Da li je meditacija beg od stvarnosti?

Stvarnost je iluzija-maya onda kada je distorzirana, obojena definicijama i uverenjima
od strane ega. Cilj meditacije je da stvarnost doživiš neposredno, direktno.
neko vas ubedi da ako je egoizam los onda je i ego, ali taj vas je prevario
onda vas neko ubedi da je stvarnost iluzija, ali i taj vas vara

i onda vi resavate tu jednacinu, tako sto sa prevarnim egom po prevarnoj stvarnosti napravite sudar, kurslus i sve da ode bestraga, ali na finjaka, meditacijom

sve je to pogresno, jasan je meni vas koncept, ali je od samog pocetka pogresan, po meni

nemam lazno ja, iliti neki kao jak ego, pa da trebam da ga se resavam, vec imam samo jedno jedino ja, ego znaci ja, i samoga sebe se odricem da bih bio/postao/primio u sebe Hrista, .... ali se desilo da sam bio lenji sluga, i primih samo Adama, prvog coveka, zalutah na putu, kada rece da je On Put Istina i ZIVOT.
sta sada da radim? jel sam pogresio? ne mislim da jesam...eto ako bas hoces imam i ja dva ja, adamov i bas kao-ov, pa resavaj ti moju jednacinu, al tvoja/vasa je pogresno postavljena sa laznim[egom] i pravim ja[atmanom]... ovo su sad jednacine sa dve nepoznate

ako apostol i Hristos kaze da ce se nastaniti u onoga koji NJEGOVU REC ODRZI, da li taj covek postaje sam Hristos?
znaci ja necu da resavam tvoju/vasu jednacinu za laznim/pravim ja/egom, jer je pogresno postavljena, vec hocu da resavam ovu hriscansku jednacinu, a ne mislim da sam se zapetljao ni sa adamovom.

Poslednja izmena:
neko vas ubedi da ako je egoizam los onda je i ego, ali taj vas je prevario
onda vas neko ubedi da je stvarnost iluzija, ali i taj vas vara

i onda vi resavate tu jednacinu, sa prevarnim egom po prevarnoj stvarnost napravite sudar, kurslus i sve da ode bestraga, ali na finjaka, meditacijom

sve je to pogresno, jasan je meni vas koncept, ali je od samog pocetka pogresan, po meni

nemam lazno ja, iliti neki kao jak ego, pa da trebam da ga se resavam, vec imam samo jedno jedino ja, ego znaci ja, i samoga sebe se odricem da bih bio/postao/primio u sebe Hrista, .... ali se desilo da sam bio lenji sluga, i primih samo Adama, prvog coveka, zalutah na putu, kada rece da je On Put Istina i ZIVOT.
sta sada da radim? jel sam pogresio? ne mislim da jesam...eto ako bas hoces imam i ja dva ja, adamov i bas kao-ov, pa resavaj ti moju jednaxinu, al tvoja/vasa je pogresno postavljena sa laznim[egom] i pravim ja[atmanom]

ako apostol i Hristos kaze da ce se nastaniti u onoga koji NJEGOVU REC ODRZI, da li taj covek postaje sam Hristos?
znaci ja necu da resavam tvoju/vasu jednacinu za laznim/pravim ja/egom, jer je pogresnom postavljena, vec hocu da resavam ovu hriscansku jednacinu, a ne mislim da sam se zapetljao ni sa adamovom.
Ko pile u kučine si se zapetljao. :lol:

Nisam rekla da je ego loš, niti da se ega treba rešavati. Moje mišljenje je da bi
ego trebao da bude sluga, a ne gospodar. Jednostavno, ne treba uvek slepo
verovati u ono što priča. A da bi mogao da se odmakneš od te priče neprekidne
i da shvatiš da ti nisi misli koje ti dolaze, potrebna ti je neka duhovna praksa.
Ništa protiv nemam da ti to rešavaš na hrišćanski način.

Ko pile u kučine si se zapetljao. :lol:

Nisam rekla da je ego loš, niti da se ega treba rešavati. Moje mišljenje je da bi
i da shvatiš da ti nisi misli koje ti dolaze, potrebna ti je neka duhovna praksa.
Ništa protiv nemam da ti to rešavaš na hrišćanski način.
pa ja nisam ni adam koji mi je dosao, ali sam postao on.

sta je problem, sto se stidis tih misli koje ti dolaze? vidis ja ne, meni su moje misli koje mi dolaze JA LICNO, ja se poistovecujem sa njima, ne stidim se svojih misli, a sta ti radis?
ti bi da gospodaris sa egom i tim mislima, kao da si ti nesto iznad, gospodarica njihova? nesto te ne slusa ego, ne verujes mu, ni tim mislima? onda ti imas problem, a ne ja.

sta ima meni da dolaze neke misli i da ja njima gospodarim? ili su deo mene, ja, ili mi ni ne dolaze.
istpo i ego: sta ce mi ego kome ne verujem, ili verujem samom sebi, ili ni nemam taj ego kome ne verujem
sta ima meni neki ego da prica, to ili ja licno pricam ili slusam druge ljude sta kazu, ako nesto nisi ti rekla, onda sam sigurno ja, nema treceg.

ali ono jes' kazem ja ljudima da ne veruju ni sami sebi sto pricaju, samo mi nikad nije palo na pamet da je to ovo sto ti kazes, da to niste zapravo vi, nego vas ego, jesi smesna, i jes fora,...ccc
ne treba uvek slepo
verovati u ono što priča
to ja kazem ljudima: ne verujes bre sama sebi, na politici, na religiji za knj.otkrivenja npr. itd

Poslednja izmena:
pa ja nisam ni adam koji mi je dosao, ali sam postao on.

sta je problem, sto se stidis tih misli koje ti dolaze? vidis ja ne, meni su moje misli koje mi dolaze JA LICNO, ja se poistovecujem sa njima, ne stidim se svojih misli, a sta ti radis?
ti bi da gospodaris sa egom i tim mislima, kao da si ti nesto iznad, gospodarica njihova? nesto te ne slusa ego, ne verujes mu, ni tim mislima? onda ti imas problem, a ne ja.

sta ima meni da dolaze neke misli i da ja njima gospodarim? ili su deo mene, ja, ili mi ni ne dolaze.
istpo i ego: sta ce mi ego kome ne verujem, ili verujem samom sebi, ili ni nemam taj ego kome ne verujem
Gde sam napisala da se stidim misli koje dolaze? Samo ih prihvatam kao
misli koje dolaze, što one u suštini i jesu.

samo nemoj sad da se ljutios na mene, ako sam preterao, ali u principu, trebalo bi da sam shvatio
ne treba uvek slepo
i da shvatiš da ti nisi misli koje ti dolaze
znam ja tacno koja je to faza meditacije, samo sam zaboravio u momentu, ne ljuti se pls, sorry:eek:
uf bas sam bio... sad sam se setio bas tacno te meditantske faze:dash:zaboravio sam, stvarno izvini, nije mi palo na pamet da si dotle stigla

@bas kao se proglasio za najvećeg stručnjaka za beg od stvarnosti, pa ga zato
a jel vidis kurcslus?
nisam trebao, sledeci put cu da odbijem; samo cu da se protivim meditaciji, jos se da ispadne da vas nagovaram, delim linkove kurseve itd, a to i jeste;
nadrljaces ako nastavis, to ja znam 100%, nisam se nadao da ces napredovati, a sada vidim da hoces, e pa neces mene kriviti, dosta sam ja pustao jezik na ovakve teme', zovite me samo na druge

samo nemoj sad da se ljutios na mene, ako sam preterao, ali u principu, trebalo bi da sam shvatio

znam ja tacno koja je to faza meditacije, samo sam zaboravio u momentu, ne ljuti se pls, sorry:eek:
uf bas sam bio... sad sam se setio bas tacno te meditantske faze:dash:zaboravio sam, stvarno izvini, nije mi palo na pamet da si dotle stigla
Ne znam odakle ti ideja da se ljutim. Govorimo o stvarnosti i begu od stvarnosti.
U stvarnosti, misli koje dolaze su samo to. Šta god na to da dodam, to više nije
stvarnost nego moja uobrazilja.

a jel vidis kurcslus?
nisam trebao, sledeci put cu da odbijem; samo cu da se protivim meditaciji, jos se da ispadne da vas nagovaram, delim linkove kurseve itd, a to i jeste;
nadrljaces ako nastavis, to ja znam 100%, nisam se nadao da ces napredovati, a sada vidim da hoces, e pa neces mene kriviti, dosta sam ja pustao jezik na ovakve teme', zovite me samo na druge
Sad si neki sektaš ispao? :lol:
Ma opušteno. Svi znamo da si ti najispravniji vernik od svih. Sam Adam.

To je bila šala na osnovu toga što si rekao da si stručniji za meditaciju od mene
i @manem78

To je bila šala na osnovu toga što si rekao da si stručniji za meditaciju od mene
i @manem78
@bas kao
Druže, upoznao sam stručnjake za mediticiju. Bez ljutnje, ali ti ne deluješ ni blizu toga. Tako da ću ja lično u daljim diskusijama preskakati tvoje postove kao irelevantne.

i @manem78
eto, stvar je resena, pozvali ste mene na temu da se rugate, sta ja da vam kazem?
Moje mišljenje je da bi
i da shvatiš da ti nisi misli koje ti dolaze,
ti nisi misli koje ti dolaze, a na bazi cega pocinjes repliku sa: "Moje misljenje", odakle ti doslo ono i na bazi cega je tvoje?
kako da mi sada znamo da ne pricas sa svojim egom?

@bas kao
Druže, upoznao sam stručnjake za mediticiju. Bez ljutnje, ali ti ne deluješ ni blizu toga. Tako da ću ja lično u daljim diskusijama preskakati tvoje postove kao irelevantne.
ok, pozvao si me na temu da mi kazes da idem na ignore? dogovoreno, evo i ja tebe stavljam, nema ljutnje
Mislim da je najbolje da se na diskusiju uključe Buddha Bas Kao (@bas kao) i već prisutna @anajade, iznesu svoje uzvišeno mišljenje pa može lock teme.
Zaboravih Bog Je Ljubav Aeternum. (@aeternum)
poentirao si

eto, stvar je resena, pozvali ste mene na temu da se rugate, sta ja da vam kazem?

ti nisi misli koje ti dolaze, a na bazi cega pocinjes repliku sa: "Moje misljenje", odakle ti doslo ono i na bazi cega je tvoje?
kako da mi sada znamo da ne pricas sa svojim egom?
Mogu da razmišljam i da koristim misli, umesto da se identifikujem
sa njima, pa da one koriste mene.

Stopila se sa misljenjem.ahaha
Rasturio si je ahaha
ma cuti, bolje ovako, vidis da je uznapredovala u meditaciji, potcenio sam je ja ranije, jezik pregrizao ako joj ista vise na ovu temu otkrijem, nek' radi sta hoce, treba posle ja da odgovaram
evo joj ovaj manem izvor informacija, pa neka joj prenosi :mrgreen: on je pun, ja se predajem

Poslednja izmena:
ma cuti, bolje ovako, vidis da je uznapredovala u meditaciji, potcenio sam je ja ranije, jezik pregrizao ako joj ista vise na ovu temu otkrijem, nek' radi sta hoce, treba posle ja da odgovaram
evo joj ovaj manem izvor informacija, pa neka joj prenosi :mrgreen: on je pun, ja se predajem
eto ti sad.. najstručniji forumaš za meditaciju se povlači sa teme..
možemo i da zaključamo.. :confused:

eto ti sad.. najstručniji forumaš za meditaciju se povlači sa teme..
možemo i da zaključamo.. :confused:
sta mene briga, zakljucaj i kazi manem forumski prorok, tacno je tako rekao, ali sta to mene briga?
ja samo rekoh da sam protiv meditacije,a ti si bas i uznapredovala, nisam se nadao, i sada obustavljam da ti tutorisem, radi sta hoces, a ja sam na raspolaganju na drugim temama... nema ljutis ne durim se sad mi je trenutno podforum posihologija zanimljiv, a odazivam se ako me ovde nesto zanima, meditacija ne vise, necu da ti stojim na putu, sve sam pozaboravljao o meditaciji, tako racunaj

Poslednja izmena:
Uopšte te ideje da će um ako se isprazni biti napunjen demonima mogu
poticati samo od strahom obuzetog uma. Ništa se tu doslovno ne puni i
ne prazni. Ili si svestan onoga što se u umu dešava ili nisi. Pa će pre biti
da demoni mogu da vršljaju kada nisi prisutan, nego onda kada posmatraš
šta se dešava.

Uopšte te ideje da će um ako se isprazni biti napunjen demonima mogu
poticati samo od strahom obuzetog uma. Ništa se tu doslovno ne puni i
ne prazni. Ili si svestan onoga što se u umu dešava ili nisi. Pa će pre biti
da demoni mogu da vršljaju kada nisi prisutan, nego onda kada posmatraš
šta se dešava.
Okle taj strah da se u umu nesto desava.El si gospodar ili nisi.Ako nisi strazari da ti nesto ne uleti.

Back