Citroen C3 1.2 puretech mali servis

Neko spec preskupo citroen ulje jer ima zupčasti kaiš koji je u motornom ulju.

Sada ima 4 godine i 40.000 km nema više garanciju. I dok je imao citroen kaže da je normalna potrošnja ovog motora 1 litar na 1000 km.
o hebote, a ja se brinuo o potrošnji niti 0,5 L P206 IZ 2000-e :mrgreen: :zcepanje: To će izgurt garanciju, tj izgurao je već, moja procjena e da takav motor može ići do 150 000km?
 
Prosečna potrošnja 10 litara benzina po gradu:

IMG_20240124_154149.jpg
 
A onda resetujes bord i vozis duzr ture i potrosnja ce biti manja za dve litre.
Ovo moze da bude tvoja bolesna odbojnost prema evropskim proizvodjacima i da hladan auto namerno kidas na kratkim relacijama da bi digao potrosnju i nama to ovde prezentovao kako si u pravu.
Imas SpritMonitor pa tamo vidi koliko taj motor trosi u tom autu.
https://www.spritmonitor.de/en/over...tyear_s=2019&minkm=2500&gearing=1&powerunit=2
 
Ti se bavis glupostima jer eto ti link gde se vidi koliko taj auto trosi.
To sto se ja bavim prodajom automobila nema ama bas nikakve veze sa potrosnjom.
Jedna stvar je grupna tuzba a druga je stvar laz o potrosnji.
Svaki auto kad je hladan i kad se cepa ima mnogo vecu potrosnju i dok se zagreje on je spusti ali ne mnogo tako da sad resetujes potrosnju kad je zagrejan pa onda vozi i videces bar 2L manju potrosnju po cistom gradu.
Nemoj nas da ucis kako se koristi bord kompjuter jer ga ti na tvom autu nemas a ovo je sluzbeni i mozes da ga kidas kako hoces i da kukas o potrosnji.
 
Kod tih kosilica je održavanje jos kljucnije a I ne sme se sipati gusce ulje a ni druge specifikacije koju PSA nije propisao jer će onda biti problema druge vrste koji su mnogo skuplji od troskarenja ulja .. Jako teško se rešiti tih 1,2 ..Kolega mi kuka ima 4-5 komada 1,2 nzn sta da radi sa njima a ni jedan nije prešao preko 110k km .. Kupci su shvatili da ne valja i sad će morati nesto drastično da promene ako misle da ih prodaju...
 
PSA 1,2 ubedljivo najlosiji pa
Ecoboost 1,0 .Mislim da je Toyota napravila upotrbljivo vozilo od 3cilidra i 1,0 i 1,5 su ok a nije los ni VW 1,0 ..Kia Hyundai katastrofa nesto bolji od PSA ali isto lose .. znaci upotrebljivi motori od 3 cilindra su
Toyota 1,0-1,5
Vw 1,0
Renault 0,9
 
Poslednja izmena:
Imam dvojicu poznanika koji imaju taj motor. Jedan je prešao 200.000 i trči još uvek, kaže da nema problema. Njegov je atmosferski.
Drugi je do sada prešao samo 40.000. Ni on se ne žali. Obojica kažu da im u gradu ode oko 8, a na putu kako kad.
Ja sam davno kratko imao Elize atmosferski i nisam sa tim imao problem, ali tih par hiljada koje sam prešao njime nisu merilo. Dobio sam ga u nekoj razmeni, a nijemi trebao pa sam ga se rešio brzo.
 
Imam dvojicu poznanika koji imaju taj motor. Jedan je prešao 200.000 i trči još uvek, kaže da nema problema. Njegov je atmosferski.
Drugi je do sada prešao samo 40.000. Ni on se ne žali. Obojica kažu da im u gradu ode oko 8, a na putu kako kad.
Ja sam davno kratko imao Elize atmosferski i nisam sa tim imao problem, ali tih par hiljada koje sam prešao njime nisu merilo. Dobio sam ga u nekoj razmeni, a nijemi trebao pa sam ga se rešio brzo.
Ja ih imam gomilu koji kukaju a imam i par koji ne kukaju.. Sve u svemu više je onih koji kukaju nego ovih drugih a toga nebi smelo da je više od 10-15% ..
 
Imam dvojicu poznanika koji imaju taj motor. Jedan je prešao 200.000 i trči još uvek, kaže da nema problema. Njegov je atmosferski.
Drugi je do sada prešao samo 40.000. Ni on se ne žali. Obojica kažu da im u gradu ode oko 8, a na putu kako kad.
Ja sam davno kratko imao Elize atmosferski i nisam sa tim imao problem, ali tih par hiljada koje sam prešao njime nisu merilo. Dobio sam ga u nekoj razmeni, a nijemi trebao pa sam ga se rešio brzo.
I ti valjaš automobile?!?? A zato meni stalno opomene i banovanje :eek:

Što se tiče auta mi prešli 3000km posle malog servisa i ulje ispod pola. Generalno sa ovakvim krševima preprodavcima se crno piše, bolje da se prekvalifikuju dok je vreme.
 

Back
Top