Znak Kaina

RIA77

Само за дрво усред врта Бог је рекао: ‘Не једите с њега и не дотичите га се да не умрете.’”
Laz, jer sa drveta usred vrta smo i trebali da jedemo, a zabranjeno je bilo ono drugo, zabaceno, jer nije Bog budala pa da nam stavlja zabranjeno usred vrta, kao sto je stavio drvo zivota usred
И учини Господ Бог, те никоше из земље свакаква дрвећа лепа за гледање и добра за јело, и дрво од живота усред врта

e, zato ja kazem eksperiment, neka pojede zmija, sa zabranjenog, pa cemo videti sta ce joj biti

al nam mojsije zakuvao
od toliko starijih mitova o edenu, mojsije iskombonovao jevrejski doduše nerazumljiv.
nit se zna šta zmija predstavlja, nit drveta, lokaciju vrta niko ne nađe :D
a vi se još raspravljate koje drvo bilo u sred vrta, pa još i đavola metnete a ni sam mojsije ga ne spominje.
stvarno imamo bujnu maštu

Видимо да се прво родила помисао, па је помисао родила жељу, па се жеља остварила.
Адам и Ева су поверовали Ђаволу, као што већ знамо да је пре овог што је Ева видела био позив Ђавола да крену "пречицом". Стога, Адам и Ева су мислили да могу да напредују и брже него што им је рекао Бог.
Мени се чини да су они више веровали Ђаволу него Богу, да ли ти мислиш да је то експеримент ?
A kada su na Jovu proveravali čvrstinu vere?
Eksperiment čist.

Eksperiment čist.
ja sam mislim bio jasan, nisu bogovi, vec mi ljudi eksperimentisali
ali jeste to jovovo stradanje simptomaticno, pomisli covek svakakve gluposti... vidi, ... ma komplikovana je ta prica o jovu, ima tu znanja koje niko jos nije saznao, osim mene i retkih, sto imaju blagoslov da razumeju kada jov kaze:
''Sve riječi svoje zato ja poričem i kajem se u prahu i pepelu."

ma komplikovana je ta prica o jovu, ima tu znanja koje niko jos nije saznao, osim mene i retkih, sto imaju blagoslov da razumeju kada jov kaze:
Tи си направио неку своју верзију хришћанства у којој си одбацио Откривење а можда и још нешто, нисам сигуран.

Tи си направио неку своју верзију хришћанства у којој си одбацио Откривење а можда и још нешто, нисам сигуран.
zasto sada skreces sa onog sto sam citirao? izvoli ti pa nam protumaci onda [hrvatski prevod, ako ne valja daj koji valja]:

sta to jov sve porice sto je rekao? a kada citiramo otkrivenje, onda cemo za njega da se propitujemo, sad nema smisla da ti nesiguran nagadjas
Eksperiment čist.
to tako vama izgleda [''samo mu dusu ne diraj'', kada kaze], sve mi je jasno, ali je jov jos veci eksperimentator od svih
cek' da vidimo ima li ria odgovor sto ga pitam:
sta je to jov eksperimentisao, pa posle porekao?

ja znam da vi ne znate, ali opet moram da pitam, jer samo tako mogu da izvucem priznanje o neznanju
u svakom slucaju uvodite se fazno, prvo trebate da uvidite to sto sam tebe citirao
Eksperiment čist.
i ti si to ocekivano uvideo; kako RIA77 to isto ne vidi? zasto skrece sa teme na otkrivenje, dok bezi tebi da odgovori?

Poslednja izmena:
i ti si to ocekivano uvideo; kako RIA77 to isto ne vidi? zasto skrece sa teme na otkrivenje, dok bezi tebi da odgovori?
Aко мислиш да ми је циљ да се у недоглед расправљам са људима, мени то није циљ, па ти то назови како хоћеш. Ако већ не можемо да се сложимо са мишљењима, сваком своје и то је то.

1a4ea05827f2f48e16cb7ba7644c2748.jpg

Evo zasto mom zemi nije moguce dokazati da je u debeloj zabludi i oko Otkrivenja a i u jos nekim stvarima.

Aко мислиш да ми је циљ да се у недоглед расправљам са људима, мени то није циљ, па ти то назови како хоћеш. Ако већ не можемо да се сложимо са мишљењима, сваком своје и то је то.
pa, cekaj, ti znaci sa kim god ne mozes da se slozis, bezis od njega?
sad si video da Antihejter naginje ka meni, i bezis i od njega? kao fol ne moze neko da se smiri? ono za poslovice, i ja bih odreagovao kao i ti, samo eto ja imam jednu zadrsku viska pa nisam... sada te covek lepo pita za PRAVEDNOG JOVA, kako nema eksperimenta, a ja dodajem sustinsko pitanje, sta to Jov porice? nemas odgovor, molim lepo, kazi lepo da ne znas, a nemoj da ljubomorises kao na primer
Поента није у преводу ни у тумачењу, већ идеја да ја сам мислим да имам посебну благодат да нешто разумем, је погрешна.
mislio sam samo na taj deo iz knj. o Jovu, izleteo mi je hrvatski prevod, mislim da je nas malko drugaciji; taj deo koji sam ja posebni, SA BLAGODACU razumeo, a ti EVIDENTNO nisi.
ok, ovde nije tema otkrivenje, a koji jos deo odbacujem, evo ti da budes siguran, pa kada/ako budemo diskutovali, moj sajt i stranica:

Против три последња поглавља компилиране

2. КОРИНЋАНИМА [11,1 – 13,13], посланице коју теолози још увек нису успели да рашчлане.

https://www.geocities.ws/svetopismo/lukavi.htm
e, sada ako vi kazete, pa ovaj je lud, ti niko drugi ne sme ni da kaze, ni da pomisli, onda sta cu vam ja? vi bez'te, a ja cu da nastavim da raskrinkavam bez pardona sve lazne autoritete: Pavle ova 3 poglavlja nije pisao, a vi ako kazete da jeste i da je samoga sebe pljuvao i nazivao lukavim, onda ste ... [da vas ne vredjam, vi koji samo znate druge da vredjate, kada ne bezite sa teme, i kada ne bezite od pitanja nemajuci odgovre ukljucujuci i mog zemu south railroad-a]

Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 1126422

south railroad

Evo zasto mom zemi nije moguce dokazati da je u debeloj zabludi i oko Otkrivenja a i u jos nekim stvarima.

Vi ste u zabludi, pa ruzite apostola Pavla, a sto mene ruzite to bih vam jos uvek nepokajanima oprostio, evo vam
e, sada ako vi kazete, pa ovaj je lud, ti niko drugi ne sme ni da kaze, ni da pomisli, onda sta cu vam ja? vi bez'te, a ja cu da nastavim da raskrinkavam bez pardona sve lazne autoritete: Pavle ova 3 poglavlja nije pisao, a vi ako kazete da jeste i da je samoga sebe pljuvao i nazivao lukavim, onda ste ... [da vas ne vredjam, vi koji samo znate druge da vredjate, kada ne bezite sa teme, i kada ne bezite od pitanja nemajuci odgovre ukljucujuci i mog zemu@ south railroad-a]
Да ли стварно верујете да је Павле за себе изјавио да је безуман [11,1-16-19-23; 12,11] и лукав, преваром да задобија [12,16]? Не знате КО ЈЕ ЛУКАВИ? И сад ви мени реците да ли је кукољ посејан у Новом Завету?
Упореди само у 2. Коринћанима 11,13 i 12,16 (није ли то раскринкавање самога себе), да не наводим на колико места се лукав-лукавост у било ком контексту везује искључиво за ђавола:

Упореди само у 2. Коринћанима 11,13 i 12,16 (није ли то раскринкавање самога себе), да не наводим на колико места се лукав-лукавост у било ком контексту везује искључиво за ђавола:
i onda ste se zabludeli dosetili da zmiju opljunete da je lukava, a ja sam nasao i engleski ''more subtile'', i ruski prevod ''хитрее'', za zmiju, a ne pise da je lukava!
cak vam Hristos kaze da budete mudri kao zmije!

ali, ne, vi biste sada apostola Pavla da napravite bezumnim i lukavim!

e, pa sto je mnogo, zaista je mnogo, necu vam dozvoliti! ja adam sam i dosao da vas udesim, zivi bili, pa videli, nema samo kain znak, nego svi moji, KAINOVA LINIJA, a vi ako se ne pokajete, zna se sta vam sleduje, kao onda sto bi potop, za gresnu liniiju koja NIJE KAJINOVA

NA KAJINOVU LINIJU BOG NIJE PUSTIO POTOP, pa mislite o tome.

KAJINOV GRAD JE NEUNISTIV, I MOJE RUKE SU GA PRAVILE, A VASI TVRDI GRADOVI?

'OCETE KAJINOV ZNAK? NE DAM BRE, NISTE MOJI I EVINI, KO ZNA KO JE VAS IZRODIO DA HVALITE BEZUMLJE I LUKAVOST, pljujuci na mene adama - zmiju, i na moga apostola Pavla.

Poslednja izmena:
Ti nama postavljas uslove kako i kakve dokaze da ti damo.
To ne funkcionise tako.

Uzmi bibliju i citaj redovno godini dana bez prestanka.
Znaci svaki dan po pola sata bez da jedan dan prekines.
Uz to pre citanja reci samo: Gospode pomozi mi da razumem sta citam.
Posle godinu dana cas imati dokaze za Boga.
Medjutim ti to neces.
I sa time smo zavrsili.
Svako dobro zelim.

"..................On skrenu u Staru ulicu, i ostavi me samog, začuđenijeg nego što sam ikada bio. Tek što je on otišao, sve što je kazao učini mi se sasvim neverovatno! Kain plemenit čovek, Avelj kukavica! Kainov znak odlikovanje! Ta to je besmisleno, ta to je bogohulno i bezbožno. Pa gde je onda dragi Bog? Zar nije on primio Aveljevu žrtvu, nije li on voleo Avelja? — Ne, glupost! I naslućivao sam da je Demijan hteo da sa mnom tera šegu i da me navede na tanak led. Ta on je bio đavolski pametan stvor, a umeo je i da govori, ali tako — ne.

Pri svem tom, još nikada nisam toliko razmišljao o nekoj biblijskoj ili drugoj kojoj priči. I već odavno nisam Franju Kromera zaboravio tako potpuno, satima, celo jedno veče. Kod kuće sam pročitao još jedanput tu priču, kako je stajala u Bibliji: bila je kratka i jasna, i bilo je doista bezumno tražiti tu neko osobito, skriveno značenje. Onda bi se svaki ubica mogao proglasiti božjim ljubimcem! Ne, to je bilo besmisleno. Prijatan je bio samo način na koji je Demijan umeo da kaže takve stvari, tako lako i lepo, kao da se sve samo po sebi razume, a uz to sa onakvim očima!

Nešto, naravno, nije bilo u redu kod mene samog; štaviše, bilo je u velikom neredu. Doskora sam živeo u svetlom i čistom svetu, bio sam sam neka vrsta Avelja, a sada sam utonuo tako duboko u "drugi", bio sam toliko pao i srozao se, a ipak, u stvari, nije to bogzna koliko zavisilo od mene! A kako je to upravo bilo? Jest, i sada u meni sinu sećanje, koje mi za trenutak skoro oduže dah. One zle večeri kada je započela moja sadašnja beda, desilo se to s mojim ocem; tada sam ja, ne duže od jednog časka, odjedanput kao prozreo i prezreo njega i njegov svetao svet i mudrost! Jest, tada sam sam ja, koji sam bio Kain i nosio znak, uobrazio kako taj znak nije sramota, kako je on odlikovanje, i kako ja, svojom zlobom i svojom nesrećom, stojim više nego moj otac, više nego dobri i pobožni.

Ta misao nije bila u meni jasno obrazovana onda kada sam je proživeo, ali se to sve tu sadržavalo; kao da su u tom času buknula osećanja, čudnovate kretnje, i one su bolele, ali su me ipak ispunjavale ponosom.

Prisećajući se svega — kako je čudno govorio Demijan o neustrašivom čoveku i o kukavici! Kako je čudno protumačio znak na Kainovu čelu! Kako je pri tome njegovo oko, njegovo neobično oko kao u odrasla čoveka, čudno sjalo! I kroz glavu mi nejasno prolete: "Nije li on, taj Demijan, i sam neka vrsta Kaina? Zašto ga on brani ako ne oseća da liči na njega? Zašto ima tu moć u pogledu? Zašto govori tako podrugljivo o "drugima", o plašljivcima, koji su upravo pobožni i bogougodni?

Takvim mislima nije bilo kraja. Kamen je pao u kladenac, a kladenac je bio moja mlada duša. I za dugo, vrlo drugo vreme bila je ta stvar s Kainom, s ubistvom i sa znakom tačka iz koje su poticali svi moji pokušaji za saznanjem, sumnjom i kritikom."

-Herman Hese, Demijan

Nije eksperiment ,Bog je sve znao unapred kakav je Jov i kako ce reagovati ,ali glupi satana nije znao i bio je posramljen ,hteo je da kusa Boga …a lepo se kaze ne kusaj Gospoda Boga svoga …ujedno je Bog hteo da pokaze primerom i nama kakvi vernici treba da budemo.
Mada ti je sustina na kraju ipak u redu,smatram da se svi ti termini trebaju malo drugacije iskoristiti.
Naime,satana nije glup u odnosu na nas ljude nego je naprotiv daleko superiorniji kao bice dok je u pomenutu situaciju on hteo da demantira ( i na taj nacin u neku ruku da posrami) Boga s tim sto je hteo da napadne Jova kako bi poentirao a Bog je dopustio da Jov bude kusan.
Rezultat: sotona je dobio jos jednu lekciju ( jos jednom je bio posramljen) ali je ta lekcija dobila svoje mesto i u ljudskim zivotima,pre svega - kod vernike koji proucavaju Pismo.

Poslednja izmena:
Nije eksperiment ,Bog je sve znao unapred kakav je Jov i kako ce reagovati ,ali glupi satana nije znao i bio je posramljen ,hteo je da kusa Boga …a lepo se kaze ne kusaj Gospoda Boga svoga …ujedno je Bog hteo da pokaze primerom i nama kakvi vernici treba da budemo.
Nije stradala satana nego Jov. No ta prica mi je bas onako nelogicna, primer antropomorfizma koga je pun SZ...

Back