Bakšiš

nisi valjda uzela te pare? :eek:
ako si joj dala jaknu dala si joj i dzepove sa sadrzajem :D

da je bila prljava maramica unutra, jel bi je trazila ili bi joj rekla da zadrzi/baci?
Bile smo kod mene kući kada je probala jaknu i stavila ruke u džepove našla je novac.
Ponekada se setimo situacije i smejemo se.
To mi je najbolja prijatelica :heart:
 
Угаљ не једеш и не пијеш.
Квалитетна услуга треба да се награди.
Ali se grijem.Treba i to neko da iskopa.A to je tezi posao od konobarisanja.
Kvalitetnu uslugu ja vec placam.Niko mi nista ne donosi besplatno.
A ako bas zelim,mogu dodatno nagraditi onog ko mi je tu uslugu ucinio,ali nisam duzna.I ne treba da se podrazumijeva.
 
n
Ал ок, ко није научио кафанску школу ни савладао кафанску филозофију, тешко је да схвати поенту бакшиша.
Vala,meni je i te kafanske,i ulicne skole na vrh glave.Radi svoj posao,kao sto ga i ja radim...za platu i trudi se da ga obavis najbolje,i ne ocekuj nista vise ni od koga.Kad bi svi tako postupali,bilo bi nam svima bolje.
Svi ti koji ocekuju baksis,nisu nikakva sirotinja,nego zaradjuju i vise od onih koji su se dobro oznojili za ono cime se bave.
Usluga frizera je skuplja od usluge ljekara ili zubara.
A da ti makar uradi kako treba,nego svi priuceni i ufurani kao da vrse operaciju glave,a ne šišanje za koje su im bila potrebna dva kursa da nauce,a ni to ne znaju.Cast izuzecima koji su rijetki.
I ti u kafanama muzicari za vece zarade neciju platu i malo im.
Sto neko rece,rijetko se baksis daje tamo gdje treba.
Prije treba dati nekom zanatliji koji ti nesto kvalitetno uradi,ispostuje te...a ne konobaru koji te cesto i ne konstatuje,ali podrazumijeva baksis i kod vracanja kusura prebira po onom novcaniku,kao nema da ti vrati.
 
Кад сам у прилици, оставам нешто ситно понекад и понегде.
Мада, то је толико ситно да ја то не смем ни звати бакшишом...
Евро или два, и то је то...
А да ли треба да неко ОЧЕКУЈЕ бакшиш? Не знам.
Ако није НАГЛАШЕНО да је укључен у цену, као нпр. у Израелу...
сигурно нећу оставити ништа.
Код нас конобари зарађују око 500 евра у кафићу, иоле бољем...
И то почетници...а то је износ моје плате, са 25 година искуства и факултетским образовањем.
Немам ништа против тога. али ако ставе негде де је бакшиш обавезан, ја тамо нећу ићи.
 
Isto sranje je i u Austriji, još i velikim slovima na računu stave Tips not included. Koji cigani jbt.
Nije tako. :)
Usluga se placa nakon konzumacije, a ne pre ili u toku.
„Tips not included“ je informacija, nista drugo. Mnogi turisti su naviknuti da je napojnica vec uracunata, tj. dopisana na racun, jer je tako u mnogim drzavama.
Ali u Austriji ne.
Nisi duzan da ostavis bilo kakav baksis, ali jeste obicaj.
 
e vidis a tu dolazimo do onog da ljudi traze najjeftinija zantlije i kukaju kad ovi kazu nesto visu cenu, ali zato ce novac u vrednosti te vise cene na koju kukaju bez problema ostaviti u kafani za rucak ili veceru.

Тако и ја мислим. Стегну се као задња беда кад треба платити мајстора а онда бахато часте келнере 'јер то тако треба '.
 
Частила сам таксисту јер је стао баш мени а не неком другом у повећој групи дизача палца после НГ дочека на Бранковом мосту. Каже - изабрао сам вас. Још је био и духовит а на радију је била добра музика.
 
Ja mislim da je taksi u Beogradu los i preskup.
Ne ostavljam tip, zato sto oni ionako zaokruze za mene i bez pitanja.
Idem taksijem samo kad moram, a kad mi najvise potrebno, onda ih nema nigde ni od korova.

Pritom zivim i radim relativno nedaleko od 'fiksnih' taksi stanica pa da bih navatao nekog moram cesto da se dosetam do stanice - sto naravno nije garancija da cu i da dodjem do nekog da me odveze.

Desava mi se i to da me s oprostenjem - od.ebu - parkiran taksi na taksi stanici - ja pitam - radite? on: kuda idete? Tu i tu. Odgovor: ne odgovara mi, na pauzi sam.... 1 u 100 je ljubazan. Uglavnom bezobrazni i preskupi (i jos ako mogu da otmu nesto pride). Toliko o taksiju u Beogradu.

(mada moram da priznam da beli malteski taksi je usio Beogradski za nekoliko duzina i sirina po bahatosti i preskuposti - pirati!)
 

Back
Top