Šmit "nametnuo" izmjene Izbornog zakona BiH

dragon x

Buduća legenda
Poruka
46.096

Šmit "nametnuo" izmjene Izbornog zakona BiH​


Kristijan Šmit "nametnuo" je danas izmjene Izbornog zakona u BiH.


216936.jpg


Istakao je da se "izmjene" odnose samo na integritet izbornog procesa i tehnička unapređenja.

Rekao je da je ovu "odluku donio" za građane BiH, i da se njima lično obraća, a ne političkim predstavnicima.

- Sa mojim nadležnostima, ja sam garant postojanja FBiH i Republike Srpske i to je moja dužnost u skladu sa Dejtonskim sporazumom. Moram reći da moram raditi za sve njih - rekao je Šmit na konferenciji za novinare.

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je ranije da će Srpska donijeti svoj izborni zakon i sprovesti izbore, ukoliko se Šmit umiješa u izmjene Izbornog zakona BiH.

Kristijan Šmit nije izabran za visokog predstavnika, jer nije dobio saglasnost Savjeta bezbjednosti UN, kako je predviđeno Dejtonskim sporazumom zbog čega ga Republika Srpska ne priznaje.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=549548


Dodik: Srpska ne može da prihvati nametnute propise, Šmit nema ništa sa izbornim procesom​


Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je danas da Srpska ne može da prihvati da živi u uslovima nametnutih propisa, poručujući da Kristijan Šmit nema ništa sa izbornim procesom u BiH.


246969.jpg


Komentarišući najavu Šmita o mogućnosti nametanja Izbornog zakona BiH, Dodik je rekao da ako prođe ovo nametanje, Šmit tu neće stati i nametnuće i zakon o imovini, što je nedopustivo.

- Šmit nema ništa ni sa imovinom ni sa izbornim procesom, to je vlasništvo naroda koji žive u BiH. Ako krenete na to, onda mi moramo preduzeti mjere, a mi smo rekli koje ćemo mjere preduzeti - poručio je predsjednik Srpske.



Dodik je naglasio da bi eventualno nametanje izmjena Izbornog zakona predstavljalo "poništenje svih izrečenih vrijednosti do sada, pa i onih o EU o kojima smo slušali, pogotovo u posljednje vrijeme kada su dali BiH pregovarački status".

- Onda je to sve laž. Neko laže debelo ovdje. Ili se radi o tome da se nekoliko dana nakon odluke u Briselu pojavljuje neko ko to sve ruši, a ruši taj koji se lažno predstavlja kao visoki predstavnik, koji isključivo sluša američkog amabasadora u BiH Majkla Marfija i njih dvojica u jednoj patološoj simbiozi pokušavaju da nametnu što veće zlo svim narodima u BiH - rekao je on.

Dodik je istakao da nigdje na svijetu nema zemlje u kojoj bi stranac ili neko strano tijelo regulisalo izborni proces.

- Šmit pokušava da opravda svoju platu od 25.000 evra i nahrani sujetu Marfija - rekao je Dodik.

____________________



Opet neki Benjamin Kalaj vrši diktaturu u BiH dok se kune u demokratiju kao vladavinu naroda, sam nameće i proglašava zakone, faktički torturom vlada jer prijeti robijom svima koji mu se ne pokore.

BiH ponovo vračaju u ponor.
 
"Dakle, tehnička unapređenja. Šta mislim pod tim? To su skeneri za glasačke listiće, identifikacija birača kako bismo osigurali da ljudi glasaju samo jednom i da osiguramo ispravnu identifikaciju birača. Prema tome, ovim uvodimo pilot projekat i nećemo koristiti ovu tehnologiju na svim biralištima nego na određenom nivou. Mislim da će doći do bolje situacije u smislu izbornog procesa."

"Imat ćemo papirne listiće, a oni će btii elektronski skenirani i bit će prebrojani. Onemogućit ćemo bilo kakvu mogućnost promjene listića ili da neki birački listići izađu iz kutije s drugačijim rezultatom. Postoje uslovi i za sankcioniranje. Imamo profesionalizaciju biračkih odbora. Postoji i komplet pravila za izbornu kampanju. Moramo krenuti s tehničkim izmjenama i uspostaviti saradnju s drugim organima vlasti da se to provede."

Postoji i drugi dio odluke koji, između ostalog, ostavlja mogućnost domaćim političarima u roku tri sedmice da poboljšaju ili izmjene Schmidtovu odluku. Također se zabranjuje i kandidovanje presuđenim ratnim zločincima.

"Što se tiče drugog dijela mojih odluka, ostat će vremena za oko tri sedmice da se izvrše promjene ako to žele. Znam da će biti dosta kritika. Dodik je u pravu kad kaže da ovo trebaju uraditi domaći organi. Ako oni to ne urade, mora postojati neko ko će to uraditi. Upućujem poziv svima - ovo nije Schmidtov zakon nego zakon birača.
 
Када год представници народа у БиХ направе корак напријед, Шмит нас врати три уназад. Ово је шамар демократском процесу и европском путу БиХ, а шамарчина ЕУ - констатовала је Цвијановић, упитана да прокоментарише Шмитово "наметање" измјена Изборног закона у БиХ.

Она је истакла да је очигледно да Шмит, заједно са својим менторима и налогодавцима, диктаторским одлукама свјесно урушава кредибилитет ЕУ у БиХ.

Цвијановић је рекла да је нечувено да неизабрани странац намеће одлуке било којој чланици УН, а посебно у земљи која је на прагу отпочињања преговора са ЕУ.

- Ово ће за посљедицу имати додатно усложњавање политичке ситуације у БиХ, што је очигледно и била Шмитова замисао. Намјера је изазвати хаос и показати да двије стране нису БиХ и ЕУ - истакла је Цвијановићева.

Она је навела да је познато да БиХ нема кредибилитет јер су га уништили страни мешетари задњих деценија држећи БиХ у статусу колоније.

- Али, они који управљају Шмитом желе показати да је и ЕУ њихова колонија и, нажалост у томе су успјели и то не штипкањем и гуркањем у бок ли у леђа, већ песницом у чело. Толико о еуфорији и преговарачком статусу - поручила је Цвиијановић за Срну.
 
Када год представници народа у БиХ направе корак напријед, Шмит нас врати три уназад. Ово је шамар демократском процесу и европском путу БиХ, а шамарчина ЕУ - констатовала је Цвијановић, упитана да прокоментаришеШмитово "наметање" измјена Изборног закона у БиХ.

Она је истакла да је очигледно да Шмит, заједно са својим менторима и налогодавцима, диктаторским одлукама свјесно урушава кредибилитет ЕУ у БиХ.

Цвијановић је рекла да је нечувено да неизабрани странац намеће одлуке било којој чланици УН, а посебно у земљи која је на прагу отпочињања преговора са ЕУ.

- Ово ће за посљедицу имати додатно усложњавање политичке ситуације у БиХ, што је очигледно и била Шмитова замисао. Намјера је изазвати хаос и показати да двије стране нису БиХ и ЕУ - истакла је Цвијановићева.

Она је навела да је познато да БиХ нема кредибилитет јер су га уништили страни мешетари задњих деценија држећи БиХ у статусу колоније.

- Али, они који управљају Шмитом желе показати да је и ЕУ њихова колонија и, нажалост у томе су успјели и то не штипкањем и гуркањем у бок ли у леђа, већ песницом у чело. Толико о еуфорији и преговарачком статусу - поручила је Цвиијановић за Срну.
Ма да заебани су скенери, не може да се опуштено краде ...
 
Ne postoji u svijetu sličan slučaj da jedan čovjek u nekoj državi sam nameće i mjenja zakone, oduzima ljudima biračko pravo koje spada u ljudska prava.
Je li to demokratija kojoj teže evropske države i zapad u cjelini?

Ako je Putin diktator šta je onda Šmit? Da li Putin sam donosi i mjenja zakone pod prijetnjom krivičnog progona?
Аха. А после овога следи наметање Закона о државној имовини :kafa:
 
Nenad Stevandić, predsjednik Narodne skupštine RS-a i lider stranke Ujedinjena Srpska, kazao je da će odgovor RS-a biti donošenje vlastitog izbornog zakona.

"Obavit ćemo konsultacije i reagovati najpismenije moguće, nećemo dozvoliti da se isprovociramo, a ove odluke nećemo provoditi", rekao je Stevandić.

Mišljenja je da je ova odluka donesena s ciljem da se poništi napredak koji je postignut dobijanjem statusa za početak pregovora BiH s EU, kao i da se zemlja ponovo vrati u doba nametanja i arbitražnih odluka.
 
Више него ишта бих волео да Додиг крене у отцепљење, јер то директно води у нестанак пубкесрпске.
Koga briga šta bi ti volio, tvoje poremećene nekrofilske sklonosti trebaju biti tema posebnih institucija, pitao sam te nešto drugo. Dakle?
 
Lako ce Mile, nego sta ce narod nesretni.
Pa šta možemo, evo ja kao građanin neću izaći na izbore zbog nametanja zakona od strane nekog stranca.

Nije bitno o čemu se radi, stvar je principa da se ne može jednom narodu nametati volja jednog stranca. On je čak znao i da smjeni predsjednika Republike Srpske koji je izabran na izborima i time poništi volju naroda. Kao fašisti što su radili.
 

Back
Top