Ma, samo rodi dete!

Samsonight

Elita
Poruka
15.657
Neki su još iz srednje škole uspostavili porodice.
Neki su na taj izazov odgovorili tokom studija, neki po dobijanju diplome i posla.
Juče sam pričala sa školskom drugaricom, u busu, onako zvučno pred ostalim putnicima-kaže: "Nemoj više da gubiš vreme, rodi makar jedno dete samo za sebe."
Bili su đaci "ponavljaci", a bili smo i mi, bistri, nadareni i po svemu ispred.
Razgovor sa mojom školskom drugaricom nije više bio takmičarski, konačno smo ljudi koji se razumeju, razgovaraju.... delimo iskustva nesebično, nema više sprega ko je najpametniji, ko ima najbolje ocene.
Nema više podele ko je u čemu tj. u kom školskom predmetu bolji.
Život je ispostavio rezultate-loši đaci imaju tendenciju da dobrim đacima pre ili kasnije drže lekcije o običnom životu sa punim pravom.
WTF?
 
Neki su još iz srednje škole uspostavili porodice.
Neki su na taj izazov odgovorili tokom studija, neki po dobijanju diplome i posla.
Juče sam pričala sa školskom drugaricom, u busu, onako zvučno pred ostalim putnicima-kaže: "Nemoj više da gubiš vreme, rodi makar jedno dete samo za sebe."
Bili su đaci "ponavljaci", a bili smo i mi, bistri, nadareni i po svemu ispred.
Razgovor sa mojom školskom drugaricom nije više bio takmičarski, konačno smo ljudi koji se razumeju, razgovaraju.... delimo iskustva nesebično, nema više sprega ko je najpametnniji, ko ima najbolje ocene.
Nema više podele ko je u čemu tj. u kom školskom predmetu bolji.
Život je ispostavio rezultate-loši đaci imaju tendenciju da dobrim đacima pre ili kasnije drže lekcije o običnom životu sa punim pravom.
WTF?
Šta je poenta ? Što je neko "zakazao" na nekom polju ? Logično mi je da neostvareni pokušavaju da dokažu da su ostvareni - po svojim merilima života.
Šta ti očekuješ od ove teme ?
 
Neki su još iz srednje škole uspostavili porodice.
Neki su na taj izazov odgovorili tokom studija, neki po dobijanju diplome i posla.
Juče sam pričala sa školskom drugaricom, u busu, onako zvučno pred ostalim putnicima-kaže: "Nemoj više da gubiš vreme, rodi makar jedno dete samo za sebe."
Bili su đaci "ponavljaci", a bili smo i mi, bistri, nadareni i po svemu ispred.
Razgovor sa mojom školskom drugaricom nije više bio takmičarski, konačno smo ljudi koji se razumeju, razgovaraju.... delimo iskustva nesebično, nema više sprega ko je najpametniji, ko ima najbolje ocene.
Nema više podele ko je u čemu tj. u kom školskom predmetu bolji.
Život je ispostavio rezultate-loši đaci imaju tendenciju da dobrim đacima pre ili kasnije drže lekcije o običnom životu sa punim pravom.
WTF?
Majke vole da pricaju kako su majke, radnice kako su radnice, svako svoga konja hvali.
 
Za mnoge majke - deca su trofej ! Ko moze nek ima decu. (dodajem sto mladji to bolje) To ne znaci da je pravilo, nego preporuka.

Sto se uspeha tice (losi/dobri djaci) ... Meni je otvorila oci desetogodisnjica mature - jedan, ucenjak, jos na fakultetu, drugi (nije izbijao iz kafane, a bez vinjacica nije dosao na cas) - direktor preduzeca. Nema pravila.
 
Za mnoge majke - deca su trofej ! Ko moze nek ima decu. (dodajem sto mladji to bolje) To ne znaci da je pravilo, nego preporuka.

Sto se uspeha tice (losi/dobri djaci) ... Meni je otvorila oci desetogodisnjica mature - jedan, ucenjak, jos na fakultetu, drugi (nije izbijao iz kafane, a bez vinjacica nije dosao na cas) - direktor preduzeca. Nema pravila.
Da nije taj neki SPS-ovac?
 
Sto se uspeha tice (losi/dobri djaci) ... Meni je otvorila oci desetogodisnjica mature - jedan, ucenjak, jos na fakultetu, drugi (nije izbijao iz kafane, a bez vinjacica nije dosao na cas) - direktor preduzeca. Nema pravila.
Evo slican primer iz starijih generacija, jedan sto je ponavljao u gimnaziji i celu karijeru proveo kao direktor (valjda je i sada), rekao jos tada djaku generacije "ti si pametan za skolu i i sport, ali za zivot nisi" (bio je i super sportista taj djak generacije).

I taj djak generacije do danas onako smotan, rezoni paje patka, malo radnog staza, mala penzija, nebrojeni neuspesi... a intelektualni nivo - od pisaca cuo samo za Dostojevskog, matematiku nije znao za nivo osnovne skole kad je trebalo da se zaposli bar u skoli da ne visi na zavodu.
 
Moja prijateljica, lekar, ostala je sama.
Priča mi: Roditelji su mi stalno ispirali mozak: samo škola,
ima vremena za momke.
I tako škola, fakultet, specijalizacija...
Vreme prolazi, njena iskustva sa muškarcima nikakva, ne nalazi srodnu dušu,
nezadovoljna počinje da dobija na težini...
Zabrinuta majka je savetuje: ako nećeš da se udaš a ti samo rodi jedno dete.
-E, majko, sada ga ti rodi.

Mislim da škola ubija (potiskuje) prirodne nagone, iskrivljuje svest,
daje pogrešnu sliku o tome šta je to uspeh u životu.
...i onda se jedng dana probudimo užasnuti saznanjem da su priglupi i
neuspešni izabrali pravi put.
 
....
Mislim da škola ubija (potiskuje) prirodne nagone, iskrivljuje svest,
daje pogrešnu sliku o tome šta je to uspeh u životu.
kako ? Šta si ti učio u školi o tome i šta su te učili roditelji ?
...i onda se jedng dana probudimo užasnuti saznanjem da su priglupi i
neuspešni izabrali pravi put.
Mislio si reći - nezainteresovani za školu. Koja su tvoja merila "glupih i priglupih" ?
I koja su tvoja merila uspeha ? Škola ? Koja? Privatni fakulteti ?
 
Život je ispostavio rezultate-loši đaci imaju tendenciju da dobrim đacima pre ili kasnije drže lekcije o običnom životu sa punim pravom.
WTF?
Не мислим да то има везе са тим колико је неко био добар ђак, не мислим ни да је савет био злонамеран. Ја сам мом женском детету то исто рекла, за случај да једног дана не нађе одговарајућег партнера, није страшно да роди због себе.

Немој узимати за зло.🤗
 
Не мислим да то има везе са тим колико је неко био добар ђак, не мислим ни да је савет био злонамеран. Ја сам мом женском детету то исто рекла, за случај да једног дана не нађе одговарајућег партнера, није страшно да роди због себе.

Немој узимати за зло.🤗
Mislim da je to pogresno, mozes joj samo reci da si jako sretna sto imas dijete, imam problem sa svojoj mamom koja ne razumije da necemo djecu tj ne razumije da smo presretni sto smo izabrali nacin zivota koji nama odgovara. Tvoja cerka nije ista osoba kao i ti.
 
Mislim da je to pogresno, mozes joj samo reci da si jako sretna sto imas dijete, imam problem sa svojoj mamom koja ne razumije da necemo djecu tj ne razumije da smo presretni sto smo izabrali nacin zivota koji nama odgovara. Tvoja cerka nije ista osoba kao i ti.
Мислим да погрешно схваташ, то није притисак, то је само подршка да може и тако а и не мора.
Ти имаш партнерку и довољни сте једно другом, али неко ко остане потпуно сам, сигурна сам да кад тад зажали што нема дете.
 
Mislim da je to pogresno, mozes joj samo reci da si jako sretna sto imas dijete, imam problem sa svojoj mamom koja ne razumije da necemo djecu tj ne razumije da smo presretni sto smo izabrali nacin zivota koji nama odgovara. Tvoja cerka nije ista osoba kao i ti.
Da li vašu sreću porediš sa nečijom ? - sa porodicom koji imaju decu

Da li se može dogoditi da promenite mišljenje i shvatanje sreće ? A, godine idu,...
(neću ti zameriti ako ne odgovoriš).
 
U mom odeljenju su bila dvojica, ono sto smo zvali, genijalaca. Jedan je bio vukovac, upisao Medicinu i zavrsio je kao jedan od studenata generacije. Drugi nije bio vukovac ali je imao bronzu ili srebro sa Matematicke olimpijade, upisao ETF, ocas ga zavrsio kao super student, to videli i Japanci pa mu dali stipendiju za doktorske studije u Tokiju gde je i otisao.

Prvi, lekar, se malo vrteo po beogradskim bolnicama, na fakultetu im nije palo na pamet da ga zadrzavaju, pa kad je video da nema 'leba od njegove diplome u Srbiji pokupi se i ode preko okeana. Vec 2 decenije je cenjeni nefrolog u Merilendu, danas ima i svoju bolnicu tamo. Ko zna sta ima u $$$.

Drugi se posle titule PhD na jednom od najboljih elektrotehnickih fakluteta na zemljinoj kugli, pogotovo u prvoj polovini '90-tih vratio u Beograd i pokusao da dodje do pozicije na ETF-u pored posla koji je imao u jednom od elektrotehnickih instituta. Iako je napisao prvu knjigu na srpskom jeziku o fuzzy logic arhitekturi nisu ga primili na taj fakultet, cak je ta njegova knjiga sluzila i kao neka vrsta udzbenika na katedri na kojoj su rekli da za njega nema mesta. Pokupio se covek, naravno preko okeana, napravio karijeru i registrovao patente, zaposlile ga i nove tehnoloske kompanije tada Aol, Yahoo, prodao im patente (cak je bio jedan od autora yahoo messangera) i maznuo ogromnu lovu, ko zna koju.

Pa vi recite da se skola ne isplati... bar u belom svetu, njima dvojici se u Srbiji stvarno nije isplatila.
 
Poslednja izmena:
Da li vašu sreću porediš sa nečijom ? - sa porodicom koji imaju decu

Da li se može dogoditi da promenite mišljenje i shvatanje sreće ? A, godine idu,...
(neću ti zameriti ako ne odgovoriš).
Ne poredim samo objasnjavas da tvoja sreca nije sreca za nekog drugog, necu promjeniti misljenje jer imam 53 godine, izabrali smo zivot da puno putujemo 5 mjeseci godisnjeg odmora, malo radimo tj puno slobodno vremena i sa 55 godina u penziju, prije 25 godina smo razmisljali kako bi trebalo da prozivimo svoj zivot i tako smo odlucili i danas smo sretni zbog toga.
 
Neki su još iz srednje škole uspostavili porodice.
Neki su na taj izazov odgovorili tokom studija, neki po dobijanju diplome i posla.
Juče sam pričala sa školskom drugaricom, u busu, onako zvučno pred ostalim putnicima-kaže: "Nemoj više da gubiš vreme, rodi makar jedno dete samo za sebe."
Bili su đaci "ponavljaci", a bili smo i mi, bistri, nadareni i po svemu ispred.
Razgovor sa mojom školskom drugaricom nije više bio takmičarski, konačno smo ljudi koji se razumeju, razgovaraju.... delimo iskustva nesebično, nema više sprega ko je najpametniji, ko ima najbolje ocene.
Nema više podele ko je u čemu tj. u kom školskom predmetu bolji.
Život je ispostavio rezultate-loši đaci imaju tendenciju da dobrim đacima pre ili kasnije drže lekcije o običnom životu sa punim pravom.
WTF?
Loši đaci, zavisi kolko loši... Jesu glupi djaci ili manje vredni...

Posle srednje se iskristalisu ljudi i pronadju kako i šta dalje ko u čemu bude uspesan ili manje uspesan...

Isto kao i ljudi uz karaktere...

Ne razumem sta je sad problem, sto neki lošiji djaci su sredili zivote porodice ostvarili se kao roditelji i što je vazno budu dobri...

Oni sad nesto prebacuju ili savetuju tebe sto ti nisi se ostvarila kao roditelj?

Pa teni krivo otkud im to pravo jer su lošiji djaci samim tim ti si pametnija


Pa vidi kazu da je tito ponavljao prvi razred a posto toboz najveći sin otadžbine...


Tako da bi oni trebali da gledaju svoja posla bez da se mesaj u tvoj zivot a ti da shvatiš da to sto si bila streberka u osnovnoj te danas ne cini pametnijom u zrelim godinama a pogotovo ne vise vrednom ili boljim čovekom....


Sram ih bilo kako se ududjuju sa trojkom iz biologije da nesto kazu onoj koja imala peticu sa zvezdicom...

Ju ju ju kako su se samo usudili....
 
Ne poredim samo objasnjavas da tvoja sreca nije sreca za nekog drugog, necu promjeniti misljenje jer imam 53 godine, izabrali smo zivot da puno putujemo 5 mjeseci godisnjeg odmora, malo radimo tj puno slobodno vremena i sa 55 godina u penziju, prije 25 godina smo razmisljali kako bi trebalo da prozivimo svoj zivot i tako smo odlucili i danas smo sretni zbog toga.
Meni puno znači, što znam da sam nekome potreban, da mogu da pomognem,.. da ima smisla što sam još živ :) . I što vidim da su mi deca u mnogo čemu bolja od mene ;)
 

Back
Top