Da bismo se rodili, potrebno je imati

E... to je takođe problemčić...
Verovatno je danas teže biti dobar roditelj, jer se roditelj prvi mora izboriti sa debilskim
okruženjem koji su u većini. Teško je danas odgajiti dobro dete kada su mu drugovi u
školi snobovi u preskupim patikama i u firmiranoj odeći... znam mnoge priče na tu temu
i tu nema spasa.Bogataši su postali IN, a njihova deca takoreći zakon u školama.
Zato bih ja uveo uniforme u svim skolama.

Pogledajte prilog 1554404

Da bismo se rodili, potrebno je imati:

2 roditelja
4 bake i deke
8 prababa i pradeda
16 čukunbaba i čukundeda
32 navrbaba i navrdeda
64 kurđela
128 kurđupa
256 kurlebala
512 sukurdova
1024 surdepača
2048 parđupana
4096 ožmikura
8192 kurajbera
16384 sajkatava
32768 belih orlova

Ukupno je tokom proteklih 15 generacija potrebno
32768 pretka, a sve je to oko 500 godina pre nego
što smo rođeni.

Zastanite za trenutak i razmislite...

Koliko je ovde bilo sudbina, ljudi, životnih pobeda
i poraza?

Koliko se još ljudi trebalo rodite, a nije, jer su preci
davali svoje živote da bi drugi mogli živeti?

Poštujmo i pamtimo svoje pretke, jer bez njih u ovolikom
broju, ne bi bilo ni nas...

:vzagrljaj: :heart2::heart2::heart2::heart2::vzagrljaj:
Di izvuče te riječi???? Ja zadnje šta znam je čukunbaba i čukundida.

E... to je takođe problemčić...
Verovatno je danas teže biti dobar roditelj, jer se roditelj prvi mora izboriti sa debilskim
okruženjem koji su u većini. Teško je danas odgajiti dobro dete kada su mu drugovi u
školi snobovi u preskupim patikama i u firmiranoj odeći... znam mnoge priče na tu temu
i tu nema spasa.Bogataši su postali IN, a njihova deca takoreći zakon u školama.
Vrlo dobro zapažanje, tj da je utjecaj roditelja danas ograničen. Tako ono neodgojen sl, to je obična malograđanština.

2 roditelja
4 bake i deke
8 prababa i pradeda
16 čukunbaba i čukundeda
32 navrbaba i navrdeda
64 kurđela
128 kurđupa
256 kurlebala
512 sukurdova
1024 surdepača
2048 parđupana
4096 ožmikura
8192 kurajbera
16384 sajkatava
32768 belih orlova

što smo rođeni.

i poraza?

Pozdrav

Čitam ovu temu od samog otvaranja i dala sam jedan komentar jer nisam znala u kom pravcu će se razvijati tema.

Osećanja su mi pomešana. Srećna sam što moja sestra ima dvoje divne, odrasle dece ( 22 i 25 god ). Mnogo ih volim.

Sa druge strane...želela sam da budem majka... Nisam uspela. Zatim sam sa partnerom razgovarala o usvojenju deteta..imali smo sve uslove. On je preminuo.

Sada ne mogu da usvojim dete jer je, koliko mi se čini, prag za usvajanje i za hraniteljstvo 60 godina, a ja u julu punim 52 godine.

Želela sam dete. Želela da ostavim neki trag. Zato se bavim pisanjem, iz hobija. Da bi ostao neki trag iza mene.

Ne razumem sve vas koji spominjete materijalne uslove i razloge zbog kojih nemate decu ili zbog kojih ne možete da imate decu.

Postoje babe i dede, da pomognu, makar u čuvanju dece. Situacija nije toliko kritična da se deca ne bi rađala.

U mojoj zgradi imamo četiri ili pet beba. Neki roditelji te dece otplaćuju stambeni kredit..i imaju dete.

Obožavam da gledam tu decu kako rastu.

Čitam ovu temu od samog otvaranja i dala sam jedan komentar jer nisam znala u kom pravcu će se razvijati tema.

Osećanja su mi pomešana. Srećna sam što moja sestra ima dvoje divne, odrasle dece ( 22 i 25 god ). Mnogo ih volim.

Sa druge strane...želela sam da budem majka... Nisam uspela. Zatim sam sa partnerom razgovarala o usvojenju deteta..imali smo sve uslove. On je preminuo.

Sada ne mogu da usvojim dete jer je, koliko mi se čini, prag za usvajanje i za hraniteljstvo 60 godina, a ja u julu punim 52 godine.

Želela sam dete. Želela da ostavim neki trag. Zato se bavim pisanjem, iz hobija. Da bi ostao neki trag iza mene.

Ne razumem sve vas koji spominjete materijalne uslove i razloge zbog kojih nemate decu ili zbog kojih ne možete da imate decu.

Postoje babe i dede, da pomognu, makar u čuvanju dece. Situacija nije toliko kritična da se deca ne bi rađala.

U mojoj zgradi imamo četiri ili pet beba. Neki roditelji te dece otplaćuju stambeni kredit..i imaju dete.

Obožavam da gledam tu decu kako rastu.
E treba doći do kredita za stan, ne može to svako...Nisam imala baš toliku želju za djecom da ih rađam bez partnera... roditelji treba da odgsjaju svoju djecu i otac i majka

2 roditelja
4 bake i deke
8 prababa i pradeda
16 čukunbaba i čukundeda
32 navrbaba i navrdeda
64 kurđela
128 kurđupa
256 kurlebala
512 sukurdova
1024 surdepača
2048 parđupana
4096 ožmikura
8192 kurajbera
16384 sajkatava
32768 belih orlova

što smo rođeni.

i poraza?

Mislim da su generacije 60o 70o poslednje koje paze na pretke pominju svoju babu dedu nase prababe i pradede.

Mislim da su generacije 60o 70o poslednje koje paze na pretke pominju svoju babu dedu nase prababe i pradede.
I ja tako mislim...
Mi smo "poslednji Mohikanci"...
sve zavisi od toga koliko su spremne žene/majke da prihvate muževljevo pokoljenje , jer u krajnjoj liniji sve ide po očevom rodnom stablu

sve zavisi od toga koliko su spremne žene/majke da prihvate muževljevo pokoljenje , jer u krajnjoj liniji sve ide po očevom rodnom stablu
Ovi mladi nisu spremni ni za brak, ni za decu, a bogme ne znaju ni da vole... tako da - o njima nema reči...
Govorimo o generacijama unazad, tradicionalno nastrojenim.

Vidim u svojoj okolini da su se mnooooge porodice ugasile, loze i prezimena...

Back