Quantcast

Будизам...

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Има сигурно још разлога. Као на пример, јалове расправе по форумима.

Јел може то на неку другу тему да се качи? Или други подфорум?
Левитација никакве везе нема са Будиним учењем.
Following the “Welteislehre” declaring that one of our world’s most ancient symbols called the “Swastika” was the symbol used by these “Supermen” hiding in Tibet, this report notes, Nazi German leader Adolph Hitler adopted it as the sole national flag of his nation on 15 September 1935—an action one might think would be bizarre for a Western Northern European nation to do in making its national symbol one rooted in ancient Eastern mysticism—but became understandable in 1938 when elite Nazi German officers and troops penetrated the tallest mountains in the world to enter Tibet—and whose “discoveries” there about these “Supermen” were shared with the Empire of Japan by German Count Karlfried Dürckheim.

Deemed by these Nazi Germans as their nation’s “to be protected at all costs secrets” about what they discovered in Tibet, this report further details, during the closing days of World War II it saw their nation undergoing one of the largest mass suicides ever recorded in human history—with the Nazi occult training town of Demmin-Germany seeing 1,000 of its people committing suicide in just 72-hours—and included hundreds of Tibetan Buddhist monks in Nazi German SS uniforms who committed mass suicide in Berlin—just blocks away from Adolf Hitler’s bunker where he, too, was reported to have committed suicide.

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.439
nema, Isus nije levitirao, jer nema vajde od toga, vec je hodao po vodi priblizavajuci se ucenicima, prelazio je neki put
nisam bas siguran za budiste, ali sto se tice indusa, bas sam sinoc gledao nekog baju, napravise
Science of Levitation -
Kina i indija najvece/najbrojnije zemlje, indusa ima doktrora u americi i te kakvih, ali kao i svuda - ovo je KUKOLJ
Primjer hodanja po vodi je biblijski primjer 'čvrste vjere' a ne nekakva demonstracija prelaženja puta. Voda u tom
primjeru predstavlja opasnost, tonjenje i gušenje (u sopstvenom egu) a hodanje po vodi predstavlja spas, sigurnost,
Življenje, na metafizičkom nivou to je odricanje ega, potpuna predatost Bogu, potpuna predaja kontrole ega nad ishodom
situacije, stoga potpuno povjerenje u Boga, bez straha od propasti i bez tračka sumnje u moguće.

Da bi se to ostvarilo neophodno je anulirati sva ubjeđenja stvorena kroz iskustva a koja kažu da je nešto nemoguće.
To bi onda bila Vjera iznad svih ubjeđenja.

...

Ako neko može levitirati iznad tla zašto ne bi mogao levitirati iznad površine vode??
Zar pri tome nije prisutna ista Vjera? Zar se pri tom ne postiže isti efekat?
Levitirati znači osloboditi se gravitacione sile. Zar upravo to nije primjer hodanja po vodi?

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Primjer hodanja po vodi je biblijski primjer 'čvrste vjere' a ne nekakva demonstracija prelaženja puta. Voda u tom
primjeru predstavlja opasnost, tonjenje i gušenje (u sopstvenom egu) a hodanje po vodi predstavlja spas, sigurnost,
Življenje, na metafizičkom nivou to je odricanje ega, potpuna predatost Bogu, potpuna predaja kontrole ega nad ishodom
situacije, stoga potpuno povjerenje u Boga, bez straha od propasti i bez tračka sumnje u moguće.

Da bi se to ostvarilo neophodno je anulirati sva ubjeđenja stvorena kroz iskustva a koja kažu da je nešto nemoguće.
To bi onda bila Vjera iznad svih ubjeđenja.

...

Ako neko može levitirati iznad tla zašto ne bi mogao levitirati iznad površine vode??
Zar pri tome nije prisutna ista Vjera? Zar se pri tom ne postiže isti efekat?
Levitirati znači osloboditi se gravitacione sile. Zar upravo to nije primjer hodanja po vodi?
cuj, nije demonstracija
ucenici su bili u ladji kada su krenuli talasi, i da se ne raspravljamo sad zasto je Hristos hodao po vodi IDUCI KA NJIMA
da vidimo sta je bilo sa Petrom kome je Hristos rekao da DODJE k njemu
1. rekao im je lepo da se ne plase, da nije utvara
2. Petar je ZAPEO veru recima, - ako si ti, reci mi da DODJEM
3. Hristos mu kaze - DODJI, i Petar krenu
4. strah ga omete - sa cim ga omete - sa sumnjom
NARAVOUCENIJE
sta treba anulirati? pa covek je ubedjen jer veruje u nesto, odatle mu ubedjenje; problem je u pogresnom predubedjenju
zamisli najslozeniji kompjuterski sistem - da li je problem sto nema dovoljno memorije, brzinu i broj operacija koji moze da izvrsi, ili je problem sto nije zasticen od virusa?
e, tako isto i vera, kad bi ste imali vere koliko zrno gorusicino, rekli biste gori da predje, ... problem nije ni u kvalitetu, ni u kvantitetu vere, vec je problem sto se SUMNJA lepi za nju kao virus...
tako i Petar, on je zapeo veru recima ako si ti, reci da dodjem, ali ga je strah smeo i sumnja se zalepi u momentu na strah, te on pade u vodu.

p.s. a sto se tice prelazenja puta, to sam rekao jer znam da strah paralise, nema mrdanja, nema nikave glupave levitacije, kroz oslobadjenje od ega ili gravitacije, samo lud/malouman sumnja u gravitaciju, ili u ego, da odletimo svi u svemir...ccc

Poslednja izmena:

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.439
I sad ja treba da ti ponovo objasnim...

ajd’...Dakle sumnja je u pitanju, a u što sumnjaš? Sumnjaš u drugačiju moguću realnost od naučene. A šta si to naučio?
Naučio si da te gravitacija Zemlje vuče sebi kao i vodu, ali da je gustoća vode manja od gustoće tvog tjela i da ćeš stoga potonuti, izgubiti vazduh...itd... što će prouzrokovati smrt, trt-mrt, dakle... strah i sumnja te sprečavaju da povjeruješ u drugačiju realnost od iskustveno potvrđene.......,stoga nećeš niti pokušati a i ako pokušaš nećeš uspjeti jer nisi anulirao naučeno, dakle prethodna ubjeđenja.

I kakve veze ima prelaženje puta s ovim primjerom??? Dovoljno je da stupiš nogom na površinu vode i da odmah potoneš. A ako bi povjerujovao da možeš levitirati.., ne bi čak morao niti da hodaš po vodi, mogao bi da se, ne dodirujući vodu, premjestiš s jednog mjesta na drugo... mišlju.

Dakle, možeš li ti shvatiti da se i u jednom i u drugom slučaju radi o istom, o nepokolebljivoj vjeri?

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.439
OHO, strucnjak za gravitaciju je postao teleporter...u svojim mislima - javi kad stignes, kad predjes taj put
ja imam nepokolebljivu veru u gravitaciju, nista je ne moze anulirati, kako ti zamisljas, pa da odleti ko hoce

Pričaš isprazne priče.
Put, gravitacija, i uostalom sva dimenzionalna iskustva su samo iluzije.
Onaj koji se u njima projektuje i veoma često gubi jeste biće koje je
bestjelesno, besprostvorno, bezvremeno. Ono je besprostorni centar
u kojemu se sve dešava, u kojemu se stvaraju doživljaji trajanja radnji
u projekcijama, a projekcije se projektuju na njegovom unutrašnjem platnu;
u praznini, u njegovom Umu.

Stoga, isto biće ima moć i da se oslobodi svega gore navedenog kao i da
stvori nove uslove čvrstom vjerom. To je ono na što primjer Isusa koji hoda po
vodi treba da ukaže a ne na slijepu vjeru u njega. To nije ono što bi sam Isus ikada
rekao. Biblija ne predstavlja njegove riječi već riječi onih koji su ih u njoj ispisali i
odobrili ih za štampu (za mase).

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.439
ne znas da vozis, tj da teras masu telesnih vozila i aparata, i sad ces da vozis/upravljas sa bestelesnim? ah, da, neces, samo bi malo da probas hovering

Opet ispraznost...

Ono koje “zna da vozi tijelo...” je ono koje je bestjelesno. Ono (biće) može biti svjesno sebe, principa po kojima stvara i mehanizma kroz koji stvara “vozila”, te da ta vozila svjesno ili nesvjesno upravlja ali ultimatno ono može (bivajući svjesno sebe, principa po kojima stvara i mehanizma kroz koji stvara) upravljati svojom voljom.

Hekate

Primećen član
Poruka
802
Ja se obradovala da će Sadhguru doći u Beograd..:( a on šalje učenika...
Da. Bilo je već ovakvih dešavanja u organizaciji Isha fondacije u regiuonu. I ja sam najpre pomislila da dolazi Sadhguru. Volela bih da ga vidim uživo. Al dobro, praštam, radi on veliki posao za svoju zemlju, dragu mi Indiju. I to je dovoljno.

Poslednja izmena:

svesnaglista

Legenda
Poruka
56.673
Ljudi često pitaju: Kad meditiram, kako da znam da li napredujem?
I jedan od odgovora je: Kada um odluta od svog objekta, sve brže i
brže ga vraćate natrag. Obratite pažnju, odgovor nije: Um nikada
ne odluta. Već: Očekuje se da ćete odlutati; to je normalan deo vežbe,
normalan deo treninga. Stvar je u tome da ste sve budniji za ono što
se događa i sve brži u menjanju situacije kada vas misli povuku sa
sobom. Dakle, važan deo učenja kako da meditirate, jeste da naučite
kako da padate... kako da vratite um uz minimum griže savesti,
minimum samooptuživanja, sa jednostavnom konstatacijom: “Nisam
ovde seo da bih razmišljao o obavezama sledeće nedelje, o neuspehu
od sinoć ili o bilo čemu drugom. Ovde sam da se fokusiram na dah.”
Samo odložite sve te druge stvari i vratite se objektu meditacije.
Naučite kako da to uradite a da ne vezujete čvorove u umu.

Thanissaro Bhikkhu, How to Fall

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Dakle, važan deo učenja kako da meditirate, jeste da naučite
kako da padate... kako da vratite um uz minimum griže savesti,
minimum samooptuživanja,
4 Još im reci: Ovako veli Gospod: Ko padne, ne ustaje li? Ko zađe, ne vraća li se?
Naravno, veštacka konstrukcija konflikta sa vlastitim egom je u funkciji diverzije: jedini izlaz i rešenje te situacije je, pogadjate, meditacija kao samoodbrana od unutrašnjeg konflikta, jer ego nije ljuštura, koja se tek tako može odbaciti kao zmijska koža, niti covek kao gusenica da metamorfozira u leptira. Modernim instant sektama nije ni potrebna ideologija ega, jer one meditacijama otvoreno nude samoodbranu od stresa, ili grizu za gorepomenutim frekvencama uma kojima se postižu ciljevi preko precizno odredjenih neurofizioloških stanja, i to funkcioniše. Znaci, ne legneš da spavaš, ili sedneš da uciš, nego se prvo dovedeš u stanje, frekvencu uma, pa onda možeš i sedeci da zaspiš, otkrijuci to kad padneš sa stolice, ili spavajuci da nauciš, otkrijuci to kad se probudiš ispranog mozga. Implikacije: androidne.
ali glista nije gusenica, pa da metamorfozira u leptiricu

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
sve one rade na istom principu, ti ne moras da imas religijsku pozadinu da bi meditirala, npr. silva metod, a ni institucije koje se bave frekvencama uma je nemaju; ti mozes da imas religijski osnov, mozes praktican, naveo sam primer kada ja umalo nisam pao sa stolice :rotf: , ali moras da budes svesna, glisto, da se te iste frekvence i zloupotrebljavaju, ljudima se nanosi bol, te se sile da ulaze u nize frekvence... nemoj da me teras da ostavljam linkove, potrazi sama svali.

znaci, ja sam ima 15-20 godina to sve prostudirao, i sad kada me ti stavljas pred izbor, dokazi, ili cu da ti se smejem, ja ne treba da budem pametan da shvatim sta tebi treba... isti stav ja imam i prema drugima, nisi ti izuzetak, GUGLARO

p.s. ali u tome je buducnost, upravo u toj bezbonosti, ja to znam, i nista ja ne mogu tu da promenim DANAS, vec cu na sve to da se vratim jednog dana kada zavrsim sa ovim sto je urgentno [moj potpis vec si videla, antihrist je bio isto meditant, necist duh, kao penjao se na nebo cak]
sa religijskom pozadinom dobijas demonizam
bez religijske - vanzemaljce
to ti je prica sa tuznim krajem, padanje je uvod tek, a ja sam citirano napisao ihahaj, vidi banjaluka forum,
PostPoslato: 03 Apr 2003, 16:34, ove tvoje drugarice se tad nisu ni rodile

Poslednja izmena: