Da li je neko ikada dokazao bozije postojanje?

1. Pošto ONO PRVO ( bez obzira o čemu se radi ) nije moglo nastati iz ničega samo od sebe, dolazimo do zaključka da to mora biti VJEČNO.

Ne dolazimo, dolazis.

2. Pošto skup KOMPLEKSNIH INFORMACIJA ( primjerice u knjizi ) nastaje prvenstveno u umu pisca, dolazimo do zaključka da za prvo živo biće je bila potrebna puno SLOŽENIJA informacija ( DNK ) i to iz nekakvog SVIJESNOG UMA.

Dokaz? Ja ne vidim da ja umom mogu da stvaram univerzume i ziva bica, samo zato sto mogu da smislim i napisem knjigu. Dakle, poredjenje ne stoji.

3. Pošto imamo DOKAZAN ZAKON da / živo nastaje samo iz već živoga /, dolazimo do zaključka da ˝ ono prvo˝, mora biti ŽIVO.

Atomi i molekuli nisu zivi. Zivot je samo opisna rec kojom razlikujes jednu strukturu od druge.

Kroz te JASNE ARGUMENTE dolazimo do zaključka da je ONO PRVO vječno, svijesno i živo ( Bog ).

Nema definicije, vec dogme.

haha ili si priglup il foliras

Da li moze postojati jedan covek u praznoj sobi ?

Tako i je i Bog postojao u praznom prostoru - sadasnjem svemiru

Ako ovo ne razumes ne mogu ti pomoci

Prazna soba nije nista. Ne znam da li razumes terminologiju koju upotrebljavas.
Ako je bog bio u toj praznoj sobi, znaci da je moguce videti ga. Sad jos samo ostaje da nakon izvedene hipoteze, pokazes dokaze za postojanje istog.
 
Poslednja izmena:
1. Od uvek. Ko to kaze da je veliki prasak pocetak? Nijedna nauka nije nista rekla (jer ne zna) sta je bilo pre VP.
2. Da oduvek postoji. Procitaj zakone termodinamike.

Pa kako si ti zakljucio da je od uvek kada i sam kazes da se ne zna sta je bilo pre velikog praska. ZAR VELIKI PRASAK NIJE POCETAK UNIVERZUMA?! ONO STO JE VECNO NEMA POCETAK JER JE IZNAD VREMENA!

- - - - - - - - - -

Pa kako si ti zakljucio da je od uvek kada i sam kazes da se ne zna sta je bilo pre velikog praska. ZAR VELIKI PRASAK NIJE POCETAK UNIVERZUMA?! ONO STO JE VECNO NEMA POCETAK JER JE IZNAD VREMENA!

Dokazi da je univerzum vecan!

Jel si cuo nekad za "TOPLOTNU SMRT UNIVERZUMA"?!
 
A sta je sa onim vernicima koji veruju u vecni zivot, tacnije da su vecni, svesni i zivi? JEL SU ONI ISTO TAJ BOG?

Ne, nego su u zabludi.

Rimljanima 6:23 - Jer plaća za grijeh je smrt, a dar koji Bog daje vječni je život preko Krista Isusa, Gospodina našega.

Ljudi su smrtni, a ne vječni, pošto su tu mogučnost izgubili.

Međutim, mogu da dobiju vječni život na DAR, ali samo ako zadovolje preduvjete za njega.

No, mi ovdje govorimo o UZROKU svega.
 
Pa kako si ti zakljucio da je od uvek kada i sam kazes da se ne zna sta je bilo pre velikog praska. ZAR VELIKI PRASAK NIJE POCETAK UNIVERZUMA?! ONO STO JE VECNO NEMA POCETAK JER JE IZNAD VREMENA!
Ne moras da vices, imas opciju bold, ne upotrebljavaj caps.
Veliki Prasak nije pocetak univerzuma. To je samo pocetak jednog ciklusa. Nauka ne kaze sta je bilo pre, ali to ne znaci da pre i nije postojalo. I ko to kaze da je samo ovaj univerzum?
Dokazi da je univerzum vecan!

Jel si cuo nekad za "TOPLOTNU SMRT UNIVERZUMA"?!

Jesi li ti ikada cuo za prvi i drugi zakon termodinamike? Momak, kazem zakon, ne tamo neku teoriju o toplotnoj smrti univerzuma.
 
Poslednja izmena:
Ne, nego su u zabludi.

Rimljanima 6:23 - Jer plaća za grijeh je smrt, a dar koji Bog daje vječni je život preko Krista Isusa, Gospodina našega.

Ljudi su smrtni, a ne vječni, pošto su tu mogučnost izgubili.

Međutim, mogu da dobiju vječni život na DAR, ali samo ako zadovolje preduvjete za njega.

No, mi ovdje govorimo o UZROKU svega.

Zar bog nije vecan, svestan i ziv?

- - - - - - - - - -

Ne moras da vices, imas opciju bold, ne upotrebljavaj caps.
Veliki Prasak nije pocetak univerzuma. To je samo pocetak jednog ciklusa. Nauka ne kaze sta je bilo pre, ali to ne znaci da pre i nije postojalo. I ko to kaze da je samo ovaj univerzum?

Demijurg, ti li si?!
 
Znači skupi se društvo u kafani...

(svi istovremeno pričaju i ubacuju se jedni drugima u reč... a isto je i sada ovde, svi istovremeno postavljaju poruke!

Naravno da sada niko ne može stići ni da pročita sve poruke, a kamoli da odgovori na mnoštvo poruka koje se postavljaju iz minuta u minut!

Čijim nadahnućem pišete? Da li Vas Bog nadahnjuje, ili pali anđeli)


i raspali po Bogu i Njegovom postojanju!

(to je navodno "iskrena" tema koja traži dokaze, a ustvari je samo povod za ruganje Bogu)


Mat 12:36 A ja vam kažem da će za svaku praznu reč koju kažu ljudi dati odgovor u dan strašnog suda.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, nakon "sudnjeg dana" jel ce oni postati taj BOG?!

Nece :) samo je jedan Bog i ne mogu biti vise u Bozijem prisustvu :mrgreen:

Samo ce ziveti vecno kao ljudi - nikakve titule nece dobiti - jer ce vecni zivot biti nesto normalno kao sto je bilo na pocetku sa Adamom i Evom

Njih je Bog stvorio da zive vecno i to nije nista posebno

Bog ce im vratiti ono sto je ranije Izgubljeno u raju zbog neposlusnosti Adama i Eve :)
 
Nece :) samo je jedan Bog i ne mogu biti vise u Bozijem prisustvu :mrgreen:

Samo ce ziveti vecno kao ljudi - nikakve titule nece dobiti - jer ce vecni zivot biti nesto normalno kao sto je bilo na pocetku sa Adamom i Evom

Njih je Bog stvorio da zive vecno i to nije nista posebno

Bog ce im vratiti ono sto je ranije Izgubljeno u raju zbog neposlusnosi Adama i Eve :)


Kakvi ljudi? Zar u bibliji ne pise da ce dobiti novo telo?! Znaci tvrdis da ce biti ljudi?! :hahaha:

Nikakve titule? A sta je sa sinovima bozijim?

Ti znas kakav ce biti vecni zivot? :hahaha:

Zbog spoznaje DOBRA i ZLA? Kako bi se dobro upoznalo da ne postoji zlo? Kako bi se dobro izdvojilo da ne postoji zlo?
 
Ne dolazimo, dolazis.



Dokaz? Ja ne vidim da ja umom mogu da stvaram univerzume i ziva bica, samo zato sto mogu da smislim i napisem knjigu. Dakle, poredjenje ne stoji.



Atomi i molekuli nisu zivi. Zivot je samo opisna rec kojom razlikujes jednu strukturu od druge.



Nema definicije, vec dogme.



Prazna soba nije nista. Ne znam da li razumes terminologiju koju upotrebljavas.
Ako je bog bio u toj praznoj sobi, znaci da je moguce videti ga. Sad jos samo ostaje da nakon izvedene hipoteze, pokazes dokaze za postojanje istog.

To što ne prihvaćaš ARGUMENTE ne znači da oni ne postoje.

Da vidimo tvoje povezivanje logike :

1. Dali može NEŠTO ( bilo što ) nastati iz NIČEGA samo od sebe ?
2. Kako je nastala INFORMACIJA za prvo živo biće, ako svatko zna da opčenito SLOŽENE informacije nastaju u svijesnom umu ?
3. Dali je netko uspio dokazati da ŽIVO BIĆE može nastati iz NEŽIVE MATERIJE spletom slučajnih procesa, ako se zna da postoji ZAKON koji govori upravo suprotno ?
 
Psa 37:10 Još malo, pa neće biti bezbožnika; pogledaćeš na mesto njegovo, a njega nema.

KONTEKST

Psa 37:7 Osloni se na Gospoda, i čekaj Ga. Nemoj se žestiti gledajući koga gde napreduje na putu svom, čoveka, koji radi šta namisli.
Psa 37:8 Utišaj gnev, i ostavi jarost; nemoj se dražiti da zlo činiš.
Psa 37:9 Jer će se istrebiti koji čine zlo, a koji čekaju Gospoda naslediće zemlju.
Psa 37:10 Još malo, pa neće biti bezbožnika; pogledaćeš na mesto njegovo, a njega nema.
Psa 37:11 A smerni će naslediti zemlju, i naslađivaće se množinom mira.
Psa 37:12 Zlo misli bezbožnik pravedniku, i škrguće na nj zubima svojim.
Psa 37:13 Ali mu se Gospod smeje, jer vidi da se primiče dan njegov.
 
Poslednja izmena:
Psa 37:10 Još malo, pa neće biti bezbožnika; pogledaćeš na mesto njegovo, a njega nema.


Psa 37:7 Osloni se na Gospoda, i čekaj Ga. Nemoj se žestiti gledajući koga gde napreduje na putu svom, čoveka, koji radi šta namisli.
Psa 37:8 Utišaj gnev, i ostavi jarost; nemoj se dražiti da zlo činiš.
Psa 37:9 Jer će se istrebiti koji čine zlo, a koji čekaju Gospoda naslediće zemlju.
Psa 37:10 Još malo, pa neće biti bezbožnika; pogledaćeš na mesto njegovo, a njega nema.
Psa 37:11 A smerni će naslediti zemlju, i naslađivaće se množinom mira.
Psa 37:12 Zlo misli bezbožnik pravedniku, i škrguće na nj zubima svojim.
Psa 37:13 Ali mu se Gospod smeje, jer vidi da se primiče dan njegov.

Sektasu smaras. Ovo sto si izneo nema veze sa temom.

Jel neko dokazao bozije postojanje, DA ili NE?

Nemoj sektasiti ovde, nije ti ovo tema za to...
 
To što ne prihvaćaš ARGUMENTE ne znači da oni ne postoje.

Da vidimo tvoje povezivanje logike :

1. Dali može NEŠTO ( bilo što ) nastati iz NIČEGA samo od sebe ?
2. Kako je nastala INFORMACIJA za prvo živo biće, ako svatko zna da opčenito SLOŽENE informacije nastaju u svijesnom umu ?
3. Dali je netko uspio dokazati da ŽIVO BIĆE može nastati iz NEŽIVE MATERIJE spletom slučajnih procesa, ako se zna da postoji ZAKON koji govori upravo suprotno ?
Ok idemo tvojom logikom

1. Upravo si demantovao tvog boga. Ne moze nastati sam od sebe u nicemu i niotcega.
2. Ne postoje informacije za prvo zivo bice, zivot je takodje oduvek postojao, tako da mu ne treba tvorac
3. Da dokazano je, ali to ne znaci da je tako i nastalo.
 
Vi da hoćete da čujete dokaze koji ukazuju na Boga ne biste se rugali, već bi kulturno postavljali pitanja...

zato će i ogovori hrišćana biti u skladu sa situacijom:

Pro 26:3 Bič konju, uzda magarcu, a batina bezumnicima na leđa.
Pro 26:4 Ne odgovaraj bezumniku po bezumlju njegovom, da ne budeš i ti kao on.
Pro 26:5 Odgovori bezumniku prema bezumlju njegovom, da ne misli da je mudar.
 
Poslednja izmena:
Kakvi ljudi? Zar u bibliji ne pise da ce dobiti novo telo?! Znaci tvrdis da ce biti ljudi?! :hahaha:

Nikakve titule? A sta je sa sinovima bozijim?

Ti znas kakav ce biti vecni zivot? :hahaha:

Zbog spoznaje DOBRA i ZLA? Kako bi se dobro upoznalo da ne postoji zlo? Kako bi se dobro izdvojilo da ne postoji zlo?

Mozda novo telo ali kao ljudi - kao i sada samo neraspadljivo sa istim likom :) Bogu to nije tesko

Sinovi Boziji su i sada ljudi samo neki zele da budu sinovi Taticini :mrgreen:

Ako je Bog stvorio ljude onda im je OTAC i oni su njegovi sinovi kao i Andjeli na nebu

Sinovi Boziji ce se nazvati oni koji budu prosli Dan Suda - pravedni i dobri ljudi :)

Vecni zivot nije neka magija vec obican zivot kao i sada samo sto nikada nece vise biti smrti - Bog ce je unistiti :malav:
 
Vi da hoćete da čujete dokaze koji ukazuju na Boga ne biste se rugali, već bi kulturno postavljali pitanja...

Pro 26:3 Bič konju, uzda magarcu, a batina bezumnicima na leđa.
Pro 26:4 Ne odgovaraj bezumniku po bezumlju njegovom, da ne budeš i ti kao on.
Pro 26:5 Odgovori bezumniku prema bezumlju njegovom, da ne misli da je mudar.

Sektasu, jel ti imas neki dokaz ili ces tu smarati sa tekstovima koji su obicni ljudi pisali? Ma da ti u bibliji pise nemoj prdeti ti ne bi prdeo, a svaki put kad bi ti golub izleteo plakao bi i kajao bi se!

Dosta mi vas je bre SEKTASA da mi popujete sa COPY-PASTE i da mi pricate o nekom bogu kog ste umislili!
 

Back
Top