Ako neko iz Federacije BiH kaze!?

Will to Power

Domaćin
Poruka
3.418
Jucer smo culi prilikom uvodnog govora na sjednici UN da se rezolucija o Srebrenici ne odnosi na celi narod vec iskljucivo na pojedince, predsednik Vucic tvrdi da je ova rezolucija mnogo vise i da je to bacanje ljage na celi Srpski narod.

Mene interesuje nesto drugo, ako neko iz Federacije kaze nekom iz RS da je genocidas ima li ga ovaj pravo tuziti za klevetu ili to mora progutati i pognuti glavu kao da nista nije bilo?
 
Jucer smo culi prilikom uvodnog govora na sjednici UN da se rezolucija o Srebrenici ne odnosi na celi narod vec iskljucivo na pojedince, predsednik Vucic tvrdi da je ova rezolucija mnogo vise i da je to bacanje ljage na celi Srpski narod.

Mene interesuje nesto drugo, ako neko iz Federacije kaze nekom iz RS da je genocidas ima li ga ovaj pravo tuziti za klevetu ili to mora progutati i pognuti glavu kao da nista nije bilo?

muslimani po forumima i u social medijima često i vrlo rado koriste izraze “genocidna tvorevina” i “genocidaši”

I volela bi da Srbi takve komentare krenu da tuže i prijavljuju miliciji kao sto bi voljela da se ide i pred strasburg i tamo se izbori da takvi izrazi postanu zabranjene reci i zero tolerancija ‼️‼️
 
muslimani po forumima i u social medijima često i vrlo rado koriste izraze “genocidna tvorevina” i “genocidaši”

I volela bi da Srbi takve komentare krenu da tuže i prijavljuju miliciji kao sto bi voljela da se ide i pred strasburg i tamo se izbori da takvi izrazi postanu zabranjene reci i zero tolerancija ‼️‼️
U, principu do juce, do usvajanja rezolucije nije bilo pravne osnove za tuzbu, nakon usvajanja ove rezolucije gde je jasno receno da se rezolucija odnosi samo na pojedince nikako na celi narod, onda po tome tuzba za izraz genocidas upucen nekom ko nema veze sa ratom i Srebrenicom ima itekako pravne osnove za tuzbu zbog govora mrznje i klevete. Ako je to tako, onda svakako to vredi terati ako treba i do Strasbura, prosto da se u budzcnosti neke stvari jasno definisu, jer je pojam genocidas jako osetljiv.

Mene to interesuje, kapiram da predsednik Vucic mozda kupi bodove sa pricom da se rezolucija odnosi na celi narod, sto se tice njega za jucerasnji govor na skupstini UN mu skidam kapu, posebno na govoru sto se tice Nemacke.
 
muslimani po forumima i u social medijima često i vrlo rado koriste izraze “genocidna tvorevina” i “genocidaši”

Jedini pravi genocid u poslednjih 100 godina počinjen na tlu Bosne i Hercegovine je genocid hrvatsko-muslimanskih ustaških koljača nad srpskim i jevrejskim narodom, pa imajući to u vidu dobijamo jasniju sliku koje su to genocidne tvorevine i ko su to genocidaši ako takvi postoje.
 
Jucer smo culi prilikom uvodnog govora na sjednici UN da se rezolucija o Srebrenici ne odnosi na celi narod vec iskljucivo na pojedince, predsednik Vucic tvrdi da je ova rezolucija mnogo vise i da je to bacanje ljage na celi Srpski narod.

Mene interesuje nesto drugo, ako neko iz Federacije kaze nekom iz RS da je genocidas ima li ga ovaj pravo tuziti za klevetu ili to mora progutati i pognuti glavu kao da nista nije bilo?

Jedini koji spominje genocidni narod je Vučić. Koliko znam, osim njega, tu definisiju niko nije koristio. Pa je najbolje njega pitati što seje te neopake ideje koje samo idu u prilog razvoju tenzija. Stiče se utisak da namerno naduvava celu priču nacionalnim nabojem u cilju ne znam kakve poente, nekog inata ili mazohizma, teško je objasniti. Svakako ima primese patologije.
 
Jedini koji spominje genocidni narod je Vučić. Koliko znam, osim njega, tu definisiju niko nije koristio. Pa je najbolje njega pitati što seje te neopake ideje koje samo idu u prilog razvoju tenzija. Stiče se utisak da namerno naduvava celu priču nacionalnim nabojem u cilju ne znam kakve poente, nekog inata ili mazohizma, teško je objasniti. Svakako ima primese patologije.
Samo AV i SPC iznose tvrdnje o genocidnom narodu.
 
Jedini koji spominje genocidni narod je Vučić. Koliko znam, osim njega, tu definisiju niko nije koristio. Pa je najbolje njega pitati što seje te neopake ideje koje samo idu u prilog razvoju tenzija. Stiče se utisak da namerno naduvava celu priču nacionalnim nabojem u cilju ne znam kakve poente, nekog inata ili mazohizma, teško je objasniti. Svakako ima primese patologije.
Jedini koji spominju genocidan narod su bosanski muslimani i njihovi političari.
24/7/365
Screenshot_2024-05-24-10-39-58-318_com.android.chrome.jpg
 
Mene interesuje nesto drugo, ako neko iz Federacije kaze nekom iz RS da je genocidas ima li ga ovaj pravo tuziti za klevetu ili to mora progutati i pognuti glavu kao da nista nije bilo?
Тешко да ће неки ефбиховац неком из Српске то рећи у лице јер ће добити васпитну или једно брзо шминкање лобање. Углавном то пишу под анонимним именима разни паћеници по друштвеним мрежама.

Да би против неког подигли тужбу, или чешће поднијели кривичну пријаву тужилаштву, морате имати основу у закону. У КЗ Српске након допуна које су услиједиле као реакција након увођења деликта мишљења од стране грађанина Шмита, постоји основ ако неко омаловажава или назива погрдним именима Српску, Србију или институције Српске да сноси санкције, рецимо ако назове Српску "геноцидном творевином". И ту су се неки медији и новинари у Српској, уз кукњаву због ових допуна, који имају обичај опогањивати Српску и Србе, хулити по СПЦ ипак "ресетовали" припазили би на језик, мада опет неки преселе у мјеста у фед.БиХ вјерујући да су тамо "недоступни".

Оно што би по мени након ове резолуције требало јесте, у КЗ Србије али и Српске и боље прецизирати и пооштрити санкције и за језик мржње и за олако кориштење погрдних термина, или исмијавање српских страдања. То хоће наићи на вриску разних невладинића, плаћених пискарала и иних протува, али нека вриште.

Но још важније јесте да би сваки мислећи Србин, истина више у Српској него у Србији, требао преиспитати однос према онима који користе ту терминологикју, према таквимо који олако користе недопустиве појмове, износе увредљиве називе за Србе или Србију, или поређења (рецимо ако стави у раван Српску и ендехазију што неки чине) немамо право бити благонаклоним.
 
https://nap.ba/post/683797/znate-li...tava-i-napada-na-bosnjake-u-rs-nikog-ne-brinu

Dana 11.jula 2001.godine snajperskim hicem ubijena je povratnica iz Vlasenice, šesnaestogodišnje djevojčica Melihe Durić. Njen ubica nikada nije pronađen.

Time je zavrsen clanak...od 2001. sta se jos zgodilo...
Nećeš?
https://forum.krstarica.com/threads/ako-neko-iz-federacije-bih-kaze.1001903/#post-49090839
Zašto se lažno predstavljaš kao Srbin kad si bosanski musliman?
 
A sad si Srbin?
Hajde onda u sledećem postu napiši:
Kunem se u Allaha dž.š. da nisam musliman i da ne verujem u Allaha dž.š.
Ti si lud, ja sam musliman, punim ubjedjenjem, Srbin, Hrvat, Bosnjak su jedna kategorija musliman, pravoslavac i rimokatolik druga..ali puno je to za tvoj nivo obrazovanja...imas Srbe budiste, Bosnjake ateiste i Hrvate evangeliste...kapiras...ma ne kapiras ti nista
 
Ako sam ja dobro ovo ukapirao, nema to vise veze hoce li neko uvesti zakon ili nece, na sednici UN prilikom donosenja rezolucije receno je da odgovornost za pocinjeno delo snose pojedinci nikako svi pripadnici jednog naroda sto automatski daje pravno dejstvo u bilo kojoj pravnoj drzavi jer svaka drzava ima propisane zakone o kleveti i govoru mrznje, uopste nisu potrebni bilo kakvi novi zakoni.

Nema suda na kojem bi taj sto je upotrebio termin genocidas mogao da prodje nekaznjeno, pa da krene sudjenje sad, ovog trenutka i da se sudi recimo u Zenici ili Zenevi, nebitno.
 
Jedini koji spominje genocidni narod je Vučić. Koliko znam, osim njega, tu definisiju niko nije koristio. Pa je najbolje njega pitati što seje te neopake ideje koje samo idu u prilog razvoju tenzija. Stiče se utisak da namerno naduvava celu priču nacionalnim nabojem u cilju ne znam kakve poente, nekog inata ili mazohizma, teško je objasniti. Svakako ima primese patologije.

Nemoj da lažeš. Na komentarima najčitanijih portala u tkz. "Federaciji BiH" najpogdrniji nazivi i uvrede za Srbe su uobičajena i normalna pojava.

To je jedna nenormalna i ludačka zatrovanost mržnjom, a ova rezolucija samo doprinosu njihovom daljnem izluđivanju. Sad čitav svet potvrđuje da su Srbi genocidni. U njihovim poremećenim umovima oni to tako shvataju.
 

Back
Top