Da li je meditacija beg od stvarnosti?

Lepa, nijedna prljava reč... Pa, to je sve stvoreno za uživanje i odmicanje od života koji je, izgleda, svima nama neka kazna, robija, razlog opiranja!
Čovek umre- plaču. Šta plaču kad život ne vole na prvom mestu, a onda taj život i ne shvataju!
Glavna ludnica je ostala otključana.

Lepa, nijedna prljava reč... Pa, to je sve stvoreno za uživanje i odmicanje od života koji je, izgleda, svima nama neka kazna, robija, razlog opiranja!
Čovek umre- plaču. Šta plaču kad život ne vole na prvom mestu, a onda taj život i ne shvataju!
Glavna ludnica je ostala otključana.
Ljudi su posljedica shizofrenije majke prirode zato su toliko kontradiktorni.
Majka priroda je samodestruktivna u isto vrijeme kao i samoiscjeljujuća.
Tesko ljudi iz toga izlaze neozljeđeni svatko na svoj način kad podvuče se crta necijeg zivota.

Beg od stvarnosti je potreban i koristan. Kojim postupcima se to radi, lični je izbor svake osobe. Na taj način smanjujemo stres, praznimo um od negativnosti, kada se vratimo u realnost imamo jasniju sliku sebe i problema koji postoji. Rešenje problema će biti lakše. Naša duša nije u skladu sa našim umom i telom. Ona želi nešto drugo....sa ovakvim trenucima dobija bar delić mira....

Beg od stvarnosti je potreban i koristan. Kojim postupcima se to radi, lični je izbor svake osobe. Na taj način smanjujemo stres, praznimo um od negativnosti, kada se vratimo u realnost imamo jasniju sliku sebe i problema koji postoji. Rešenje problema će biti lakše. Naša duša nije u skladu sa našim umom i telom. Ona želi nešto drugo....sa ovakvim trenucima dobija bar delić mira....
Moja baba meditira ceo život tako što čupka korov u bašti.
Ja meditiram šetnjom pored reke i to putem kojim samo psi lutalice i gušteri rado idu.
Moj otac meditira kroz slušanje muzike.
Najsitniji ljudi meditiraju kroz ogovaranje i spletkarenje.

Meditacija nije beg od stvarnosti, nego realizacija da ovo nije stvarnost, realizacija da ne postoji ništa drugo sem ovog beskrajnog trenutka, sve ostalo je iluzija.
Nisam čuo da neka meditacija ima za cilj beg od stvarnosti. Blizu 100% ljudi danas non stop um im luta u prošlosti i budućnost u toku dana, klasičan zombiizam, ja pokušavam da non stop budem svestan ali to je za mene u ovom trenutku nemoguće. Ako neko želi da se oslobidi patnje, psihičkog bola i svih problema koje ima, neka proba ovu meditaciju koju može non stop da koristi. Koncentrišite se na svesno disanje, kako vam neke misli budu dolazile, ne borite se protiv njih, jednostavno ih svesno posmatrajte, takođe budite svesni svog okruženja, zvukova dešavanja...imate li neki problem u ovom trenutku? Ovo je tako jednostavno a tako teško.
Da, u pravu si. Sad razmisli opet kad zagreješ hors na kašičicu i krkneš ga u venu, ili popljugaš džoint, ili možda malo koksa po nosu ili cigarete ili alkohol...vau kakav beg od stvarnosti na par sati mi je prelepo, e onda dodješ sebi i vratiš se usranom stanju u kome si bio.

Dobar avatar. :aha2:

@bas kao se proglasio za najvećeg stručnjaka za beg od stvarnosti, pa ga zato
očekujemo na ovoj temi sa nestrpljenjem..
nisam provalio jel cas trajao 45 minuta kod tebe ili pauza izmedju casova

ja sam inace prosao kada smo kod kurseva, silva metod, davno u sc.

a to si ti jasna... nesto drugo sam hteo u vezi bega, stvarnosti... pa znamo da je za induse ovaj svet iluzija, maja, ali to je sistem eliminacije da se iskljucis iz ovog sveta meditacijom da bi se navodno ukljucila u duhovni, i to je anajade lepo rekla da meditacijom praznimo svoj um,. pa i od stresnih uticaja, a Hristom se ispunjavamo

stvarnost nije celina, vec imamo stvari koje nemaju duha, i imamo zivot, zapravo smo duse, i tu nema sta covek da se bavi sobom da bude usredsredjen u sebe, da uvire, po taoizmu [i oni znaju za meditacije, a ne samo hinduisti, budisti], mada ne moze ni da izvire, na silu... prosto, svako zivi svoj zivot kako najbolje zna, nema tu recepta, pa sada da nekome treba materijalni recept, a neko trazi duhovni, zivotno je iskustvo [na ruskom iskustvo znaci umetnost]

gde smo stali, opet se iskljucujem... isto i ona tema o cakrama, nema tu neke fame, radio, ne radio, svira ti radio, one postoje, kao i fizicko vezbanje sto je ali za malo korisno, ali svi smo fizicki bar donekle aktivni, neko vise neko manje, opet ne mozes nikoga iskljuciti sad, a ukljuciti nekog znalca sta znam olimpijca, jer nas mozda bas njegova disciplina ne zanima, vec neka druga... ili sebe iskljuciti, ukljuciti... smrt je prirodna kao i radjanje, ali mi ne verujemo u prvo, a verujemo u drugo, tako da nema nikave veze sta je stvarnost, niti bezim niti ne bezim od nje, koga zanima? mene ne. mene koji sam zavisnik od vesti?! znaci ne, nemamo mi istu definicuju STVARNOSTI

ja sada bas imam neke teorije, na psihologiji, tako da su mi misli tamo usmerene, ko me nadje, iznenadice se garantovano - radi se o depresiji, o mom iskustvu, o tudjima naravno, drugi su otvorili temu, ali i o religioznom DUH UNINIJA, ne znam nisam li trebao o toj temi ovde, ili je vec ima?

Poslednja izmena:
Šta ti je to silva metod?
pa neki kurs meditacije, potrazi, neki juznoamer hose silva otkriva toplu vodu, hehe, davno su drzali casove u sava centru po kao njegovoj metodi, sada ne znam

Silva Method

Description​

The Silva Method is a self-help and meditation program developed by José Silva. It claims to increase an individual's abilities through relaxation, development of higher brain functions, and psychic abilities such as clairvoyance. Wikipedia

Poslednja izmena:
pa neki kurs meditacije, potrazi, neki juznoamer hose silva otkriva toplu vodu, hehe, davno su drzali casove u sava centru po kao njegovoj metodi, sada ne znam

Silva Method

Description​

The Silva Method is a self-help and meditation program developed by José Silva. It claims to increase an individual's abilities through relaxation, development of higher brain functions, and psychic abilities such as clairvoyance. Wikipedia
Čula sam za silva metod, ali nisam čitala o tome. Više bi mi značilo onako iz svog
iskustva da mi opišeš šta se tu dešava.

Meditacija nije beg od stvarnosti, nego realizacija da ovo nije stvarnost,
pa znamo da je za induse ovaj svet iluzija, maja, ali to je sistem eliminacije da se iskljucis iz ovog sveta meditacijom da bi se navodno ukljucila u duhovni, i to je anajade lepo rekla da meditacijom praznimo svoj um,. pa i od stresnih uticaja, a Hristom se ispunjavamo

Čula sam za silva metod, ali nisam čitala o tome. Više bi mi značilo onako iz svog
iskustva da mi opišeš šta se tu dešava.
stvarno sam vec zaboravio, a i nisam ja zagovornik meditacija, jer se ne slazem sa ovim da je stvarnost iluzija-maya, vec rekoh da imamo razlicite definicije "stvarnosti"

nista se ne desava, sedi se u nekoj ucionici i meditira po nekom planu i programu tog baje silve, zaista sam pozaboravljao detalje, a i ko zna gde mi je knjizica da se sad podsecam, bacena sigurno; rekoh da odavno nisam u toj prici, ne meditiram, a znao bih kako, kao sto se ne zaboravlja da se pliva ili vozi biciklo

znaci nema nikakve religiozne pozadine, vec samo kao tehnika, METODA, kako, nista zasto, nema ispiracine

stvarno sam vec zaboravio, a i nisam ja zagovornik meditacija, jer se ne slazem sa ovim da je stvarnost iluzija-maya, vec rekoh da imamo razlicite definicije "stvarnosti"

nista se ne desava, sedi se u nekoj ucionici i meditira po nekom planu i programu tog baje silve, zaista sam pozaboravljao detalje, a i ko zna gde mi je knjizica da se sad podsecam, bacena sigurno; rekoh da odavno nisam u toj prici, ne meditiram, a znao bih kako, kao sto se ne zaboravlja da se pliva ili vozi biciklo

znaci nema nikakve religiozne pozadine, vec samo kao tehnika, METODA, kako, nista zasto, nema ispiracine
Pogledaj spisak nedavno otvorenih tema.. :lol: kakav sinhronicitet..

Stvarnost je iluzija-maya onda kada je distorzirana, obojena definicijama i uverenjima
od strane ega. Cilj meditacije je da stvarnost doživiš neposredno, direktno.

Pogledaj spisak nedavno otvorenih tema.. :lol: kakav sinhronicitet..
aeeee, ne videh
Stvarnost je iluzija-maya onda kada je distorzirana, obojena definicijama i uverenjima
od strane ega. Cilj meditacije je da stvarnost doživiš neposredno, direktno.
ja ne mislim tako; po meni se samo redefinise "stvarnost" u nekoj meri, a ona zavisi od mere ispraznjenosti... kao sto ovaj prica o pracenju, a ne zavezivanju za tok misli, dok on ne ode svojim tokom, do zaustavljanja misaone aktivnosti, samdhi-ja itd... znaci nema tu cilja, ako si na putu, ali ponavljam to je pogresan put, jedanput covek potpuno ispraznjen vrlo je lak plen za demone - to bi bila vasa stvarnost NEZELJENA, NEPOZELJNA, i zato sam ja protiv meditacije kao cilja, ne zelite ni da dodjete do tog cilja meditacijom

ja ne razumem odakle ta potreba bavljenja "stvarnoscu" u postavci da je ego pogresno dozivljava? ja ne mislim tako, vec je ego deo nase stvarnosti; onda ne razumem odakle ta potreba da se ego definise kao "lazno ja", osim da bi se insistiralo na gorepomenutom sistemu eliminacije, eliminisemo ego, ostaje nam atman - to tako nece da moze, kako je zamisljeno u hinduizmu
ja sam sada zaokupljen drugom temom, mi se vec duze dopisujemo i ja bas kao uvek teram neku kontru, sad se kao pravdam, ali to i jeste smisao debate, valjda?
ja sada bas imam neke teorije, na psihologiji, tako da su mi misli tamo usmerene, ko me nadje, iznenadice se garantovano - radi se o depresiji, o mom iskustvu, o tudjima naravno, drugi su otvorili temu, ali i o religioznom DUH UNINIJA, ne znam nisam li trebao o toj temi ovde, ili je vec ima?

Back