albanac ili shiptar

da li razumete zasto treba upotrebljavati rec albanaca ne shiptar


  • Ukupno glasova
    113
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pono forumasa ne zna koji naziv treba da upotreblajva. neki mozda i znaju, ali nece, neki znaju i upotrebljavaju onaj naziv koji treba, a neki znaju i upotrebljavaju naziv koji ne treba aneki....

evo da ja objasnim zasto se treba upotrbljavati rec albanac a ne shiptar.
i da pokusam biti sto jednostavniji.
odakle je ta osoba?
ako kazete da je iz albanije, onda je logicno, iako logika sa nekim forumasima i nema mnogo dodirnih tacaka, da se kaze albanac. a ako na to pitanje odgovarate sa "iz siptarije" onda ...nema logike, ali kao sto rekoh...

Znači priznaješ da si došao iz Albanije? :evil:

:lol:
 
Evo ga josh jedan koji slusa pomahnitalog deretica.

Nema veze da li se Albanija zove Arbanija ili šerpica, bitno je ako Albance vređa da ih nazivam šiptarima, ja ću ih iz kurtoazije nazivati Albancima.

Mene baš briga hoće li neki Mađar za mene da kaže da sam Rac...

Нема Деретић Помахнитали никакве везе са овим што пишем, поента је да они нису Арбанци, а ни Шиптари, што су својевремено протурали као "Деца Орла" а у ствари реч је о горштацима/онима који живе у каменом кршу кад се преведе са арнаутског.
Нема проблема, буди уљудан.
 
kao sto rekoh, ako govorimo srpskim jezikom, ja cu ti reci da sam npr. iz albanije, samim tim ja sam albanac. mislim da je prosto
upitaj nekog nemca odakle je, na srpskom, sta ce ti reci?? crnogorca, da li ce ti reci da je iz montenegra ili iz crne gore, ako govorite srpskim jezikom. ali ako govorite nemackim, ili engleskim onda...

ali ti nisi iz Albanije
Nemac koji se rodio u nekoj drugoj drzavi a ne u Nemackoj ti nece reci da je iz Nemacke ako je rodjen u Holandiji ili Belgiji, Crnogorac rodjen u Srbiji ti nece reci da je iz Crne Gore
htela sam da ti kazem da ti objasnjenje nije jednostavno ako ga postavis tako
Odakle je neko?
i kakve veze ima na kom se jeziku pita..mislim kakve veze ima ako ga pitas na srpskom:dontunderstand:
 
ali ti nisi iz Albanije
Nemac koji se rodio u nekoj drugoj drzavi a ne u Nemackoj ti nece reci da je iz Nemacke ako je rodjen u Holandiji ili Belgiji, Crnogorac rodjen u Srbiji ti nece reci da je iz Crne Gore
htela sam da ti kazem da ti objasnjenje nije jednostavno ako ga postavis tako
Odakle je neko?
i kakve veze ima na kom se jeziku pita..mislim kakve veze ima ako ga pitas na srpskom:dontunderstand:

Koliko sam video on je napisao NPR...sto je skracenica od na primer...:worth:
 
Nikad mi nije bilo jasno ni zasto se Albanci ljute na naziv Siptar ni zasto Srbi insistiraju na tom nazivu. :think:

Koristim izraz Albanac osim kad idem u obliznju pekaru. Ona je za sve "kod Siptara" pa tako i za mene, ne vidimo da se ljuti vlasnik, barem ne pokazuje. Nesto u stilu, ostanite vi moje musterije pa me zovite i magarcem ako hocete. :D
 
ja korisitim rec siptar iz veoma prakticinih razloga...tako mislim na one albance koji zive na Kosovu
a kada kazem Albanac, tada mislim na Albance iz Albanije...i to je to
Pri tom rec siptar kao izvedena iz Siptarije kao naziva drzave do sad nije bila ouvredljiva, vec od kada se ukrali deo drzave sad vas vredja...cudno...imate grizu savesti pa vas nazivanje Siptarima vredja jer vas podseca da ste lopovi i da se nelegalno ukrali deo drzave ili sta..uopste ne shavtam u cemu je probelm
 
ja korisitim rec siptar iz veoma prakticinih razloga...tako mislim na one albance koji zive na Kosovu
a kada kazem Albanac, tada mislim na Albance iz Albanije...i to je to

Pri tom rec siptar kao izvedena iz Siptarije kao naziva drzave do sad nije bila ouvredljiva, vec od kada se ukrali deo drzave sad vas vredja...cudno...imate grizu savesti pa vas nazivanje Siptarima vredja jer vas podseca da ste lopovi i da se nelegalno ukrali deo drzave ili sta..uopste ne shavtam u cemu je probelm

Na isti nacin i ja koristim nazive Siptar i Albanac
 
ja korisitim rec siptar iz veoma prakticinih razloga...tako mislim na one albance koji zive na Kosovu
a kada kazem Albanac, tada mislim na Albance iz Albanije...i to je to

Pri tom rec siptar kao izvedena iz Siptarije kao naziva drzave do sad nije bila ouvredljiva, vec od kada se ukrali deo drzave sad vas vredja...cudno...imate grizu savesti pa vas nazivanje Siptarima vredja jer vas podseca da ste lopovi i da se nelegalno ukrali deo drzave ili sta..uopste ne shavtam u cemu je probelm

Ja isto tako.

Ma to se Shiptari femkaju..izmedju sebe se tako nazivaju
a kad ih Srbi zovu tako onda im kao ne odgovara, vredja ih...:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top