Planira se rušenje Kuće cveća i Muzeja Jugoslavije

Meni kad neko kaze da je Tito bio obican coskar kao i prodavac semenki i neki polupijanac, ne treba mi vise da mi je jasno da ne vidi nista u Titovim recima i samom pristupu...tacno znam ko ce mu biti simpatican, koga ce da razume, koga da grli jer jasno je pokazao sta ne razume, pa tako ce i da se ponasa\..

Tako je u svemu , ljudi dodju i dizu buku oko onog sto ne razumeju , jasno ti pokazu sta razumeju....E sad, ako im poturis to sto traze pa ih zaebes, onda se ljute, ali ako bi tebe zaebali onda te ne bi postovali. Zato vlast mora stalno da sa takvim mozgovima razgovara na nivou prevare i lukavstva, nema drugog nacina..

Tito im je pokazao malo uz uvrtanje ruke, da moze bolje da se zivi , ali cak i tu bolje nije isto sto i osecaj da je bolje...danas je osecaj da je bolje veci nego da zivis bolje...
Moras da gledas u cenovnik pre nego sto sednes u restoran, ako dobijes tesku bolest nema lecenja, mozes samo da tavoris do smrti , i opet osecaj da si bogatiji i sretniji je intezivniji vecini...

Isto i ljubav, danas se stalno svi svadjaju i ucenjuju a i varaju ali im je nekako ljubav veca i vecu traze, nego kad je sve bilo uz postovanje i umereno...bez velikih iznenadjenja..

Otud me interesuje samo koliko hoces novca da mi das, i koliko mi neces smetati da izgradim fizicki i strukturno nesto sto donosi odnose koje ja zelim...da kupac ne mora da pita 100 pitanja gde je zamka na koju se spremas da ga opljackas ili prevaris i ostetis..

Zato mi je mozda ali samo mozda , kuca cveca i simbol da postoje ljudi kojima je cilj da zive bez lukavstva i prevare na prostoru Srbije, a ne bas svi da su lopovi i prevaranti , nego da iako ne postoji niko ko nije prevarant , ima onih koji bar zele da negde postoji deo gde nema obaveznih prevara i pljacke..
Ljudi koji trabunjaju da je Tito pljackao Srbiju su posebna poslastica, takvi bolidi ne mogu da podnesu ideju da moze bez pljacke, a apsurdno su kao glasni protiv pljacke..
Odmah ih vidis...i nikad nema greske, zar nije super kad vam se covek sam deklarise kao onaj kod koga mozete da kradete ili on sam krade ili ga mozete lupati i sisati ko mladog majmuna i nista nece na vreme primetiti..

Poslednja izmena:
Како је Тито светац кад није верово у Бога?

Pa to je to sto vi ulicni vjernici ne mozete da shvatite, da je Tito bio vladar svih vjera! To je Car, i Car je svetac i bozanstvo po funkciji, uvjek, svaki Car.
Vi demokrate mislite da Car ne zna i da mu vi trebate objasniti sta pise u vasoj svetoj knjizi, i cak da ga trebate prekrstiti i pomazat ga. Ne, on je vas vladar nezavisno od njegove licne vjere i kao takav on je Svetac i Bozanstvo.

Cak stavise, za razliku od franackih NATO bandi gdje je ulicno religiozno lupetanje i konvertitstvo dozvoljeno i svaki majmun moze otvoriti crkvu i busat se vjerom po ulici za neke blagdane, u Carevini to ne moze, jer su sve crkve i bogomolje carske i saborne. Ti ako poslom obitavas u Jablanici ili u Gospicu, tamo hodza ili pop te moze pozvat da dodjes u katolicku carsku bogomolju ili dzamiju, primjeceno je da si tu sest mjeseci da obitavas a nisi se pojavio, nisi saboran, dodji kad budes imao vremena. To je sustina carske crkve, a ne vase majmunisanje dogmama. Kod nas to nikada nije bila tradicija, nego ko hoce da se bavi religijom i mlati dogmama taj ide u samostan, a ne na ulicu da Cara pravi majmunom i unistava sabornost. Nego te samo pop podsjeti da nisi odavno bio, i to je to.

Poslednja izmena:
Kod nas to nikada nije bila tradicija, nego ko hoce da se bavi religijom i mlati dogmama taj ide u samostan, a ne na ulicu da Cara pravi majmunom i unistava sabornost. Nego te samo pop podsjeti da nisi odavno bio, i to je to.
Џаба се дуриш и жестиш, ниси у праву...

То је екуменизам а не православље код тебе, мешање свега са свачим

Koliko ja shvatam, antititoisti zameraju to sto nije regulisano vlasnistvo nad zemljom export importa , energoprojekta, i Kuce Cveca...

Da jeste, onda nemaju nista protiv da spomenik ostane u sluzbi prosvecenja onih koji su naklonjeni tim vrednostima...

Dakle u pitanju je samo resavanje imovinsko pravnih odnosa kao i sajam sto mora da resi , deo autoputa , zaobilaznica i slicno..

Mi imamo problem sto ne dobijaju svi nepovratne kredite iz budzeta Srbije pa ovi koji dobijaju mrze Tita jer nije davao bespovratno toliko , a ovi koji ne dobijaju mogu samo da sanjaju...

Ebiga kad ti neko ljuljne milion ili dva miliona evra nepovratno godisnje, osecas polet da pljujes kucu Cveca, ne vidis nista lose to sto se izgubis u svim tim pljuvanjima...

Da vise ljudi dobija nepovratno tolike pare, broj onih koji bi pljuvali Kucu Cveca bi se smanjio....apsurd ali je tako ....jer bi bili manje podanici onog ko im uplati te pare...

Tunel iz pravca BB-a i Senjaka treba da izađe na Autokomandu,Šapić je po naređenju pustio probni balon.
То је један мали и скромни музеј, састављен из два дела, са једним парком и кафићем у средини. Може да се измести и преименује како год хоћеш и где год хоћеш.
У својој поставци има чак и немачки плакат где је поред Тита и за Дражом расписана потерница и награда у рајхсмаркама.
90их су додавани још неки детаљи, које комунисти никада не би ставили ... али национализам се вратио.

Pa ima logike da oni koji ne podnose Miru Aleckovic ne podnose ni Tita...ili ko ne podnosi Desanku Maksimovic....
Posto su skoro izbacili Desanku Maksimovic iz citanke, nije sve ovo cudno...
Jos kad gledam filmove tipa ovde treba da prodje put iz prosle godine, jasno ti sve kao dan..

Kod:
https://www.dailymotion.com/video/x8siexm
Ima logike da ljudi koji vole Ljubomira Davidovića ne podnose Broza.

Ljubomir Davidović treba da bude uzor političarima u Srbiji.

IMG_0087.jpeg

Back