Bez komentara

Mi zivimo ono sta je prema nasim zeljama i potrebama mjera. Ne mogu druge da osporavam jer nisu po mojoj mjeri.
Onoj sa jedanaestoro djece starija djeca idu na fakultet. Nisu delinkventi. Da li ja promovisem time sto to pominjem viseclane porodice? Ne. Samo kazem da nisu svi socijalni slucajevi. Tokom trudnoce sam na instagramu naisla na zenu, mama iz magarece klupe, ima preko 40godina i sada je rodila sesto dijete. Djeluje srecno.
I ove porodice dobijaju djeciji dodatak isto kao i oni nesrecnici sa poremecenim roditeljima.
Ali, ako drzava ne uradi nesto za tu djecu, ko ce. Povremeno neki komsija, mozda neka tv kuca ako prepozna profit u tome. I time drzava dobija nove socijalne slucajeve umjesto poreske obveznike koji pune budzet.
Drzavi je u interesu da ova djeca zavrsavaju bar neku skolu, budu negdje segrti, rade a ne da se prijave na socijalu
Kod ovakvih roditelja treba onemoguciti da na sebe troše te doplatke što je sigurno da rade. Lijeni,besposlicari sramota.
 
Ovde su se obrnule uloge, deca izdržavaju roditelja, pa šestoro od njih će još dugo primati dečiji,
svi su jedno drugom do ušiju. Ako ova nova fabrika dece rodi još troje bar i njeno dvoje ako ih dobije
pa to je dobar niz godina u kojima tatica može da uživa i ne radi ništa. Prosto ne verujem sama sebi
šta pišem ali to meni tako izgleda.
 
Негде ми је данас изашла прича о њима.
Идилични односи, тата је оперисан па не може да ради, живе од дечјег, али се труди да својој деци пружи све. Садашњу жену деца зову мамом и много је воле. И они се међусобно много воле и поштују, никада се нису посвађали и планирају макар још двоје заједничке деце. И предали су захтев да њено двоје деце дођу да живе са њима после њеног развода. Породице су се у почетку противиле, сад је све у реду.
Дакле, ако буде све по плану, у тој кући ће бити 15 деце.
Шта рећи, нека им је Бог у помоћи...
 
Негде ми је данас изашла прича о њима.
Идилични односи, тата је оперисан па не може да ради, живе од дечјег, али се труди да својој деци пружи све. Садашњу жену деца зову мамом и много је воле. И они се међусобно много воле и поштују, никада се нису посвађали и планирају макар још двоје заједничке деце. И предали су захтев да њено двоје деце дођу да живе са њима после њеног развода. Породице су се у почетку противиле, сад је све у реду.
Дакле, ако буде све по плану, у тој кући ће бити 15 деце.
Шта рећи, нека им је Бог у помоћи...
Sve bih ja to vjerovala,nije nemoguce,da radi ona sa svojih 25 godina. Da kaže napravila sam plastenik,prodajem zelena salate,imam koke,prodajem jaja,pravim pekmez. Milion mogućnosti...
 
Sve bih ja to vjerovala,nije nemoguce,da radi ona sa svojih 25 godina. Da kaže napravila sam plastenik,prodajem zelena salate,imam koke,prodajem jaja,pravim pekmez. Milion mogućnosti...
Не пада им на памет да раде. Само да се размножавају.
 
Poseban nivo,ne znam kako bih to nazvala cega,mi je ova mlada zena.
Ostavljas svoje dvoje i udajes se za lika koga poznajes osam dana,duplo starijeg od tebe,i brines o njegovo desetero djece.
Pri tom nema ni struje,ni prihoda.
A njoj je to odlicno.Iz kakve je onda zabiti ona dosla i kakva je praznina u njenoj glavi?
 
Poseban nivo,ne znam kako bih to nazvala cega,mi je ova mlada zena.
Ostavljas svoje dvoje i udajes se za lika koga poznajes osam dana,duplo starijeg od tebe,i brines o njegovo desetero djece.
Pri tom nema ni struje,ni prihoda.
A njoj je to odlicno.Iz kakve je onda zabiti ona dosla?
Ментална ретардација, немам друго објашњење.
 
@mina68
Jesi odgledala video? Ako nisi uporedi video i članak. Cilj takvih pisanija je da izazove samilost, naravno da neće pisati istinu.
Право да ти кажем, одгледала сам првих пар минута, било је касно синоћ.
Остало сам похватала овде.
Не пада ми на памет да гледам два болида и ону напаћену децу пола сата, имам их и ја овде у граду.
Жена има 7 деце и сва су од различитих очева. Добила је стан од града и, пошто не може да ради, ђаво би га знао зашто, добија разне помоћи. За зимницу, за дрва, па јој се плати струја кад искључе, деци бесплатне књиге и гардероба, плус дечји додатак.
Мука ми је од расплодних крава и бикова који очекују да им неко брине о деци док се они хефтају.
Ето, морала сам да будем груба на крају, али то је моје мишљење.
У неком селу код нас двоје заиста психичких болесних изродили су петоро, скоро сви су са тешкоћама у развоју. Мајка побегла, отац умро, деда док је могао чувао, после деца завршила у дому или по хранитељским породицама.
Предграђе, такође 11 или 10 деце, исто сиромаштија, граду на грбачи.
Аман, људи, научите да га држите у панталонама кад сте неспособни.
 
Право да ти кажем, одгледала сам првих пар минута, било је касно синоћ.
Остало сам похватала овде.
Не пада ми на памет да гледам два болида и ону напаћену децу пола сата, имам их и ја овде у граду.
Жена има 7 деце и сва су од различитих очева. Добила је стан од града и, пошто не може да ради, ђаво би га знао зашто, добија разне помоћи. За зимницу, за дрва, па јој се плати струја кад искључе, деци бесплатне књиге и гардероба, плус дечји додатак.
Мука ми је од расплодних крава и бикова који очекују да им неко брине о деци док се они хефтају.
Ето, морала сам да будем груба на крају, али то је моје мишљење.
У неком селу код нас двоје заиста психичких болесних изродили су петоро, скоро сви су са тешкоћама у развоју. Мајка побегла, отац умро, деда док је могао чувао, после деца завршила у дому или по хранитељским породицама.
Предграђе, такође 11 или 10 деце, исто сиромаштија, граду на грбачи.
Аман, људи, научите да га држите у панталонама кад сте неспособни.
Upravo. Nije problem u broju djece ali ako se brines o njima. Ovi jadni su hljeb gladni.Ova emisija je napravljena kao nacin Fa isprosi nešto. Nema struju a ima za gorivo za agregat. Ma ajde ...
 
I svi volu rep da iščupaju. Probaj pitaj ciganku da opere prozore, da zaradi da ne prosi,
batine da dobiješ. Kod mene baka često prosi u Prvomajskoj kod tržnog centra, mala
penzija, mršava ko grana tuga da te uhvati, a ove sve mlade podgojene, što bi radile
kad su u ugroženoj grupi. Čime ugrožene ne znam al u socijalnom prolaze bez
problema.
 
Mi zivimo ono sta je prema nasim zeljama i potrebama mjera. Ne mogu druge da osporavam jer nisu po mojoj mjeri.
Onoj sa jedanaestoro djece starija djeca idu na fakultet. Nisu delinkventi. Da li ja promovisem time sto to pominjem viseclane porodice? Ne. Samo kazem da nisu svi socijalni slucajevi. Tokom trudnoce sam na instagramu naisla na zenu, mama iz magarece klupe, ima preko 40godina i sada je rodila sesto dijete. Djeluje srecno.
I ove porodice dobijaju djeciji dodatak isto kao i oni nesrecnici sa poremecenim roditeljima.
Ali, ako drzava ne uradi nesto za tu djecu, ko ce. Povremeno neki komsija, mozda neka tv kuca ako prepozna profit u tome. I time drzava dobija nove socijalne slucajeve umjesto poreske obveznike koji pune budzet.
Drzavi je u interesu da ova djeca zavrsavaju bar neku skolu, budu negdje segrti, rade a ne da se prijave na socijalu

Nema ovde moje mere vec poznatih problema u kriminologiji, obradjivanih preko sto godina.

Delikvencija je vrlo cesta u porodicama niskog socio-ekonomskog polozaja. To ne vazi za jednu porodicu ili za jednu drzavu vec vazi za ceo svet i sve sisteme.

Drzava stiti porodicu donekle. Postoje dodaci za decu, postoji pomoc za prvo, drugo i stimulacija za trece dete.
I to je posao drzave.

Nasa drzava je siromasna, puna korupcije i problema ali i da nije takva opet za ovakve slucajeve ne bi imala previse razumevanja.
Kao sto nemaju ni druge drzave sveta.

Zasto nemaju? Zato sto postoji odredjeni procenat ljudi koji ce radjati decu da bi dobijao pomoc od drzave jer im je to izvor prihoda.
Postavaljaju se eticka pitanja? Da li zaposlena majka troje dece treba iz svog dzepa da placa obdaniste za njih troje a drzava da joj na ime doprinosa uzme deo novca i da ovakvom coveku? Da li je to fer prema njoj?
I puno takvih primera.

Ta majka koju pominjes nije socijalni slucaj. Ona moze roditi dvadesetoro dece. Sama ih izdrzava pa neka su joj ziva i zdrava sva po volji. Ali ovde nije takva situacija. Ovaj par ocekuje u potpunosti izdrzavanje od strane drzave. Skupa sa racunima, kucom, hranom. I tako godinama.

Kod nas je zavladala atmosfera laznog patriotizma. Kada se postavi bilo koje logicno pitanje sledi optuzba za izdaju. Strasno!
 
Да видиш кад се Цигани нацртају у пошти за социјалну помоћ ..Сви је примају а деце као у причи.
Примају и многи којима уопште не треба. Нешто измуљају са папирима а зарађују све да нас купе. И треба им и то.
 
I svi volu rep da iščupaju. Probaj pitaj ciganku da opere prozore, da zaradi da ne prosi,
batine da dobiješ. Kod mene baka često prosi u Prvomajskoj kod tržnog centra, mala
penzija, mršava ko grana tuga da te uhvati, a ove sve mlade podgojene, što bi radile
kad su u ugroženoj grupi. Čime ugrožene ne znam al u socijalnom prolaze bez
problema.

Da, kod nas su najugrozeniji starci i starice.

Pored dece, invalida i bolesnih.

Nasa drzava se trudi slabe da ne vidi.
Sa mojim sinom u razred ide majka sa sinom koji je deo inkluzije. Ta zena sedi svaki dan u skolskoj klupi.
Moje dete je obozava. Tretiraju je kao neku tetu iz familije. Koliko se ona samo bori da joj sin dobije obrazovanje, kao lav.
U pripremnom razredu je bio sa decakom cija majka ima dete sa 100% invaliditeta. I njoj ucitelji dolaze kuci jer je u kolicima.
Jos je ta majka razvedena, otac se dao u beg.
Od drzave dobija 38 000 dinara za njeno izdrzavanje. I nikada se ne zali, smehom strah pokrije uvek.
I klinac joj je super. Ona je super. Takva je sudbina zadesila.

I od njih treba uzeti i dati ovom ocu? Kako, cime to da pravdam?
 

Back
Top