Ban za sve koji velicaju NATO i bombardovanje Jugoslavije!

A ko je to veličao bombarovanje, biće da ti malo izmišljaš, ajde lepo priznaj ;)

Priča o razlozima koji su doveli do bombardovanja nije veličanje, već normalan pravac kretanja za ljude koji hoće da razumeju svetske odnose i izvlače pouke.

Ukratko, Srbija je prkosila većoj sili pa dobila vaspitnu. To ti je kao da ja sad stavim šal svog fudbalskog tima i odem na suprotnu tribinu i tamo me prebiju ko vola. I ko je tu kriv? E to je ta situacija.

Naravno, možemo da se pravimo ludi, kao fora ne razumemo kako stvari funkcionišu i to uspešno radimo decenijama. Na foru, moje je pravo da sa svojim šalom sedim gde hoću, niko ne sme da me dira. Jeste, to je tačno, ali ipak, neke stvari funkcionišu malo drugačije. Pa ko razume razume ;)
Ma razumeju nego se prave blesavi. Odgovara im tako.
Nego bilduju svoj kafanski patriotizam na simbolici , suština im nikada nije bila važna. Samo da kafana čuje.
 
ma daj ne kenjaj.. ne volim ga al ke njate mnogo..
Ne. Iskreno mislim da nije 99,9% znao za Srebrenicu dok se nije desila, čak mislim ni da Karadžić nije imao mnogo šta sa tim tj da je to Mladićeva ili odluka ili amin kada je već krenulo šta je krenulo na terenu. Ali sve što se dešavalo 90' je direktna posledica njegovih dela, izbora, pozicioniranja, činjenja ili nečinjenja i pre raspada ex-YU i tokom ratova...tako da sveukupno gledano on jeste kriv za kompletan ugođaj koji smo imali "zadovoljstvo" da iskusimo tada. Iako nije imao uticaj za 100% negativnih pojava on i njegov modus operandi ih je svakako omogućio. NATO bombardovanje je samo kulminacija svega.
 
Ne. Iskreno mislim da nije 99,9% znao za Srebrenicu dok se nije desila, čak mislim ni da Karadžić nije imao mnogo šta sa tim tj da je to Mladićeva ili odluka ili amin kada je već krenulo šta je krenulo na terenu. Ali sve što se dešavalo 90' je direktna posledica njegovih dela, izbora, pozicioniranja, činjenja ili nečinjenja i pre raspada ex-YU i tokom ratova...tako da sveukupno gledano on jeste kriv za kompletan ugođaj koji smo imali "zadovoljstvo" da iskusimo tada. Iako nije imao uticaj za 100% negativnih pojava on i njegov modus operandi ih je svakako omogućio. NATO bombardovanje je samo kulminacija svega.
šta je kriv? konkretno..
 
Ne. Iskreno mislim da nije 99,9% znao za Srebrenicu dok se nije desila, čak mislim ni da Karadžić nije imao mnogo šta sa tim tj da je to Mladićeva ili odluka ili amin kada je već krenulo šta je krenulo na terenu. Ali sve što se dešavalo 90' je direktna posledica njegovih dela, izbora, pozicioniranja, činjenja ili nečinjenja i pre raspada ex-YU i tokom ratova...tako da sveukupno gledano on jeste kriv za kompletan ugođaj koji smo imali "zadovoljstvo" da iskusimo tada. Iako nije imao uticaj za 100% negativnih pojava on i njegov modus operandi ih je svakako omogućio. NATO bombardovanje je samo kulminacija svega.
Skoro sam se podsetio njegovog govora na gazimestanu, objektivno gledano prica o buducim ratovima
Sto jasno kazuje da je on resio da bude deo toga, da stavi srbiju u poziciju u koju ju je stavio
Sto dalje implicira da je mogao i drugacije da je hteo
I mesic i spegelj su se desili godinu kasnije
 
Poslednja izmena:
Skoro sam se podsetio njegovog govora na gazimestanu, objektivno gledano prica o buducim ratovima
Sto jasno kazuje da je on resio da bude deo toga, da stavi srbiju u poziciju u koju ju je stavio
Sto dalje implicira da je mogao i drugacije da je hteo
to što priča ne znači da je kriv..možda je samo bio politički vidovit
još čekam odgovor.. konkretno
 
Ни Кита ни памет је отворио троловску тему и тролује вас
Геолоциран је... најизад

НикитаГеолокација.jpg
 
to što priča ne znači da je kriv..možda je samo bio politički vidovit
još čekam odgovor.. konkretno
Politicki vidovit bi video sta ce njegova politika uraditi srbiji
Jedino ako mislis da nas je namerno postavio kao glinene golubove
Jer ako nije slucajno onda je namerno, njegovo najvece opravdanje je da je bio svemirski glup
 
Autorska tema
Bila je tema
https://forum.krstarica.com/threads/ban-za-sve-koji-kosovo-nazovu-drzavom.995643/
Na forumu u poslednje vreme velica se Nato i bombardovanje Jugoslavije 1999. Postavljaju se Nato avatari, kace se nato amblemi, prica se kako je to bombardovanje bilo u ''rutinski, tj nisto strasno'', i da je Srbija kriva za bombardovanje....
Ko velica nato i bombardovanje Jugoslavije i negiranje zrtava - BAN.
a ti os da ostanemo ovde sami nas petoro:rotf:
 
Autorska tema
Bila je tema
https://forum.krstarica.com/threads/ban-za-sve-koji-kosovo-nazovu-drzavom.995643/
Na forumu u poslednje vreme velica se Nato i bombardovanje Jugoslavije 1999. Postavljaju se Nato avatari, kace se nato amblemi, prica se kako je to bombardovanje bilo u ''rutinski, tj nisto strasno'', i da je Srbija kriva za bombardovanje....
Ko velica nato i bombardovanje Jugoslavije i negiranje zrtava - BAN.
daj neki primer nekoga ko velica NATO bombardovanje Jugoslavije.
 
Spisak je dugacak, pogresni potezi godinama
Stavio je srbiju na pogresnu stranu.
U jednoj recenici.
Sto je dalje vodilo ekonomskom, drustvenom i socijalnom propadanju u svakoj sferi drustva
ok opet glupe floskule..spisak je podugačak a nisi dao ništa sa tog spiska osim možda " stavio je Srbiju na pogrešnu stranu"
da te obavestim da je Sloba na početku devedesetih bio Američki čovek ako misliš da su Amerika i NATO fašisti prava strana na koju je trebao da nas stavi.. da je ta Amerika na svojoj listi terorističkih organizacija stavila OVK ... kasnije su lobisti šiptarski kupljeni parama i milionima preokrenuli situaciju.. da li je Sloba trebao da Amerima da više miliona nego što su Šiptari davali? Možda.. ali ne vidim krivicu
da li su Šiptari bili na pravoj strani? eto pitanja za tebe... Hrvati..
po tvojoj logici jesu.. pa evo da vidimo gde su sad:
Šiptara je na Kosovu složićeš se najviše ubijeno..najviše su stradali.. a šta su dobili: neku polu državu iz koje beži svako ko može.. najzaostaliju pripiz dinu u Evropi bez industrije, ekonomije..opljačkanu i uništenu.. prava strana? ok
Hrvati: isto stradali više nego mi.. u Bosni dobili krac ..mi ipak imamo nešto.. Milion ih je manje nego pre 30 godina a do 2050 te biće ih manje nego Beograđana..imaju malo veće plate ..čestitam na uspehu ... a. izgubili državu, gube identitet.. prava strana? ok
 
Poslednja izmena:
Kako je to Milošević kriv za bilo što, kad je siroti rahmetli skoro 20 godina, a Srbija se ni kao društvo ni kao država nije pomakla ni milimetra. Isti ciljevi, ista retorika, isti neprijatelji kao u doba Miloševića. Jedinog političara koji je pokazivao neke znakove normalnosti ste olešili u roku keks.
Drasticno je drugacije nego 90-ih, kamo srece da je vladao kao vucic
Svi sadasnji repovi jesu zakuvani tada, posebno sukob sa bosnom
Ali se vuku i dalje, srebrenica je tema i dalje
Kosovo je izgubljeno 99, dok je isti vladao, ovo sada je samo posledica toga
Hrvati su pokvarenjaci oduvek, oni stvarno nisu njegova greska ali je njih morao drugacije resiti
Al nije , javno smo gledali mesica kako prica da ce rasturiti jugoslaviju i spegelja koji nabavlja oruzje
 
šta je kriv? konkretno..
Kriv je jer je bio politički autističan, loše je procenjivao, nije znao da se pozicionira, pregovara, izbori. čovek bukvalno je imao ad hoc strategiju uzimanja vlasti ne i šta dalje ...Njegova Srbija nije bukvalno gledala mesec unapred. Čak je i Vučić za njega expert po ovim pitanjima. On isplanirao pljačku već za 2027-u :lol:

Svi njegovi tragični potezi od puča u SR Srbiji na 8 sednici, ukidanja autonomija na način koji je urađen, promena ustava, upada u NBJ, buđenja nacionalizma na pogrešnim osnovama, nominalna vernost komunizmu dok se isti raspadao u paramparčad ekonomski debakl, dafine, jezde, kreni-stani ratna strategija,kriminalizacija društva...sve to proizilazi iz njegovih tragično pogrešnih postavki kao čoveka i političara. Čovek bio pogrešan čovek kada se lomilo i posledice su došle na naplatu 99' i još plaćamo rate.
 
Kriv je jer je bio politički autističan, loše je procenjivao, nije znao da se pozicionira, pregovara, izbori. čovek bukvalno je imao ad hoc strategiju uzimanja vlasti ne i šta dalje ...Njegova Srbija nije bukvalno gledala mesec unapred. Čak je i Vučić za njega expert po ovim pitanjima. On isplanirao pljačku već za 2027-u :lol:

Svi njegovi tragični potezi od puča u SR Srbiji na 8 sednici, ukidanja autonomija na način koji je urađen, promena ustava, upada u NBJ, buđenja nacionalizma na pogrešnim osnovama, nominalna vernost komunizmu dok se isti raspadao u paramparčad ekonomski debakl, dafine, jezde, kreni-stani ratna strategija,kriminalizacija društva...sve to proizilazi iz njegovih tragično pogrešnih postavki kao čoveka i političara. Čovek bio pogrešan čovek kada se lomilo i posledice su došle na naplatu 99' i još plaćamo rate.
ko plaća rate? možda ti koji ne umeš da se snađeš u životu..ja ok živim u Srbiji.. zadovoljan sam
između Kosova, Hrvatske, Nemačke ili Srbije uvek bih izabrao Srbiju
 
ok opet glupe floskule..spisak je podugačak a nisi dao ništa sa tog spiska osim možda " stavio je Srbiju na pogrešnu stranu"
da te obavestim da je Sloba na početku devedesetih bio Američki čovek ako misliš da su Amerika i NATO fašisti prava strana na koju je trebao da nas stavi.. da je ta Amerika na svojoj listi terorističkih organizacija stavila OVK ... kasnije su lobisti šiptarski kupljeni parama i milionima preokrenuli situaciju.. da li je Sloba trebao da Amerima da više miliona nego što su Šiptari davali? Možda.. ali ne vidim krivicu
da li su Šiptari bili na pravoj strani? eto pitanja za tebe... Hrvati..
po tvojoj logici jesu.. pa evo da vidimo gde su sad:
Šiptara je na Kosovu složićeš se najviše ubijeno..najviše su stradali.. a šta su dobili: neku polu državu iz koje beži svako ko može.. najzaostaliju pripiz dinu u Evropi bez industrije, ekonomije..opljačkanu i uništenu.. prava strana? ok
Hrvati: isto stradali više nego mi.. u Bosni dobili krac ..mi ipak imamo nešto.. Milion ih je manje nego pre 30 godina a do 2050 te biće ih manje nego Beograđana..imaju malo veće plate ..čestitam na uspehu ... a. izgubili državu, gube identitet.. prava strana? ok
Ako se ne secas 90-ih sta ti ja mogu
Nego sad hoces da ti prepricam svakodnevno propadanje po svim aspektima, ne mogu
Nit zelim da se secam nit zelim da pricam o tome, dovoljni su i repovi koji se jos vuku iz tog vremena
Da, samo ti repovi su dovoljni da nam sad kvare zivot
 
Ako se ne secas 90-ih sta ti ja mogu
Nego sad hoces da ti prepricam svakodnevno propadanje po svim aspektima, ne mogu
Nit zelim da se secam nit zelim da pricam o tome, dovoljni su i repovi koji se jos vuku iz tog vremena
Da, samo ti repovi su dovoljni da nam sad kvare zivot
repovi? objasni..
devedesetih ne žele da se sećaju ni Hrvati ni Muslimani ni Šiptari.. a bili su na pravoj strani.. kako ti kažeš :D
 
NATO zločinci ubijaju samo slabije.. što sad ne bombarduju Moskvu?
A sto ne bombarduju Moldaviju, koja je jedno 3 puta slabija vojno i od Srbije? :D

Milosevic je losom politikom napravio da zaratimo sa tolikom silom.
Ajde uporedi Milosa Obrenovica i Milosevica: Milos je, izmedju Rusije, Turske i Austrougarske, uspeo da dobrom politikom izbori nezavisnost i oslobodjenje Srbije od Turaka. Prvi Ustav (sretenjski, 1935), koji je bio u to vreme jedan od najmodernijih na planeti, donet je za vreme Milosa.
E, to je politicar koji je radio za svoju zemlju. Nepismen, ali resen da uradi nesto za dobrobit zemlje i naroda.

Sa druge strane, Milosevic je uspeo da zarati sa svima, da od Srbije napravi "lsoeg momka". Pre njega bili prijateljska zemlja sa Francuzima, Englezima, sa skoro svima u Evropi. Posle njega, postali crna rupa.
E, to je politicar koji je uradio sve protiv svoje zemlje. Pismen, ali resen da nas zavadi sa svima, kako bi nas izolovao i mogao da radi sta god hoce.
Istu politiku danas vodi Vucic i SNS - samo nas gura u izolaciju da bi krali.

Tako se ne vodi zemlja. Tako se ne vodi politika.

Evo, sad ispred moje zgrade, radi neki bager. Ja mogu da izadjem na terasu i da vicem i svadjam se sa bageristom, jer mi smeta buka. Umesto toga, ja ga pitao jel hoce kafu, skuvao coveku kafu, popricao sa njim, i zamolio ga da mi prebaci neku zemlju iz dvorista, sto ce on da uradi za minut, a meni bi rucno trebalo ceo dan da radim.
Tako radi domacin covek koji radi u interesu svoje kuce.
 

Back
Top