Bez komentara

Ta djeca zive na racun dodatka za cetvoro njih. Oni su sirocici. Njima je majka umrla.
Takve porodice vjerovatno i ne mogu da dobiju socijalnu pomoc mimo djecijeg dodatka, jer on pretpostavljam prevazilazi donju granicu siromastva ali nije dovoljan za toliku djecu, jos uz poremecenog roditelja.
Ja problem vidim u tome sto prije svega opstina, pa onda i drzava, imaju sansu da pomognu i izbjegnu deset novih socijalnih slucajeva.
Ja pomoc vidim kroz namjensko davanje sredstava, uslovljavanje skolovanja, segrtovanje, da makar nesto mogu da rade. Da pobijede bolesno nasledje koje su dobili od oca a da ostanu cjelovita porodica, bez razbacivanja po hraniteljima.

Pa nasi instituti zaposljavaju djecu preminulih zaposlenih. Drzavne fabrike su zaposljavale djecu poginulih boraca. Stipendira im se skolovanje. Ja sam tada bez drzavljanstva studirala na budzetu Srbije. Imala zdravstvenu zastitu.
Pa eto i sama kazes kako se za neku djecu moze organizovati i novcana pomoc i kucna nastava a za drugu ne moze ni struja.
Znaci bitno je samo ispuniti tu zakonsku formu. Da i dijete zatvorenik o trosku drzave dobije osnovno obrazovanje a koliko sve to ima smisla

Sve sto das jednoj grupi mora vaziti za svakog predstavnika te grupe. Odredjuje se minimum i svako ima pravo na primenu istog pravila.

Ako njima das vise moraces da das vise i penzionerima koji ne mogu da plate struju i i udovicama sa malom decom, majkama sa invalidima, puno siromasnih mi imamo pa je tako nesto izvodljivo samo uz preciznu promenu zakona.

Ovaj otac nije poremecen. Deca nisu zlostavljana. Makar ne deluju. Osnovnu skolu oni imaju a samo je ona obavezna po zakonu.

Ili da promenimo zakon. Sa cim sam saglasna. Srednja skola i treba da bude obavezna.
Ali dok nije tako, ne moze drzava da ih natera da idu u srednju skolu.
Kao sto ne moze da natera ovog oca da ne napravi jos troje dece.
Ili petoro.

U svakom drustvu ovakvi ljudi postoje.
Problem je u tome sto kod nas velicaju u politicke svrhe.

Jesam ja na pravom nego ti pitaš, a ne znaš šta hoćeš da pitaš.

Šta bi sad ti?
Da nam oduzmu pasoše?

Naravno da ne bi odlazili ljudi da im je lepo.
Slazes se sa mojom tvrdnjom,a pitas me sta bi ja?
Uzgred ti si rekao da drzavi treba stanovnistvo.Ja sam rekla da se drzava ne trudi da zadrzi postojece koje ima.Ti si na to potvrdio moju tvrdnju recenicom da ne bi ljudi odlazili da im je lijepo.
I onda pitas mene da li sam ja za oduzimanje pasosa?:roll:
Kao da je oduzimanje pasosa jedini nacin da nekog zadrzis.

Slazes se sa mojom tvrdnjom,a pitas me sta bi ja?
Uzgred ti si rekao da drzavi treba stanovnistvo.Ja sam rekla da se drzava ne trudi da zadrzi postojece koje ima.Ti si na to potvrdio moju tvrdnju recenicom da ne bi ljudi odlazili da im je lijepo.
I onda pitas mene da li sam ja za oduzimanje pasosa?:roll:
Kao da je oduzimanje pasosa jedini nacin da nekog zadrzis.
Sve sam ispratio, samo mi nije jasno šta hoćeš ti mene da pitaš?
Umeš li da formulišeš pitanje il treba ja da odgonetam šta si ustvari htela da me pitaš?
Na onako postavljeno pitanje dobila si duhovit odgovor.
Nije ti se dopao.
Sad ili pitaj jasno ili ništa... :kpozdrav:

Sve sam ispratio, samo mi nije jasno šta hoćeš ti mene da pitaš?
Umeš li da formulišeš pitanje il treba ja da odgonetam šta si ustvari htela da me pitaš?
Na onako postavljeno pitanje dobila si duhovit odgovor.
Nije ti se dopao.
Sad ili pitaj jasno ili ništa... :kpozdrav:
Hocu da te pitam zasto me pitas da li sam ja za oduzimanje pasosa?

Deca nisu kriva.
Pomoć deci treba dati.

Jesi li primetio da ovaj covek drzi cigaretu u ruci sve vreme?

Koliko kosta paklica? Dva kilograma nekog voca, sigurno. Dve sveske. Jedna povoljnija knjiga. Polugodisnje clanstvo u biblioteci (mada ova deca imaju besplatno clanstvo u Srbiji).
Kada bi svakog dana doneo makar jednu odluku drugacije koja se tice te paklice, zivot njegove porodice bi bio nesto bolji.
I tako odluku po odluku.

Pored one odluke da se kao otac porodice zaposli u 49. godini zivota. Kao i sinovi u trecoj deceniji.

Bio je slucaj nekog momka, gorstaka koji je sam na nekoj planincini, ne pamtim na kojoj. Meni prica nije bliska spram mog zivota ali momak je bio za svako postovanje. Vredan, stabilan, pravi gorstak.
Mozda je i dobio neku pomoc oko kuce (ako se ispravno secam) ali neka je dobio. Takav i treba da dobije. Da se covek pogura, pomogne.

Medjutim, ovo nije ta situacija.
Mora otac malo da se potrudi. Evo, nasao je zenicu koja je voljna da cuva svu tu decu. Neka zaradi koliko zaradi ali nesto ce zaraditi.

Jesi li primetio da ovaj covek drzi cigaretu u ruci sve vreme?

Koliko kosta paklica? Dva kilograma nekog voca, sigurno. Dve sveske. Jedna povoljnija knjiga. Polugodisnje clanstvo u biblioteci (mada ova deca imaju besplatno clanstvo u Srbiji).
Kada bi svakog dana doneo makar jednu odluku drugacije koja se tice te paklice, zivot njegove porodice bi bio nesto bolji.
I tako odluku po odluku.

Pored one odluke da se kao otac porodice zaposli u 49. godini zivota. Kao i sinovi u trecoj deceniji.

Bio je slucaj nekog momka, gorstaka koji je sam na nekoj planincini, ne pamtim na kojoj. Meni prica nije bliska spram mog zivota ali momak je bio za svako postovanje. Vredan, stabilan, pravi gorstak.
Mozda je i dobio neku pomoc oko kuce (ako se ispravno secam) ali neka je dobio. Takav i treba da dobije. Da se covek pogura, pomogne.

Medjutim, ovo nije ta situacija.
Mora otac malo da se potrudi. Evo, nasao je zenicu koja je voljna da cuva svu tu decu. Neka zaradi koliko zaradi ali nesto ce zaraditi.
Da

Заболе ме за ФБиХ. Само Српска ме занима.
Mene i Srpska slabo i oni nam uzeše crno ispod nokta, a bas nesto ne vidim da bi bilo tako da smo mi na njihovom mestu. Čini mi se da mi imamo i previše lezilebovica koji ne mogu da rade ali da stancuju decu mogu. Samo nam treba da lupamo glavu oko ovih iz drugih država, e bas me ne zanimaju.

Back