Sta je to sto nazivate JA?

Ја! - Тешка реч, која у очима оних пред којима је казана одређује наше место, кобно и непроменљиво, често далеко испред или иза оног што ми о себи знамо, изван наше воље и изнад наших снага. Страшна реч која нас, једном изговорена, заувек везује и поистовећује са свим оним што смо замислили и рекли и са чим никад нисмо ни помишљали да се поистоветимо, а у ствари смо, у себи, већ одавно једно.

Иво Андрић
 
Sve to sto su vecina naveli nije "JA". Ja je nesto samo nase, a to nije telo, dakle, telo dobijamo, ono nije "ja". Lako je objasniti kako nastaje telo od jajne celije i to... al kako nastaje ja nije pitanje na koje se moze odgovoriti nekim glupim nabrajanjem i razlojavanjem. Mozda je u nastanku ja (rodjenju) odgovor za to st aj e "ja".
 
vidi si na wikipediju sta si, ukucaj "ja". Ja nisam gledao, ali ne sumljam da tamo ima sve i da je to pouzdan izvor (sarkazam) a posto ljudi inace vise koriste citate nego mozak, najbolje da citiras od wikipedije, posto i vikipediju koriste vise nego mozak,. (sarkazam opet).

Znaci,odgovor 99$ ljudi je da je "ja" : "nista svesno cinjenice da je nista" lol lol lol lol.
 
kako nista moze znati da je nista, kad je nista nista, i dal to znaci da ces kad umres i dalje postojati, posto ni sad ne postojis, tj, da nema razlike izmedju zivog i mrtvog tebe lol lol lol lol.
Neka mi se ne brisu postovi jer nisu uvrede nego implikacije iz izjava ...
 
Reci za ja da je nista je suprotno svakoj logici, jer onda ispada da covek "pocne da ne postoji" onda kad se rodi. A da ne moze da umre (jer nesto sto ne postoji ne moze da nestane). Itd... kad udaris nekoga onda ispada kao da ga niko nije udario itd...
 
nadrkano placljivo tugaljivo samosazaljivo bljak fuj stanje u kome sam sad..to ne nazivam ja..
smatram to vise elementarnom nepogodom, i gledam da se dobro naspavam..do jutra uglavnom prodje:neutral:

Ako je Ego - recimo - čovekovo unutrašnje 'Sveto Trojstvo' (duh, energija i drugo Ja), upotrebi mr Hajdovski duh i energiju /veselo, raspoloženo, sjajno, optimistično stanje/ i potuci tu dr Džekilovsku bljakavost. Ali - pre jutra. :) Jer, nažalost, jutro ume da donese neugodna iznenađenja u vidu još uvek budnog i prisutnog 'rivala' koji se raspištoljio jer nije bilo nikog da mu se suprotstavi.
 
Ja je ono sto pravi razliku izmedju ljubavi i seksa i izmedju umetnosti i kulture... a sve to moze imati.
Na f. krstarice toga izgleda nema...

najzad, ja je nesto sto pravi razliku izmedju psihologije i filozofije, a to najvise fali ovom forumu. Jednostavno, ja primecuje da je arhitektura ovog foruma izgradjena tako da se topic ne moze postaviti nigde, a da odgovor moze biti bilo kakav spam... ja je nesto sto nece pisati na filozofiju vise dok se ne otvori i pdf. Psihologija. Ali to je moje ja, a svako ima ja...
 
kako kad..
moje ja u glavi je potpuno nesposobno za zivot kad moje ja u grudima izgubi mir...
onda moje ja u glavi lupi sakom od sto..i kaze
idemo dalje...
i istera moje fizicko ja, da trci, da peva, da se napije..da oseti da je zivo...
uh, da moje ja u glavi nije tako jako, moje blentavo ja u grudima bi me davno ubilo:neutral:
 
Е, а ја увек осећам "ја" у грудима. То можда говори нешто :grin: о мојој разумности???

Узгред, нисам ја ово измислила, то је нека врста психо-теста.
 

Back
Top