Будизам...

ma kakvi, ti se i dalje samo igras recima, dok ja recima definisem pojmove... videcu sutra da procitam sve detaljno, buduci da si dosta ispisao




... ma kakvi... kažeš, ti se i dalje samo igraš riječima...
da bi nam na kraju iste rečenice otkrio da to što sam pisao a na što tobož' komentarišeš, nisi ni čitao.

Ja već rekoh, ne postavljaj komentare prije nego li prekontrolišeš koilko si prisutan u diajlogu.
 
Ti očito ne znaš šta je sudbina, niti pak znaš šta je nužnost. Zašto se ne zaustaviš i malo razmisliš?
Kakva je poenta razgovora kad o nečemu nemaš pojma?

Sudbina je samo ono što se desilo, dakle ono što se ne može promijeniti. Sve drugo su namjere i mogućnosi.
Ako pak namjere koje su nepromjenjive (dušu) smatraš jedino sudbinskim, onda sudbina po tom shvatanju
bice da ti nisi prisutan u dijalogu, jer izmisljas
to sto ti sudbinu vezujes za proslost,a meni imputiras da je vezujem za buducnost, to je zato sto nisi u dijalogu, ne pratis sta pisem, pa da ti ponovim
ne, ja sam svesno napravio izbor da se evakuisem, niti se pozvajuci na sudbinu da je htela da se ja spasem, niti na slucajnost, vec samo na svoju svest
ti da bi opravdao svoju nesvest, pozivas se na sudbinu, kazes da je ona tako htela, a onda meni poturas kao da je ja stavljam u buduce namere i mogucnosti - zaista inferiorno
superiorno stanoviste svesnog je da sudbina ne postoji, i ti od mene nikad neces cuti da se ja pozivam na sudbinu, a za tebe je ona stanje nesvesti, od koga/koje bi da pobegnes ostavljajuci je u proslosti, - da li ces uspeti u svojoj nameri i koliko ti je nuzna, ne znam

hoces li svih 5 replika da ti sameljem, ili pocinjes da uvidjas da ja jesam prosvetljeni, a da se ti tek igras recima ?
 
Poslednja izmena:
Opet ne čitaš.
A da si pročitao vidio bi da na tvoj pomen 'sudbine' i 'svjesnog biranja' piše ovo:

"Svjesno si mogao načiniti izbor da se evakuišeš samo ako si već bio svjestan mogućnosti da će soliter da se sruši, da će zemljotres da se desi u određeno vrijeme baš u tom regiounu gdje si bio dok si mislio o evakuaciji, dakle svjesno si mogao izabrati evakuaciju samo ako je u tvojoj svjesnosti ikada bilo ikakvog nagovještaja o takvim manifestacijama volje. Međutim, gdje si se to evakuisao? Odakle ti znanje da i tamo gdje si se evakuisao neće biti slično ili nešto gore? Dakle, morao bi prvo biti svjestan da 'tamo negdje drugdje' postoji mogućnost drugačije, za tebe bolje realnosti, pa tek onda da odlučiš da se 'tamo' evakuišeš..
Prije toga bi morao biti svjestan da postoji mogućnost zemljotresa recimo. Ukoliko ne bi bilo govora niti nagovještaja mogućnosti zemljotresa...zašto bi bilo ikakve potrebe da se tobož' 'svjesno' odatle pomjeriš???"
 
https://forum.krstarica.com/threads/budizam.238958/page-315#post-38366087
A da si pročitao vidio bi da na tvoj pomen 'sudbine' i 'svjesnog biranja' piše ovo:
ne izmisljaj, ti si pomenuo sudbinu, a ja sam se ogradio, klikni na link nesvesni, pa se podseti, evo ti zaboravni
Odatle, onaj koji govori o utjehama ne govori o izboru koji čini, već što je nesvjesniji izbora
to više teži da osuđuje sudbinu
na to ja rekoh da se ne pozivam na sudbinu, ali ti volis da mastas - da si prosvetljen kao ja, ne bi to radio
 
bice da ti nisi prisutan u dijalogu, jer izmisljas
to sto ti sudbinu vezujes za proslost,a meni imputiras da je vezujem za buducnost, to je zato sto nisi u dijalogu, ne pratis sta pisem,


Nigdje nisam rekao da sudbinu postavljaš u buduće vrijeme već rekoh da je sudbina ono što se ne može mijenjati,
a takođe rekoh i šta se to ne me mijenjati; to su namjere duše i prošlost.
Namjere duše će se kad-tad realizovati a
prošlost je sačuvani sadržaj već realizovanih mogućnosti, bilo da su mogućnosti bazirane na čistim namjerama duše
ili pak na razumskim percepcijama istih.


pa da ti ponovim
ti da bi opravdao svoju nesvest, pozivas se na sudbinu, kazes da je ona tako htela, a onda meni poturas kao da je ja stavljam u buduce namere i mogucnosti - zaista inferiorno


Pokaži mi citat gdje ja kažem tako kako ti ovdje navodiš! Nemoj da mi prevodiš moje pisanje,
ja sam to lijepo ispisao i komentaer sam postavio na forum. Citiraj ono na što komentarišeš.

...
Namjere i mogućnosti ne pripadaju budućem vremenu već našem podsvjesnom razumu,
koji ih (namjere i mogućnosti) realizuje uvijek u sada. Budućnost, kao i prošlost su uvijek
postojeći jedino u sada. Pozicioniranje tvoje pažnje u kontinium prostorno-vremenske
projekcije daje iluziju postojanja u prošlosti ili pak očekivanoj budućnosti.

No riječ je bila o izboru tih namjera i mogućnosti kao i o svjesnosti o Sebi koji jesi i koji biraš.
 
za mene ne postoji nuznost, realnost mi odredjuje drugo
ti opet koristis slabe utehe, umesto sudbine - nuznost
umesto svesti pravdas se da si bio u nesvesti
umesto licnog konteksta, stavljas sve u siri, ali opet izokreces - kao da se ti desavas sirem kontekstu, a one siri kontekst tebi, a to je upravo zbog nesvesti, da nisi pao u nesvest, shvatio bi da se I TEBI desva, a ne samo ti da se desavas sirem rusenju, mozda tvoj soliter zajedno sa celim blokom


Evo ti i citat prvog pomena sudbine, tako da ne stvaramo balone o tome ko je u ovom dijalogu prvi pomenuo sudbinu i zašto.
Na to si se nadovezao i u drugom komentaru a ja sam ti onda objasnio da ne znaš niti šta je sudbina niti šta je nužnost.

Potom te nisam ostavio u tami, objasnio sam značenje i jednog i drugog.
 
Pokaži mi citat gdje ja kažem tako kako ti ovdje navodiš! Nemoj da mi prevodiš moje pisanje,
rekoh da je sudbina ono što se ne može mijenjati,
a takođe rekoh i šta se to ne me mijenjati; to su namjere duše i prošlost.
ako iz ovog ne proizilazi da je sudbina proslost koja se ne moze menjati...
em si nesvestan, em si inferioran... a hteo bi da mene ucis SUDBINI, izmisljajuci da sam ja je prvi pomenuo, a ja u sudbinu i ne verujem... a kako bi bilo da se osvestis prvo, pa onda da me pitas da diskutujemo
 
Evo ti i citat prvog pomena sudbine, tako da ne stvaramo balone o tome ko je u ovom dijalogu prvi pomenuo sudbinu i zašto.
Na to si se nadovezao i u drugom komentaru a ja sam ti onda objasnio da ne znaš niti šta je sudbina niti šta je nužnost.

Potom te nisam ostavio u tami, objasnio sam značenje i jednog i drugog.
evo tebi tvoj citat, pa vidi ko je prvi pomenuo
to više teži da osuđuje sudbinu ili pak slučajnost u kojoj se našao na mjestu gdje se soliter ruši i slično.
izmisljas, haluciniras, jer si u nesvesti i tami, - to sto sve to reflektujes na mene, to ne moze da promeni tvoju SUDBINU od koje bezis, a ja u sudbinu ne verujem, niti je ikada prvi pominjem, ...mozes samo da se ispovedis, ne mozes da me ucis sudbini, za mene ona ne postoji, a da li ces ti uspeti da pobegnes od nje i ostavis je u proslosti, ko zna
 
Poslednja izmena:
ako iz ovog ne proizilazi da je sudbina proslost koja se ne moze menjati...
em si nesvestan, em si inferioran... a hteo bi da mene ucis SUDBINI, izmisljajuci da sam ja je prvi pomenuo, a ja u sudbinu i ne verujem...

Ja ti već ispisah zašto je uopšte i bilo pomena sudbine i prošlosti...a ti opet polaziš od svoje percepcije napisanog a ne od napisanog.

...
Koga je briga u što ti vjeruješ?
Ovdje si na javnom forumu i mi ti ne čitamo tvoje neiskazane misli, već čitamo tvoje iskaze, komentare.
Budi precizan u svojim iskazima.


a kako bi bilo da se osvestis prvo, pa onda da me pitas da diskutujemo

Gdje vidiš da te ja pitam da diskutujemo?
Ja komentarišem na tvoje komentare koje si postavio u javnost.
Tvoja pojava na javnom forumu mi daje 'pravo' da na tvoje iskaze komentarišem po volji.
To je nepisani dogovor između svih nas ovdje.
 
Poslednja izmena:
evo tebi tvoj citat, pa vidi ko je prvi pomenuo

izmisljas, haluciniras, jer si u nesvesti i tami, - to sto sve to reflektujes na mene, to ne moze da promeni tvoju SUDBINU od koje bezis, a ja u sudbinu ne verujem, niti je ikada prvi pominjem, ...mozes samo da se ispovedis, ne mozes da me ucis sudbini, za mene ona ne postoji, a da li ces ti uspeti da pobegnes od nje i ostavis je u proslosti, ko zna


To je samo dio izvučen izvan konteksta a ovo je svarni kontekst iz kojega si to izvukao:

Nema zadešavanja. Se je izbor ali nije sve izabrano svjesno.

Da si nešto svjesno mogao izabrati izabrao bi, ali svjesno izabrati možeš samo ono čega već jesi svjestan.
Ono što nisi osvijestio u sebi djeluje kroz nužnost, iz tame, u neznanju.

Odatle, onaj koji govori o utjehama ne govori o izboru koji čini, već što je nesvjesniji izbora
to više teži da osuđuje sudbinu ili pak slučajnost
u kojoj se našao na mjestu gdje se soliter ruši i slično.
Onaj koji govori o slučajnosti ne zna ništa o mehanizmu kroz koji se stvara realnost niti zna
išta o odgovornosti za ono što svjesno ili pak nesvjesno bira. Taj nije ni blizu prosvjetljenja.


Eto, vidiš kako je lako iskriviti značenje rečenog; samo iz cjelovitog konteksta izvučeš ono što ti odgovara i Voila!
Dokazao si kako neko ne zna o čemu priča.
Ne izvlači riječi izvan konteksta, citiraj kontekst a ne ono što te iz njega pogađa.
 
Ne izvlači riječi izvan konteksta, citiraj kontekst a ne ono što te iz njega pogađa.
ma, kakvi
ti si za zaljenje
prvo si me isprozivao da sam prvi pomenuo sudbinu
pa si mi imputirao da je stavljam u buducnost
a sve vreme gledas da se oslobodis svoje zlehude sudbine, bezis od nje, nastojis da je ostavis u svojoj prosloti, ili mozda ja da je preuzmem i ponesem u svoju buducnost - e tu si se napravo dobrim pa da me poducis da kada je preuzmem da bezim od nje, da pokusam da je ostavim u proslosti ili isto kao ti da je utrapim nekom inferiornijem -- izvini, tvoj problem, tvoj teret, ako ne mozes da ga nosis, reci, pomocicu ti, ali mi ne pakuj svoj teret u pojam SUDBINE, jer ona za mene ne postoji
to više teži da osuđuje sudbinu ili pak slučajnost u kojoj se našao na mjestu gdje se soliter ruši i slično.
ja ti reko', svesni se izbavi, a ti vidi ko osudjuje sudbinu, ja ne verujem da sudbina postoji, spasao se, ... ti se ispovedas, pricas o sebi, znaci
 
Poslednja izmena:
ma, kakvi
ti si za zaljenje
prvo si me isprozivao da sam prvi pomenuo sudbinu
pa si mi imputirao da je stavljam u buducnost
a sve vreme gledas da se oslobodis svoje zlehude sudbine, bezis od nje, nastojis da je ostavis u svojoj prosloti, ili mozda ja da je preuzmem i ponesem u svoju buducnost - e tu si se napravo dobrim pa da me poducis da kada je preuzmem da bezim od nje, da pokusam da je ostavim u proslosti ili isto kao ti da je utrapim nekom inferiornijem -- izvini, tvoj problem, tvoj teret, ako ne mozes da ga nosis, reci, pomocicu ti, ali mi ne pakuj svoj teret u pojam SUDBINE, jer ona za mene ne postoji



Nisam izmislio... naveo sam ti citat gdje si prvi put pomenuo sudbinu a ja sam ti na to dao odgovor.
..
O žaljenju:
Pa žali me (tvoj izbor, tvoj nivo svjesnosti), ja sebe ne žalim a ni tebe, a tvoje žaljene me ne dotiče. I šta sad?
Da li misliš da si s tim uticao na činjenice koje su jasne onome ko ih vidi?

O čemu ti inače želiš da pričaš???
Pogođen si, vidim, ego ti puca ko balon, i sad ja treba da te milujem i da prihvatim tvoju projekciju o meni na sebe.
I to ti nazivaš prosvjetljenjem?

Šta bi da si ono prosvijetlio?

Radije, ako već hoćeš da komentarišeš, posveti se izrečenom, prvo ga dobro razumi pa tek onda komentariši.
 
Dakle, ovako, ako već tvrdiš da si prosvijetljen onda se uzdigni iznad ega koji bi da je u pravu,
sjeti se KO SI, ŠTA SI...
čitaj što je napisano kako je napisano,
ne projektuj svoje percepcije na druge,
djeluj iz potpunog Mira.
Koristi Savjest.
Budi neutralni posmatrač.
 
prvo si trazio citate da se vidi ko je prvo pomenuo sudbinu
pa kontekst sudbine kao da ga ja menjam, a moj kontekst je NEPOSTOJECI, kao i sama sudbina, za mene
sad trazis da se uzdignem
nesto ti ne da mira,
a hteo bi da ja budem neutralan - neutralan u odnosu na sta?


Ja govorim o tvom odnosu prema sagovorniku.
Ovdje smo na javnom forumu i kada se odnosimo prema nečijem komentaru onda bi trebalo
da budemno dosledni komentaru a ne da projektujemo svoje percepcije na te komentare.
...


O neutralnosti u dijalozima:

Neutralan na sadržaj.
Niko ne napada tebe već komentarišem na tvoj komentar.
Iz tvog komentara se vidi i tvoje djelovanje i shvatanje.
Sudiš na osnovu uobrazilje. Jednostavno čitaj kako piše.
Tad si neutralaln u tom odnosu.

U drugom slučaju, ako između sebe i onoga što je napisano postaviš filter više nisi neutralan,
Staješ na stranu filtera, ubjeđenja, na stranu svog ega. Istina ti ostaje nevidljiva.
 
tvrdiš da si prosvijetljen onda se uzdigni iznad ega koji bi da je u pravu,
Staješ na stranu filtera, ubjeđenja, na stranu svog ega. Istina ti ostaje nevidljiva.
to je kako mali perica zamislja prosvetljenje, negde si procitao, ili je tema moj ego.... ah, da ti se ispovedas, pricao si o svojoj zlehudoj sudbini, a sad nam pojasnjavas svoj ego... a poceo si bese iz nesvesnog... izvini stvarno
 
to je kako mali perica zamislja prosvetljenje, negde si procitao, ili je tema moj ego....


Objasni meni neupućenom šta je to prosvjetljenje! Izvoli.
Takođe mi objasni ko se to i šta se to prosvjetljava?
...
Tema je Budizam, ali dio Budizma uključuje i prosvjetljenje i pojavu i osvješćenje ega.


ah, da ti se ispovedas, pricao si o svojoj zlehudoj sudbini, a sad nam pojasnjavas svoj ego... a poceo si bese iz nesvesnog... izvini stvarno


Opet projektuješ ono čega nema u mojim komentarima.

Počeo sam od izbora.
Rekoh kako je realnost u kojoj sebe doživljavamo (čovjekom u našem slučaju) uvijek posledica izbora.
Postoji svjesni i nesvjesni izbor.

Svjesni izbor može činiti samo svjesno biće u čovjeku, svjesno ponuđenih mogućnosti,
svjesno mehanizma kroz koji se te mogućnosti manifestuju, kao i sebe-bića u svemu.

Nesvjesni izbor očito čini biće nesvjesno mogućnosti kao i sebe u svemu.
Kao posledicu nesvjesnog izbora doživljavamo NUŽNU realnost,
dakle, realnost u kojoj mislimo da nemamo nikakvog udjela pri njenom izboru.
Takvoj realnosti onda u neznanju prišivamo atribut slučajnog.
 
Tema je Budizam, ali dio Budizma uključuje i prosvjetljenje i pojavu i osvješćenje ega.
zar nisi trazio da se uzdignem,iznad ega, zasto bi ga onda osvescivao? i jos kaza da stajem na stranu svog ega, povredjenog?.
sve te fraze i floskule su meni poznate, izvini, ali ne kupujem ih, ne kupjem ni podelu na svesni i nesvesni izbor, ni sam izbor kako ga nudis, sudbinu smo vec eliminisali... imas tu gomilu pojmova koji nemaju blage veze sa prosvetljenjem, sa budizmom mozda neke tanane... i sad kada si me naucio pameti, hehe, sad je red na mene.... tesko, tebi bi trebala komplet reinstalacija, ne moz to da se popravi, moras sve to sto si projektovao na mene, a sto je tvoje pokupljeno iz razne literature da pobacas, pa jovo nanovo iz pocetka... jes veliki posao, vidi se trud koji si ulozio, ali sve ti je to fals, pogresno ucenje od koga nemas nikakve vajde osim nekog kao mene da naucis pameti, ali se eto ja nisam dao... nego, jel poznajes ti nekog prosvetljenog licno, .... osim mene, i sto si cuo za budu?
 
Tebe ne poznajem a nisi ni prosvijetljen.
Da si doživio nešto... u to ne sumnjam, samo je pitanje šta si t doživio(?)
Не, ту нема просветљења ни у траговима. :kafa:
samo vi meni dajte primer prosvetljenog, jel koja je svrha budizma, ako je samo buda prosvetljeni... da cujem, jel ima neka lista ljudi analogno hriscanstvu gde se zna koji su svetitelji [ima i diskutabilnih, ali bar postoji lista]
meni uopste ne morate da verujete, i nisam ja tema
a to da ste ''prosvetljeni'' u tragovima, to je ovako, kako bih rekao, okruglo, pa na cose... znaci konkretno - ko, kad, kako [osim bude], a nemojte vi mene prosvetljenog da ucite jer NISTE, jer vi ako niste, ko vam je kriterijum, kako znate da i ja nisam? lepo pitam, ko [za vas] jeste
 
Poslednja izmena:
samo vi meni dajte primer prosvetljenog, jel koja je svrha budizma, ako je samo buda prosvetljeni... da cujem, jel ima neka lista ljudi analogno hriscanstvu gde se zna koji su svetitelji [ima i diskutabilnih, ali bar postoji lista]
meni uopste ne morate da verujete, i nisam ja tema
a to da ste ''prosvetljeni'' u tragovima, to je ovako, kako bih rekao, okruglo, pa na cose... znaci konkretno - ko, kad, kako [osim bude], a nemojte vi mene prosvetljenog da ucite jer NISTE, jer vi ako niste, ko vam je kriterijum, kako znate da i ja nisam? lepo pitam, ko [za vas] jeste

JA KOJI JESAM je prosvetljen.
Eto ti primer, samo ne znam šta ćeš s njim.
 

Back
Top