Свака трећа жена и свако шесто дете жртве насиља у породици?!

Zar ti mislis da ne postoje muskarci koji psihicki zlostavljaju zene?

Meni se ponekad cini da vi stvarno potcenjujete psiholoske sposobnosti muskaraca, veruj mi da su neki muskarci u stanju da kazu (ne samo da urade, sa tome cemo se svi sloziti), nesto sto ni najgora zena nije u stanju da pomisli. Sa kolicinom odvratnosti zenski rod nikako ne moze da se meri sa muskim. To sto vi forumasice u svom okruzenju imate fantasticne muskarce koji su dobri ljudi, ne znaci da su svi muskarci takvi. Daleko od toga.

Брате иди слободно на операцију пола, али молим те немој да лупаш овакве глупости - ово боли колико је "паметно"!


Srbija jeste patrijarhalna sredina, uvek je to i bila, sada samo u manjoj meri... Sigurno je fizicko nasilje u opadanju, narocito medju mladim generacijama, ali muskarci koji bi u nekim drugim vremenima fizicki prebijali zenu, sada tu svoju agresivnost usmeravaju ka psihickom nasilju. Tacno je da je nasilje nad muskarcima tabu tema (upravo zbog patrijarhalnosti sredine), ali nikako ne mogu da govorim o izjednacavanju kolicine nasilja. Mozda se moze pricati o smanjenju ukupnog nasilja nad zenama, ali o izjednacavanju nikako...

I ne treba zaboraviti najbitniju stvar- za muskarce i zene nikako ne mogu da vaze ista pravila. Granica kada je u pitanju zensko nasilje nad muskarcima treba da bude mnoogo visa i teze prohodna nego kada je obrnuta situacija u pitanju... Primer- kada ja njoj kazem da je jadna kao osoba i da su sve bolje od nje; to treba da bude podjednako kao kada ona to meni isto kaze 5 puta. Pri tome, ne treba zaboraviti ni glupost muskaraca kada je suprotan pol u pitanju. Muskarci mnogo vise nemaju pojma o zenama negoli obrnuto, pa su onda iz svog neznanja u stanju da caste zenu raznoraznim retardiranim kvalifikacijama.

Брате на чему си ти леба ти, или ти се само спава?!
Под 1. Жене се боре да буду равноправне, ако смо равноправни у правима, онда смо и у обавезама и одговорностима!
Под 2. За мушкарце и жене НЕ ВАЖЕ ИСТА ПРАВИЛА, питај било ког социјалног радника!
Под 3. Оно што је Софија написала: Ако мушкарац има жену која га свакодневно кињи са ''ти ниси никакв мушкарац, ти си кукавица, ти немаш му.да за ово-оно, ти си слабић, сви су бољи од тебе, лош си у кревету...'', то уме да буде прилично трауматично. је суштина, ово мушкарци НЕ РАДЕ, или раде у занемарљивом броју, док је код жена са сваком новом генерацијом оваква врста насиља све израженија. О томе да се девојчице у школама туку малтене више и суровије од дечака нећу трошити речи.
 
Брате на чему си ти леба ти, или ти се само спава?!
Под 1. Жене се боре да буду равноправне, ако смо равноправни у правима, онда смо и у обавезама и одговорностима!
Под 2. За мушкарце и жене НЕ ВАЖЕ ИСТА ПРАВИЛА, питај било ког социјалног радника!
Под 3. Оно што је Софија написала: Ако мушкарац има жену која га свакодневно кињи са ''ти ниси никакв мушкарац, ти си кукавица, ти немаш му.да за ово-оно, ти си слабић, сви су бољи од тебе, лош си у кревету...'', то уме да буде прилично трауматично. је суштина, ово мушкарци НЕ РАДЕ, или раде у занемарљивом броју, док је код жена са сваком новом генерацијом оваква врста насиља све израженија. О томе да се девојчице у школама туку малтене више и суровије од дечака нећу трошити речи.

1.Netacno, zene trebaju da imaju vise prava, a muskarci vise odgovornosti.
2.Tako i treba da bude, a i nisam mislio samo na pravno-formalne stvari.
3.Broj muskaraca koji to rade nije uopste zanemarljiv.

I na kraju, zasto si boldovao da se zenski rod ne moze meriti sa muskim po pitanju kolicine odvratnosti? Ti se ozbiljno ne slazes sa tom tezom? Ako sad napises da se ne slazes sa tim, i da ja nisam normalan sto to pisem, necu onda da ti smetam vise na temi...
 
Брате на чему си ти леба ти, или ти се само спава?!
Под 1. Жене се боре да буду равноправне, ако смо равноправни у правима, онда смо и у обавезама и одговорностима!
Под 2. За мушкарце и жене НЕ ВАЖЕ ИСТА ПРАВИЛА, питај било ког социјалног радника!
Под 3. Оно што је Софија написала: Ако мушкарац има жену која га свакодневно кињи са ''ти ниси никакв мушкарац, ти си кукавица, ти немаш му.да за ово-оно, ти си слабић, сви су бољи од тебе, лош си у кревету...'', то уме да буде прилично трауматично. је суштина, ово мушкарци НЕ РАДЕ, или раде у занемарљивом броју, док је код жена са сваком новом генерацијом оваква врста насиља све израженија. О томе да се девојчице у школама туку малтене више и суровије од дечака нећу трошити речи.

Никако се не слажем са термином ''одвратност'' који би се везивао за било који пол!
1. Слажем се!
2. На каква правила конкретно мислиш? :confused: Закон нема различите аршине за мушкарце и жене. :roll:
3. Слажем се да је то трауматично. Само не знам одакле ти идеја да то мушкарци не раде и чиме то образлажеш? :roll: Нити се слажем да је ''са свкаом новом генерацијом таква врста насиља код жена све израженија''. Можда у том смислу да се сада више не боје да мушкарцу одговоре макар речима, ако већ не смеју и физички...
А иначе, та фама да мушкарци врше само физичко насиље а не и вербално: Јесте ли икада видели да неко туче жену ћутећи? :roll: Или говорећи лепе речи? :lol: Физичко и вербално насиље су најчешће везани, с тим што мушкарац има могућност да користи и једно и друго, а жена најчешће само друго (јер је физички слабија).
4. Фама о томе да се девојчице по школама туку јаче и чешће је нетачна! Радим у школи 16 година, дакле, непосредно ''на терену'' и ЗНАМ. ;) Фора је у томе што су туче девојчица медијски интересантније јер су ређе, јер су у нашој патријархалној свести туче резервисане и даље претежно за мушки пол.
 
Никако се не слажем са термином ''одвратност'' који би се везивао за било који пол!
2. На каква правила конкретно мислиш? :confused: Закон нема различите аршине за мушкарце и жене. :roll:

Termin koji sam upotrebio je namerno toliko 'jak'. Kako bi ti nazvala one najodvratnije ljudske osobine koje cine pojedinci? Kasapljenja, silovanja, nasilan incest... Ili u verbalnom smislu... Tu mogu biti izrecene takve odvratnosti...

2. Postoji jednakost muskaraca i zena prema primeni pravnih normi(u pravno-formalnom smislu, fakticki je cesto drugacije), ali same te pravne norme ponekad nisu iste. Postoje pravne norme koje daju veca prava zenama, zbog nepostojanja fakticke jednakosti. A i sama znas da socijalne sluzbe, kada je otprilike 'isti kvalitet' roditelja(znam da je izraz glup :)), prednost daju majci. I treba da bude tako, to je nesto dobro.

A tacno je da tuce devojcica nisu ni priblizno tako surove kao tuce decaka...
 
2. Postoji jednakost muskaraca i zena prema primeni pravnih normi(u pravno-formalnom smislu, fakticki je cesto drugacije), ali same te pravne norme ponekad nisu iste. Postoje pravne norme koje daju veca prava zenama, zbog nepostojanja fakticke jednakosti. A i sama znas da socijalne sluzbe, kada je otprilike 'isti kvalitet' roditelja(znam da je izraz glup ), prednost daju majci. I treba da bude tako, to je nesto dobro.

Сад мешаш две различите ствари: родитељство и однос према половима.
Социјални радници не '''стају на страну жене'', нити примењују нека различита правила за мушкарце и жене. Друга ствар је одлучивање о старатељству над дететом после развода: ако су деца мала, а мајка није неспособна или неадекватна као родитељ - онда се чешће деца поверавају мајци јер ипак од рођења мајка више времена и преокупације посвећује детету (наравно, не спорим да има дивних самохраних очева, али говорим о просеку).

Међутим, ми овде причамо о насиљу у породици, а не о старатељству над децом после развода.
 
Poslednja izmena:
samo da ''pitam jedno pitanje''... ?

da li je u ova dva primera ima psihičkog zlostavljanja ako je navedeno istina ?

.
Па наравно да је у питању психичко злостављање.

Zar ti mislis da ne postoje muskarci koji psihicki zlostavljaju zene?

Meni se ponekad cini da vi stvarno potcenjujete psiholoske sposobnosti muskaraca, veruj mi da su neki muskarci u stanju da kazu (ne samo da urade, sa tome cemo se svi sloziti), nesto sto ni najgora zena nije u stanju da pomisli. Sa kolicinom odvratnosti zenski rod nikako ne moze da se meri sa muskim. To sto vi forumasice u svom okruzenju imate fantasticne muskarce koji su dobri ljudi, ne znaci da su svi muskarci takvi. Daleko od toga.

Srbija jeste patrijarhalna sredina, uvek je to i bila, sada samo u manjoj meri... Sigurno je fizicko nasilje u opadanju, narocito medju mladim generacijama, ali muskarci koji bi u nekim drugim vremenima fizicki prebijali zenu, sada tu svoju agresivnost usmeravaju ka psihickom nasilju. Tacno je da je nasilje nad muskarcima tabu tema (upravo zbog patrijarhalnosti sredine), ali nikako ne mogu da govorim o izjednacavanju kolicine nasilja. Mozda se moze pricati o smanjenju ukupnog nasilja nad zenama, ali o izjednacavanju nikako...

I ne treba zaboraviti najbitniju stvar- za muskarce i zene nikako ne mogu da vaze ista pravila. Granica kada je u pitanju zensko nasilje nad muskarcima treba da bude mnoogo visa i teze prohodna nego kada je obrnuta situacija u pitanju... Primer- kada ja njoj kazem da je jadna kao osoba i da su sve bolje od nje; to treba da bude podjednako kao kada ona to meni isto kaze 5 puta. Pri tome, ne treba zaboraviti ni glupost muskaraca kada je suprotan pol u pitanju. Muskarci mnogo vise nemaju pojma o zenama negoli obrnuto, pa su onda iz svog neznanja u stanju da caste zenu raznoraznim retardiranim kvalifikacijama.

Ками, ја нисам рекла да мушкарци не злостављају психички.
Злостављају, али у много мањој мери него жене.

Као што жене у много мањој мери злостављају своје мужеве физички.

По питању психо-физичког злостављања деце смо исти.

Што се тиче тих ситуација ''шта мушкарац може да смисли, не може ни једна жена'', не бих се сложила.
Моје искуство је да смо ми жене далеко суровије, посебно кад је у питању женско-женски обрачун.
Мушкарци се обрачунају батинама, али шта женски мозак уме да смисли...ихај...да не причам тек о ситуацијама где жена сама себи нанесе повреде након сексуалног односа са мушкарцем и онда га пријави за силовање...ајде ми наведи неко подметање тог типа од мушкарца ка жени !

У крајњој линији, не можемо измерити ко је у том смислу у горој позицији.

Статистика каже да смо у истој.:confused:
 
Брате на чему си ти леба ти, или ти се само спава?!
Под 1. Жене се боре да буду равноправне, ако смо равноправни у правима, онда смо и у обавезама и одговорностима!
Под 2. За мушкарце и жене НЕ ВАЖЕ ИСТА ПРАВИЛА, питај било ког социјалног радника!Под 3. Оно што је Софија написала: Ако мушкарац има жену која га свакодневно кињи са ''ти ниси никакв мушкарац, ти си кукавица, ти немаш му.да за ово-оно, ти си слабић, сви су бољи од тебе, лош си у кревету...'', то уме да буде прилично трауматично. је суштина, ово мушкарци НЕ РАДЕ, или раде у занемарљивом броју, док је код жена са сваком новом генерацијом оваква врста насиља све израженија. О томе да се девојчице у школама туку малтене више и суровије од дечака нећу трошити речи.

Ne znam na koja pravila misliš ali socijalni radnici se evo valjaju od smeha i drže za stomak... :rotf:
 
Каже! :D

Послаћу ти на кућну адресу магистарски рад мог друга.:mrgreen:
Насиље у породици је сад веома актуелна тема, па се мало више и истражује на дату тему.

Ја сам 2005. прошла едукацију, а у једној од публикација које имам (у школи су ми тренутно, тек у понедељак ћу их донети ;)) налази се комплет статистика из 2004.
Не верујем да су се за 5 година околности толико драстично промениле.:confused:

А и ко мало познаје културолошке услове у Србији и простом логиком може да закључи да је немогуће да су и мушкарци и жене у истом проценту трпе злостављање у браку из простог разлога што је РАСПОДЕЛА МОЋИ још увек у великој мери на страни мушкарца!
Злоставља само онај ко има МОЋ да то чини!
А моћ проистиче, као што већ рекох, из физичке, економске или психолошке надмоћи. У прва два случаја мушкарци су у огромној предности над женама, а у трећем би се могло рећи да има услова да буде уједначено (мада су многе жене и ту ограничене васпитањем, и учене да је мушкарчева последња и да му се мора покоравати)...
Дакле, даље мушкарци имају много више могућности да буду злостављачи. :confused:

Не бих да ме неко погрешно схвати. Немам ништа против мушкараца (дапаче!:zper:) , али чињенице су такве какве јесу, у таквој култури живимо.
 
Ја сам 2005. прошла едукацију, а у једној од публикација које имам (у школи су ми тренутно, тек у понедељак ћу их донети ;)) налази се комплет статистика из 2004.
Не верујем да су се за 5 година околности толико драстично промениле.:confused:

А и ко мало познаје културолошке услове у Србији и простом логиком може да закључи да је немогуће да су и мушкарци и жене у истом проценту трпе злостављање у браку из простог разлога што је РАСПОДЕЛА МОЋИ још увек у великој мери на страни мушкарца!
Злоставља само онај ко има МОЋ да то чини!
А моћ проистиче, као што већ рекох, из физичке, економске или психолошке надмоћи. У прва два случаја мушкарци су у огромној предности над женама, а у трећем би се могло рећи да има услова да буде уједначено (мада су многе жене и ту ограничене васпитањем, и учене да је мушкарчева последња и да му се мора покоравати)...
Дакле, даље мушкарци имају много више могућности да буду злостављачи. :confused:

Не бих да ме неко погрешно схвати. Немам ништа против мушкараца (дапаче!:zper:) , али чињенице су такве какве јесу, у таквој култури живимо.


Hvala ti Hellen...što si ovo napisala...ovo je jedna velika istina, NA ŽALOST.....:mrgreen:
 
Ја сам 2005. прошла едукацију, а у једној од публикација које имам (у школи су ми тренутно, тек у понедељак ћу их донети ;)) налази се комплет статистика из 2004.
Не верујем да су се за 5 година околности толико драстично промениле.:confused:

А и ко мало познаје културолошке услове у Србији и простом логиком може да закључи да је немогуће да су и мушкарци и жене у истом проценту трпе злостављање у браку из простог разлога што је РАСПОДЕЛА МОЋИ још увек у великој мери на страни мушкарца!
Злоставља само онај ко има МОЋ да то чини!
А моћ проистиче, као што већ рекох, из физичке, економске или психолошке надмоћи. У прва два случаја мушкарци су у огромној предности над женама, а у трећем би се могло рећи да има услова да буде уједначено (мада су многе жене и ту ограничене васпитањем, и учене да је мушкарчева последња и да му се мора покоравати)...
Дакле, даље мушкарци имају много више могућности да буду злостављачи. :confused:

Не бих да ме неко погрешно схвати. Немам ништа против мушкараца (дапаче!:zper:) , али чињенице су такве какве јесу, у таквој култури живимо.
Добро ајде, нека ти буде.:mrgreen:
 
А што је мени, глупачи, лакше због процента, ако ће ме људи свакако осуђивати и називати погрдним именима јер сам у мат позицији и немам ни на кога да се ослоним, никакву залеђину, ни психолошку ни материјалну?

Кад сам рекла брату да ме муж туче рекао је:''Па, вероватно си заслужила...'' :confused:

Овде ме називају глупачом, тамо где очекујем помоћ и разумевање добијам осуду и окретање главе....Шта бисте ви урадили да сте на мом месту а да имате троје деце које треба школовати и хранити?

Upravo kod ove tematike primećujem tendenciju šutiranja osobe koja je već na podu i leži nemoćna.
Nekad mi se čini da zato ljudi i ne pričaju mnogo o svojim problemima, ne obraćaju se za pomoć. Jer, kakvo je razumevanje na koje će naići ?! Pa, nikakvo.

Statistikom se samo zamazuje individualna situacija, jer svaki problem za sebe je specifičan i svačija muka je posebna i posebno je treba rešavati.
 
Ја заиста не мислим да постоје безизлазне ситуације и зато навођење разних примера не игра улогу, ако се не осврнемо на психолошки профил особе.:neutral:

I ja takođe ne mislim da postoji problem koji se ne može rešiti i situacija koja se ne može raspetljati, ali nemaju svi takvu svest :neutral:
I tačno je - jedino globalna podrška i globalno prosvećivanje tu pomaže, ali teško ćemo to dočekati :neutral: .
 
...evo jednog skorašnjeg događaja:mrgreen:

...devojka je izašla u grad sa drugaricama, veče je bilo lepo, sve ok, dok
momak nije saznao da je ona sebi dozvolila da izađe u grad bez njega:eek:,
tražio je kolima po gradu...zvao telefonom, nije odustao dok je nije našao:mrgreen:
..izleće iz kola...na zaprepašćenje sve tri devojke...viče psuje...i pada prva šamarčina,
od druge je devojka na betonu..onda nastaje šutiranje nogama, pa povlačenje za
kosu po istom...sve na zaprepašćenje drugarica koje od prvog šoka ne reaguju...:(,
..nastaje vriska i cika....na šta ih on upozorava, da prekinu inaće će i one završiti
kao ona...koja se usudila da izađe BEZ DOZVOLE....:besna:....čuju to ljudi iz
susednih zgrada....jedan se usudio da vikne dosta je bre..aaalllllllooooo...budaloooo:worth::worth:...na šta ga je ovaj poslao u pm...:eek:


...niko nije zvao policiju, niko ništa nije uradio....na moje pitanje zašto nisu
zvali policiju...odgovor je bio....pa znaš li ti ko je on, da li ti je poznato ko mu
čuva gu*icu...pa samo bi ispale smešne.....:besna::besna:

...i pitam ja vas...šta tada...šta je ta devojka mogla...i njena porodica,
jer na žalost izgleda postoje ne dodirljivi, niko im ništa ne može...a oni
izgleda MOGU ŠTA HOĆE.....:sad2::sad2::sad2:
 
...evo jednog skorašnjeg događaja:mrgreen:

...devojka je izašla u grad sa drugaricama, veče je bilo lepo, sve ok, dok
momak nije saznao da je ona sebi dozvolila da izađe u grad bez njega:eek:,
tražio je kolima po gradu...zvao telefonom, nije odustao dok je nije našao:mrgreen:
..izleće iz kola...na zaprepašćenje sve tri devojke...viče psuje...i pada prva šamarčina,
od druge je devojka na betonu..onda nastaje šutiranje nogama, pa povlačenje za
kosu po istom...sve na zaprepašćenje drugarica koje od prvog šoka ne reaguju...:(,
..nastaje vriska i cika....na šta ih on upozorava, da prekinu inaće će i one završiti
kao ona...koja se usudila da izađe BEZ DOZVOLE....:besna:....čuju to ljudi iz
susednih zgrada....jedan se usudio da vikne dosta je bre..aaalllllllooooo...budaloooo:worth::worth:...na šta ga je ovaj poslao u pm...:eek:


...niko nije zvao policiju, niko ništa nije uradio....na moje pitanje zašto nisu
zvali policiju...odgovor je bio....pa znaš li ti ko je on, da li ti je poznato ko mu
čuva gu*icu...pa samo bi ispale smešne.....:besna::besna:

...i pitam ja vas...šta tada...šta je ta devojka mogla...i njena porodica,
jer na žalost izgleda postoje ne dodirljivi, niko im ništa ne može...a oni
izgleda MOGU ŠTA HOĆE.....:sad2::sad2::sad2:

Može ona mnogo štošta! Recimo da prestane da se zabavlja sa njim! Ili da upošte i ne ulazi u vezu sa takvom moralnom spodobom sposobnom da tuče nejač! Moja baka mi je uvek govorila "udari li te jednom, udariće te opet, pa ti vidi koliko si spremna da trpiš!". Retko koji nasilnik je to naprsno postao preko noći. I retko koji je svoju devojku prebio prvi put nakon venčanja. Prva šljaga, šamar pa i tuča padnu mnogo pre braka. Ali se ona teši da se on promenio, pokajao, posto bolji čovek, smiriće se....bla, bla...
Ne kažem da je žena kriva. Ništa, ali APSOLUTNO NIŠTA nije opravdanje za batine. Pa makar te uspavala i izvadila ti jedan bubreg... Ako ne umeš da komuniciraš ni sa čim drugim osim pesnicama, idi nađi nekog sebi ravnog ili udaraj glavom o zid......
A da postoje žene koje trpe, postoje. Zašto? Ne znam. Iz straha, očaja, navike..... Koja opravdanja sebi serviraju kad zaspe u masnicama, ne znam....
 
Može ona mnogo štošta! Recimo da prestane da se zabavlja sa njim! Ili da upošte i ne ulazi u vezu sa takvom moralnom spodobom sposobnom da tuče nejač! Moja baka mi je uvek govorila "udari li te jednom, udariće te opet, pa ti vidi koliko si spremna da trpiš!". Retko koji nasilnik je to naprsno postao preko noći. I retko koji je svoju devojku prebio prvi put nakon venčanja. Prva šljaga, šamar pa i tuča padnu mnogo pre braka. Ali se ona teši da se on promenio, pokajao, posto bolji čovek, smiriće se....bla, bla...
Ne kažem da je žena kriva. Ništa, ali APSOLUTNO NIŠTA nije opravdanje za batine. Pa makar te uspavala i izvadila ti jedan bubreg... Ako ne umeš da komuniciraš ni sa čim drugim osim pesnicama, idi nađi nekog sebi ravnog ili udaraj glavom o zid......
A da postoje žene koje trpe, postoje. Zašto? Ne znam. Iz straha, očaja, navike..... Koja opravdanja sebi serviraju kad zaspe u masnicama, ne znam....

....to mu je bilo kažu prvi put...i po mojoj informaciji i zadnji, više nisu u vezi,
devojka je u šoku...takvog ga ne poznaje, mada kažu da je uznemirava, da joj
ne da mira...ne priznaje da je kriv..već da je kriva ona što ga je iznervirala, kao
nije ga poslušala....on joj je zabranio da izlazi:mrgreen::worth:

....u pravu je baba.....1.000.000%:think:
 
....to mu je bilo kažu prvi put...i po mojoj informaciji i zadnji, više nisu u vezi,
devojka je u šoku...takvog ga ne poznaje, mada kažu da je uznemirava, da joj
ne da mira...ne priznaje da je kriv..već da je kriva ona što ga je iznervirala, kao
nije ga poslušala....on joj je zabranio da izlazi:mrgreen::worth:

....u pravu je baba.....1.000.000%:think:

Ne kažem ništa za tvoju poznanicu! Svaka njoj čast što ga je šutnula na vreme već eto, razmišljam naglas....obično tako i počinje tortura, prvo ti zabrani da se šminkaš, pravi ti scene oko oblačenja, pa onda krene "što si gledala tamo, sa kim si pričala, zašto ti je isključen telefon?", pa onda na red dolaze zabrane izlazaka a na kraju i batine....
Pre desetak godina gledala sam kako tip od nekih 90kg šamara devojčicu od jedva 40, u punom gradu i niko nije prišao da joj pomogne jer su oko njih stajali njegovi drugari, rmpalije. Bila sam u šoku, da bi sledećeg vikenda videla tu istu devojku kako ga drži za ruku i ljubi sva srećna.....E došlo mi da je lično išamaram.....:evil:
 
Ne kažem ništa za tvoju poznanicu! Svaka njoj čast što ga je šutnula na vreme već eto, razmišljam naglas....obično tako i počinje tortura, prvo ti zabrani da se šminkaš, pravi ti scene oko oblačenja, pa onda krene "što si gledala tamo, sa kim si pričala, zašto ti je isključen telefon?", pa onda na red dolaze zabrane izlazaka a na kraju i batine....
Pre desetak godina gledala sam kako tip od nekih 90kg šamara devojčicu od jedva 40, u punom gradu i niko nije prišao da joj pomogne jer su oko njih stajali njegovi drugari, rmpalije. Bila sam u šoku, da bi sledećeg vikenda videla tu istu devojku kako ga drži za ruku i ljubi sva srećna.....E došlo mi da je lično išamaram.....:evil:

...nije mi poznanica...ali ne bitno....:think:

...potpuno se slažem...to se mora preseći na vreme, inače uhvati maha..i stvara
se jedno kolo iz koga se kasnije sve teže izlazi...što iz straha, nemoći ili čega
već:dontunderstand:
 
Е, а да Вам испричам ја једну ситуацију!:p

Пријави цица лика да је силовао. Дошла одмах у полицију... успут она изубијана од батина, изгребана по лицу...наравно, код тако тешких оптужби судски медецинари ступају на сцену...

...приведу и њега...човек се куне да је секс био добровољан...и њега форензичари узму у шаке....

...и шта мислите какав је исход био?;)

...дотична је сама себе изгребала и сама себе некон штанглом изударала, након заиста добровољног секса с њим....

...мотив?

...није фрајер хтео да се дружи с њом озбиљно, није хтео везу...а мало јој се допало то што је успут имао и кинту...:confused:
 
Koliko god zvučalo neverovatno, verujem ti, jer sam radila sa u toj oblasti(i nasilje i razvodi)...Šta su sve ljudi u stanju da urade, to je prosto nezamislivo.
Još jedan komentar; zlostavljač je onaj ko ima moć - definicija i potpuno tačno. A znate li kakvu moć ima žena posle razvoda, ako su deca mala i poverena njoj? Kakvih tu manipulacija, ucena i psihičkog zlostavljanja očeva i dece ima!!! Strašno!
I nemojte slučajno da mi kažete da majke to ne rade! Rade, a rade i gore stvari...
 
Koliko god zvučalo neverovatno, verujem ti, jer sam radila sa u toj oblasti(i nasilje i razvodi)...Šta su sve ljudi u stanju da urade, to je prosto nezamislivo.
Još jedan komentar; zlostavljač je onaj ko ima moć - definicija i potpuno tačno. A znate li kakvu moć ima žena posle razvoda, ako su deca mala i poverena njoj? Kakvih tu manipulacija, ucena i psihičkog zlostavljanja očeva i dece ima!!! Strašno!
I nemojte slučajno da mi kažete da majke to ne rade! Rade, a rade i gore stvari...

Са овим се слажем скроз.
То је ситуација када (неке) жене после развода осете да имају МОЋ и тада је злоупотребљавају манипулацијама око деце.....:roll:
 
Poslednja izmena:
Moram na zalost da kazem, da sam se susrela, skoro, sa dekom, zrtvom zlostavljanja od unuka,
( narkoman ) tukao je dedu, uvrtao mu udove... dedin sin i snaha su u Sh, na radu,kazu da nemaju pojma o tome ?Naravno, obratila sam se centru za soc rad, vidicemo...
Јао, јежим се над тим причама о наркоманима.:confused:

Скоро, у мом комшилуку, лик је избо мајку ножем јер му није дала паре за дозу.
Жена је једва преживела.
 

Back
Top