Аутошовинизам код Срба у дијаспори

Па добро, и ? Значи, ти си заговорник небулозне тезе да је комунизам приспео међ' Србље из злога Лондона, а не из Москве на тенковима ЦА ?
Ма пази, богати !

verovatno će te iznenaditi spoznaja da se tenkovi crvene armije u srbiji nisu pojavljivali do 1944. e sad, možda je stvarno bio neki izolovani slučaj t 34 pun komunističkog propagadnog materijala...ne znam
 
Слажем се да је тема промашај, јер је аутошовинизам овде заиста присутрнији него у расејању. Овде је аутошовинизам чак званична државна идеологија.
Al mi imamo sad problem, ti si ovde u pravu, al kad po drugim pitanjima preterano lupaš, ja uopšte ne znam da li u ovome da te podržim:think:
 
Ништа необично. Такви су ти примери Прдоносцева и Consiglieria.

Имаш код наших дијаспораца и други екстрем. Рецимо, уместо здравог српског родољубља толико хвале и уздишу Русији као да им је права отаџбина и сматрају Владимира за свог председника у одсустви нашег који би одговарао.

Недорасло али подоста шашаво мора се признати.
Pa dobro, ja Putina više smatram za precednika sveta, nego ovo kako ti misliš:think:
 
Па добро, и ? Значи, ти си заговорник небулозне тезе да је комунизам приспео међ' Србље из злога Лондона, а не из Москве на тенковима ЦА ?
Ма пази, богати !
Смири се, пени ти из уста.

Комунизам нам је дошао од двојице Немаца, који су обојица нашли уточоште управо у Енглеској (нисам довољно детињаст да тврдим да је и то био део неког енглеског 'плана', као што би ти радо тврдио да су се којим случајем удомили у Москви).

А што се тиче 1944. и тријунфалног уласка титових пучиста у напаћени Београд, на томе можемо захвалити управо твојим вазљубљеним Енглезима, који су своје дојучерашње савезнике издали и бацили у наручје црвеном чудовишту.
 
Neki Srbi su autosovisnisti jer tako misle da ce ih stranci vise postovati, posto smo poslednjih 25 godina na losem glasu pa neki Srbi hoce da se ograde od ostatka svog naroda, kao, oni su iznad toga. Uz to smo i narod kome je stalo sta drugi misle o nama pa mislimo ako pljujemo svoje vise cemo se svideti drugima.

- - - - - - - - - -

I bas zato sto smo omrazena nacija treba da se drzimo jedni drugih a ne da pokusavamo da postanemo neko drugi jer se to nece desiti.
 
Neki Srbi su autosovisnisti jer tako misle da ce ih stranci vise postovati, posto smo poslednjih 25 godina na losem glasu pa neki Srbi hoce da se ograde od ostatka svog naroda, kao, oni su iznad toga. Uz to smo i narod kome je stalo sta drugi misle o nama pa mislimo ako pljujemo svoje vise cemo se svideti drugima.

Ovo je vas stav, vase iskustvo?
 
Смири се, пени ти из уста.

Комунизам нам је дошао од двојице Немаца, који су обојица нашли уточоште управо у Енглеској (нисам довољно детињаст да тврдим да је и то био део неког енглеског 'плана', као што би ти радо тврдио да су се којим случајем удомили у Москви).

А што се тиче 1944. и тријунфалног уласка титових пучиста у напаћени Београд, на томе можемо захвалити управо твојим вазљубљеним Енглезима, који су своје дојучерашње савезнике издали и бацили у наручје црвеном чудовишту.
Pa dobro, a kake ovo ima veze sa bilo čim¡¿ Prošli smo kako smo prošli, prolazili smo i gore. I to kako bi prošli da su četnici uspostavili vlast, pa možda bi malo bolje prošli oko Kosova i Vukovara, al daleko od toga da bi pravili Rolekse i čuda!
 
Neki Srbi su autosovisnisti jer tako misle da ce ih stranci vise postovati, posto smo poslednjih 25 godina na losem glasu pa neki Srbi hoce da se ograde od ostatka svog naroda, kao, oni su iznad toga. Uz to smo i narod kome je stalo sta drugi misle o nama pa mislimo ako pljujemo svoje vise cemo se svideti drugima.

Не мислиш ваљда да су А. Вучић, транзиција и самоуправљање, позиција напаћеног радника Гоше, ратови свршени пре четврт века или која већ итерација балканских покоља нека тема за разговоре са нашим страним пријатељима?

Могу ти рећи да Срби, Србија и вечити српски проблеми и притужбе не да нису у жижи интересовања него нису уврштени ни на листу могућих тема. То и јесте део шарма тих пријатељстава.
 
Kako se oformio taj stav? Da li pricate o sebi ili o nekim osobama koje poznajete ili je u pitanju projekcija?
Зар то није очигледно свима? Мислим да сви познајемо или знамо за десетине људи који одговоарају датом опису.

Razmisljala sam o tome i dosla do takvog zakljucka. Sto naravno ne znaci da sam u pravu.
Јеси.
 
Не мислиш ваљда да су А. Вучић, транзиција и самоуправљање, позиција напаћеног радника Гоше, ратови свршени пре четврт века или која већ итерација балканских покоља нека тема за разговоре са нашим страним пријатељима?

Могу ти рећи да Срби, Србија и вечити српски проблеми и притужбе не да нису у жижи интересовања него нису уврштени ни на листу могућих тема. То и јесте део шарма тих пријатељстава.

Da ali sigurno da postoji deo ljudi koji se stidi svog porekla jer je okarakterisan kao genocidan.
 
Шта мислите о тим Србима који кад су се у иностранству докопали добрих плата и стандарда дрвље и камење по Србији која их је дојила. Често читам коментаре Срба који пљују по Србији и српском народу. Разумем ја да док су живели овде биле мале плате али није разлог за бес. Шта ви мислите о томе?

Postoje dve grupe takvih ljudi.Jedni se posistovećuju sa državom u kojoj su trenutno i narodom koji tu živi,te sa gađenjem gledaju na zemlje 3.sveta iz kojih su potekli jer smatraju da će se na taj način uklopiti u novu sredinu.Takvi će veoma teško priznati da su Srbi i srpskog porekla.
Drugu grupu čine ljudi koji su uvideli kakve sve mane poseduje narod iz kog su potekli.Voleli bi da budu ponosni na svoje poreklo,ali ih njihova matica i ljudi u njoj onemogućavaju u tome svojim postupcima,ponašanjem i načinom razmišljanja.Oni svojim,često sarkastičnim i ironičnim komentarima i opaskama,pokušavaju da (ponekada i nesvesno) razbude ono zdravo tkivo naroda kome pripadaju,a koji još uvek živi u matičnoj zemlji.Vidim ih kao dobronamerne ljude,koji su na neki način povređeni glupošću i primitivizmom svojih sunarodnika.
 
Da ali sigurno da postoji deo ljudi koji se stidi svog porekla jer je okarakterisan kao genocidan.

Види, сваки народ можеш да оптужиш за ово или оно. Мучили јадне црнце? Тукли јадне Арапе? Поробљавали јадне Украјинце? Гушили јадне Јевреје? Колонизовали јадне Абориџине? Донели пола века бољшевизма?

Међутим то нису категорије у којима размишљају људи до чијег мишљења вреди држати. Ако те неко не посматра као појединца и не жели да буде твој пријатељ зато што је твој народ пре сто педесет година урадио не знам сад шта, онда и ниси на никаквом губитку.
 
Види, сваки народ можеш да оптужиш за ово или оно. Мучили јадне црнце? Тукли јадне Арапе? Поробљавали јадне Украјинце? Гушили јадне Јевреје? Колонизовали јадне Абориџине? Донели пола века бољшевизма?

Међутим то нису категорије у којима размишљају људи до чијег мишљења вреди држати. Ако те неко не посматра као појединца и не жели да буде твој пријатељ зато што је твој народ пре сто педесет година урадио не знам сад шта, онда и ниси на никаквом губитку.

Tacno, ali ima Srba kojima je misljenje takvih bitno i oni pokusavaju njima da se prilagode, zele da budu deo njihove grupe. Eto takvi, ja mislim, postaju autosovinisti.
 
Види, сваки народ можеш да оптужиш за ово или оно. Мучили јадне црнце? Тукли јадне Арапе? Поробљавали јадне Украјинце? Гушили јадне Јевреје? Колонизовали јадне Абориџине? Донели пола века бољшевизма?

Међутим то нису категорије у којима размишљају људи до чијег мишљења вреди држати. Ако те неко не посматра као појединца и не жели да буде твој пријатељ зато што је твој народ пре сто педесет година урадио не знам сад шта, онда и ниси на никаквом губитку.
У јеку антисрпске пропаганде није било лако рећи да си Србин. То ће потврдити сви који су у то доба били на Западу.
 
Па ја их не познајем, а ван Србије сам провео до сад три четвртине мог живота.

Мислим да врло озбиљно прецењујеш интересовање било којих странаца за Србију и Србе ако се искључе разни балкански богаљи попут Хрвата и сл.

Став према Србији је у односу са неким Данцима врло... како бих се изразио? Врло езотерично питање.
 

Back
Top