavno kada mi je pričao Voki Kostić:

"Prikupio sam mnogo podataka o mojim precima, pa sam nacrtao porodično stablo Kostićevih.
Došla mi je jednog dana snaja i pitala:
"Hej, pokaži mi gde visimo Velja, ja i naš sin. Na kojoj grani?"

Smejali smo se od srca, baš je nezaboravno...
 
Veoma, veoma lepa tema koja prosto natera na razmišljanje

Postoji jedna strana koja kaže .. rađaj decu samo nek je dece ... ali postoji i ona druga koja kaže .. mogu li ja da izdržim tu decu i da im priuštim ono što bi deca trebala da imaju za zdrav život.
Previše je pitanja i obazrivosti u današnjim generacijama.
Generacije vaših roditelja i baka i deka se nisu pitali, ali su izgradili svoje porodice,
odhranili decu i sve je bilo moguće... sve do vas...
 
Ne razumem ovaj odgovor.
Kakve to ima veze?
Pa ima zato što su pre ljudi gledali samo svoje porodice i nisu gledali kako npr. jedan amerikanac živi u Njujorku u kojem dete istih godina kao i njegovo živi i ima sve uslove za normalan život, putuje, dobija nove mobilne itd a u Srbiji se živi od prvog do prvog i gledaš kako detetu da platiš knjige za školu i da mu kupiš ono što baš mora.
 
Da... izgleda da nemamo prava na to...

Pa takva moderna kultura i pritisak brzog zivljenja, jednostavnost vise ne postoji kao nekad jer je sve komplikovano izvrnuto medijima, drustvenim mrezama i svi zive u holivudskim nacinom zivota gde su svi kao neke licnosti lepotani i lepotice koji zasluzuju nebesa i gde se opravdava svaka devijacija drustva.Svi moraju da budu in ako ne onda su odvaceni cudaci, svi su kao u nekom fazonu skoro isti ko kopije na uzor medija.Veliki pritisak se danas vrsi na coveka i ocekivanja a zivi se prebrzo i sve je prebrzo kao na trkama.
Sve mora iz cuga odmah sada brzo, jace bolje od drugog da se sto vise zaradi a sirotinja sto vise da radi danema vreme ni da pogleda i zivi nesto a da mora da ima sve kao i poslodavci bogatasi jer ako ne onda su za otpad i niko ih nece...
 
Da... izgleda da nemamo prava na to...

Imamo jer je danasnji svet prevrz i vrsi veliki pritisak i ocekivanja od coveka gde napreduju iskljucivo oni sa dobrim nasledstvom iz odredjenog perioda.Samo mali pojedinci imaju srece da steknu novac i luksuz a danas se samo to trazi i ako to nemas nisi pozeljan...
Danas samo brza zarada i bez nje nema nista od nastavka loze bar one zdrave bez vanbracnih i kojekavih ludila...
 
Da...
U mojoj bližoj okolini nekoliko porodica su se ugasile.
Ne zato što nisu želeli da imaju decu, već zato što nisu mogli...
iz raznih razloga...
Kaže knjiga: "ne greše ljudi, već je vreme takvo".
I tu čovek ništa ne može...
Ne mora značiti da je vreme takvo. Neki ljudi, a posebno novije generacije ne žele da imaju decu, jednostavno. Samoživi su. Ubeđeni su da neće imati dovoljno za njihovo dete i to se prolongira sve dok na kraju odustanu ili od pravljenja dece ili raskinu/razvedu se.
 
Ne mora značiti da je vreme takvo. Neki ljudi, a posebno novije generacije ne žele da imaju decu, jednostavno. Samoživi su. Ubeđeni su da neće imati dovoljno za njihovo dete i to se prolongira sve dok na kraju odustanu ili od pravljenja dece ili raskinu/razvedu se.
A po kojoj osnovi neko danas u Srbiji može da ima dete sa 50,60 hiljada mesečnom platom ?
 
Ne mora značiti da je vreme takvo. Neki ljudi, a posebno novije generacije ne žele da imaju decu, jednostavno. Samoživi su. Ubeđeni su da neće imati dovoljno za njihovo dete i to se prolongira sve dok na kraju odustanu ili od pravljenja dece ili raskinu/razvedu se.

Pa nece jer je pritisak ogroman i zasto bi?
Ako mora da radi 12 sati i da dete vidi pola sat dnevno zasto bi?Da zaboravi na sebe zenu, drustvo, kucu, hobije?Danas je sve brutalno brzo i svuda se zuri, nema se vremena a mora se biti u koraku sa sistemom i ako ne ti si automatski nepozeljan...
 
Pa nece jer je pritisak ogroman i zasto bi?
Ako mora da radi 12 sati i da dete vidi pola sat dnevno zasto bi?Da zaboravi na sebe zenu, drustvo, kucu, hobije?Danas je sve brutalno brzo i svuda se zuri, nema se vremena a mora se biti u koraku sa sistemom i ako ne ti si automatski nepozeljan...
.. i onda na sve to ja trebam da imam četvoro, petoro dece jer eto Bože neka je dece ...
 

Back
Top