Uzori u porodici

Нема потребе да будемо непријатељи, ово је ипак само форум и свако има своје мишљење, али ако се већ толико трудиш да оставиш утисак вернице која се позива на смиреност, доброту и љубав, не можеш писати оно што пишеш.
Просто не иде једно са другим и изазива сумњу у добре намере.
"Poštuj oca i majku da bi ti se produžili dani na zemlji"-peta zapovest.
Пре него што си сазнао за Господа Бога, знали су за њега твоји родитељи. Само је то довољно, да им се поклониш и одаш хвалу и поштовање. Поклони се и одај хвалу и поштовање сваком оном, ко је пре тебе сазнао за највише добро у овом свету.
 
"Poštuj oca i majku da bi ti se produžili dani na zemlji"-peta zapovest.
Пре него што си сазнао за Господа Бога, знали су за њега твоји родитељи. Само је то довољно, да им се поклониш и одаш хвалу и поштовање. Поклони се и одај хвалу и поштовање сваком оном, ко је пре тебе сазнао за највише добро у овом свету.
Немој опет око мојих родитеља, не знаш ништа о мени и мојој породици.
Рецимо, мој отац је био атеиста.
А опет, много бољи човек од 99 процената квази верника.
 
Немој опет око мојих родитеља, не знаш ништа о мени и мојој породици.
Рецимо, мој отац је био атеиста.
А опет, много бољи човек од 99 процената квази верника.
Ma, nemam nikakav interes oko tebe i tvojih roditelja. Nas zanimaju slične stvari sa različitih strana.
 
За особу која нема интереса, прилично их често помињеш.
Svakako to ne radim da bih u sagovornicima proizvela protivnike. Nastojim da uspostavimo razumevanje, ne raslojavanje i ovakav odnos kakav se uspostavlja među @mina68 i @Samsonight.
Mi treba da smo iznad problema i da o njemu diskutujemo, a ne da se iko na ikog ljuti.
Vratimo se temi-ljudi koji su nam pomogli da budemo to što jesmo. Ko li je tebe naučio da budeš tako ratoborna, za sebe odlučna, kao da te je moj deda smislio? :)
Moj deda je bio osoba čvrstog karaktera, osoba od reči, pomalo zadrt, ali... kako ga volim i koliko mi nedostaje-to se ne da rečima opisati!
 
Svakako to ne radim da bih u sagovornicima proizvela protivnike. Nastojim da uspostavimo razumevanje, ne raslojavanje i ovakav odnos kakav se uspostavlja među @mina68 i @Samsonight.
Mi treba da smo iznad problema i da o njemu diskutujemo, a ne da se iko na ikog ljuti.
Vratimo se temi-ljudi koji su nam pomogli da budemo to što jesmo. Ko li je tebe naučio da budeš tako ratoborna, za sebe odlučna, kao da te je moj deda smislio? :)
Moj deda je bio osoba čvrstog karaktera, osoba od reči, pomalo zadrt, ali... kako ga volim i koliko mi nedostaje-to se ne da rečima opisati!
Видиш, деда није био савршен, али га волиш и недостаје ти. То исто ја мислим о мојима, не морају бити савршени да бих волела.
Иначе, мој деда је био предратни жандарм, могуће да је генетика урадила своје.
 
"Poštuj oca i majku da bi ti se produžili dani na zemlji"-peta zapovest.
Пре него што си сазнао за Господа Бога, знали су за њега твоји родитељи. Само је то довољно, да им се поклониш и одаш хвалу и поштовање. Поклони се и одај хвалу и поштовање сваком оном, ко је пре тебе сазнао за највише добро у овом свету.

unsubscribe god

kome roditelji nisu dovoljno dugo trajali, gubi svu potonju ljubav neizrecenu njihovim nestajanjem. A dobija pogled na svet koji ponekad moze da bude vrlo brutalan. Ima i onih kojima roditelji traju al' nekako bi im bilo lakse bez njih. Mada ja optimisticki verujem da prva kategorija sakuplja vise ljudi. Imam i ja svoju dozu ruzicastih naocara (think pink!)

There are two different types of people in the world, those who want to know, and those who want to believe. (Narod ti klice, Fridrih ti Nice!)

(ja: both of them are making a mistake)
 
Клекните на колена, децо, и молите се Богу заједно са мном:

Господе, Оче Небесни и Мајко Небесна, хвала Ти, што си нам заповедио, да поштујемо нашег оца и мајку на земљи. Помози нам, Свеблаги, да се кроз то поштовање научимо поштовати све људе и жене на земљи, драгоцену децу Твоју. И помози нам Свемудри, да се кроз то научимо не презирати но поштовати и ценити времена и поколења, која су пре нас била и која су пре нас гледала Твоју славу, изговарала Твоје свето име и ишчезла у прашини пред Твојим сјајним престолом. Амин.
 
Клекните на колена, децо, и молите се Богу заједно са мном:

Господе, Оче Небесни и Мајко Небесна, хвала Ти, што си нам заповедио, да поштујемо нашег оца и мајку на земљи. Помози нам, Свеблаги, да се кроз то поштовање научимо поштовати све људе и жене на земљи, драгоцену децу Твоју. И помози нам Свемудри, да се кроз то научимо не презирати но поштовати и ценити времена и поколења, која су пре нас била и која су пре нас гледала Твоју славу, изговарала Твоје свето име и ишчезла у прашини пред Твојим сјајним престолом. Амин.
 
Ma i u onom periodu kad su svi lepili postere po zidu, ja nisam . Niko mi nije bio dovoljno interesantan za to. Nikad neki idoli. Kod brata soba izlepljena od poda do plafona metalcima, i trans da liči na Jamesa Hetfielda :roll:
Kod mene su na zidu visile druge stvari.

:think: Baba je imala u poljskom wc-u zalepljen veliki poster Bate Živojonovića, prestravio me milion puta. Ali nije joj bio idol, bio tu da prekrije neke rupe.
 
Šta će žena, bio jeftiniji Bata nego tapete il novi poljak.
Noću uz bateriju je bilo čak i mistično. :rotf:
Mi smo kod teče imali kanap debeli da se spasavamo ako se patos provali, tolko je bio funkcionalan.
Ulaziš na sopstvenu odgovornost. :lol:
 
Do nekog trenutka su nam uzori ljudi koje svakodnevno gledamo-naša bliska porodica. U nekom trenutku uzore dobijamo i spolja, i preko školovanja, i preko medija, i preko prijatelja koje stičemo, pa svoje primarne uzore malo pretresamo i nalazimo im mane. Prvi uzori su nam svima ljudi sa kojima smo prvo vreme svog života proveli. Mi se od toga nismo nikako mogli distancirati.
Dobro se zadržava, loše odbacuje, a da nema čoveka bez mana-to je dokazano i ispričano od Adama pa do ljudi poslednjeg vremena.
Čovečanstvo se usavršava tamo gde može... ali ima jedno mesto gde je samo goli i bosi čovek. Kao takav se mora ugledati na ono što ima pred očima, shvatljivo umu i moguće telu.
Čitaćemo Bibliju, sresti savršenog i jednog Oca, ali bez uzora u ljudima sa kojima smo jer smo i sami čovek, nema ništa. Nema pismenosti, nema sposobnosti da se slovo pročita i razume uopšte.
 
Do nekog trenutka su nam uzori ljudi koje svakodnevno gledamo-naša bliska porodica. U nekom trenutku uzore dobijamo i spolja, i preko školovanja, i preko medija, i preko prijatelja koje stičemo, pa svoje primarne uzore malo pretresamo i nalazimo im mane. Prvi uzori su nam svima ljudi sa kojima smo prvo vreme svog života proveli. Mi se od toga nismo nikako mogli distancirati.
Dobro se zadržava, loše odbacuje, a da nema čoveka bez mana-to je dokazano i ispričano od Adama pa do ljudi poslednjeg vremena.
Čovečanstvo se usavršava tamo gde može... ali ima jedno mesto gde je samo goli i bosi čovek. Kao takav se mora ugledati na ono što ima pred očima, shvatljivo umu i moguće telu.
Čitaćemo Bibliju, sresti savršenog i jednog Oca, ali bez uzora u ljudima sa kojima smo jer smo i sami čovek, nema ništa. Nema pismenosti, nema sposobnosti da se slovo pročita i razume uopšte.
Sto bi na zapadu rekli : good for you!
 
Немам шта, жено, све бих исто рекла.
Никада нисам имала узоре и идоле, никада нисам лепила постере певача по соби, немам омиљеног писца, глумца.
Свиђа ми се код сваког понешто, све ни код кога.
Ето.
Jooj ja imao jedan poster:rumenko:...crno-beli,to se valjda ne pika:lol:
Happy 70th Birthday Debbie Harry-We Love You More Than Ever

Zato pamtim babine reci:Sine,ne bojim se ja,al me strah.:heart:
Eh koliko sam puta, ovu recenicu kasnije ponovio....
 
Jooj ja imao jedan poster:rumenko:...crno-beli,to se valjda ne pika:lol:
Happy 70th Birthday Debbie Harry-We Love You More Than Ever

Zato pamtim babine reci:Sine,ne bojim se ja,al me strah.:heart:
Eh koliko sam puta, ovu recenicu kasnije ponovio....
Мислим да ова жена нема појма колико је зидова украсила :lol:
Ти си њу ставио на зид да ти прави друштво у усамљеним ноћима, није ти баш била узор, а ни идол :zper:
 
Pa ovako, desilo se sasvim slučajno, iz moje perspektive, a možda je bilo i namerno, pa sam se rodio u pristojnoj obrazovanoj porodici.
Iz ovog razloga idoli su mi bili ljudi koji me nikad nisu izdali, a pratili su me dok nisam sam svojom glavicom lupio o zid iako mi je otac sasvim lepo objasnio da ne radim neke stvari jer ću lupiti o zid...Dobro taj zid je stigao dosta kasnije, pa sam imao vremena da i ja svojoj deci objasnim pojam zida....i pustim ih da provere da li je tvrd...
 

Back
Top