Ako neko iz Federacije BiH kaze!?

Nemoj da lažeš. Na komentarima najčitanijih portala u tkz. "Federaciji BiH" najpogdrniji nazivi i uvrede za Srbe su uobičajena i normalna pojava.

To je jedna nenormalna i ludačka zatrovanost mržnjom, a ova rezolucija samo doprinosu njihovom daljnem izluđivanju. Sad čitav svet potvrđuje da su Srbi genocidni. U njihovim poremećenim umovima oni to tako shvataju.

Pusti komentare, tu svako može da priča šta hoće, ja govorim o zvaničnim izjavama. Jedini od zvaničnih ljudi koji govore o genocidnom narodu su Vučić i Dodik. Oni rezoluciju koja je usmerena ka pojedincima predstavljaju na obmanjivajući način da je usmerena na ceo narod. Sad je samo pitanje zašto to rade i koja je poenta pravljenja tenzija 🤔
 
Pusti komentare, tu svako može da priča šta hoće, ja govorim o zvaničnim izjavama. Jedini od zvaničnih ljudi koji govore o genocidnom narodu su Vučić i Dodik. Oni rezoluciju koja je usmerena ka pojedincima predstavljaju na obmanjivajući način da je usmerena na ceo narod. Sad je samo pitanje zašto to rade i koja je poenta pravljenja tenzija 🤔
Cek, nesto mi nije jasno!? Ti kazes da je bitnije sta pricaju dva politicara u odnosu na to sta pricaju i misle ured pa pripadnici jednog celog naroda o tebi i tvom narodu?

Nisam nesto posebno na strani Vucica i Dodika, ali njih dvojica su se suocili sa donosenjem rezolucije o genocidu u Srebrenici protiv nekih pripadnika njihovog naroda i o cemu bi trebali pricati o asfaltiranju i krpljenju rupa u nekom selu oko Cacka ili Bijeljine!? Bosnjaci u Sarajevu odnosno njihovi politicari izmedju ostalog zele da iskoriste ovu rezoluciju i u politicke svrhe, da ne stanu samo na njoj, sada ce pokusati osporiti Dejtonski sporazum i da pokusaju ukinuti RS, to im je sledeci korak, obzirom da ce rezoluciju o Srebrenici iskoristiti u politicke svrhe apsolutno pravo i Vucica i Dodika da otvoreno kazu da je rezolucija doneta protiv celog Srpskog naroda u politicke svrhe, sto je apsolutno tacno.
 
Cek, nesto mi nije jasno!? Ti kazes da je bitnije sta pricaju dva politicara u odnosu na to sta pricaju i misle ured pa pripadnici jednog celog naroda o tebi i tvom narodu?

Najbitnije je ono što pričaju političari, jer oni preko svojih kontrolisanih medija šire određeni stav. Konkretno, Vučić i Dodik jedini potenciraju tu priču sa genocidnim narodom, odnosno, prave lažnu medijsku sliku kako nam tobože zapad radi o glavi čime se dižu tenzije i antizapadno raspoloženje. Klasična manipulacija i vraćanje u vreme Miloševića.

Nisam nesto posebno na strani Vucica i Dodika, ali njih dvojica su se suocili sa donosenjem rezolucije o genocidu u Srebrenici protiv nekih pripadnika njihovog naroda i o cemu bi trebali pricati o asfaltiranju i krpljenju rupa u nekom selu oko Cacka ili Bijeljine!? Bosnjaci u Sarajevu odnosno njihovi politicari izmedju ostalog zele da iskoriste ovu rezoluciju i u politicke svrhe, da ne stanu samo na njoj, sada ce pokusati osporiti Dejtonski sporazum i da pokusaju ukinuti RS, to im je sledeci korak, obzirom da ce rezoluciju o Srebrenici iskoristiti u politicke svrhe apsolutno pravo i Vucica i Dodika da otvoreno kazu da je rezolucija doneta protiv celog Srpskog naroda u politicke svrhe, sto je apsolutno tacno.

Naravno da nije tačno nego je izmišljeno. Bukvalno nigde nije navedeno da se rezolucija odnosi na neki narod. A izmišljanje u politici i prekrajanje činjenica nisu dobar put, tako je isto radio i Milošević pa se nije dobro završilo. Prosto samo treba pažljivije čitati napisano i sve će biti jasno.
 
Jedini koji spominje genocidni narod je Vučić. Koliko znam, osim njega, tu definisiju niko nije koristio. Pa je najbolje njega pitati što seje te neopake ideje koje samo idu u prilog razvoju tenzija.
Ajde ne loopetaj bugarine, preteško je to za tebe.
Da se ne podrazumeva ceo jedan narod, već samo pojedinci, navela
bi se imena tih pojedinaca na koje se to odnosi.

Ako zanemarimo činjenicu da nikakvog genocida u Srebrenici nije bilo, ipak ostaje
pitanje ko je to uradio.
Tri strane su učestvovale u ratu u Bosni - rvati, muslije i Srbi.
rvati nisu bili u Srebrenici.
muslije su navodno genocidisane u Srebrenici.
Ostaje ... ko tačno? :mazi:
 
Poslednja izmena:
Dvojica huligana napali su ženu i dete u centru Sarajeva zbog majice na kojoj piše "Delije sever".

Šta znači biti Srbin u Sarajevu i 30 godina posle rata uverili su se žena i njen 14-godišnji sin koji su juče brutalno napadnuti u centru grada zbog majice na kojoj piše "Delije sever". Da stvar bude gora, niko od brojnih prolaznika nije reagovao dok su ih huligani maltretirali.

"Moje maloletno dete od nepunih 14 godina i ja smo napadnuti ispred SSC u centru Sarajeva kod zajedničkih institucija jer je dete na sebi imalo majicu sa obežjima Crvene zvezde. Čupali su dete, nasilno su mu skinuli majicu, mene su krvnički odgurnuli, tako da sam pala i povredila kolena i dlanove. To je iz čiste mržnje. Njima je mrak na oči pao kad su videli da je majica sa obežjima Crvene zvezde. 'Skidaj četničku majicu, šta si to obukao, ubiću te, povrediću te, skidaj'. Detetu je bilo neprijatno da skida majicu jer će ostati go. Na kraju su mu nasilno skinuli i pobegli s majicom", kaže majka deteta za ATV.


Sve se dogodilo oko pola sedam kada se u tom delu grada nalazi veliki broj ljudi, ali niko nije hteo da pomogne.


"Vjerujte niko prišao nije. Bukvalno niko. Ni meni ni detetu. Ušli su svojim putem, nisu se ni osvrnuli. Ustala sam i pozvala policiju. Oni su došli brzo. Ušla sam i u SSC i pozvala čuvara. Taj ulaz je pokriven video nadzorom i nadam se da će ih policija identifikovati", kaže majka dečaka za ATV.


Policija je delo kvalifikovala kao krivično delo nasilničko ponašanje, ali majka dečaka za ATV ističe da je u pitanju čista mržnja.


"Rekla sam im da to nije klasično nasilničko ponašanje, to je bukvalno nacionalna netrpeljivost. Videli su da nismo Bošnjaci. Na majici je sitnim slovima pisalo 'Delije sever'. Sve je prijavljeno MUP-u Kantona Sarajevo. Tek sam sad postala svesna gde živimo i s kim živimo. Odbijala sam sebi da priznam da ima tako loših ljudi. Život me demantovao", kaže majka dečaka za ATV.
 
Ajde ne loopetaj bugarine, preteško je to za tebe.
Da se ne podrazumeva ceo jedan narod, već samo pojedinci, navela
bi se imena tih pojedinaca na koje se to odnosi.

Ako zanemarimo činjenicu da nikakvog genocida u Srebrenici nije bilo, ipak ostaje
pitanje ko je to uradio.
Tri strane su učestvovale u ratu u Bosni - rvati, muslije i Srbi.
rvati nisu bili u Srebrenici.
muslije su navodno genocidisane u Srebrenici.
Ostaje ... ko tačno? :mazi:

Istoriju pišu pobednici, to je uvek bilo tako. Ko nam je kriv što smo na pogrešnoj strani. Ja sam lepo rekao da se antizapatni stav ne isplati, i to sad vidimo na delu. I onda umesto da se opametimo, gledamo najave kako ćemo sad u još veći inat. Balkanska pamet ;)
 
pa ne treba u bliskoistočno Sarajevo da idu sa srpskim obeležjima, čak štaviše treba da se postavi kontrolni punkt na ulazu u Bliskoistočno Sarajevo da proverava balije koje ulaze u Republiku Srpsku
Pa pola Lukavice bi skapalo od gladi kad bismo jedni druge kontrolisali. Gdje bi platu zaradili ako ne u pravom Sarajevu?
Dodo im obezbijedio, da ne lajem..
 
Najbitnije je ono što pričaju političari, jer oni preko svojih kontrolisanih medija šire određeni stav. Konkretno, Vučić i Dodik jedini potenciraju tu priču sa genocidnim narodom, odnosno, prave lažnu medijsku sliku kako nam tobože zapad radi o glavi čime se dižu tenzije i antizapadno raspoloženje. Klasična manipulacija i vraćanje u vreme Miloševića.



Naravno da nije tačno nego je izmišljeno. Bukvalno nigde nije navedeno da se rezolucija odnosi na neki narod. A izmišljanje u politici i prekrajanje činjenica nisu dobar put, tako je isto radio i Milošević pa se nije dobro završilo. Prosto samo treba pažljivije čitati napisano i sve će biti jasno.
Odes malo u Sarajevo ili neki drugi grad u Fedeaciji, citas komentare po drustvenim mrezama i ne trebas biti mnogo pametan da vidis sta se desava, postoji mrznja i to traje decenijama unazad.

Svakako da politicka elita u Sarajevu planira sledeci korak da ukine RS, to nije nikakva tajna, to im je cilj, zele drzavu bez entiteta, to Srbi nece dozvoliti pa cak po cenu sukoba.
 

Back
Top