Znak Kaina

Vrijeđaš sv. ravnoapostolnog cara Konstantina taman po protestantski.
napravljen je kult od njega za pare, imanja, materijalnu korist, a hriscani su vec prestali da budu gonjeni za vreme galerija
https://en.wikipedia.org/wiki/Constantine_the_Great
A similar edict had been issued in 311 by Galerius, senior emperor of the Tetrarchy, which granted Christians the right to practise their religion but did not restore any property to them.[237] The Edict of Milan included several clauses which stated that all confiscated churches would be returned, as well as other provisions for previously persecuted Christians.
 
napravljen je kult od njega za pare, imanja, materijalnu korist, a hriscani su vec prestali da budu gonjeni za vreme galerija
https://en.wikipedia.org/wiki/Constantine_the_Great
A similar edict had been issued in 311 by Galerius, senior emperor of the Tetrarchy, which granted Christians the right to practise their religion but did not restore any property to them.[237] The Edict of Milan included several clauses which stated that all confiscated churches would be returned, as well as other provisions for previously persecuted Christians.
Da nije bilo njega ti bi danas Peruna slavio.
 
Da nije bilo njega ti bi danas Peruna slavio.
Progon hriscana je prestao sa Galerijem 311, a ne sa Konstantinom i Milanskim ediktom 313 sa kojim smo dobili kohabitaciju crkve i drzave. Konstantin koji je zario i palio od Persije do Velike Britanije je postao pokrovitelj Crkve, a zauzvrat je Crkva dobila idola, samo krvnika koji se nije krstio do pred smrt.
Drustvena klima je bila takva da bi bilo ko prestao sa ubijanjem i progonom hriscana, igrom slucaja je to bio Galerije, a ne Konstantin, na tvoju zalost.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Galerije
Aktivno je sudjelovao u progonu kršćana, a tek je pred smrt 30. travnja 311., pritisnut bolešću, proglasio u Nikomediji, edikt o toleranciji kršćana.
 
Progon hriscana je prestao sa Galerijem 311, a ne sa Konstantinom i Milanskim ediktom 313 sa kojim smo dobili kohabitaciju crkve i drzave. Konstantin koji je zario i palio od Persije do Velike Britanije je postao pokrovitelj Crkve, a zauzvrat je Crkva dobila idola, samo krvnika koji se nije krstio do pred smrt.
Drustvena klima je bila takva da bi bilo ko prestao sa progonom hriscana, igrom slucaja je to bio Galerije, a ne Konstantin, na vasu zalost.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Galerije
Aktivno je sudjelovao u progonu kršćana, a tek je pred smrt 30. travnja 311., pritisnut bolešću, proglasio u Nikomediji, edikt o toleranciji kršćana.
Jedno je prekinuti progone i to pred smrt a drugo je dati hrišćanstvu carsko pokroviteljstvo.
 
Jedno je prekinuti progone i to pred smrt a drugo je dati hrišćanstvu carsko pokroviteljstvo.
jedno je praviti idola sebi od krvnika, a drugo je sagledati istorijski kontekst i tocak istorije u kojoj fazi se nasao; on ako je stabilizovao unutrasnje drustveno-politicke prilike, svakako nije bio nevinasce u pohodima od persije do britanije
 
jedno je praviti idola sebi od krvnika, a drugo je sagledati istorijski kontekst i tocak istorije u kojoj fazi se nasao; on ako je stabilizovao unutrasnje drustveno-politicke prilike, svakako nije bio nevinasce u pohodima od persije do britanije
Bez Konstantina Rim bi nastavio biti paganska imperija a progoni hrišćanstva bi se kad tad nastavili.
 
Bez Konstantina Rim bi nastavio biti paganska imperija a progoni hrišćanstva bi se kad tad nastavili.
ti zaista mislis da je konstantin bio dobrica, mozda se galerije obratio pred smrt?

ne, nego je hriscana bilo sve vise, pa su morali da ih uzmu u obzir, zasto da sebi stvaraju unutrasnje neprilike dok su u pohodima u inostarnstvu, na obodima imperije, od persije do britanije? interes, maki, stabilizacija unutrasnjih prilika... strah da vecina ne postanu hriscani, i sta bi onda? a to se i desilo, paganizam je iscezao, videlo se da je hrisacanstvo BOLJE, ili ti mislis da je narod poslusao buljavog vladara? do juce progonjen ubijan, itd... sve izdrzali hriscani, i sad odjednom da zahvale nekom drugom, vladaru? tvoja logika je potpuni promasaj.
 
ti zaista mislis da je konstantin bio dobrica, mozda se galerije obratio pred smrt?

ne, nego je hriscana bilo sve vise, pa su morali da ih uzmu u obzir, zasto da sebi stvaraju unutrasnje neprilike dok su u pohodima u inostarnstvu, na obodima imperije, od persije do britanije? interes, maki, stabilizacija unutrasnjih prilika... strah da vecina ne postanu hriscani, i sta bi onda? a to se i desilo, paganizam je iscezao, videlo se da je hrisacanstvo BOLJE, ili ti mislis da je narod poslusao buljavog vladara? do juce progonjen ubijan, itd... sve ozdrzali hriscani, i sad odjednom da zahvale nekom drugom, vladaru?
Progoni bi opet započeli jer bi hrišćani bili prikladna meta za ispoljavanje bijesa usljed sve češćih neuspjeha na vojnom polju i opadanja carstva.
 
Progoni bi opet započeli jer bi hrišćani bili prikladna meta za ispoljavanje bijesa usljed sve češćih neuspjeha na vojnom polju i opadanja carstva.
to je sad veliko pitanje da li je rimsko carstvo bilo retrogradno, i zasto i kako je toliko dugo opstalo [plus vizantija], cak nama amerima i dan-danas uzor, ma celoj zapadnoj evropi, cak i rusiji koja misli da je 3. RIM, konstantinopolj je 2.!... ja nisam dorastao toj temi, a voleo bih da citam, npr. na istoriji podforumu... takve imperije se radjaju jedanput u istoriji, koje traju ceo milenijum! pazi ti kada ruska imperija bi da nasledi rimsku, a ne da bude svoja, originalna!
 
napravljen je kult od njega za pare, imanja, materijalnu korist, a hriscani su vec prestali da budu gonjeni za vreme galerija
https://en.wikipedia.org/wiki/Constantine_the_Great
A similar edict had been issued in 311 by Galerius, senior emperor of the Tetrarchy, which granted Christians the right to practise their religion but did not restore any property to them.[237] The Edict of Milan included several clauses which stated that all confiscated churches would be returned, as well as other provisions for previously persecuted Christians.
Овде сад већ претерујеш .
 
Сам ће себе екскомуницирати ако настави.
ako nastavim - sta? da imam svoje misljenje? ja se dete trudim oko tebe, hvalim te, a ti kao moja zena samo pretis?
То није ни у мојој, ни у твојој надлежности.
pa moram da ga cackam malo; inace moj lokalni svestenik, sada se preselio, me je postovao makar koliko i ja njega... na forumu iznosimo neke stvari koje nismo spremni oci u oci, da se ne bi posvadjali, a i to mozemo vrlo lako... ko hoce da diskutuje, neka diskutuje. ko nece, ne mora, a ja se sigurno necu nikad uclanjivati u protestantske denominacije koje su zadojene laznim otkrivenjem... niti cu pljuvati po crkvi kao ekskomunicirani tolstoj Lav Tolstoj i RPCrkva o kome opet imam vise informacija od vas, mozda samo @ИПХ ЗИЛОТ+ bi mogao da parira
 
ako nastavim - sta? da imam svoje misljenje? ja se dete trudim oko tebe, hvalim te, a ti kao moja zena samo pretis?

pa moram da ga cackam malo; inace moj lokalni svestenik, sada se preselio, me je postovao makar koliko i ja njega... na forumu iznosimo neke stvari koje nismo spremni oci u oci, da se ne bi posvadjali, a i to mozemo vrlo lako... ko hoce da diskutuje, neka diskutuje. ko nece, ne mora, a ja se sigurno necu nikad uclanjivati u protestantske denominacije koje su zadojene laznim otkrivenjem... niti cu pljuvati po crkvi kao ekskomunicirani tolstoj Lav Tolstoj i RPCrkva o kome opet imam vise informacija od vas, mozda samo @ИПХ ЗИЛОТ+ bi mogao da parira
Ako nastaviš ići protivno učenju Sv. Otaca i posprdno ih nazivati "autoritetima" koje ja iznosim. Naravno da ih iznosim i daleko bolje bi bilo svima na forumu da čitaju to što ja iznosim i odreknu se svih svojih zabluda nego što ismijavaju.
 
Ako nastaviš ići protivno učenju Sv. Otaca i posprdno ih nazivati "autoritetima" koje ja iznosim. Naravno da ih iznosim i daleko bolje bi bilo svima na forumu da čitaju to što ja iznosim i odreknu se svih svojih zabluda nego što ismijavaju.
e, makisha, ti si super, dete, ali meni je samo zao sto se @Statler and Waldorf izgubi sa foruma, moj covek, moja stranka, moj um, moje shvatanje itd, a ti si mi super, ponavljam, za tvoje godine, zaista... pa ja bih voleo da su moja deca kao ti, kud ces veceg komplimenta od mene?!
 
Poslednja izmena:

Back
Top