Bezbednost dece u skolama

hm...jedan moj droog iz razreda je dobio ukor pred iskljoočenje jer je poošio...misim, čoek nije ni poošač...nego se nešto kliberio..i to ispred škole....ne unootra....ispred posle časova......i dođe kreten od profana i ovog...ne mogu da se setim..al vrlo je mogooće da ga je malo grooblje odvookao za rooku....svašta mu rekao...pred nama šokiranima...i onda, sootradan - ukor pred iskljoočenje........misim, škola je bila kretenska....a dečko baš nije imao sreće...jer je ponavljao razred.......e...to pamtim kao nešto užasno......teror nad nedoožnim...džaba je bilo šo smo ga branili kolko smo mogli..al sve dođe na svoje....sad je sooper islootrator preko.......al ja nisam zaboravio tu nepravdu prema njemu...tako da...nisu samo đaci problematični.......ja bih sve to ispito....kao dovoljan mu drž ispit da radi..pa nije dovoljno.....
 
Јооој, Муњо, док ја прочитам твоје писаније...

У праву си, ја јесам просветни радник, али сам хтела да наведем пример ученика који је за кашњење на час (прво у животу, и то 7 минута) добио укор одељенског старешине, неопревдан час и јединицу из тог предмета, само зато што је био син особе коју не воли директорка!
А неки други у истој школи, који су урадили далеко горе ствари, ништа! Нема везе!


Наравно да би ту требало увести већу контролу, али хајде да не причамо о пропустима просветара, има и много добрих примера.
 
Добро, ипак једно је када се деца потуку пред вратима школе (ту школа још и може да реагује) а друго када се потуку суботом увече у дискотеци...
 
e ja sam preko 6 iljade postova na foroomu vako napiso...a kad boodem bio mod, eventooalije radi... ima vam rokam te kvazi prismene brljotine...to o čemu ti pričaš se nadovezooje na moju priču..većina prosvetnih radnika nije za taj posao...tako da lične soorevnjivosti mož ostave prosvetari...za međoosobne vanškolske aktivnosti......... bilo je sličnih stvari i kod mene.....al, kažem, još je važio stari kodex strogoće kojim se škola ponosila......i kod nas se znalo..da se ne smeš ni da uđeš u učionicu, taj čas je neopravdan....nema veze šo je kašnjenje 5 min....i tako dalje..pa ajde zakasni i kad te prozove ...eto asa..i tako..mada...ima to i svojih dobrih strana.....al time spamoojemo temu...o bezbednosti dece u školama....
 
e ja sam preko 6 iljade postova na foroomu vako napiso...a kad boodem bio mod, eventooalije radi... ima vam rokam te kvazi prismene brljotine...to o čemu ti pričaš se nadovezooje na moju priču..većina prosvetnih radnika nije za taj posao...tako da lične soorevnjivosti mož ostave prosvetari...za međoosobne vanškolske aktivnosti......... bilo je sličnih stvari i kod mene.....al, kažem, još je važio stari kodex strogoće kojim se škola ponosila......i kod nas se znalo..da se ne smeš ni da uđeš u učionicu, taj čas je neopravdan....nema veze šo je kašnjenje 5 min....i tako dalje..pa ajde zakasni i kad te prozove ...eto asa..i tako..mada...ima to i svojih dobrih strana.....al time spamoojemo temu...o bezbednosti dece u školama....

Шалила сам се, знаш ти то! А прозвала те баш зато што см се надовезала на твоју причу.
Не спамујемо тему, ја јесам за то да се зна ред, и то је део безбедности.
Ако је час, сви морају бити присутни, тако се отклања могућност да неко за то време мажњава ствари из јакни или одлази да се бије негде...
Но, то се разликује од школе до школе, професора до професора...
 
E bas to... malo je cudno da se sad odjednom skola mesa i u sve bas izvan skole... :eek: :think:

Па не може да се меша у догађања ван школе, али пред школским вратима је ипак нешто ту, јер су деца и ту под надзором наставника или обезбеђења....али већ један ћошак даље - нису.

Не може школа (и не жели) да се меша у оно што се дешава ван ње, мада јавност увек гракне управо на школу када се деси неки инцидент. (И овде на форуму је било, када се причало о оним девојчицама што су код куће злостављале другарицу и снимале је... Сви су се одмах бацили на линч наставника...а све се десило у кући и ван наставе...)
 
wanda.....kekeke......volem ja sa tobom......pa znam, zzam bwe, ša ti je ... ( :
znam da se o ponašanju gimnazijalaca van škole vodilo račoona pre rata ...onog...iiww....postojo je zakon o besprozornom ponašanju učenika.....u u vreme moje mame...već misim da toga nije bilo...ona ima preko 60... moja mama, moja maaaama.....mm-moja mama..........al znam da su je apsili kad se soončala na ušću....sve ih pokoopila marica...bloodici jedni... e, tako...kako sam dosadan....strašno nešo...
 
[Па не може да се меша у догађања ван школе, али пред школским вратима је ипак нешто ту, јер су деца и ту под надзором наставника или обезбеђења....али већ један ћошак даље - нису.
da...pred školom....pola sata posle završetka svih časova...al ipak ispred škole..toe došlo glave mom droogaru.....
 
Одговорност за безбедност деце у школи не могу сносити наставници, деси се, дете падне, сломи руку, а сви питају : ,, Где су били наставници?''
Потуку се испред куће, а родитељи кажу : ,, То их ваљда у школи уче?''

Права безбедност у школи била би само у смислу да ученици имају пријатан простор, квалитетну ужину, квалитетан наставни кадар...
У само школство се улаже мимнимално, па падне гол и убије дете, а нико не пита како школа није добила средства за нове голове..
Сад ја спамујем, али је безбедност од повреде, заразе, исцрпљивања...такође важна.

Колико могу бити безбедна деца у првом разреду основне , кад сваког дана имају 5 обавезних часова, и преморени излазе из школе?
 
Па не може да се меша у догађања ван школе, али пред школским вратима је ипак нешто ту, јер су деца и ту под надзором наставника или обезбеђења....али већ један ћошак даље - нису.

Не може школа (и не жели) да се меша у оно што се дешава ван ње, мада јавност увек гракне управо на школу када се деси неки инцидент. (И овде на форуму је било, када се причало о оним девојчицама што су код куће злостављале другарицу и снимале је... Сви су се одмах бацили на линч наставника...а све се десило у кући и ван наставе...)

Da da kapiram... :think:
Hvala Hellen na prosvetljenju... :D
 
Necu da smaram sa uvodom, pratite vesti, znate sta se desava.
Gde vi vidite problem i kako bi ste ga resili?
Previse nasilja u medijima, socijalno raslojavanje, problemi u porodici ili ...?
Sta bi sami roditelji mogli da ucine po tom pitanju. Znaci fokus na roditelje.

Е, лепо пише ФОКУС НА РОДИТЕЉЕ!
А ми се бацисмо на мученике просветаре!

Родитељ треба да научи дете да не улази у конфликт. И то јесте могуће.
 
Е, лепо пише ФОКУС НА РОДИТЕЉЕ!
А ми се бацисмо на мученике просветаре!

Родитељ треба да научи дете да не улази у конфликт. И то јесте могуће.

O da itekako... meni nisu jasni roditelji koji dopustaju svojoj deci razne gluposti, a ni da ih upisu na neki valjan sport... :dash: :eek: :sad2:
 
Е, драга моја Коцкице, ни спорт у овој земљи није што је некад био...
Углавном родитељи уписују децу да би лечили своје фрустрације и остваривали своје неиспуњене жеље.
А већина тренера неће да прихвати оне који би тренирали рекреативно, него само ако ће да доносе поене тренеру...
Са дететом треба боравити, играти се, причати, прихватити га таквог какав је, поштовати његову личност, бити му пријатељ, али не друг.

Тешко је битит родитељ, али, и то се учи.
 
Е, драга моја Коцкице, ни спорт у овој земљи није што је некад био...
Углавном родитељи уписују децу да би лечили своје фрустрације и остваривали своје неиспуњене жеље.
А већина тренера неће да прихвати оне који би тренирали рекреативно, него само ако ће да доносе поене тренеру...
Са дететом треба боравити, играти се, причати, прихватити га таквог какав је, поштовати његову личност, бити му пријатељ, али не друг.

Тешко је битит родитељ, али, и то се учи.

Ajd me nauci! :mrgreen: :worth: <--- divim ti se na takvom razmisljanju... :heart:
Eh moze biti da su se neke stvari promenile od kad sam ja isla na razne sportove... :think: a ovo sto si rekla da roditelji lece frustracije i ispunjuju neostvarene zelje uh toga sam se nacula koliko hoces... te ovaj City Kids, pa mali manekeni, mali glumci... :eek: mene to majke mi frapira sve vise iz dana u dan... :dash:
Ja bih najvise volela da svom cedu budem prijatelj! Da moze sve da mi kaze, da mi se obrati... znam da je za to potrebno mnogo rada i truda a najvise ljubavi, sto sam i voljna da pruzim... :heart:
 
Svako ponasanje i vaspitanje polazi iz kuce.Nazalost ni nastavnici nisu sto su nekad bili.Samo gledaju da se ne zamere RODITELJIMA a ne da im vaspitavaju decu.Jer, boze moj,zamislite da nastavnik vikne na neko dete a kamoli da mu izvuce usi. U moje vreme je to bilo normalno,a danas... Danas bi trebao da postoji zakon o zastiti nastavnika od ucenika i njihovih roditelja.Nije cudo sto se desavaju takve ruzne stvari, kad nismo u stanju da kontrolisemo svoju decu.
 
Svako ponasanje i vaspitanje polazi iz kuce.Nazalost ni nastavnici nisu sto su nekad bili.Samo gledaju da se ne zamere RODITELJIMA a ne da im vaspitavaju decu.Jer, boze moj,zamislite da nastavnik vikne na neko dete a kamoli da mu izvuce usi. U moje vreme je to bilo normalno,a danas... Danas bi trebao da postoji zakon o zastiti nastavnika od ucenika i njihovih roditelja.Nije cudo sto se desavaju takve ruzne stvari, kad nismo u stanju da kontrolisemo svoju decu.

Slazem se,delimicno.
Mada,roditelji vaspitavaju dete,skola je vise socijalizacija i adaptacija na drustvo.Jadni su nastavnici,kada im roditelji dovedu raspusteno dete na vaspitavanje.Tada je vec kasno.
Deca kopiraju ponasanje iz kuce,delimicno i drustva.
 
Е, драга моја Коцкице, ни спорт у овој земљи није што је некад био...
Углавном родитељи уписују децу да би лечили своје фрустрације и остваривали своје неиспуњене жеље.
А већина тренера неће да прихвати оне који би тренирали рекреативно, него само ако ће да доносе поене тренеру...
Са дететом треба боравити, играти се, причати, прихватити га таквог какав је, поштовати његову личност, бити му пријатељ, али не друг.

Тешко је битит родитељ, али, и то се учи.

Moja deca treniraju taekwondo,stariji aktivno,mislim da mu je dosta pomogao bas borilacki sport,individualni,jer je cutljivo dete,dosta moze da istrpi,retko kada ulazi u konflikte.Ne kazem da treba da se bije,to je vise odbrambena vestina,ali ih tamo ne uce samo udarcima.Na treninzima nema cinkarenja,ljutnje,ucenjivanja od strane vrsnjaka.Cega u skoli ima na pretek.
Mladji totalno druga prica.Krenuo je danas u predskolsko,neka je vaspitacicama Bog u pomoci.:sad2:
 
Otkad bre to?! :eek: to nije istina... :nono: ja makar mislim da nije :think:

Ma i ja znam da nije, ali me zatekao. A o kolegi nikad nista lose, to mi je princip, cak i kad mislim da je lupio da ih zastrasi. Jos su djaci pomenuli da je to logicno jer ako ucenik moze da naplati osiguranje preko skole u slucaju da bude povredjen u slicnoj situaciji subotom u kaficu, onda je i samim djacima bilo logicno da mogu za slicnu stvar dobiti ukore.
 
Е, драга моја Коцкице, ни спорт у овој земљи није што је некад био...
Углавном родитељи уписују децу да би лечили своје фрустрације и остваривали своје неиспуњене жеље.
А већина тренера неће да прихвати оне који би тренирали рекреативно, него само ако ће да доносе поене тренеру...
Са дететом треба боравити, играти се, причати, прихватити га таквог какав је, поштовати његову личност, бити му пријатељ, али не друг.

Тешко је битит родитељ, али, и то се учи.
Na zalost ,tacno..Sve vise roditelji kroz svoju decu pokusavaju da dozive i dohvate ono sto je njima izmaklo.Nikako da se neko seti da pita decu i prica sa njima o tome sta ona hoce.
Sve pocinje od kuce.Ako je dete prepusteno samo sebi,i ne poklanja mu se paznja,ono ce da se samoadaptira na haos koji vlada oko njega,i lako ce se u isti uklopiti.
Ne treba kriviti prosvetne radnike za ono sto mi kod kuce ne uradimo..Ono sto ta deca rade u skoli je u stvari nasa slika..
Meni sin vec 6 godina trenira fudbal,odveli smo ga jos u predskolskom,jer je on tako zeleo.Zahvaljujuci pedagozima koji su sa njim radili shvatio je sta je kolektiv,kako se treba ponasati u drustvu,shvatio da je skola prioritet jer mu i tamo traze ocene na uvid.Svako neprimereno ponasanje medju decom sankcionise se udaljavanjem sa treninga..
Sto se skole tice..zalimo se na to da se mesaju mnogo,a kada se nesto desi,onda se zalimo da skolu nije briga..Cudan smo mi narod:confused:
 
Одговорност за безбедност деце у школи не могу сносити наставници, деси се, дете падне, сломи руку, а сви питају : ,, Где су били наставници?''
Потуку се испред куће, а родитељи кажу : ,, То их ваљда у школи уче?''

Права безбедност у школи била би само у смислу да ученици имају пријатан простор, квалитетну ужину, квалитетан наставни кадар...
У само школство се улаже мимнимално, па падне гол и убије дете, а нико не пита како школа није добила средства за нове голове..
Сад ја спамујем, али је безбедност од повреде, заразе, исцрпљивања...такође важна.

Колико могу бити безбедна деца у првом разреду основне , кад сваког дана имају 5 обавезних часова, и преморени излазе из школе?
Secam se slucaja, isla sam u tu skolu, kao i moja braca, koja su imala cas pre nego sto se to dogodilo...U istojskoli su spriceve nalazili ispred ulaznih vrata i ispod skolskih klupa...
Obezbedjenje u skolama je jadno, moj rodjak je radio kao obezbedjenje, a narkoman je, pa mu je to dobrodoslo da prosiri trziste...
 
Nisam za to da se saspe drvlje i kamenje na skolu.
Ako nemas poverenja u nastavnicki kadar, neces svoje dete slati na rekreativnu i tacka.
Ja sam pre za to da se usmeri akcenat na roditelje i njihovu edukaciju kako da vaspitavaju decu
 
Nisam za to da se saspe drvlje i kamenje na skolu.
Ako nemas poverenja u nastavnicki kadar, neces svoje dete slati na rekreativnu i tacka.
Ja sam pre za to da se usmeri akcenat na roditelje i njihovu edukaciju kako da vaspitavaju decu

Evo ja zelim da budem edukovana kako da vaspitam svoje dete! :D
Aliiii... koliko roditelja u sustini jeste?! :think: veoma mali broj koliko ja vidim... kad nekom roditelju kazes: Mozda bi bilo bolje da uradis ovako... oni odlepe! :otkacio: :evil:
I kako onda obrazovati takve ljude?! :dash:
 
Evo ja zelim da budem edukovana kako da vaspitam svoje dete! :D
Aliiii... koliko roditelja u sustini jeste?! :think: veoma mali broj koliko ja vidim... kad nekom roditelju kazes: Mozda bi bilo bolje da uradis ovako... oni odlepe! :otkacio: :evil:
I kako onda obrazovati takve ljude?! :dash:

Pa da o tome smo vec i pricali.
Ali da se umedijima vise neguju takvbe teme i njima bi se na neki nacin skrenula paznja.
Ali odavno je dokazano da mediji sluze samo za pravljenje para a ne i za sirenje pozitivnih primera u drustvu:thumbdown:
 

Back
Top