Quantcast

Будизам...

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.439
znaci nekad je ja koji jesam bio mracan haha

I sad, kako se iz ovog komentara da vidjeti, kroz stvorenje koje ga je ispisalo JA KOJI JESAM (JESTE) još uvijek djeluje iz tame.
Iako je u stvorenju svjestan/svjesno da jeste (Ja jesam), nije svjestan/svjesno KO, ŠTA i KAKO jeste.
To je činjenično stanje neprosvijetljenog bića u svakom svom izrazu. Ne vidim šta je pri tom razlog za smijeh ili pak ismijavanje?

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.439
zar nisi trazio da se uzdignem,iznad ega, zasto bi ga onda osvescivao? i jos kaza da stajem na stranu svog ega, povredjenog?.

Osvijestiti ego znači postaviti ga u svjetlo pažnje. Jedino tako možeš shvatiti da postoji, da kroz njega djeluješ.
Da bi to mogao učiniti, prvo moraš osvijestiti istinu o onom-što-jesi. Bez istine o onome-što-jesi ne možeš prepoznati
ego koji se lažno predstavlja tvojim Sopstvom. Uzdizanje iznad ega stoga zahtijeva da ga prvo osvijestiš u sebi.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
33.438
"Baš kao što na gomili smeća, kraj puta bačenog, može izrasti lotos, prekrasnog mirisa i blistav, isto tako među neznalicama, zaslijepljen svetinom, učenik potpuno Probuđenog zablista mudrošću svojom.“

Eto, svako može biti učenik probuđenog ako izraste u lotos među nama, dalja stepenica je valjda probuđeni

anajade

Ističe se
Poruka
2.466
I sad, kako se iz ovog komentara da vidjeti, kroz stvorenje koje ga je ispisalo JA KOJI JESAM (JESTE) još uvijek djeluje iz tame.
Iako je u stvorenju svjestan/svjesno da jeste (Ja jesam), nije svjestan/svjesno KO, ŠTA i KAKO jeste.
To je činjenično stanje neprosvijetljenog bića u svakom svom izrazu. Ne vidim šta je pri tom razlog za smijeh ili pak ismijavanje?
nisam na tebe mislila kad sam ovo ispisivala..nije mi palo na pamet da je rec o bilo kom.na forumu..procitah kokijevu poruku i ono sto mi palo u tom momentu na um to i napisala..

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.439
pa nije imao dok je nije prosvetio..

Svašta.
Prosvjetljenjem se ne dobija duša već svijest-o-sebi-postojanju, apsolutu.
Duša postoji u svakome, mada često potisnuta u tamu razuma. Prosvjetljenjem se, moglo bi se reći, vraća akcenat na dušu.
Ona je iskra koja pokreće mehanizam projekcije, bez nje ne postoji stvorenje.
Svako stvorenje stoga mora imati dušu, ali ne dozvoljava joj biće u svakom stvorenju da se ispolji kako je namjerena.
To je zato što je u nekim stvorenjima biće totalno poistovijećeno s razumom, te sve što u razum iz duše dolazi ono
instantno prevodi i transformiše u razloge koji opravdavaju njegov mentalni sklop i razumijevanje postojanja.

Odatle i dolazi tvrdnja da je neko bezdušan, iako to nema veze sa istinom.

anajade

Ističe se
Poruka
2.466
Svašta.
Prosvjetljenjem se ne dobija duša već svijest-o-sebi-postojanju, apsolutu.
Duša postoji u svakome, mada često potisnuta u tamu razuma. Prosvjetljenjem se, moglo bi se reći, vraća akcenat na dušu.
Ona je iskra koja pokreće mehanizam projekcije, bez nje ne postoji stvorenje.
Svako stvorenje stoga mora imati dušu, ali ne dozvoljava joj biće u svakom stvorenju da se ispolji kako je namjerena.
To je zato što je u nekim stvorenjima biće totalno poistovijećeno s razumom, te sve što u razum iz duše dolazi ono
instantno prevodi i transformiše u razloge koji opravdavaju njegov mentalni sklop i razumijevanje postojanja.

Odatle i dolazi tvrdnja da je neko bezdušan, iako to nema veze sa istinom.
Pa koje reko da neko nije imao dusu ja lii koki..njemu to otpevaj a ne meni

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.439
Postoji i onaj izraz: “Prodao/la je dušu đavolu.”

To aludira upravo na ono što prethodno rekoh; biće se poistovijetilo sa razumom, odatke se povodi razlozima, sudom o “dobru i zlu”, dok dušu u kojoj je utkana Savjest, potiskuje u tamu. To mu mu omogućava da ne bira sredstva do cilja. Cilj opravdava sredstvo.

Razum je dakle taj religijski “đavo” koji nas kuša da jedemo s drveta “dobra i zla”. Razum je polarizator koji od nečega nepolarizovanog stvara polaritete. Odatle nešto postaje dobro ili zlo onome koji o tome nečemu sudi.

A kada bi sud bio izostavljen, dušom bi smo prihvatali ljude i pojave, svakog čovjeka i svaku pojavu bi tad prihvatali za ono što jeste a ne za ono što mislimo (prosuđujemo) da jeste.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Isus je Bog.
Da je hteo mogao je i da leti.
mi ljudi imamo noge da hodamo, da gazimo, pa ako je precica preko vode, sto da ne - znaci mora da ima neki razlog
a ovo sto vidimo ima razlog PREVARU, jer nema svrhe biti u bestezinskom stanju osim u kosmosu, ako neces neki posao da zavrsis - ovaj posao sto ovi rade se zove PREVARA, uvek je u blizini neka skalamerija, sa strane ili iza, povezana sa sedistem.50 kg indus se digne kao od sale, dizaci su bili iza sarenih zavesa, tj. sva skalamerija od jedno 500 kg,a tacno se vidi kada je prilazio kako je pikirao da sedne tacno na sediste

Poslednja izmena:

Schrodinger

Aktivan član
Poruka
1.352
mi ljudi imamo noge da hodamo, da gazimo, pa ako je precica preko vode, sto da ne - znaci mora da ima neki razlog
a ovo sto vidimo ima razlog PREVARU, jer nema svrhe biti u bestezinskom stanju osim u kosmosu, ako neces neki posao da zavrsis - ovaj posao sto ovi rade se zove PREVARA, uvek je u blizini neka skalamerija, sa strane ili iza, povezana sa sedistem.50 kg indus se digne kao od sale, dizaci su bili iza sarenih zavesa, tj. sva skalamerija od jedno 500 kg,a tacno se vidi kada je prilazio kako je pikirao da sedne tacno na sediste
A ovde?

svesnaglista

Legenda
Poruka
56.673
Има сигурно још разлога. Као на пример, јалове расправе по форумима.

Јел може то на неку другу тему да се качи? Или други подфорум?
Левитација никакве везе нема са Будиним учењем.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Ali ima sa Isusovim. Kako cemo da ocenimo koje je bolje :D
Sad cu da otvorim novu temu
nema, Isus nije levitirao, jer nema vajde od toga, vec je hodao po vodi priblizavajuci se ucenicima, prelazio je neki put
nisam bas siguran za budiste, ali sto se tice indusa, bas sam sinoc gledao nekog baju, napravise
Science of Levitation -
Kina i indija najvece/najbrojnije zemlje, indusa ima doktrora u americi i te kakvih, ali kao i svuda - ovo je KUKOLJ