Свака трећа жена и свако шесто дете жртве насиља у породици?!

Uključiti socijalni rad, policija i sudstvo. Mora se možda pokrenuti tužba žrtava, sud izvodi veštake, angažovati dobrog advokata za porodično pravo. Ima tu mnogo posla. Porodica treba da je složna protiv nasilnika koji je duševni bolesnik, kako sam shvatila. Pazi, naći dobrog advokata za početak. Ja sam ovo emotivno napisala, kao laik, ne zameri. Bilo bi dobro da na forumima postoje i pravne teme. To je teška agonija. Srećno u rešavanju takve situacije, ma za koga da si pitao.
 
Kako pomoci zlostavljanoj zeni???????
hitno je

Šta je tačno u pitanju?
Od konretne situacije zavisi i konkretan savet, ali generalno je - da obavesti prijatelje i bližnje šta joj se dešava, da joj se nađu, da obavesti policiju (ali ovo prvo je bitnije, realno, oni će biti revnosniji da joj pomognu), da se potrudi da sebi omogući put ka samostalnom životu, i da shvati da je ONA žrtva, a ne taj koji vrši nasilje nad njom (nasilnici se često prikazuju kao žrtve, neshvaćeni, itd) ....imaš gore i mnoštvo saveta kako se izvući iz ralja nasilnika.
 
To sto sam procitala - Narkoman - nasilnik - psihopata...:think:
Mogu ti reci da ce im kod takve osobe retko ko pomoci:rtfm:
Niko u ovoj zemlji ne zeli da se bakce sa porodicom u kojoj ima narkoman.
Nazalost:dash:
U principu neka im je Bog u pomoci:rumenko:
Ne znam ali mislim da ce te sada svi osudjivati kako je to bolest,kako im treba pomoci i tako to...Ali niko ne moze da skapira da su ljudi razliciti pa tako i narkomani..
Sto se tice lecenja - tu je stvarno princip; Samo ako na to pristanu dobrovoljno
Ako je nasilan - policija -dolaze oni ipak po pozivu:dontunderstand:
Ali ako dodju par puta a porodica povuce prijavu :dash:
Onda se vec za sledeci poziv tesko odazivaju:rtfm:
 
Kako preventivno delovati?
Teška tema, teško pitanje. Naravno, najbolje je delovati još na samom početku - ako je psihički obolela osoba u pitanju, reagovati i krenuti lečenje još u korenu. Hmmm, tj. prvo prepoznati bolest još u korenu, pa reagovati, a to je teško, jako teško. Ako je narkoman, onda reagovati još pre nego što postane narkoman. Odmah, čim prvi put dodje kući crvenih očiju, onog karakterističnog izraza lica, klibereći se i smejući kao ... blesav. Hoću da kažem, dok ne ode dalje od marihuane, naravno.
Tada treba reagovati, kada prodju godine i bolest ( a sve to zaista jesu bolesti ) uzme maha, tada je preteško, a vrlo često i uzaludno.
Lečenje postoji, i zaista je sve na dobrovoljnoj bazi, izuzev u slučajevima kada se prekrši zakon, pa sud donese meru obaveznog lečenja. Dakle, lečenje postoji, ali - postoji li izlečenje?Čast izuzecima, ali... :(
 

Back
Top