Ili elita pokvari narod ili narod elitu ili je to medjusobno

Konstantin Veliki

Buduća legenda
Poruka
28.377
Staro pitanje, jer vidim kakav smo mi narod imamo jos i dobre politicare. Vucic je jos relativno sposoban i posten kakav smo kao narod.

Svako hoce svakog da zezne, znam brdo gastarbajtera koji su poceli neki ozbiljan biznis i svi od policije, rodbine (i to najsire) do majstora (gastarbajteri u Srbiji uvek imaju 30 % bonus u ponudi jer imaju pare) svi te probaju da deru. Admistracija nije samo korupna nego je i nespobna, da ti resi neki problem makar i platio mito onda.

Narod buni se na televiziju a najvise se bune oni koji gledaju to smece. Baba se moja ubi kako moze da se to pusta na televiziji. Pa Mitrovic bi pustio Mocarta i vizantisku crkvenu muziku da to neko slusa.

Svako svakog hoce da zezne, bune se na los EPS a gradu struju celo vreme.

Stvarno ne znam dal se mora menjati elita ili narod ili obadvoje u isto vreme.

Poslednja izmena:
Staro pitanje, jer vidim kakav smo mi narod imamo jos i dobre politicare. Vucic je jos relativno sposoban i posten kakav smo kao narod.

Svako hoce svakog da zezne, znam brdo gastarbajtera koji su poceli neki ozbiljan biznis i svi od policije, rodbine (i to najsire) do majstora (gastarbajteri u Srbiji uvek imaju 30 % bonus u ponudi jer imaju pare) svi te probaju da deru. Admistracija nije samo korupna nego je i nespobna, da ti resi neki problem makar i platio mito onda.

Narod buni se na televiziju a najvise se bune oni koji gledaju to smece. Baba se moja ubi kako moze da se to pusta na televiziji. Pa Mitrovic bi pustio Mocarta i vizantisku crkvenu muziku da to neko slusa.

Bogami narod. Elita je svugdje kvarna ali mora da se prilagodjava narodu.

To jeste dobro pitanje.

Ali treba pustiti trzistu da odradi svoje.

Trziste znaci i da snosis posledice svojih odluka.

Znaci, kada krades struju, ili drzis sve zivo ukljuceno stalno, nema ti sta da se bunis za vise cene struje,

Ako si profesor sociologije u skoli, ne mozes da imas istu platu kao profesor matematike.

Zabole me sto si zavrsio Uciteljski, ako ne mozes da radis sa decom, mrsh pa radi nesto drugo, a privatnik da moze da zaposli koga god hoce.

Prodati i vazduh, i sve.

ve zivo ukljuceno stalno, nema ti sta da se bunis za vise cene struje,

Ako si profesor sociologije u skoli, ne mozes da imas istu platu kao profesor matematike.

Zabole me sto si zavrsio Uciteljski, ako ne mozes da radis sa decom, mrsh pa radi nesto drugo, a privatnik da moze da zaposli koga god hoce.

Prodati i vazduh, i sve.

Dobro to liberali pricaju 23 godine, a jos uvek je posten notorna budala u Srbiji.

Onaj koji je posten, on nastrada.

To jeste dobro pitanje.

Ali treba pustiti trzistu da odradi svoje.

Trziste znaci i da snosis posledice svojih odluka.
U praksi to obicno znaci da samo mali covjek snosi posljedice a velikom daju mogucnost da se izvadi
Znaci, kada krades struju, ili drzis sve zivo ukljuceno stalno, nema ti sta da se bunis za vise cene struje,
Sta ako krades struju jer ti je plata niska a? Treba da budes bez struje a da budes posten a? No sta no da se bunis i da si spreman na revoluciju da rusis sistem u kojem su plate niske da je problem da platis struju
Zasto da ne.? Je l to mislis da ima previse peofesora sociologije pa ne mogu?
Naravno ali prije toga napraviti rang liste fakulteta pa tom uciteljakom smanjiti rejting jer nema dobar selwkcioni sistem

Sta ako krades struju jer ti je plata niska a? Treba da budes bez struje a da budes posten a? No sta no da se bunis i da si spreman na revoluciju da rusis sistem u kojem su plate niske da je problem da platis struju

U Srbiji najveci duznici struje su dobro stojeci ljudi koji imaju veze, to je primer da bi se neodgovornost prastalo. Onaj ko stvarno nema pare njemu se sece. Za sve ljude koje znam da kradu, nisu u ugrozenoj siromasnoj grupi

Poslednja izmena:

E, šta pričaš ti, majke ti? Kako to Vucic relativno posten? Pa šta ti pušiš, bre? Pa zar nisi čuo za sve te afere i muljaže oko njega?

I oni gastarbajteri što spominješ, to ti je cela priča, neko hoće da nekoga zeza, ali Vucic tu nešto dobrog radi? Pa daj, bre, budalo jedna! I televizija, a?

Pa ko ti je kriv kad gledaš tu šund televiziju koja nam oči ispira? Pa valjda znaš da je sve to smejurija i šund! A što se tiče struje, pa, majke ti, to je tek cirkus!

I to što se neko buni, pa to je kao da se čopor mačaka buni protiv kiše! Kad će ti bre da otvoriš oči i vidis šta se ovde dešava? Je*bem li ti mater, majke mi!

bre, budalo jedna! I televizija, a?

Pa ko ti je kriv kad gledaš tu šund televiziju koja nam oči ispira? Pa valjda znaš da je sve to smejurija i šund! A što se tiče struje, pa, majke ti, to je tek cirkus!

Kako kaze Isus. Prvo resi svoje dvoriste, ja sam njega dosta kritikovoa ali ekonomska politika nije tako losa kao za vreme Dinkica.

Kad dodjes kao gastarbajter svi te smatraju bankomatom ljudi vise necu da idu dole zbog toga. Javi ti se sestra od cukunbabe ili tako nesto i hoce pare.

U Srbiji najveci duznici struje su dobro stojeci ljudi koji imaju veze, to je primer da bi se neodgovornost prastalo. Onaj ko stvarno ima pare njemu se sece. Za sve ljude koje znam da kradu, nisu u ugrozenoj siromasnoj grupi
A to je onda Nikaragva. Koristiti rwsurse drzave da napravis reward program . Pogotovu sto to svi znaju pa se narod i utrkuje da udje u te programe nagrade vjernih

U Srbiji, socijalni slucajevi dobijaju od Socijalnog da moze da uzimaju struju po nizoj ceni, ne moze da im se sece ako ne placaju, ali redovno prave Slave od 400+ evra troskova.

Za Slavu ima, ali za struju nema, to su ti Srbi.

To sto vi u Americi redovno idealizujete socijalne slucajeve u soc. realizam stilu, ne znaci da ih mi ovde u Srbiji ne znamo vrlo dobro.

U Srbiji, socijalni slucajevi dobijaju od Socijalnog da moze da uzimaju struju po nizoj ceni, ne moze da im se sece ako ne placaju,
Shvatio sam na osnovu konstantinovog posta da je tamo elektrika predmet manipulacije a pored ostalog i cuvanja socijalnog mira. E sad umjesto da uperis prst ka sistemu ti olako potezes prst ka sirotinji.
ali redovno prave Slave od 400+ evra troskova.
siromasi nijesu krivi sto je drustvo tamo tako kako je da se ocekuje da prave Slavu od 400 plus eura. Ka da prave od milion eura to kazes.
Za Slavu ima, ali za struju nema, to su ti Srbi.
Umjesto da krivis drustvo napadas slabijeg jer je najlakse.
To sto vi u Americi redovno idealizujete socijalne slucajeve u soc. realizam stilu, ne znaci da ih mi ovde u Srbiji ne znamo vrlo dobro.
Ne idealizujem ja nikoga ali pamtim dane kad sam bio bez posla i dinara a mala djeca. Jedino sto me izvuklo su ljudi sa kojima sam uspio nekako da ocuvam vezu. Tako da razumijem potrebu ljudi da sacuvaju i to malo dostojanstva, integriteta, i to malo veza sto im je ostalo. Ej ja razumijem da ti zastupas tezu da ljudi treba da su meki i bez dostojanstva , da bi bili u situaciji da moraju da rade bilo koji posao za bilo koje pare samo danijesu na teret drzave ali u tom slucaju cemu zivot u zajednici.

Shvatio sam na osnovu konstantinovog posta da je tamo elektrika predmet manipulacije a pored ostalog i cuvanja socijalnog mira. E sad umjesto da uperis prst ka sistemu ti olako potezes prst ka sirotinji.

siromasi nijesu krivi sto je drustvo tamo tako kako je da se ocekuje da prave Slavu od 400 plus eura. Ka da prave od milion eura to kazes.

Umjesto da krivis drustvo napadas slabijeg jer je najlakse.

Ne idealizujem ja nikoga ali pamtim dane kad sam bio bez posla i dinara a mala djeca. Jedino sto me izvuklo su ljudi sa kojima sam uspio nekako da ocuvam vezu. Tako da razumijem potrebu ljudi da sacuvaju i to malo dostojanstva, integriteta, i to malo veza sto im je ostalo. Ej ja razumijem da ti zastupas tezu da ljudi treba da su meki i bez dostojanstva , da bi bili u situaciji da moraju da rade bilo koji posao za bilo koje pare samo danijesu na teret drzave ali u tom slucaju cemu zivot u zajednici.
Kao da citam Maksima Gorkog.

Ne, to sto je neko siromasan ne znaci da je moralan.

Ima i pametnih, i moralnih, i vrednih koji su siromasni, naravno; ali rezonovati da je siromasan=dobar, to je za soc. realizam i filmove Spajka Lija, to u realnom zivotu nema veze sa vezom.

Неко паметан је рекао да риба од главе смрди.

Kao da citam Maksima Gorkog.

Ne, to sto je neko siromasan ne znaci da je moralan.

Ima i pametnih, i moralnih, i vrednih koji su siromasni, naravno; ali rezonovati da je siromasan=dobar, to je za soc. realizam i filmove Spajka Lija, to u realnom zivotu nema veze sa vezom.
Kakav Gorki i Spark li ej. siromasan u danasnjem drustvu ne moze da bude normalan i moralan. Nekad je mogao i samo je morao da krivi kicmu a danas mora da da i guzu.

ne moze da bude moralan ali dovoljno je da ocuva sliku u javnosti I samopouzdanje jer ako to izgubi nikad se vise ne moze vratiti u normalu . Jednostavno, ljude siromastvo ubije i kad odu da traze posao vide ga depresivnog Samo sto ga ne izbiju jer je trazio dobar posao.

mislis iznutra, da promene shvatanja, obrazac, koncept, jer pomenu
Elita u najboljem slucaju je takva "da najveci ce biti ko svima sluzi", kako je Isus reko. A to nema nigde.
onda videti sta ima, sta je na raspolaganju od koncepata, drustveno-ekonomskog uredjenja, pa odabrati
gde smo gresili do sada konceptualno, i sta hocemo da ispravimo - prvo se stvari definisu, pa se tek potom menjaju, moze da ti se ne svidi promena, pa da pozelis da se vratis na staro, ali si to staro vec bespovratno izgubio... ili mozda nisi?

u naslovu kazes "kvarenje", a znas da je rec korupucija isto pogodna
Неко паметан је рекао да риба од главе смрди.
na forumu sam ja ponovio.
e narod da mu pokvari elitu - jel nas ovaj emigrant istoricar malo zeza? meni je i on sumnjiv, a deluje ucen co'ek

Back