Koliko nam uspeha u životu treba da bismo bili zadovoljni?

Imam iskustva u svakom pogledu, vremenom zato i ljudima sve dosadi.Stvaralstvo jaca prirodno karakter, nedostatak stvaralastva proizvodi depresiju,strahove,zasicenja.Cak i prijateljstva zasnovana na hednonizmu,povrsnim interakcijama vremenom se gase,ljudi se zasite u jednom trenutku.Samo stvaranjem covjek je trajno posvecen necem i to mu daje potencijale uvijek novi i novi motiv.Pa i kada mu nalete teski momenti nakon par godina pa i sve da mu je 10 puta teze opet mu je sa druge strane i karakter jaci jedno 10 puta nego sto je bio prije nego sto je poceo da stvara nesto.

Stvaralastvo i zajednicka pasija je u svakom kolektivu potreba i samo je tu trajno zadovoljstvo

Ja te pitam lepo: imas li iskustva u braku? Imas li iza sebe jedan propali brak? Imas li trenutno lep i skladan brak?
Ako to sve imas, onda imas iskustva i mozes da pricas, ali samo svoja iskustva - nikako da generalizujes i tvrdis neke takve stvari.
Ako nemas bas takva iskustva kakva sam naveo u pitanju: niti mozes da pricas na osnovu svog iskustva, a tek ne mozes da generalizujes.

Ja te pitam lepo: imas li iskustva u braku? Imas li iza sebe jedan propali brak? Imas li trenutno lep i skladan brak?
Ako to sve imas, onda imas iskustva i mozes da pricas, ali samo svoja iskustva - nikako da generalizujes i tvrdis neke takve stvari.
Ako nemas bas takva iskustva kakva sam naveo u pitanju: niti mozes da pricas na osnovu svog iskustva, a tek ne mozes da generalizujes.

U brak nikad ne bih usao sa nekim ko nema moje strasti za stvaranjem,to bi bilo samo besmisleno gubljenje vremena

Znaci pricas o necemu o cemu apsolutno nemas iskustva :D

Okej.

Znam nesto mnogo bitnije,a to je funkcionisanje prirodnih procesa Izmedju zivih bica a to mnogi ne znaju pa makar imali 1000 brakova.I to nema veze sa iskustvom,kao sto neko ima talenat da za nesto,mnogo vremena provodim u prirodi i sve sto je neprirodno brzo detekujem.Uvijek znam kraj svakog odnosa jer znam prirodne postavke i prirodna spajanja.A osjecaj se ne gradi iskustvom niti se tim potencijal razvija.Ja uvijek perfektno znam ko kome odgovara ili ko meni odgovara a da sa datom osobom ni rijec ne progovorim, znam i sta znaci prirodni komfor izmedju zivih bica

Jos samo da das broj dilera :D :D :D

Ako ne razumijes ono sto hocu da kazem ili ako se ne slazes to je ok.Al to je jako ruzan i podrugljiv komentar koji si dao.Ja taj klinacki govor sam promjenio vec odavno nije mi 19 godina pa da kao tinejdzer koristim takve fore (mijenjaj dilera).Jako nezrelo,nego tvoja stvar na kraju krajeva,ne ulazim u dalji dijalog sa tobom.Sve najbolje

Ako ne razumijes ono sto hocu da kazem ili ako se ne slazes to je ok.Al to je jako ruzan i podrugljiv komentar koji si dao.Ja taj klinacki govor sam promjenio vec odavno nije mi 19 godina pa da kao tinejdzer koristim takve fore (mijenjaj dilera).Jako nezrelo,nego tvoja stvar na kraju krajeva,ne ulazim u dalji dijalog sa tobom.Sve najbolje
Odgovor je sasvim prikladan ovome sto si napisao :D

Ako je uspeh ispunjenje cilja, mi nikada nećemo biti dovoljno uspešni...
Jer, kad ostvarimo jedan, tragamo za ostvarenjem drugog cilja.

Uvek postoje želje, uvek postoje ciljevi, a mi, ma koliko uspešni bili,
nećemo biti zadovoljni, osim u očima onih koji nas posmatraju i čiji
se uspeh ne može meriti sa našim...

Zašto smo takvi?

Umesto da budemo srećni zbog onog što imamo, mi smo nesrećni
zbog onog što nemamo...

I svi nagrabusimo zbog toga na ovaj, ili onaj način... svakako najbolniji...

Znanje da je život sad i to što imaš - to je to, da nema više od toga -
dođe prekasno...

Pogledajte prilog 1518164

Pogledajte prilog 1518165

:heart2:
Šta se desi čovjeku da nema snage ni za postavljanje novog cilja...da li cilj može biti ispunjavanje obaveza 😢 i ništa više

Šta se desi čovjeku da nema snage ni za postavljanje novog cilja...da li cilj može biti ispunjavanje obaveza 😢 i ništa više
Ovo je odlično pitanje...

Dođe čoveku nekad, pa shvati da se umorio od planova, od smišljanja kako bi mogao dalje da napreduje u životu...
I onda stagnira.. zaustavi se, odmara se, presabira se, razmišlja da li da nastavi tim putem, ili da skrene levo...
Sve češće su ljudi umorni od života kakvim žive, pa odluče da se prvo odmore, da ozdrave, da vide šta će i kako dalje...

Pozdravljam takve važne trenutke u životu, a i same odluke...
Često se desi da ljudi nemaju snage za nešto novo, baš zato što ih njihova podsvest koči u napredovanju koje
ih iznuruje... Podsvest je često prvi, ali i pravi lekar.

Lično živim moglo bi se reći - bez obaveza...
Tj. ispunjavam ono malo neophodnih obaveza koje služe za održavanje svakodnevnice.
Odmaram se i uživam u novom doživljaju življenja...

Nemoguce je biti zadovoljan u zivotu a nemati stvaralacki zivot i ne otkriti svoj talenat za nesto tek onda covjek pocinje da koristi svoje najvece potencijale,isto kao sto je nemoguce imati srecan brak ako nemate partnera koji dijeli istu stvaralacku strast kao vi.

Mnogi ljudi provedu zivote a da ne otkriju svoj talenat i tako im zivot prodje u besmislu u hedonizmu koji je uvijek tuga teska i zamjena za ono sto nismo ostvarili a nismo razvili svoju stvaralacku prirodu.Danas ljudi previse jedu, piju,misle, pricaju a mnogo malo stvaraju

Ne znam tačno na kakvo stvaralaštvo misliš, ali neki ljudi nemaju talenat kada je pisanje u pitanju, slikanje...

I potpuno je nevažno da li će i partner/partnerka želeti da se bave stvaralaštvom sa kojima se mi bavimo.

Nije tema, ali te molim da daš definiciju stvaralaštva..Na šta konkretno misliš.

Ovo je odlično pitanje...

Dođe čoveku nekad, pa shvati da se umorio od planova, od smišljanja kako bi mogao dalje da napreduje u životu...
I onda stagnira.. zaustavi se, odmara se, presabira se, razmišlja da li da nastavi tim putem, ili da skrene levo...
Sve češće su ljudi umorni od života kakvim žive, pa odluče da se prvo odmore, da ozdrave, da vide šta će i kako dalje...

Pozdravljam takve važne trenutke u životu, a i same odluke...
Često se desi da ljudi nemaju snage za nešto novo, baš zato što ih njihova podsvest koči u napredovanju koje
ih iznuruje... Podsvest je često prvi, ali i pravi lekar.

Lično živim moglo bi se reći - bez obaveza...
Tj. ispunjavam ono malo neophodnih obaveza koje služe za održavanje svakodnevnice.
Odmaram se i uživam u novom doživljaju življenja...
Nije mi problem kad to posmatram spolja ali u meni raste čudna bol, koje ne mogu da se riješim
Čitavu mladost želim da se skrasim...Sad kad hormoni ne prave zbrku i ljubavne jade
nesrećnija sam nego ikad... ali ne želim se vraćati u dob kad mi je seks bio potreban... sad želim samo spavati i živjeti sa malo manje bola

Ne znam tačno na kakvo stvaralaštvo misliš, ali neki ljudi nemaju talenat kada je pisanje u pitanju, slikanje...

I potpuno je nevažno da li će i partner/partnerka želeti da se bave stvaralaštvom sa kojima se mi bavimo.

Nije tema, ali te molim da daš definiciju stvaralaštva..Na šta konkretno misliš.

Stvaralastvo (kreacija,pravljenje,razivijanje,razmisljanje,ideja u glavi,entuzijazam tvoj i ljudi koji djele tvoju strast to ti daje visi smisao,trajnu svrhu)

Znas li koliko tipova stvaranja postoji

Covjek je po prirodi stvaralacko bice ima 2 zadatka od kojih mu zavisi sva zivotvorna energija a to je da pronadje svoju stvaralacku strast i da je prije toga osvjesti.Onda pocinje zivot,e sada lijepo je ici negdje,putovati,citati knjigee,voditi se.s al to nije stvaranje to je kontra stvaranju,e sada i napraviti dijete je neko pravljenje,to je sada banalan primjer

Треба екстремно пуно успеха да бисмо купили само слободу, сигурност, љубав, здравље. Неко постаје милионер само да би задовољио најосновније потребе јер је данашње друштво насилно па такве ствари морају да се купују.

e sada lijepo je ici negdje,putovati,citati knjigee

Nisam ni mislila na putovanja i na čitanje.

Kada je stvaralaštvo u pitanju, tu pre svega vidim kulturu. Umetnost.

Neko je zadovoljan svojim životom jer je ostvario svoj san, da piše knjige i da čita knjige. Naravno, tu su i nagrade.

Svi volimo da dobijemo pohvale, neki i nagrade ( iz oblasti filma, muzike, slikarstva, književnosti ).

Nisam ni mislila na putovanja i na čitanje.

Kada je stvaralaštvo u pitanju, tu pre svega vidim kulturu. Umetnost.

Neko je zadovoljan svojim životom jer je ostvario svoj san, da piše knjige i da čita knjige. Naravno, tu su i nagrade.

Svi volimo da dobijemo pohvale, neki i nagrade ( iz oblasti filma, muzike, slikarstva, književnosti ).

Stvaralastvo je mnogo sire od toga

Back