Da li je Bog sudija?

Nije sudija, takođe pročitaj bilbiju po ko zna koji put ponavljam da je bog masovni ubica u toj knjigi. To oko suđenja nekog je izmislio neko ko se plaši smrti i da bi zaplašio jadan neuk i priglup narod. Inače sam sebi ne mogu da sudim.
 
Jes ti bio u smrti pa se vratio i znas sta je smrt.Nema te ko sto nihe bilo i pre rodjenja.Da he tako super bi bilo ali biblija kaze drugacije.
Nisam ja, svi smo. Pročitaj ili pogledaj na YT o ljudima koji su doživeli NDE iliti iskustvo blisko smrti. Bili su mrtvi neki di duže od par sati pa se vatili u fizičko telo. Takođe dosta priča o reinkarnaciji postoji. Pre rođenja si morala postojati, nisi se mogla stvoriti ni iz čega. Trenutno bog ili univerzum doživljava sebe kroz tvoje telo, ti si bog. Bilbija nema pojma sa životom.
 
Nisam ja, svi smo. Pročitaj ili pogledaj na YT o ljudima koji su doživeli NDE iliti iskustvo blisko smrti. Bili su mrtvi neki di duže od par sati pa se vatili u fizičko telo. Takođe dosta priča o reinkarnaciji postoji. Pre rođenja si morala postojati, nisi se mogla stvoriti ni iz čega. Trenutno bog ili univerzum doživljava sebe kroz tvoje telo, ti si bog. Bilbija nema pojma sa životom.
Dobro otvori temu o tome da kad umres nisi mrtav nego ziv nemam nista orotiv a ovo sto rece ti si bog odlicno za novu temu da li covek moze postati bog
 
Dobro otvori temu o tome da kad umres nisi mrtav nego ziv nemam nista orotiv a ovo sto rece ti si bog odlicno za novu temu da li covek moze postati bog
Fizičko telo umire, ti nisi fizičko telo valjda toliko znaš. Čovek može postati tvorac i već smo na dobrom putu, uspeli smo da presadimo ljudsku svest u mašinu. Pitanje je vremena kada ćemo imati virtuelni svet sa svesnim "ljudima", kiborzi, svesni roboti....AI dosta napreduje. Kao što mi imamo tvorca ili tvorce tako ćemo i mi biti nečiji tvorci.
 
Fizičko telo umire, ti nisi fizičko telo valjda toliko znaš. Čovek može postati tvorac i već smo na dobrom putu, uspeli smo da presadimo ljudsku svest u mašinu. Pitanje je vremena kada ćemo imati virtuelni svet sa svesnim "ljudima", kiborzi, svesni roboti....AI dosta napreduje. Kao što mi imamo tvorca ili tvorce tako ćemo i mi biti nečiji tvorci.
To i jeste zelja coveka u padu da budemo ko bogovi.
 
Fizičko telo umire, ti nisi fizičko telo valjda toliko znaš. Čovek može postati tvorac i već smo na dobrom putu, uspeli smo da presadimo ljudsku svest u mašinu. Pitanje je vremena kada ćemo imati virtuelni svet sa svesnim "ljudima", kiborzi, svesni roboti....AI dosta napreduje. Kao što mi imamo tvorca ili tvorce tako ćemo i mi biti nečiji tvorci.
Nije to ljudska svest nego algoritam po kojoj masina "misli" i radi.
 
Posto ce suditi svim.ovim sudovima bude visnji sud haha
Najjaci

.
unnamed.png
 
Biblija kaze da je Bog Bog ljubavi. To se obicno ne osporava, niti mnogima smeta ova ideja.Svi je prihvataju. Međutim, Biblija takodje uci da je Bog Bog pravde. Ideja da ce Bog suditi gresnicima smeta ljudima!
ZAato sto je pravedan sudice svima.

(Dela apostolska 17:31) Jer je odredio dan u koji je naumio suditi svemu svetu po pravdi, preko čovjeka kojega je za to odredio, što je potvrdio pred svim ljudima uskrsnuvši ga od mrtvih.”
Bog je dao Isusu tu ulogu sudije.
Njega je opunomocio.

(Jovan 5:22) Jer Otac ne sudi nikome, nego je sav sud poverio Sinu,

(2. Korinćanima 5:10) Jer svi mi moramo stati pred Hristovu sudačku stolicu, da svatko dobije platu za ono što je u tijelu zaslužio, po onome što je učinio, bilo dobro bilo zlo.

(2. Timoteju 4:1) Zaklinjem te pred Bogom i Hristom Isusom, koji je određen da sudi živima i mrtvima, zaklinjem te njegovim pojavljivanjem i njegovim kraljevstvom:
 

Back
Top