A šta ćemo mi ?

mislit će mašine samo za onoga, tko si to dozvoli. mašine mogu misliti samo za mašine.
već znamo o sve inteligentnijim mašinama za sve gluplje ljude.

svaki posao koji rješavaš mašinom/strojem/alatom itd. si možda zauvijek (samo svoj naravno) izgubio.

pa sad, kako pišem ove rečenice, odjednom sam dobio novi pogled na jednu priču, koju iz ove perspektive još nisam gledao:

„Dsi Gung putovao je kroz državu Ču i vratio se u državu Dsin. Kad je došao u kraj sjeverno rijeke Han, vidio je jednog starca, zaposlenog u svom vrtu povrća. Iskopao je kanale za navodnjavanje. Spuštao se u bunar i u rukama donio posudu vode koju je izlio. Jako se trudio, ali je malo postigao.
Dsi Gung reče: „Postoji sprava s kojom za jedan dan možeš natopiti sto kanala. S malo truda se mnogo postigne. Ne bi li ju htjeli primijeniti?“
Vrtlar se uspravi, pogleda ga i reče: „I šta bi to bilo?“
Dsi Gung reče: „Uzmeš drvenu polugu, koja je naprijed otežana, a straga lagana. Na takav način možeš crpiti vodu, da samo žubori.“
Stari mu s ljutim smijehom odgovori: „Čuo sam svog učitelja govoriti: Kad upotrebljavaš stroj, svoje poslove obavljaš kao stroj. Onome tko svoje poslove obavlja kao stroj, srce postane kao stroj. Tko posjeduje srce kao stroj, taj gubi svoju izvornu nevinost. Tko izgubi svoju izvornu nevinost, taj je u neizvjesnosti (zbunjen od) o pokretima svog duha. Zbunjenost duha ne podnosi se sa stvarnim smislom (postojanja). Nije da ne poznam takve stvari, ali bi se sramio primijeniti ih.“
 
On pita di ćemo mi, mali pilići.

Pa mi cemo uzivati, uciti, istrazivati, putovati, biti sluzeni od masina.
Ako uspemo da promenimo nasu kolektivnu svest, naravno, i iskoristimo tehnologiju racionalno.
Naravno, za to treba vremena, da nasa kolektivna svest evoluira.
Kad tad ili cemo nestati, u sta cisto sumnjam, ili cemo doci do Venus projekta, koji je Jacque Fresco predlozio.
Novac mora da ide...jednostavno, to se namece.

Nemam para, nemam ni problema.
Velika mudrost koju ne vidimo iza te recenice, zato sto je shvatamo bukvalno.
 
Poslednja izmena:
Iskrena da budem, ne verujem da on tako misli. On pre misli nešto u fazonu Matrixa.

Ajde da sam od pomoći, ko što nisam inače, pa da pitam za njega: u Matrixu, jel bi vas mučilo što ste u Matrixu? Sigurna sam da već postoji slična tema, al čovek pita.
 
Ma ne pita to, pita sta ce se desiti kad sve fabrike budu automatizovane. Sta cemo mi raditi da prezivimo u svetu u kom smo zavisni od novca...

Da li ce masine razmisljati umesto nas? Ja to ne vidim kao problem. Masina nece biti korumpirana, moze biti programirana da vodi racuna o svemu sto nam je potrebno, da nam bude i mama i tata. A mi, samo da uzivamo u zivotu koji imamo na raspolaganju.
 
Nazalost, mi necemo biti tu da svedocimo o tome, ali su svi simptomi koje bi covek ocekivao da se nesto tako desi, tu, prisutni. Naravno, diskurs je veoma moguc, u bilo kojoj etapi.
Trenutna kolektivna svest je na nivou retarda, glas pametnih je ucutkan a glas idiota, koji su najglasniji je onaj koji svi cuju, i sa kojim se vecina ravna. Samo da svest evoluira, i bicemo mi ok, bice nesto od nas.
 
Pazi ovog

... mi, samo da uzivamo u zivotu koji imamo na raspolaganju.

A ova mu odgovara

Nadam se da si u pravu.

Pa vi bre niste ni za temu o zimnici !
Ae briši dok nisam počeo čvrge da lupam !

I ubuduće prvo promisli, pa nešto reci !

Nad čovečanstvom se nadvila ogromna opasnost.
Setimo se engleskih radnika koji su lupali mašine,
da im ne bi uzimale radna mesta.

To smo komentarisali kao grešku u razmišljanju.
Da li je greška ?
 
Pazi ovog



A ova mu odgovara



Pa vi bre niste ni za temu o zimnici !
Ae briši dok nisam počeo čvrge da lupam !

I ubuduće prvo promisli, pa nešto reci !

Nad čovečanstvom se nadvila ogromna opasnost.
Setimo se engleskih radnika koji su lupali mašine,
da im ne bi uzimale radna mesta.

To smo komentarisali kao grešku u razmišljanju.
Da li je greška ?

Ko je tebi treso kavez? Nije nam se nadvila opasnost od masina, vec od ljudi...masina ne radi nista sto joj neko ne naredi.
A nadvila se opasnost zato sto niko ne zna da razmislja o drustvu koje nije bazirano na novcu, vec na nekim drugim vrednostima.
 
Poslednja izmena:
Pazi ovog



A ova mu odgovara



Pa vi bre niste ni za temu o zimnici !
Ae briši dok nisam počeo čvrge da lupam !

I ubuduće prvo promisli, pa nešto reci !

Nad čovečanstvom se nadvila ogromna opasnost.
Setimo se engleskih radnika koji su lupali mašine,
da im ne bi uzimale radna mesta.

To smo komentarisali kao grešku u razmišljanju.
Da li je greška ?

Ljutiš se na spamere?:mrgreen:
Treba da te teši da svaki spam je izraz sujete onog koji nema pojma
o temi ,a želi biti primećen...:hahaha:
Klinci kažu "pitan"...ma ne..."bitan"...:rotf:
 
mislit će mašine samo za onoga, tko si to dozvoli. mašine mogu misliti samo za mašine.
već znamo o sve inteligentnijim mašinama za sve gluplje ljude.

svaki posao koji rješavaš mašinom/strojem/alatom itd. si možda zauvijek (samo svoj naravno) izgubio.

pa sad, kako pišem ove rečenice, odjednom sam dobio novi pogled na jednu priču, koju iz ove perspektive još nisam gledao:

„Dsi Gung putovao je kroz državu Ču i vratio se u državu Dsin. Kad je došao u kraj sjeverno rijeke Han, vidio je jednog starca, zaposlenog u svom vrtu povrća. Iskopao je kanale za navodnjavanje. Spuštao se u bunar i u rukama donio posudu vode koju je izlio. Jako se trudio, ali je malo postigao.
Dsi Gung reče: „Postoji sprava s kojom za jedan dan možeš natopiti sto kanala. S malo truda se mnogo postigne. Ne bi li ju htjeli primijeniti?“
Vrtlar se uspravi, pogleda ga i reče: „I šta bi to bilo?“
Dsi Gung reče: „Uzmeš drvenu polugu, koja je naprijed otežana, a straga lagana. Na takav način možeš crpiti vodu, da samo žubori.“
Stari mu s ljutim smijehom odgovori: „Čuo sam svog učitelja govoriti: Kad upotrebljavaš stroj, svoje poslove obavljaš kao stroj. Onome tko svoje poslove obavlja kao stroj, srce postane kao stroj. Tko posjeduje srce kao stroj, taj gubi svoju izvornu nevinost. Tko izgubi svoju izvornu nevinost, taj je u neizvjesnosti (zbunjen od) o pokretima svog duha. Zbunjenost duha ne podnosi se sa stvarnim smislom (postojanja). Nije da ne poznam takve stvari, ali bi se sramio primijeniti ih.“
A ovo ti je malo pretjerano gospon...
Mislim da visoka tehnologija,usloženi materijali I kibernetski sistemi iziskuju prethodno visoko
opšte obrazovanje radi razumevanja primjene...Se veda...Se razme...
Ne možeš dozvoliti da tiha fuzija ode iz Oksforda u Emirate I "onim" kanalima Al Kaidi...
Idioti će u ime Alaha to baciti u dubine Indijskog oceana na čijem dnu leže jezera teške vode...
Raspolućivanje planete! ! !
Tako postoji izreka:nije za ovce seno,a ni pumpa za "mudraca"...
 

Back
Top