Kada neko u vama izaziva negativna osecanja...

To je druga pojava, ona valjda pita za ovu , kad joj je osoba simpaticna, ali je nesto zulja...tako se to kod nas smekera kaze...

Ako joj je osoba simpaticna onda jedino sto moze da je "zulja" je sto od te osobe ne dobija povratnu informaciju koju ocekuje...
Vremenom se napravi jaz u takvom odnosu, koji se manifestuje kao osecaj odbojnosti...ustvari je to neka vrsta povredjenih osecanja..
 
Negativna osećanja sva se granaju iz straha i to egzistencijalnog...Subjekt koji ugrožava nečiji ego na bilo koji način,
čak i svojom dominacijom intelekta ili volje ili drugim karakteristikama kod slabijih izaziva strah -zabrinutost za ja.
Neznanje,primitivizam,praznoverje i sl.su bogomdani za česte i intenzivne strahove,ali ima i ljudi kojima hipofiza
previše intenzivno luči hormone -neurotransmitere kao što su psihotičari i to se reguliše posebnim medikamentima-lekovima...
Nisu ni pozitivna osećanja baš uvek neka sreća ,recimo euforija,transfer i sl...Zaljubljenost i narod zove slepilom...:lol:
Najbolja su umerena osećanja koja imaju i racionalnu osnovu.
Inače se "normalnost" (psihijatrija) ocenjuje na osnovu stepena racionalnoswti i emotivne uravnoteženosti neke osobe.
 
Ovo poslednje znaci da su 99% srba nenormalni...

Naprotiv,Patak,90 % Srba su prilično normalni...Manje više...
Odu u iracionalnost ,uglavnom,kad pređu prag crkve (prema unutra:mrgreen:),ali to nestaje brzo
kako izfuraju napolje...Dosta smo zdrava nacija...
Ima iracionalnosti,time i nenormalnosti i van crkvi-svašta ljudi umišljaju,ali su u velikoj većini oni koji swe lako prizemljuju kad to treba...:lol:
 
Ja skoro nikad ne znam zasto mi se neko svidja...valjda cesce pratim osecaj nego razum...

Lako ti je to Barbi...Voliš samosvesne,pametne,lepuškaste i zgodne,a uz to i obrazovane i lucidne-ne previše ozbiljne...
Jesam li u pravu? Tanana!?

- - - - - - - - - -

Овде је реч о несвиђању.

Bolja je tema o sviđanju...
Meni sviđa svaka žemska (ma i babe!) više i od najlepšeg muškarca...:mrgreen::rumenko:
 
ako nije neka fizička odbojnost, mislim da se clearly radi o nemiru te osobe, koji mož da "nanjušiš".
to se širi kao zaraza.

tu treba ostati miran, ako umeš.
ako ne umeš, možda zbrišeš i to ti je to.

- - - - - - - - - -

samo treba imati jajca pa ne pobeći.

"Šta će biti s čovekom koji od straha pobegne?”
“Ništa mu neće biti osim što nikada neće naučiti to što treba. Nikad neće postati čovek od znanja. Biće, možda, siledžija ili bezopasan, uplašen čovek; u svakom slučaju, biće poražen. Njegov prvi neprijatelj dokrajčiće njegove želje.”
“A šta on može učiniti da savlada strah?”
“Odgovor je sasvim prost. Ne sme da pobegne. Mora da odoli strahu i mora uprkos njemu da načini sledeći korak u učenju, pa posle još jedan. Mora biti pun straha, ali ne sme da stane. To je pravilo.
A doći će čas kad će njegov prvi neprijatelj uzmaći. Čovek počne da stiče samopouzdanje. Namera mu postaje čvršća. Učenje više nije zadatak koji mu zadaje strah. Kad kucne taj radosni čas, čovek može bez oklevanja reći da je savladao svog prvog prirodnog neprijatelja."

Castaneda
 
Lako ti je to Barbi...Voliš samosvesne,pametne,lepuškaste i zgodne,a uz to i obrazovane i lucidne-ne previše ozbiljne...
Jesam li u pravu? Tanana!?

Kad zbrojis sve tako na gomilu, kome se to ne bi svidelo...:lol:
Medjutim u praksi to nije tako...mogu ja sebe da ubedjujem i da je samosvesan, lepuskast, zgodan, pametan ali....ako to nesto drugo
ne odradi posao od emocije nema nista...a sta je to drugo, pojma nemam...
 
Arianna, kratko i jasno, da ja ne bih mnogo filozofirao:

“Sve sto vidite u meni-to nije moje-vase je. Moje je to sto ja vidim u vama!” Rumi

Da, tako je :)

- - - - - - - - - -

ako nije neka fizička odbojnost, mislim da se clearly radi o nemiru te osobe, koji mož da "nanjušiš".
to se širi kao zaraza.

A sta ako nije nemir :)

- - - - - - - - - -

nisu dosta čitali bibliju ; ))

- - - - - - - - - -

nikad mi se nije desilo meni su svi divni, a možda i ja njima isto tako :zaljubljena:
ja sam za mir u svetu

da nisu je dosta citali ili je nisu primenjivali :)

i meni su divni dok ne pocnu da me ugrozavaju, mene i moju slobodu :lol:
 
Ako joj je osoba simpaticna onda jedino sto moze da je "zulja" je sto od te osobe ne dobija povratnu informaciju koju ocekuje...
Vremenom se napravi jaz u takvom odnosu, koji se manifestuje kao osecaj odbojnosti...ustvari je to neka vrsta povredjenih osecanja..

Da, moze i to da bude....

Neodstatak ocekivane reakcije...

Ili neocekivana reakcija, umeju da povrede osecanja...
 
Zelela bih da analiziram ovu pojavu...

Da li vam se desilo da neko svojim ponasanjem, govorom, zakljucivanjem, rezonovanjem,
izazove u vama negativna osecanja, bes, strah, uznemirenost, nezadovoljstvo, razocarenje...

Da li je u pitanju samo los sklop dva coveka ili vise od toga...

Ja mislim da ipak nesto postoji lose u toj osobi koja u vama izaziva takva negativna osecanja.

A sta je to lose postavlja se pitanje...

da li je u pitanju samo nerazumevanje ili neko vece zlo...

Mozda neka manipulativna igra koju podsvesno prepoznamo...


..

Jeste. Upravo jedna naša forumašica. Zapravo sve mi se skupilo a okidač za vatru je bila banalna sitnica koja mene jako zanima. Sva neuspešna udvaranja, a osim duple "reputacije po zasluzi " nisam ništa dobijao.
Ja reputacije ne delim po zasluzi, ja ih poklanjam, u tome je jedna od većih forumskih razlika.
 

Back
Top