Ma, samo rodi dete!

Rodi sebi dete - jedna od meni neprimerenih rečenica na svim nivoima. Dete se ne rađa ''sebi'' već se rađa sa osećanjem da stvaraš jedan nov, samostalan život. Posle ovakvih rečenica, očekujem sledeću, ako ne rodiš dete, umrećeš sa mačkama. I nikako se ne slažem sa time. Svako ima prava na svoj izbor, nevezano za školovanje ili finansije kojima raspolaže. Posebna priča su mi one koje su se ''ostvarile'' kao majke, zar je biti majka neko takmičenje, uspeh koji je ostvarila zahvaljujući biološkoj sposobnosti? Zbog takvog olakog shvatanja roditeljstva, dešavaju nam se zapostavljena deca.
svako ko je normalan treba da zeli da se ostvari kao roditelj.

drugi par ciepla je sto to i nije toliko jednostavno. aj kresnucemo se i to je to. treba naici , zavoljeti, pozeleti djete sa bas tom osobom. Neke ljubavi ne budu srecne , puknu ne dodje se do toga...Neko ne nadje novu srecu...Svasta ima i ne treba tome suditi.

ali da svako normalan to pozeli je tacno.
 
Rodi sebi dete - jedna od meni neprimerenih rečenica na svim nivoima. Dete se ne rađa ''sebi'' već se rađa sa osećanjem da stvaraš jedan nov, samostalan život. Posle ovakvih rečenica, očekujem sledeću, ako ne rodiš dete, umrećeš sa mačkama. I nikako se ne slažem sa time. Svako ima prava na svoj izbor, nevezano za školovanje ili finansije kojima raspolaže. Posebna priča su mi one koje su se ''ostvarile'' kao majke, zar je biti majka neko takmičenje, uspeh koji je ostvarila zahvaljujući biološkoj sposobnosti? Zbog takvog olakog shvatanja roditeljstva, dešavaju nam se zapostavljena deca.

Ja imam jedan drugaciji slucaj. Moja jedna od najboljih drugarica, inace iz CG, je bas zelela da bude majka, ali nije imala srece sa partnerima. Svasta je tu lose prezivela. Na kraju se odlucila za vantelesnu, sa donorom.
I sada ima prelepu i predobru devojcicu od punih 5 godina :)

Ali, ona je u CG, a to je jako nezahvalna sredina za zenu koja ima dete a nema čo'eka, što bi oni rekli. Do te mere ide da joj dete zovu kopile.

Njena majka je skroz promenila odnos prema njoj zbog toga. Sa druge strane, otac je bezrezervno podrzava.
 
Ja imam jedan drugaciji slucaj. Moja jedna od najboljih drugarica, inace iz CG, je bas zelela da bude majka, ali nije imala srece sa partnerima. Svasta je tu lose prezivela. Na kraju se odlucila za vantelesnu, sa donorom.
I sada ima prelepu i predobru devojcicu od punih 5 godina :)

Ali, ona je u CG, a to je jako nezahvalna sredina za zenu koja ima dete a nema čo'eka, što bi oni rekli. Do te mere ide da joj dete zovu kopile.

Njena majka je skroz promenila odnos prema njoj zbog toga. Sa druge strane, otac je bezrezervno podrzava.
iz te nezahvalne sredine su najveci sinovi potekli i najveci junaci.

kopile se kaze i u srbiji. a da smo 13ti vjek, jesmo po mnogim stvarima na zalost.
 
Meni dok se nisu rodila deca nisam imao pojma kakva je to radost. Biti sa svojom decom, igrati se, razgovarati sa njima, provoditi vreme sa njima u prirodi, u šetnji gradom, u bioskopu, to nema cenu, verovatno ne može da se razume dok se to ne doživi .
 
Neki su još iz srednje škole uspostavili porodice.
Neki su na taj izazov odgovorili tokom studija, neki po dobijanju diplome i posla.
Juče sam pričala sa školskom drugaricom, u busu, onako zvučno pred ostalim putnicima-kaže: "Nemoj više da gubiš vreme, rodi makar jedno dete samo za sebe."
Bili su đaci "ponavljaci", a bili smo i mi, bistri, nadareni i po svemu ispred.
Razgovor sa mojom školskom drugaricom nije više bio takmičarski, konačno smo ljudi koji se razumeju, razgovaraju.... delimo iskustva nesebično, nema više sprega ko je najpametniji, ko ima najbolje ocene.
Nema više podele ko je u čemu tj. u kom školskom predmetu bolji.
Život je ispostavio rezultate-loši đaci imaju tendenciju da dobrim đacima pre ili kasnije drže lekcije o običnom životu sa punim pravom.
WTF?
Slazem se. Necu da ispada da sam ljubomoran i da mrzim ljude i bivše drugare i drugarice. Poslednji pasus je potpuno tačan. Ja se isto pitam. Mnogi loši djaci, bezobrazni, nemirni, bahati su sad nešto. Imaju porodicu, rade duze od mene sa bolje plaćenim i boljim poslovima. Mozda neki poslovi nisu bolji, ali je duzi staz i vise para. Neki su cak u inostranstvo. Prešišali me mnogi jbg. Dzabe ucio sam, bio redovan na časovima. Dok je bilo faksa svi smo jednaki posle kako je ko završavao nešto tako su počeli da otpadaju jedan po jedan. Ima tu i pametnih koji imaju dobre poslove i jaku platu, nisu samo klošari.
 
Slazem se. Necu da ispada da sam ljubomoran i da mrzim ljude i bivše drugare i drugarice. Poslednji pasus je potpuno tačan. Ja se isto pitam. Mnogi loši djaci, bezobrazni, nemirni, bahati su sad nešto. Imaju porodicu, rade duze od mene sa bolje plaćenim i boljim poslovima. Mozda neki poslovi nisu bolji, ali je duzi staz i vise para. Neki su cak u inostranstvo. Prešišali me mnogi jbg. Dzabe ucio sam, bio redovan na časovima. Dok je bilo faksa svi smo jednaki posle kako je ko završavao nešto tako su počeli da otpadaju jedan po jedan. Ima tu i pametnih koji imaju dobre poslove i jaku platu, nisu samo klošari.
znas mozda su oni tebe presisali preko mutni hstvari, tj korupcije, ili preko veze, imaju nekog i tako to... to je u srbiji na zalost realnost.

bitno je da ti znas kakvog si karaktera, od čega si i imas li obraza čista i jakoga...

ako su param presisali to ne znaci da su cestitoscu i karakterom.

nije sve u parama.

mozdao ni ne smeju kao ti da idu cestita uzdignuta obraza i da niko prst ne upre u tebe...
 
Za mnoge majke - deca su trofej ! Ko moze nek ima decu. (dodajem sto mladji to bolje) To ne znaci da je pravilo, nego preporuka.

Sto se uspeha tice (losi/dobri djaci) ... Meni je otvorila oci desetogodisnjica mature - jedan, ucenjak, jos na fakultetu, drugi (nije izbijao iz kafane, a bez vinjacica nije dosao na cas) - direktor preduzeca. Nema pravila.

Како бре нема правила?!? Све је тамо негде записано...

:orkestar: :maramica:
 
Moja prijateljica, lekar, ostala je sama.
Priča mi: Roditelji su mi stalno ispirali mozak: samo škola,
ima vremena za momke.
I tako škola, fakultet, specijalizacija...
Vreme prolazi, njena iskustva sa muškarcima nikakva, ne nalazi srodnu dušu,
nezadovoljna počinje da dobija na težini...
Zabrinuta majka je savetuje: ako nećeš da se udaš a ti samo rodi jedno dete.
-E, majko, sada ga ti rodi.

Mislim da škola ubija (potiskuje) prirodne nagone, iskrivljuje svest,
daje pogrešnu sliku o tome šta je to uspeh u životu.
...i onda se jedng dana probudimo užasnuti saznanjem da su priglupi i
neuspešni izabrali pravi put.


Е за ово црвено горе је заиста штета и корен свих недаћа.
 
"Samo rodi dijete" je nesto sto izgleda lako ali samo teoretski.Cuj "samo"...a otvara e hiljadu pitanja.
Da moze neko lako da nadje osobu sa kojom ce roditi dijete,onda bi ga i rodila sa tom osobom,ne bi sama.Ako vec ne moze da nadje,znaci da nije problem u djetetu nego u ocu djeteta.
I kako sad npr.naci nekog,bilo koga za oca djeteta...Izabrati kandidata i precutati da je dijete njegovo?
Precutati djetetu ko mu je otac?Danas,sutra,tu su potencijalna braca i sestre.
Kako jednostavno dobiti samo dijete,"bez oca".
Drugi problem je to moderno zacece pomocu "donora".Ko je on i sta je?Neka nepoznata osoba sa kojom nemate nikakve veze,a imacete najvazniju vezu...dijete.I tu je pitanje srodnika otvoreno.
Meni je ovo totalno diskutabilno jer dijete nije stvar.
Trece...tom djetetu ce kad tad faliti otac.S kojim pravom mu ga u startu oduzeti?
Cetvrto...velika je i odgovornost i obaveza sam odgajati dijete.Da li ti moze svako?i fizicki i finansijski.
 
Meni je ovo totalno diskutabilno jer dijete nije stvar.
Trece...tom djetetu ce kad tad faliti otac.S kojim pravom mu ga u startu oduzeti?
Cetvrto...velika je i odgovornost i obaveza sam odgajati dijete.Da li ti moze svako?i fizicki i finansijski.
Sve ovo naravno jeste istina, ali ima jedan mali problem. Ljudi se mogu osećati potpuno promašeno i depresivno ako ne reše to pitanje takoreći.
Za neke ljude ovo jeste nekakvo rešenje ako nisu našli odgovarajućeg partnera i imaju gomilu propalih veza itd.
 
Мислим да погрешно схваташ, то није притисак, то је само подршка да може и тако а и не мора.
Ти имаш партнерку и довољни сте једно другом, али неко ко остане потпуно сам, сигурна сам да кад тад зажали што нема дете.

Какво црно кукање?! Нађеш опет неког. Забога па 2024. је!
 
U mom odeljenju su bila dvojica, ono sto smo zvali, genijalaca. Jedan je bio vukovac, upisao Medicinu i zavrsio je kao jedan od studenata generacije. Drugi nije bio vukovac ali je imao bronzu ili srebro sa Matematicke olimpijade, upisao ETF, ocas ga zavrsio kao super student, to videli i Japanci pa mu dali stipendiju za doktorske studije u Tokiju gde je i otisao.

Prvi, lekar, se malo vrteo po beogradskim bolnicama, na fakultetu im nije palo na pamet da ga zadrzavaju, pa kad je video da nema 'leba od njegove diplome u Srbiji pokupi se i ode preko okeana. Vec 2 decenije je cenjeni nefrolog u Merilendu, danas ima i svoju bolnicu tamo. Ko zna sta ima u $$$.

Drugi se posle titule PhD na jednom od najboljih elektrotehnickih fakluteta na zemljinoj kugli, pogotovo u prvoj polovini '90-tih vratio u Beograd i pokusao da dodje do pozicije na ETF-u pored posla koji je imao u jednom od elektrotehnickih instituta. Iako je napisao prvu knjigu na srpskom jeziku o fuzzy logic arhitekturi nisu ga primili na taj fakultet, cak je ta njegova knjiga sluzila i kao neka vrsta udzbenika na katedri na kojoj su rekli da za njega nema mesta. Pokupio se covek, naravno preko okeana, napravio karijeru i registrovao patente, zaposlile ga i nove tehnoloske kompanije tada Aol, Yahoo, prodao im patente (cak je bio jedan od autora yahoo messangera) i maznuo ogromnu lovu, ko zna koju.

Pa vi recite da se skola ne isplati... bar u belom svetu, njima dvojici se u Srbiji stvarno nije isplatila.

:per:
 
Šta je poenta ? Što je neko "zakazao" na nekom polju ? Logično mi je da neostvareni pokušavaju da dokažu da su ostvareni - po svojim merilima života.
Šta ti očekuješ od ove teme ?
Нјврв неку "родну" расправу. Нећу да осуђујем форумашицу али тако обично бива
 
Rodi sebi dete - jedna od meni neprimerenih rečenica na svim nivoima. Dete se ne rađa ''sebi'' već se rađa sa osećanjem da stvaraš jedan nov, samostalan život. Posle ovakvih rečenica, očekujem sledeću, ako ne rodiš dete, umrećeš sa mačkama. I nikako se ne slažem sa time. Svako ima prava na svoj izbor, nevezano za školovanje ili finansije kojima raspolaže. Posebna priča su mi one koje su se ''ostvarile'' kao majke, zar je biti majka neko takmičenje, uspeh koji je ostvarila zahvaljujući biološkoj sposobnosti? Zbog takvog olakog shvatanja roditeljstva, dešavaju nam se zapostavljena deca.
Slažem se
Samo da dodam da ako i želi sama sebi da rodi dete i to je ok.
Ako želi da se ostvari kao majka, ima pravo na to i ne treba ići protiv svojih pravih želja jer su posledice uvek...
 
Loši đaci, zavisi kolko loši... Jesu glupi djaci ili manje vredni...

Posle srednje se iskristalisu ljudi i pronadju kako i šta dalje ko u čemu bude uspesan ili manje uspesan...

Isto kao i ljudi uz karaktere...

Ne razumem sta je sad problem, sto neki lošiji djaci su sredili zivote porodice ostvarili se kao roditelji i što je vazno budu dobri...

Oni sad nesto prebacuju ili savetuju tebe sto ti nisi se ostvarila kao roditelj?

Pa teni krivo otkud im to pravo jer su lošiji djaci samim tim ti si pametnija


Pa vidi kazu da je tito ponavljao prvi razred a posto toboz najveći sin otadžbine...


Tako da bi oni trebali da gledaju svoja posla bez da se mesaj u tvoj zivot a ti da shvatiš da to sto si bila streberka u osnovnoj te danas ne cini pametnijom u zrelim godinama a pogotovo ne vise vrednom ili boljim čovekom....


Sram ih bilo kako se ududjuju sa trojkom iz biologije da nesto kazu onoj koja imala peticu sa zvezdicom...

Ju ju ju kako su se samo usudili....

Немо'добру Инди да ми дираш. Свако се понекад замисли над својим животом.
 
Lol

Ljudi koji misle da ceo život treba da žive na staru slavu uspeha u, pazi sad, školi

Uspeh u školi je samo početak života
Štreberski kompleks nije ni nerealan ni naivna stvar.
Kad neko toliko vremena provede učeći i žrtvujući svoje vreme logično da veruje i traži nešto zauzvrat.
Posebno što "odlikaške" stvari deluju vrlo obećavajuće.
Iako je to investicija koja uopšte nije zagarantovana.
 

Back
Top